Roman Giertych: powrĂłt do polityki ?

Polityka, gospodarka, ekonomia...
Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 8 listopada 2012, 15:10

Syriusz pisze:Giertych : .”Martwię się tym, że Młodzież Wszechpolska dzisiaj związała się z ruchem narodowo-radykalnym, z którym ja zawsze miałem raczej wojnę, niż przyjaźń. To, co dzisiaj robi Młodzież Wszechpolska, to że wspólnie z ONR-em, z różnymi dziwnymi ludźmi, którzy głoszą teorie smoleńskie zupełnie oderwane od rzeczywistości, organizuje ten wspólny marsz – to nie budzi mojej sympatii..
Pewnie. Lepiej zadawać się z Platformą Oszustów i z Komoruskim-Szynukowiczem. Może jeszcze Kaliszów, Bartoszewskich, Wałęsów, Jaruzelskich zaprosić. Będzie komplet. Romek w tym gronie będzie pięknie się prezentował.

Tak nisko upaść ...

I jeszcze jedna moja refleksja. Z Kaczyńskim Giertych musi walczyć (jego śmiertelny wróg). Z Tuskiem nie musi (kolega).

Syriusz

Post autor: Syriusz » 8 listopada 2012, 18:14

Po odejściu z Samoobrony zawierzyłem temu kameleonowi, a kto mógł przypuszczac, że ten kolaborant od Kiszczaka i Jaruzelskiego. Przyznam, że kilka lat udało mu się mnie zwieśc. Z tego wniosek, jaki ojciec taki syn. Żyli w komunie i na stołeczku przy Wojtusiu i dzisiaj żal utraconego dobra.

Przynajmniej już dzisiaj wiadomo kim tak naprawdę są Giertychy.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 12 listopada 2012, 11:07

Giertych: Chwała panu prezydentowi za taki marsz.

Po marszach, jakie miały miejsce 11 listopada w Warszawie, komentarze nie milkną. Roman Giertych w swojej wypowiedzi, m. in., zachwalał inicjatywę marszu, jaką podjął prezydent Bronisław Komorowski - podaje wpolityce.pl.

Były wicepremier Roman Giertych, w samych superlatywach, wypowiedział się o inicjatywie marszu zorganizowanego przez prezydenta Komorowskiego.

Według niego, było to epokowe wydarzenie, które za kolejne 50, a nawet 100 lat będzie praktykowane przez kolejnych prezydentów, którzy będą maszerowali tą sama trasą. Giertych dodał również, że w czasie marszu, miał poczucie uczestniczenia w czymś wielkim.

Były szef Młodzieży Wszechpolskiej odniósł się również do marszu, który został zainicjowany przez jego byłą organizację.

Jak sam stwierdził, MW powinno odpowiedzieć za swoją nieudolność, ponieważ nie do pomyślenia jest fakt, iż kolejny rok z rzędu, w czasie marszu organizowanego przez MW, dochodzi do zamieszek.

Dodał również, że maszerowanie ramie w ramię z ONR (Obóz Narodowo-Radykalny) jest sprzeczne z tradycją i zwyczajnie durne, ponieważ ONR wprost nawiązuje do antysemityzmu.

INTERIA.PL

" Młodzież Wszechpolska " rozszyfrowała kolaboranta i teraz łasi się kundelek do pana Bronka. Myślał, że przerobi " MW " na czerwoną brygadę. Niewyszło :-)

Syriusz

Post autor: Syriusz » 14 listopada 2012, 08:00

Giertych: Narodowcy to idealny partner PiS.

Dawny lider LPR Roman Giertych ostrzega przed Ruchem Narodowym powołanym przez ONR i Młodzież Wszechpolską - donosi "Gazeta Wyborcza.

