Operacja JUDEOPOLONIA

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longinus9

Post autor: longinus9 » 30 sierpnia 2013, 06:17

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 5 grudnia 2013, 10:38

Wpatrzony w wydarzenia na Ukrainie naród poslki, nie wie że tzw. "rząd polski" okrada Polaków z pieniędzy. Możemy stracić 100 mld złotych ! Pisze o tym red. St. Michalkiewicz

kopia tekstu :

W majestacie prawa

Szanowni Państwo!

Gdybyśmy skądinąd nie mieli pewności, że wydarzenia na Ukrainie nie zostały przez nikogo zaaranżowane, że to tylko pełny spontan i odlot, niczym w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy „Jurka Owsiaka”, ze to tylko akt wymierzenia dziejowej sprawiedliwości dręczycielom Julii Tymoszenko, a nie, dajmy na to, rezultat dywersji, którą kieruje zatajona ręka wykorzystująca w tym celu potężne Stronnictwo Pruskie, skupiające wszystkie parlamentarne, a nawet niektóre pozaparlamentarne ugrupowania na scenie politycznej naszego nieszczęśliwego kraju – więc gdyby nie to wszystko, o czym skądinąd, to znaczy – z niezależnych mediów głównego nurtu z całą pewnością wiemy – to moglibyśmy sobie pomyśleć, że wszystko to zostało zaaranżowane nie tyle może przez premiera Tuska, co przez tych, którzy rano i wieczorem go nakręcają – żeby wpatrzony w Ukrainę naród nie zauważył, że właśnie został obrabowany na co najmniej 100 miliardów złotych.
Oczywiście wszystko odbędzie się w tak zwanym „majestacie prawa”, to znaczy – przy zachowaniu pozorów legalności w postaci ustawy przygotowanej jeszcze przez pana Jacka „Vincenta” Rostowskiego, który na wszelki wypadek ewakuował się z rządu, zastąpiony przez niezastąpionego ministra Szczurka. Ustawa ma być głosowana już w piątek. Przewiduje ona, że Otwarte Fundusze Emerytalne przekażą do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych posiadane obligacje skarbowe na sumę około 120 miliardów złotych. Obligacje te zostaną następnie „umorzone”, a w rezultacie tej kreatywnej księgowości rząd liczy na zmniejszenie długu publicznego o około 140 miliardów złotych. To znaczy dług publiczny zmniejszy się tylko na papierze, bo oczywiście pozostanie jako dług ukryty – zgodnie z linią postępowania rządu premiera Tuska, który dba już tylko o dobre wrażenie – obojętnie jakim kosztem. Teraz nawet trochę się spieszy z tą ustawą, bo chociaż nie została jeszcze uchwalona, to w przyszłorocznym budżecie te przepływy finansowe już zostały uwzględnione.
Oczywiście ten dokonany w majestacie prawa rabunek nasi okupanci za pośrednictwem rządu przedstawiają jako wielkie dobrodziejstwo, zwłaszcza dla tak zwanych „zwykłych obywateli”. Wiadomo bowiem, że pieniądze tylko psują człowiekowi charakter, więc jeśli rząd trochę nas oskubie, to my się zaraz moralnie udoskonalimy, nawet bez udziału pani filozofowej Magdaleny Środziny i pana redaktora Adama Michnika. A przecież oni też się za nas zabiorą, tyle, że na innym odcinku frontu – bo odcinek finansowy zajęli nasi okupanci, którym rząd załatwia pozory legalności. Tymczasem pani filozofowa Magdalena Środzina będzie nas operować na odcinku szamaństwa naukowego, no a pan redaktor zwyczajnie – będzie kontynuował kurację przeczyszczającą nasz mniej wartościowy naród tubylczy z ksenofobii i homofobii, a także – z organicznego antysemityzmu. Ta tresura jest bowiem konieczna, bo w przeciwnym razie nie moglibyśmy dostąpić pełni szczęścia w zjednoczonej Europie, do której tak się stęsknili również Ukraińcy. Na naszych oczach Ukraina jest przeciągana; jedni ciągną ją na zachód, podczas gdy drudzy – na wschód. Co z tego wyniknie, to zależy od wytrzymałości Ukrainy na rozerwanie. Jeśli jedni i drudzy pociągną trochę mocniej, to Ukraina może rozerwać się na dwie części, kto wie, czy przypadkiem nie w atmosferze wojny domowej?
Ale to dopiero pieśń przyszłości, podczas gdy na razie uwaga opinii publicznej skupiona jest na walce Ukraińców z własnym rządem, dzięki czemu rząd premiera Tuska w Polsce, nie mogąc obrabować obywateli obcych, może spokojnie obrabować obywateli własnych. Zresztą – powiedzmy sobie szczerze – jakich tam znowu „własnych”? Dla naszych okupantów wysługujących się w ramach Stronnictwa Pruskiego Naszej Złotej Pani w Berlinie, nie jesteśmy żadnymi „obywatelami”, tylko rodzajem trzody użytkowej.

