Uhonorowanie płk. Kuklińskiego przez Sejm.

Polityka, gospodarka, ekonomia...
robroy

Post autor: robroy » 15 lutego 2012, 13:09

Kolegów "Coltrane" i "Syriusza" proszę o wybaczenie, za osobistą wycieczkę pod ich adresem, która miała miejsce w moim komentarzu.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 28 lipca 2012, 19:21

Orzeł Biały dla płk. Kuklińskiego.

Z prośbą o pośmiertne uhonorowanie Orderem Orła Białego oraz awans generalski śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego zwróciło się w liście do prezydenta Bronisława Komorowskiego Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

Uhonorowanie pułkownika miałoby nastąpić 15 Sierpnia - w Dniu Święta Żołnierza - Ta data wywołuje w każdym Polaku poczucie uzasadnionej dumy z chwalebnych kart oręża polskiego i skłania do refleksji nad patriotyzmem nie tylko w perspektywie historycznej, ale także w odniesieniu do współczesności, w której nasza młodzież poszukuje dla siebie wzorców osobowych - czytamy w liście POKiN sygnowanym przez dr Jerzego Bukowskiego hm rzecznika POKiN, byłego reprezentanta prasowego płk. Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

- Płk Kukliński był niezłomnym żołnierzem niepodległości, który z narażeniem życia własnego oraz rodziny podjął się z patriotycznych pobudek oraz w zgodzie z honorem oficerskim samotnej misji przeciw sowieckiemu imperium zła i w obronie światowego pokoju. Jego postawa godna jest najwyższego uznania i dlatego proszę Pana Prezydenta o podjęcie proponowanej przez nasze Porozumienie decyzji. Będzie ona dobitnie świadczyć o Pańskim stosunku do PRL i o tym, jak traktuje Pan imponderabilia narodowe - uzasadniają swój wniosek do prezydenta RP kombatanci.

NIEZALEŻNA.pl

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 28 lipca 2012, 19:36

Dla kogo patriota a dla kogo zdrajca. Miał wielkie pobory, w stosunku do innych Polaków, ale było mu mało, za sałatę zdradzał swój kraj, teraz dorabia się legendę do życiorysu zdrajcy! Kolaborować lub szpiegować wolno tylko zgodnie z aktualnie uznanymi sojusznikami. To nic, ze ci "sojusznicy" w przeszłości nas zdradzili, że za ich przyzwoleniem Polska straciła 20% terytorium a sprzedanie nas sovietom, kosztowało Polskę podobnym morderstwom patriotów jak za okupacji niemieckiej. Na koniec, Anglicy, gdy robili paradę zwycięstwa, nie dopuścili by wzięli w niej udział Żołnierze Polscy, pomimo, iż Polska wystawiła przeciw niemcom, czwartą co do wielkości siłę. Jest takie piękne powiedzenie: SZANUJ SIEBIE, BĘDĄ SZANOWALI CIEBIE!

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 28 lipca 2012, 19:41

adsenior pisze:Dla kogo patriota a dla kogo zdrajca. Miał wielkie pobory, w stosunku do innych Polaków, ale było mu mało, za sałatę zdradzał swój kraj, teraz dorabia się legendę do życiorysu zdrajcy! Kolaborować lub szpiegować wolno tylko zgodnie z aktualnie uznanymi sojusznikami. To nic, ze ci "sojusznicy" w przeszłości nas zdradzili, że za ich przyzwoleniem Polska straciła 20% terytorium a sprzedanie nas sovietom, kosztowało Polskę podobnym morderstwom patriotów jak za okupacji niemieckiej.
To że nasi "sojusznicy" nas zdradzili to zupełnie inna para kaloszy. Kukliński zdrajcą nie był.
A jeżeli kogoś "zdradził" to tylko i wyłącznie Sowietów. Na pewno nie zdradził Polski. Proszę to wziąć pod uwagę, zanim Kuklińskiego się oczerni.

I jeszcze jedno, z prośbą o pośmiertne uhonorowanie Orderem Orła Białego oraz awans generalski śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego zwróciło się Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie. Nie jakieś bolszewickie szumowiny.