"Oni mogą być użyci do podpalenia państwa, kiedy PiS będzie chciał zrobić przewrót konstytucyjny. Środowisko, które potrafi przyprowadzić tylu ludzi, to dla PiS idealny partner - mówi Giertych, który reaktywował MW i do 1994 r. był jej prezesem.
Polityk kreśli taki scenariusz: PiS wyprzedza PO w wyborach, ale nie ma większości ani koalicjanta. Prezydent powierza PO misję tworzenia rządu. Rusza więc akcja: oszukali nas, wygraliśmy, a PiS rządzi. I mamy 300 tys. ludzi na ulicach stolicy, a PiS zdobywa władzę.
Żródło: INTERIA.pl

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 14 listopada 2012, 08:39

Dla mnie RG, to po prostu " PŁAZ". Czy mam więcej wyjaśniać? No może dodatkowo menda, gdy wyczuje ciepło, to się wczepi!

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 14 listopada 2012, 09:48

adsenior pisze:Dla mnie RG, to po prostu " PŁAZ". Czy mam więcej wyjaśniać? No może dodatkowo menda, gdy wyczuje ciepło, to się wczepi!
RG coraz bardziej stacza się na dno.
Mam nadzieję, że są jednak Narodowcy z prawdziwego zdarzenia. Niemożliwe aby wszyscy tak nisko upadli.

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 14 listopada 2012, 09:54

Coltrane pisze:
Mam nadzieję, że są jednak Narodowcy z prawdziwego zdarzenia. Niemożliwe aby wszyscy tak nisko upadli.
Piszący te słowa, mój przełożony jak i na pewno wielu ludzi z narodowym rodowodem nie upadło i nie upadnie !!!

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 14 listopada 2012, 11:10

Piszący te słowa, mój przełożony jak i na pewno wielu ludzi z narodowym rodowodem nie upadło i nie upadnie !!!
Idea była dobra tylko ludzie upadli ,chyba jak wszędzie .
Ludzkość musi odnowić morale bo zginie.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 15 listopada 2012, 14:08

Giertych Kaczyński użyje ONR do podpalenia państwa i przewrotu

Roman Giertych ..”Oni mogą być użyci do podpalenia państwa w momencie, kiedy PiS będzie chciał rzeczywiście zrobić jakiś przewrót konstytucyjny.”.....” Może PiS ich zagospodaruje? Przecież Jarosław Kaczyński wyznaje zasadę, że od PiS na prawo nic nie ma.- Wystarczy, że im da trzy mandaty w kampanii wyborczej. Artur Zawisza chce wrócić do PiS, tego jestem pewien. Zagrożeniem nie są ci młodzi ludzie, tylko to, w jakim kierunku oni zostaną wykorzystani. Przecież posłowie PiS byli na tej manifestacji. Może Winnickiemu też dadzą miejsce na listach. Oni mogą być użyci do podpalenia państwa w momencie, kiedy PiS będzie chciał rzeczywiście zrobić jakiś przewrót konstytucyjny.”....”Do Platformy raczej nie wstąpię, ale za jakiś czas mogą się pojawić sprzyjające warunki do budowania formacji prawicowej. I wtedy wziąłbym w tym udział.”.....(źródło )http://wyborcza.pl/1,75248,12851542,Rom ... formy.html

Autor: Marek Mojsiewicz

Syriusz

Post autor: Syriusz » 15 listopada 2012, 14:13

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 15 listopada 2012, 23:59

Giertych dobrze się znał z Tuskiem . Tusk powiedział mu ,że będzie oszukiwał Kaczyńskiego , bo nie chce z nim koalicji . Rozmowy o POPiS e będą pozorowane. Giertych ,pomimo tego ,że miał pomysł na przekształcenie LPR w partię konserwatywno liberalna musiał ją poświęcić , bo Tusk kazał mu wejść w koalicję z Kaczyńskim , aby go rozegrać . Albo Giertych, albo Tusk mieli swojego donosiciela , kreta u boku Kaczyńskiego. Giertych cały czas spotykał się z Tuskiem , aby przyjmować instrukcje. Giertych rozgrywał prawdopodobnie na polecenie Tuska Samoobronę , którą chciał zniszczyć i podburzał Kaczyńskiego i Ziobro przeciwko Lepperowi . Istnieje jakiś hak na Giertycha , który jak widzimy po wywiadzie złamał mu kręgosłup i zdał na łaskę Tuska . Musi być jakiś bardzo poważny powód , dla którego Giertych panicznie boi się możliwości wsadzenia go do więzienia przez Kaczyńskiego. Giertych cały czas panicznie się bał , dużo wcześniej niż wszedł w koalicję z Kaczyńskim . Od dawna nienawidził Kaczyńskiego . Gotów był na poniżenie , służalcze wkradnie się w łaski Kaczyńskiego.