red. Stanisław Michalkiewicz

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/sp ... yslec-497/

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 16 grudnia 2013, 00:19

Oto jakiej Polski się doczekaliśmy. Wolność i demokracja - oto atuty dzisiejszego państwa polskiego. Operacja "Judeopolonia" przybiera na sile. A wszystko to zawdzięczamy inteligentnym lemingom, którzy z uporem maniaka głosują na wrogów Ojczyzny.

Wzmożona kontrola Internetu: na celowniku już nie tylko „ekstremiści”

By stać się obiektem zainteresowania organów ścigania, nie trzeba zamieszczać w sieci treści uznanych za „rasistowskie” czy „faszystowskie”. Wystarczy na dowolnym portalu internetowym zostawić po sobie ślad w postaci negatywnego komentarza dotyczącego jakości usług np. w hotelu czy restauracji, by mogło to zainteresować prokuraturę. Portal internetowy może zostać zwolniony przez nią z obowiązku zachowania tajemnicy służbowej, na żądanie udostępniać dane osobowe, czy też IP komputera. Konsekwencją może być nakaz zajęcia komputera i sprawdzanie jego zawartości.

Powyższe działania prokuratur są zgodne z zaleceniami Prokuratora Generalnego, na podstawie wytycznych z 29 października 2012 w sprawie udziału prokuratora w sprawach prywatnoskargowych. Negatywna ocena danego produktu czy usługi, wyrażona za pomocą wpisów w Internecie, może stać się w ocenie prokuratury przestępstwem zniesławienia, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

http://www.nacjonalista.pl/2013/10/28/w ... stremisci/

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 9 stycznia 2014, 11:57

Czy obrady Knesetu w Auschwitz to przygotowania do przeprowadzki na stałe nad Wisłę?

Obrazek

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie – Szalom na Szerokiej 2013. Fot. YT – ninateka.pl

Połowa członków izraelskiego parlamentu ma obradować w podkrakowskim obozie zagłady pobudowanym przez Niemców – Auschwitz. Jak podają żydowskie władze posiedzenie odbędzie się 27 stycznia 2014 r. w 69. rocznice jego wyzwolenia. Czy na 70. rocznicę w 2015 knesset przeprowadzi się do Polski na stałe? Już od wielu lat w Krakowie inwestuje wiele poważnych fundacji ściśle związanym ze światowym żydowskim lobby, organizowane są festiwale przez stowarzyszenia żydowskie z całego świata z szerokim wsparciem finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. wg/PCO

Obrady Knesetu w Auschwitz. Mobilizacja policji i Mosadu

Parlament Izraela zamierza w styczniu zorganizować pierwsze w historii posiedzenie poza granicami swego kraju – na terenie byłego nazistowskiego obozu Auschwitz. Trwają już przygotowania do tej wizyty, której będą towarzyszyły nadzwyczajne środki ostrożności.

Będzie to wyjątkowe wydarzenie w stosunkach międzynarodowych, bo jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by parlament jakiegoś kraju obradował na terytorium innego państwa. Członkowie Knesetu zamierzają przyjechać do byłego nazistowskiego obozu Auschwitz 27 stycznia – w 69. rocznicę jego wyzwolenia. Swój udział już zapowiedziało ponad 60 ze 120 izraelskich parlamentarzystów. Tematem posiedzenia będzie zwalczanie antysemityzmu.