Ciekawe czy prez. Komorowski spełni ich prośbę. :roll:

robroy

Post autor: robroy » 28 lipca 2012, 22:42

Nie spełni. Płk Kukliński szpiegował dla obcego mocarstwa, wykorzystał i zdradził swoich kolegów z pracy - że o ojczyźnie nie wspomnę. Żaden wzór do naśladowania.
Bo PRL to też była Polska i ojczyzna. Tak jak III RP, IV RP, aczkolwiek osobiście optuję za monarchią absolutną - Królestwem Polskim. I to też będzie dla mnie ojczyzna!

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 29 lipca 2012, 00:24

robroy pisze:Nie spełni. Płk Kukliński szpiegował dla obcego mocarstwa, wykorzystał i zdradził swoich kolegów z pracy - że o ojczyźnie nie wspomnę. Żaden wzór do naśladowania.
Bo PRL to też była Polska i ojczyzna. Tak jak III RP, IV RP, aczkolwiek osobiście optuję za monarchią absolutną - Królestwem Polskim. I to też będzie dla mnie ojczyzna!
No następny. :roll:

Robroy, to może Ty mi odpowiesz : kogo konkretnie zdradził Kukliński ?
Jeśli kogoś zdradził, to Sowietów i tych co służyli Sowietom. PRL był narzucony nam przez Sowietów. Nie o taką Polskę walczyli Żołnierze Niezłomni. Nie za taką Polskę oddali swoje życie. Proszę więc nie wmawiać, że PRL to nasza ojczyzna.

Powtarzam : Kukliński jeśli kogoś zdradził, to wrogów Polski. Prawdziwej Ojczyzny nigdy nie zdradził. I nie szpiegował, tylko dostarczył materiały wskazujące na to, że Sowieci szykowali III Wojnę Światową. Dzięki czemu zapobiegł jej wybuchowi. Kukliński pokrzyżował plany Sowietom. I chwała mu za to ! Dla mnie Kukliński jest bohaterem. I zapłacił wysoką cenę. Zamordowano mu dwóch synów, a sam dostał ataku serca po kalumniach i oszczerstwach w GW.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 29 lipca 2012, 03:35

Panie Bogdanie nie ma się co zżymać, pisać "NO NASTĘPNY". Każdy z nas ma prawo do oceny postępowań innych. To, ze Pan jest takiego a nie innego zdania, nie oznacza, że wszyscy muszą mieć podobne.

oxygen

Post autor: oxygen » 29 lipca 2012, 03:50

Order pułkownikowi się należy natychmiast . Dołączy tym samym do kawalerów- posiadaczy. Co prawda inne "zasługi" będą brane pod uwagą, czyli czyszczenie przedpola tym kawalerom, którzy zgarnęli cała pulę szabrowanej i gwałconej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
A tutaj wykaz towarzycha pułkownika:
Balcerowicz Leszek
 Bartoszewski Władysław
 Bielecki Jan Krzysztof
 Branicki Franciszek Ksawery
 Chirac Jacques
 Geremek Bronisław
 Hall Aleksander
 Juszczenko Wiktor
 Katarzyna II Wielka
 Kohl Helmut
 Komorowski Bronisław
 Kuczma Leonid
 Kuroń Jacek
 Kuruta Dymitr
 Kwaśniewski Aleksander
 Mazepa Iwan
 Mazowiecki Tadeusz
 Michnik Adam
 Mussolini Benito
 Nowosilcow Mikołaj
 Orszulik Alojzy
 Petain Philippe
 Piotr I Wielki
 Piotr III Romanow
 Potiomkin Grigorij
 Potocki Stanisław Szczęsny
 Repnin Nikołaj
 Rzewuski Seweryn
 Skarga Barbara
 Suworow Aleksander
 Tormasow Aleksander
 Wałęsa Lech

Ulokowanie Kuklińskiego do tego zacnego grona zdrajców i sprzedawczyków jak najbardziej zasłużone :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2012, 03:59 przez oxygen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 29 lipca 2012, 03:57

A wie Pan co, Panie Oxygen w tym "Ulokowanie Kuklińskiego do tego zacnego grona zdrajców i sprzedawczyków jak najbardziej zasłużone" ma Pan rację. Tylko może by zmienić nazwę, by nie plugawić naszego godła, np. na order wron i sępów?

oxygen

Post autor: oxygen » 29 lipca 2012, 04:09

adsenior pisze:Tylko może by zmienić nazwę, by nie plugawić naszego godła, np. na order wron i sępów?
Panie Adsenior, hrabia Bul-Bronek ma doradców w ciemię bitych, stąd zapewne coś wymyślą.
A jak nie będzie miał koncepcji, to zapewne zwróci się do przyjaciół, a une wszystko poprawią ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 29 lipca 2012, 04:27

No to są może nie "doradcy" ale nadzorcy, wszak to są nadludzie, którzy twierdzą, że goje to Jahwe po to stworzył, by było dla nich bydłem roboczym!