http://naszeblogi.pl/32381-giertych-byl ... czynskiego

Ciekawy tekst, no nie ... :-x

Syriusz

Post autor: Syriusz » 28 listopada 2012, 15:48

R. GIERTYCH UJAWNIŁ NAZWISKA ZAMACHOWCA?

Na wstępie dziękuję Szanownym Blogerom Gita2 i szczególnie AMSTERN 3.0: za notkę „Wejscie Romana Giertycha!”. I skuteczne zareklamowanie fantastycznego i wstrząsającego odcinka z cyklu emitowanego przez Telewizję Publiczną Tomasz Lis na żywo z dnia wczorajszego.
Skoro tyle o tym piszą, coś musi być na rzeczy – pomyślałem i znalazłem http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicyst ... 12/9011586, polecam tym, którzy nie widzieli.
Okazuje się, że w sprawie, o której debatujemy już ponad dwa i pół roku – o tzw. Katastrofie smoleńskiej z 10.04.2010 – jeden z Gości programu posiada wiedzę, z którą to raczył się podzielić ze słuchaczami. Odważył się ujawnić nazwiska!
Roman Giertych wskazał z nazwiska „zamachowca”, czyli jak się domyślam domniemanych sprawców zamachu.
Pod koniec programu -0:46:54 - padają słowa:
"ten zamachowiec, ten Tusk z Sikorskim, czy ktokolwiek tam z Putinem".
Myślę, że w kraju gdzie funkcjonuje niezależna prokuratura, powinien być wezwany na świadka, bo wydaje się, że posiadł istotną wiedzę, a jako adwokat zapewne nie wypowiada słów "na wiatr".
Wzruszyłem się też deklaracją Pana Romana, że powróci do polityki w momencie kiedy sondaże wskażą na 10 punktową przewagę PiS (Prawa i Sprawiedliwości). Jaka determinacja. I poświęcenie. Chociaż z drugiej strony wyznanie, że Kaczyński to bardzo inteligentny człowiek, jakby wprowadziło niespójność wypowiedzi i dysonans, bo nie rozumiem dlaczego to niby nie może, czy nie powinien rządzić w tym kraju ktoś inteligentny. Czy Pan Roman woli matoła?
Muszę też przyznać, że przyjemność oglądania popsuł mi trochę gospodarz programu. Trzymał rękę przy ustach zdradzając tym gestem brak profesjonalizmu i coś, o czym wiedzą psychologowie zajmujący się mową ciała i ja, ale nie ośmielę się napisać.
Niestety kilkukrotnie zachował się jak niewierny Tomasz jakiś, nie przymierzając. Ze strachem w oczach, jakby nie wierzył zaproszonemu Gościowi w szczerość intencji, albo co - przerwał zatroskany o Jego [Gościa, czyli Pana Romana] stosunek do Platformy. Widać to [ten strach w oczach] wyraźnie w momencie kiedy rozmawiają o „ciamciaramcia”. I Gość po interwencji organu prowadzącego program musiał się intensywnie tłumaczyć, że oczywiście bardzo popiera umiłowaną Platformę z całego serca i ze wszystkich swoich sił, a dokładniej to, że nienawidzi tak tego PiS-a. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo przynajmniej mamy jasność co do poglądów Romana.

Chociaż może tylko tak mówił, albo chce zająć miejsce Donalda po...?

Tak się zastanawiam - dlaczego zdemaskował...?

http://naszeblogi.pl/34400-r-giertych-u ... zamachowca

Syriusz

Post autor: Syriusz » 22 grudnia 2012, 10:10

Plan Giertycha i Kamińskiego: Frakcja w PO lub nowa partia.

"Od wielu tygodni nad polską sceną polityczną unoszą się plotki o nowej prawicowej inicjatywie budowanej na obrzeżach PO. Jest ona kojarzona z osobami byłego lidera LPR Romana Giertycha i europosła Michała Kamińskiego" - donosi portal wPolityce.pl.