„Symbolika nie mogła być bardziej uderzająca – ledwie kilka metrów od komór gazowych, w których zamordowano miliony Żydów, spotkają się przedstawiciele parlamentu żydowskiego Państwa Izraela” – napisali w oświadczeniu przedstawiciele Fundacji „Z głębin”. Fundacja, która zajmuje się utrwalaniem pamięci o Holocauście, jest inicjatorem tej specjalnej sesji Knesetu.

całość : http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425, ... z2npX1BKGE

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zguzXfCN1dY[/youtube]

http://niezaleznemediapodlasia.pl/czy-o ... #more-5609

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 9 stycznia 2014, 16:12

Coltrane pisze:Czy obrady Knesetu w Auschwitz to przygotowania do przeprowadzki na stałe nad Wisłę?

Obrady Knesetu w Auschwitz. Mobilizacja policji i Mosadu

....

Będzie to wyjątkowe wydarzenie w stosunkach międzynarodowych, bo jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by parlament jakiegoś kraju obradował na terytorium innego państwa. Członkowie Knesetu zamierzają przyjechać do byłego nazistowskiego obozu Auschwitz 27 stycznia – w 69. rocznicę jego wyzwolenia. Swój udział już zapowiedziało ponad 60 ze 120 izraelskich parlamentarzystów. Tematem posiedzenia będzie zwalczanie antysemityzmu.

CZYLI CZAS NA INSUREKCJĘ !

Te dwie informacje( pierwsza o możliwości używania obcych służb przeciw Polakom ) z dzisiejszego dnia są dowodem utraty niepodległości i zaniku naszego Państwa, czas najwyższy na działanie.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 10 stycznia 2014, 17:07

Posiedzenie izraelskiego Knesetu w Polsce

Właściwie nie ma potrzeby o tym się rozpisywać. Co tam jakieś posiedzenie Knesetu w Polsce (zapewne połączone z zablokowaniem połowy miasta i obecnością jawnych i tajnych agentów Mossadu na jego ulicach) – skoro polska sekcja Knesetu, zwana dla żartu “polskim rządem”, obraduje w Polsce nieustannie…

Admin.

Dnia 27 stycznia zaplanowano w Polsce niezwykłe wydarzenie. Do naszego kraju przyjedzie ponad 60 członków izraelskiego parlamentu, Knesetu. Zbiorą się oni na sesji plenarnej w Krakowie.
Sesja wyjazdowa żydowskiego parlamentu odbędzie się w 69 rocznicę wyzwolenia terenu obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Z okazji kolejnej rocznicy politycy izraelscy upamiętnią ofiary niemieckich zbrodni.
Żydzi podkreślają, że będzie podjęta specjalna rezolucja potępiająca wykorzystanie zwrotu “polskie obozy śmierci”. Zamiast tego zaproponowane zostanie, aby używać zwrotu “niemieckie nazistowskie obozy na terytorium Polski” [Ujj, dziękujemy, "dobroczyńcy"! Nie potrzeba nam waszego wsparcia. Odmutujcie się od Polski! - admin]. Na spotkanie w Krakowie przybędzie największa w historii delegacja członków izraelskiego.
Oprócz tego podczas spotkania będzie omawiana kwestia antysemityzmu w Europie. Zwraca się uwagę przede wszystkim na komentarze na forach i portalach społecznościowych, na których przeważają opinie, że „Izraelczycy zachowują się jak naziści wobec Palestyńczyków”, czy też, że „Żydzi mają zbyt wiele władzy w gospodarce, polityce i mediach”.
Żydowscy aktywiści zauważają, że tego typu przejawy antysemityzmu w Internecie są powszechne. Politycy izraelscy zaproponują specjalne prawo, aby „rozszerzyć podstawę prawną do ścigania przestępstw z nienawiści i przestępstw popełnionych z pobudek antysemickich w Internecie” [Jak zwykle Żydzi usiłują wmówić, że spostrzegawczość jest antysemityzmem - admin].
Oczywiście wyjazdowe spotkanie Knesetu to też problem dla mieszkańców Krakowa. Można się spodziewać paraliżu kilku newralgicznych punktów miasta. Po ulicach może przechadzać się wielu agentów służb w tym agenci izraelscy z karabinami maszynowymi gotowymi do strzału.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/posie ... u-w-polsce

http://marucha.wordpress.com/2014/01/10 ... -w-polsce/

AntyPisPoSldPsl

Post autor: AntyPisPoSldPsl » 10 stycznia 2014, 21:23

Sam mam pochodzenie częściowo żydowskie i powiem szczerze, że ta cała judeopolonia to największa bzdura jaką słyszałem. Naprawdę myślicie, że jakiś racjonalnie myślący Żyd przyjedzie do tego POkraju?