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 29 lipca 2012, 13:42

adsenior pisze:Panie Bogdanie nie ma się co zżymać, pisać "NO NASTĘPNY". Każdy z nas ma prawo do oceny postępowań innych. To, ze Pan jest takiego a nie innego zdania, nie oznacza, że wszyscy muszą mieć podobne.
Panie Adseniorze. Powtórzę jeszcze raz : nie interesują mnie subiektywne odczucia innych na temat osoby Kuklińskiego. Interesuje mnie prawda. I jeżeli okazałoby się, że w czymś się myliłem, to weryfikuję swoje spojrzenie na daną kwestię.

I nie trzymam się sztywno swoich poglądów, jak Pan to czyni.

Dlaczego wciąż drążę temat np. katastrofy smoleńskiej. Nie zadowalam się wiedzą którą posiadam na dzień dzisiejszy. A jestem pewien że dowiemy się jeszcze wielu ciekawych rzeczy.

Także ja bym na Pana miejscu zastanowił się, czy na pewno moje zdanie na temat Kuklińskiego pokrywa się z prawdą.

Ach prawda, zapomniałem o tym, że wg Pana każdy ma swoją prawdę. :-D

oxygen

Post autor: oxygen » 29 lipca 2012, 14:31

Coltrane pisze: I nie trzymam się sztywno swoich poglądów, jak Pan to czyni.
Styl bolka uprawiania polityki przeniknął na to zacne forum:
"jestem za, a nawet przeciw" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 29 lipca 2012, 14:55

oxygen pisze:
Coltrane pisze: I nie trzymam się sztywno swoich poglądów, jak Pan to czyni.
Styl bolka uprawiania polityki przeniknął na to zacne forum:
"jestem za, a nawet przeciw" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak rozumiesz słowa, które podkreśliłeś ? Nie jestem za, a nawet przeciw.
Interesuje mnie prawda. Można się w czymś pomylić, wówczas pozostaje zweryfikować dotychczasowy pogląd. Bo można niesłusznie kogoś oskarżyć, można kogoś oczernić, opluć, zdeptać. Tak jak ty robisz z Kuklińskim.

Teraz poniałeś ?

robroy

Post autor: robroy » 29 lipca 2012, 17:01

Płk Kukliński prowadził działalność wywiadowczą na rzecz obcego mocarstwa, w tamtych czasach wrogiego Państwu Polskiemu, zwanemu wówczas PRL-em. Taka działalność nosi potoczną nazwę szpiegostwa.
Skoro zdradę przypisuje się nawet szeregowemu obywatelowi, szpiegującemu na rzecz obcego państwa, to tym bardziej mundurowemu funkcjonariuszowi, służącemu w stopniu pułkownika w Siłach Zbrojnych państwa zdradzanego. Tzw. "wallenrodyzm" pozostawmy Mickiewiczowi.
Żołnierze wyklęci walczyli o Polskę przedwojenną - ale przegrali i żyliśmy w Polsce, której struktury polityczne nosiły nazwę PRL-u. Żyliśmy - czyli rodziliśmy się, kształciliśmy, pracowaliśmy, żeniliśmy - itd. Mogliśmy celebrować biało - czerwoną flagę, której wówczas żaden celebryta nie ośmieliłby się wsadzić w psie gówno.
Płk Kukliński zdradził konkretnie swojego pryncypała - gen. Jaruzelskiego tyle, że ten sprawował w tym czasie najważniejsze funkcje w państwie oraz swoich kolegów ze Sztabu Generalnego; niektórzy z nich mieli po jego ucieczce nieprzyjemności - bo dali nabrać się na jego "przyjaźń i koleżenstwo", i udostępnili mu z pominięciem obowiązujących procedur, interesujace go materiały. No ale wiedzieli, co robią.
Reasumując - takim ludziom, jak płk Kukliński nie należy stawiać ani pomników, ani stawiać ich za wzór, ani honorować w żaden inny sposób.

ODPOWIEDZ