Przed świętami politycy ci nasilili działalność, docierając do tak zwanych konserwatywnych posłów PO. Proponują im udział w stowarzyszeniu, które miałoby być zaczynem pod prawicową frakcję Platformy Obywatelskiej. W tym przedsięwzięciu nie uwzględniają jednak Jarosława Gowina.

Jak informuje wPolityce.pl, dzięki stowarzyszeniu Giertych i Kamiński chcieliby wreszcie wejść do PO. Nie mają jednak pewności, czy Tusk się na to zgodzi.

Jeśli to zamierzenie się nie powiedzie, są zdecydowani na zakładanie oddzielnej partii. Ofertę będą kierować zarówno do konserwatywnych platformersów jak i do działaczy PJN czy Solidarnej Polski, czyli całej niepisowskiej prawicy.

INTERIA.PL

Syriusz

Post autor: Syriusz » 22 grudnia 2012, 11:54

Jedyne co się udało kolaborantowi Giertychowi, to zniszczyc "Samoobronę " i Leppera.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 15 stycznia 2013, 08:27

„Tak absurdalne, że aż chore”

Ojciec Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja odnosząc się do skandalicznej wypowiedzi Romana Giertycha zaapelował o pracę nad tym, by wszyscy żyli w prawdzie, zgodzie i miłości

Roman Giertych w bezpardonowy sposób zaatakował Założyciela Radia Maryja. Giertych zasugerował, że „w okresie, gdy u władzy był Jarosław Kaczyński, PiS przekupiło o. Tadeusza Rydzyka wielomilionowymi kontraktami rządowymi na inwestycje geotermalne. W zamian Dyrektor rozgłośni – jak powiedział Giertych – rzekomo miał nie domagać się od PiS-u zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

Były wicepremier wysłał list do o. Tadeusza Rydzyka, o. Janusza Soka Przełożonego Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, a także ks. biskupów.

- To jest tak absurdalne że aż chore. Módlmy się i pracujmy nad tym żebyśmy wszyscy żyli w Polsce w prawdzie, zgodzie i miłości” – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

Poseł Beata Kempa, wiceprezes SP, wiceminister sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego stwierdziła, że jest to wielki atak na Kościół katolicki, którego częścią jest Radio Maryja i TV Trwam. Polityk dodała, że Radio Maryja prowadzi wielka promocję życia stąd te słowa budzą horrendalne oburzenie.

- To po prostu obrzydliwe. Stawiam znak równości pomiędzy tym, a atakami Palikota i jego współtowarzyszy na Kościół katolicki, na księży, na biskupów. Wykorzystywanie do tego innych mediów i pisanie jakiś listów do hierarchów jest pewnie obliczone na bardzo tani efekt. Że pobudzi się bardzo antyklerykalny elektorat i że wreszcie ktoś może podliże się tym, którzy decydują o tym kto ma być na listach wyborczych – powiedziała pos. Beata Kempa.

Każdy mierzy wedle swojej miary; dziś Roman Giertych główny pomocnik Donalda Tuska i Adama Michnika zrobi wszystko w atakowaniu Dyrektora Radia Maryja tylko po to aby szkodzić – stwierdził poseł Joachim Brudziński, szef komitetu wykonawczego PiS.

- Nie ma się co przejmować tym ujadaniem, jazgotem zarówno liberałów, jak ich kabotyńskich pomocników. Chciałoby się powiedzieć „dłużej klasztora jak przeora”. Bądźmy optymistami. Tylko jeden warunek. Musimy być zorganizowani, zdyscyplinowani, również w dniu wyborów. Prędzej czy później odsuniemy od władzy tych nieudaczników – powiedział Joachim Brudziński.

RIRM

http://www.radiomaryja.pl/informacje/ta ... -az-chore/

Tak proszę państwa wygląda powrót Romana Giertycha do polityki. Obrzydliwe kalumnie pod adresem Radia Maryja i o.Rydzyka. Teraz widzimy jaki jest Roman Giertych. Odcinają się od niego nawet jego niedawni koledzy z LPR.

ODPOWIEDZ