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 10 stycznia 2014, 22:40

AntyPisPoSldPsl pisze:Sam mam pochodzenie częściowo żydowskie i powiem szczerze, że ta cała judeopolonia to największa bzdura jaką słyszałem. Naprawdę myślicie, że jakiś racjonalnie myślący Żyd przyjedzie do tego POkraju?
Nie tylko że tak myślę (będę pisał w swoim imieniu), ale twierdzę że to są fakty. Wystarczy rozejrzeć się dokoła. Wszędzie pełno żydów (no niech Ci będzie Żydów :mrgreen: ) - strasznie się rozpanoszyli w naszej Ojczyźnie. Dni kultury żydowskiej przyćmiewają nasze, których prawie już nie ma. Gdy jest rocznica wybuchu powstania w getcie zydowskim, to cały dzień o tym trąbią, a wszyscy tzw. redaktorzy noszą w klapach gwiazdę Dawida. Gdy natomiast jest rocznica Powstania Warszawskiego, to mała wzmianka i to wszystko.

Zresztą poczytaj książkę Szcześniaka pt. "Judeopolonia", może Ci się oczęta otworzą, bo coś za bardzo masz przymknięte, jakbyś za dużo nie chciał wiedzieć. :lol:
Bez znajomości historii za bardzo nie podyskutujemy.

No i Twój guru JKM też jest Żydem. Naprawdę nazywa się Ozjasz Goldberg.
http://archiwa-ipn.blogspot.com/2012/03 ... mikke.html

AntyPisPoSldPsl

Post autor: AntyPisPoSldPsl » 10 stycznia 2014, 23:03

Wydaję mi się, że nie kapujesz różnicy między żydem, a Żydem.
Właściwie to nie wiem czy chodzi ci o samą religię czy o pochodzenie.
Skoro dla ciebie 10 tysięcy Żydów w Polsce to "pełno" to gratuluję. Nie rozpanoszają się, wręcz przeciwnie od 2013 zakazali uboju rytualnego, więc Rząd nie sprzyja im jakoś specjalnie.(aczkolwiek to akurat było dobre rozwiązanie, bo pozwalanie na cierpienie zwierząt jest skandaliczne).
Poza tym nie wszyscy Żydzi są źli. Macie pewną fobię.
Nie ma małej wzmianki, jest dużo materiałów, filmów w tv (nie wiem jak ty oglądałeś).

Patrząc na tego linka, to wynika z niego, że niejacy bracia Kalcksteiny to bracia Kaczyńscy, hehe, naprawdę żal wam koszernego Prezydenta, który zginął w wypadku pod Smoleńskiem? :D

Lech Kaczyński - Kalkstein - polonofob, dywersant, mason, aktywista żydowski; w latach 80-tych bliski współpracownik Lecha "Bolka" Wałesy; zbrodniarz - uczestnik porozumienia ponad głowami narodu polskiego ze zbrodniarzami PZPR i SB - tajne rozmowy w Magdalence, "okrągły stół", pomiędzy żydowskim przywództwem drugiej [po stanie wojennym] 'Solidarności', której był vice-przewodniczącym - zastępcą "Bolka", a elitami SB i PZPR; Od grudnia 1988 r. w Komitecie Obywatelskim przy Lechu Wałęsie; w 1990 roku został I zastępcą przewodniczącego, powstałego po stanie wojennym, z inicjatywy żydokomuny drugiego związku NSZZ "Solidarność"-bis, nie mającego nic wspólnego, oprócz nazwy z pierwszym związkiem i ruchem społecznym;

były szef NIK; jako minister sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka, nie dopuścił do ekshumacji zwłok w Jedwabnem, co uniemożliwiło ustalenie prawdy o ilości ofiar i prawdziwych sprawców zbrodni na żydach; bł. prezydent Warszawy [2002 r.], - jako prezydent Warszawy rozpoczał projekt budowy tzw. "Muzeum kultury żydowskiej" przyznając ziemię pod budowę tegoż muzeum; obecnie jako prezydent PRL-bis wspiera i asekuruje budowę tego muzeum; zacieśnia stosunki z Izraelem, prowadzi politykę pro-Izraelską i pro-żydowską w pełnym syjonistycznym tego słowa znaczeniu. Reprezentuje sprawy i interesy żydowskie, ale żadną miarą nie interesy polskie;

członek żydomasońskiej organizacji "Grupa Windsor" - finansowana przez zagraniczne organizacje żydomasońskie. Grupa Windsor utrzymuje kontakty z tzw. Międzynarodowym Funduszem Republikanskim i Heritage Foundation; prezydent PRL-bis III Kaczyński-Kalkstein w Polsce odznaczył wszystkich żydokomunistycznych trockistów z KOR-u krzyżami i orderami; tak jak poprzedni anty-polscy prezydenci, odznacza największych wrogów Polski najwyższymi odznaczeniami państwowymi m.in. odznaczył "Orderem Orła Białego" żydowskiego syjonistę Alexa Storożynskiego, dziennikarza ze zdominowanej przez żydów gazety "New York Sun" - organ "neo-konserwatystów" - syjonistów; prezydent PRL-bis III wszystkich żydów "polskich"

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 11 stycznia 2014, 01:09

AntyPisPoSldPsl pisze:Wydaję mi się, że nie kapujesz różnicy między żydem, a Żydem.
Właściwie to nie wiem czy chodzi ci o samą religię czy o pochodzenie.
Skoro dla ciebie 10 tysięcy Żydów w Polsce to "pełno" to gratuluję. Nie rozpanoszają się, wręcz przeciwnie od 2013 zakazali uboju rytualnego, więc Rząd nie sprzyja im jakoś specjalnie.(aczkolwiek to akurat było dobre rozwiązanie, bo pozwalanie na cierpienie zwierząt jest skandaliczne).
Poza tym nie wszyscy Żydzi są źli. Macie pewną fobię.
Nie ma małej wzmianki, jest dużo materiałów, filmów w tv (nie wiem jak ty oglądałeś).

Patrząc na tego linka, to wynika z niego, że niejacy bracia Kalcksteiny to bracia Kaczyńscy, hehe, naprawdę żal wam koszernego Prezydenta, który zginął w wypadku pod Smoleńskiem? :D
"Anty. Myślałem, żeś inteligentniejszy gość. Ale chyba się myliłem.

Powtarzasz te same brednie, które zaserwowała nam antypolska tel-awizja po zamachu. No ale czegóż wymagać od człowieka, któremu brakuje jednak trochę inteligencji.

Czytając Twoje brednie o katastrofie, widzę, że niczym nie różnisz się od tych, co bezczelnie nam wciskają, że to była katastrofa. Błąd pilota ... :lol: Ręce opadają ...

Gdy przedstawiłeś się jako libertarianin, to wydawać by się miogło, że jesteś po przeciwnej stronie niż banda z PO. Tymczasem ze tego co piszesz, wynika że niczym od nich się nie różnisz. Taki sam z Ciebie liberał jak i oni. No i zwyczajnie brionisz Tuska przed zarzutami o doprowadzenie do zamachu. W dodatku Twój guru niejaki JKM gada te same bzdury.

Słuchaj "Anty". Tu nie ma znaczenia czy mi żal LK, który zginął w zamachu. To nie jest istotne. Dla mnie liczy się prawda. Ja nie chcę być tak jak Ty oszukiwany, wprowadzany w błąd, i nie ulegam bezczelnej propagandzie o winie pilotów, o pancernej brzózce, i pijanym Błasiku itd itd. Ja mam swój rozum, i staram się z tego rozumu korzystać jak najlepiej. Każdy kto zgadza się na brednię o katatsrofie, i zaprzecza oczywistym faktom, że doszło do perfidnego i starannie przygotowanego zamachu - jest antypolakiem. Wystarcza logicznie mysleć, i wiązać ze sobą wszystkiue poznane fakty. Gdy się wyłączy rozum - to się plecie głupoty, i powtarza bzdury zasłyszane w tel-awizji. A tego JKm to ja w ogóle nie rozumiem. Po czyjej stronie on stoi, dla kogo pracuje ? Bo widzę, że pracuje dla wrogów Polski.

I tak na koniec. Jak swój wpis odnosisz do mojej wypowiedzi, to nie pisz "wy". Zwracasz się się bowiem do mnie. Piszesz np. "żal wam" - tak jakbyś zwracał się do "nas" - czyli do kogo w końcu się zwracasz ? Jak odpisujesz na mój post, to zwracaj się do mnie, bo ten post napisałem ja, a nie jacyś "oni" czy "my".

No to może tyle tych mądrości. :mrgreen:

P.S. A tak na marginesie, to nawet się nie dziwię, że jesteś żydofilem. Dzięki takim jak Ty, żydzi mają tu w Polsce dużo łatwiejszą robotę. To tylko kwestia czasu, jak przejmą na własność naszą Ojczyznę, i nazwą ją Judeopolonia.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 11 stycznia 2014, 01:25

"Anty", odpowiedz mi jeszcze na takie pytanie : czy naprawdę nie bulwerduje Cię informacja o planowanym posiedzeniu izraelskiego Knesetu w Polsce ? Czy nie widzisz w tym nic złego ?
60 członków izraelskiego parlamentu czyli Knesetu zbierze się na sesji plenarnej w Krakowie....

Ja się pytam : po kiego grzyba ???

I czy to aby Polska jeszcze ?

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 11 stycznia 2014, 07:24

AntyPisPoSldPsl pisze: pozwalanie na cierpienie zwierząt jest skandaliczne).
a czy mniej skandaliczne jest zabijanie palestyńskich dzieci przy użyciu najnowocześniejszej broni, bomdardowanie bezbronnych cywilów?

wiem że uważacie goi za podludzi, zwierzęta są dla was ważniejsze niż współbracia tego samego gatunku ludzkiego

niczym się nie różnicie od " IBERMENSZÓW " aryjska rasa panów jest waszym wzorem w poniżaniu innych narodów ( nie bierzcie tylko z nich przykładu z ostatniej wojny
w sposobie unicestwiania innych bo się to może dla was nieszczęśliwie skończyć )

Syriusz

Post autor: Syriusz » 11 stycznia 2014, 08:47

AntyPisPoSldPsl pisze:Sam mam pochodzenie częściowo żydowskie i powiem szczerze, że ta cała judeopolonia to największa bzdura jaką słyszałem. Naprawdę myślicie, że jakiś racjonalnie myślący Żyd przyjedzie do tego POkraju?
Najważniejszą z tych organizacji był niewątpliwie Judenrat, czyli Żydowska Rada Starszych. Była to organizacyjna forma sprawowania władzy przez przywódców żydowskich nad skupiskami żydowskimi (przede wszystkim w gettach) wprowadzona przez nazistów niemieckich w 1939 roku.

"Rozkaz do tworzenia Judenratów wydał szef RSHA (jednej z komórek SS - Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy) Reinhard Heydrich dnia 21 września 1939 r. Nakazywał on tworzenie "Rad Starszych", które miały składać się z osób wpływowych w miejscowej społeczności, co miało być gwarantem sprawnie wykonywanych poleceń oraz jednocześnie prowadzić do skompromitowania tych osób w oczach owej społeczności żydowskiej.

Dnia 18 listopada 1939 r. Hans Frank sprawujący władzę w Generalnym Gubernatorstwie wydał zarządzenie ustanawiające ustrój i funkcję rady. W miejscowościach mniejszych Judenrat składał się z 12 członków, zaś w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców musiał on liczyć 24 lub więcej osób.

Zwierzchnictwo nad Judenratem, sprawowały niemieckie władze administracyjne i zasadnicze decyzje dotyczące życia w gettach podejmowali wyłącznie Niemcy, zaś kompetencje Judenratów ograniczały się do wykonywania poleceń okupanta i zadań administracyjnych (zaopatrzenie w żywność, ewidencja ludności, służba zdrowia, pochówki). Ponadto Judenraty zobowiązane były do dostarczania robotników, organizowania wysyłki ludzi do obozów pracy, zbierania i przekazywania kontrybucji. W późniejszym okresie były zmuszone do współpracy przy organizowaniu deportacji do obozów zagłady. W ramach wymuszonej współpracy z władzami niemieckimi, Judenraty w wielu wypadkach zbierały i przekazywały informacje o miejscach pobytu zdemobilizowanych żołnierzy i innych poszukiwanych przez Niemców członków inteligencji: nauczycieli, kadrę naukowa ośrodków uniwersyteckich, byłych policjantów i innych. Judenratom częściowo podlegały jednostki policyjne wewnątrz getta, pozbawione jednak prawa posiadania i używania broni; wykorzystywano je do rekwizycji, łapanek, eskortowania przesiedleńców oraz w akcjach deportacyjnych. Większość Judenratów starała się lawirować między żądaniami Niemców, a obroną Żydów, myśląc, że w ten sposób uda się uratować choćby część ludności. Niemcy wykorzystywali je jednak skrupulatnie do własnych celów. Wielu członkom Judenratów jak np. Chaimowi Rumkowskiemu zarzucano nadgorliwą kolaborację z nazistami.

Jedna z najsłynniejszych żydowskich myślicielek XX wieku Hannah Arendt w 1963 roku wystąpiła w książce Eichmann w Jerozolimie z dramatycznym oskarżeniem przeciw Judenratom. Twierdziła, że bez ich udziału w rejestracji Żydów, koncentracji ich w gettach, a potem aktywnej pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby dużo mniej Żydów, ponieważ Niemcy mieliby więcej kłopotów z ich spisaniem i wyszukiwaniem. W okupowanej Europie naziści zlecali funkcjonariuszom żydowskim sporządzenie imiennych wykazów wraz z informacjami o majątku. Zapewniali oni także pomoc żydowskiej policji w chwytaniu i ładowaniu Żydów do pociągów transportujących do obozów koncentracyjnych.

W swojej książce Arendt napisała: "Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii"" (1).
http://naszeblogi.pl/43458-zydzi-i-ich- ... ego-narodu

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 11 stycznia 2014, 10:12

Syriusz pisze: Najważniejszą z tych organizacji był niewątpliwie Judenrat, czyli Żydowska Rada Starszych. Była to organizacyjna forma sprawowania władzy przez przywódców żydowskich nad skupiskami żydowskimi (przede wszystkim w gettach) wprowadzona przez nazistów niemieckich w 1939 roku.

W swojej książce Arendt napisała: "Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii"" (1).
Syriuszu, kwestia którą poruszyłeś powyżej, to idealny tekst do wątku pt. "Żydzi przeciw Żydom" http://forum.dlapolski.pl/viewtopic.php?t=3061

Trzeba mówić o tym, jaką rolę odegrali Żydzi w unicestwianiu własnego narodu. Mało kto o tym wie, a już tacy "Anty" na pewno.

Tutaj piszmy raczej o tym co nas czeka i co nam grozi. O tym że operacja "Judeopolonia" nabiera tempa. "Anty" się zastanawia czy my naprawdę myślimy, że jacyś racjonalnie myślący Żydzi przyjadą do tego POkraju ? :roll: No przecież organizują sesję plenarną Knesetu 27 stycznia w Krakowie !!! Po co to robią ??? Jest więcej niż pewn, że przygotowują grunt pod przyszły najazd Żydów na Polskę. Żydzi uważają Polskę za swój kraj, a nasze ziemie za swoje ziemie.

Ja jeszcze raz powtórzę : wy, którzy zielonego pojęcia nie macie o tym, co Żydzi szykują dla nas Polaków - przeczytajcie proszę książkę Szcześniaka pt. "Judeopolonia". Nie mówcie że to książka jakiegoś oszołoma. To co pisze w swojej książce Szcześniak, to są fakty. Żydzi nic się nie zmienili ! I wciąż mają wobec nas Polaków i naszej Ojczyzny te same podłe plany ! Świadczy o tym najbliższa sesja, jaką zamierzają w najbliższym czasie w Krakowie przeprowadzić. 60 członków Knesetu przyjedzie 27 stycznia do Polski !!

Po kiego grzyba ??

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 11 stycznia 2014, 12:23

"przeczytajcie proszę książkę Szcześniaka pt. "Judeopolonia"

też polecam, książkę tą nabyłem jeszcze za życia autora

ODPOWIEDZ