Eksterminacja narodu polskiego

Polityka, gospodarka, ekonomia...
Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska
Eksterminacja narodu polskiego

Post autor: Coltrane » 18 maja 2013, 07:56

Trzeba to w końcu sobie uświadomić, do czego zmierza perfidna polityka kolejnych rządów, w szczególności widać to na przykładzie rządu Tuska przy współpracy z prez. Komorowskim. Polityka ta prowadzi do eksterminacji narodu polskiego.

Tekst ten dedykuję szczególnie lemingom. Niech w końcu uświadomią sobie komu powierzają władzę.


Program eliminacji Polaków

Żydzi praktycznie opanowali już wszystkie instytucje państwa Polskiego, rząd, partie polityczne, media, sądownictwo, system finansowy i monetarny, przemysł i ekonomię. Dzięki temu mogą przystąpić do następnego etapu swojego planu, czyli zniewolenia i eliminacji Polaków z ich ziemi.

O tym, że żydzi nie tylko wybrali sobie Polskę na „Nowe Jeruzalem”, ale że realizują już zaawansowany plan sprowadzania żydów do Polski i eliminacji Polaków, można się było przekonać analizując wytyczne, które Donald Tusk przywiózł z Izraela, po wspólnym posiedzeniu rządów Polski i Izraela.


W artykule na stronie internetowej Wierni Polsce Suwerennej [http://www.wiernipolsce.pl/] z 25 lutego 2011 roku zatytułowanym „Izrael-Polska: przygotowania do wspólnej wojny na Bliskim Wschodzie ( z Iranem?) oraz na wypadek nie do końca przewidzianych jej następstw”, możemy wyczytać, że Donald Tusk przywiózł 7 wytycznych współpracy pomiędzy Polską i Izraelem.
http://wiernipolsce.wordpress.com/2011/ ... nastepstw/

Przed szczegółowym omówieniem punktów zawartych w tym oświadczeniu, przytoczmy je tutaj w całości, za centrum prasowym rządu.

1. Deklaracja w sprawie rozwoju dwustronnej współpracy w dziedzinie obronności pomiędzy Ministrem Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej oraz Wicepremierem Ministrem Obrony Państwa Izrael
Deklaracja stanowi podstawę dla systematycznej wymiany wizyt, dialogu strategicznego pomiędzy Ministerstwami Obrony, a także rozwoju współpracy wojskowo-przemysłowej. Dokument zawiera też deklaracje o współpracy przy szkoleniach i obsłudze samolotów F-16, a także współpracy w zakresie szkoleń wojsk specjalnych

2. Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej oraz Rządem Państwa Izrael reprezentowanym przez Ministerstwo Obrony w sprawie wzajemnej ochrony informacji niejawnych związanych ze współpracą obronną i wojskową
Umowa stanowić będzie podstawę do nawiązania ścisłej współpracy w dziedzinie obronności, bezpieczeństwa, produkcji zbrojeniowej, a także przeciwdziałania terroryzmowi i zwalczania najgroźniejszych form przestępczości.

3. Wspólna deklaracja pomiędzy Ministerstwem Środowiska Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministerstwem Przemysłu, Handlu i Pracy Państwa Izrael dotycząca współpracy w dziedzinie zaopatrzenia w wodę oraz polityki i technologii zarządzania energią odnawialną
Deklaracja ta jest podstawą dla rozwoju współpracy w zakresie ochrony środowiska.

4. Umowa pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej i Rządem Państwa Izrael w dziedzinie zdrowia i medycyny oraz Plan współpracy na lata 2011-2015
Umowa i plan będą stanowić podstawy dla rozwoju współpracy w obszarze ochrony zdrowia, jakości służby zdrowia oraz walki z chorobami i epidemiami poprzez wymianę ekspertów i współpracy instytucji badawczych z obu krajów.

5. Program wykonawczy w dziedzinie współpracy kulturalnej, edukacyjnej i naukowej
Program ustanawia harmonogram współpracy w obszarze kultury, nauki i edukacji pomiędzy Polską a Izraelem w latach 2011-2014.

6. Wspólna deklaracja w sprawie spotkań oraz wymiany młodzieży polskiej i izraelskiej
Deklaracja jest kolejnym krokiem mającym na celu wzmocnienie działań w ramach programów zachęcających do organizowania wymiany młodzieży między Polską a Izraelem. Dotychczas z możliwości spotkań młodzieży polskiej i izraelskiej skorzystało ponad 15 tysięcy młodych ludzi z obu krajów.

7. List intencyjny w sprawie upamiętnienia 70. rocznicy „Akcji Reinhardt”
Polska i Izrael wyraziły wspólną wolę, aby wymieniać się informacjami na temat działań upamiętniających 70. rocznicę „Akcji Reinhardt”, jednej z największych akcji niemieckich na ziemiach polskich podczas II Wojny Światowej wymierzonych przeciwko Żydom

Oświadczenie to jak i artykuły na ten temat można również znaleźć pod linkami:

http://www.premier.gov.pl/centrum_praso ... erow,6125/
http://www.premier.gov.pl/centrum_praso ... anya,6132/
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wspolne ... omosc.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... wski_.html
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wspolne ... omosc.html

Oczywiście aby zrozumieć istote sprawy należy odrzucić eufemizmy słowne pokrywające sedno, a których zadaniem jest dezinformować o rzeczywistych intencjach i planach. Jest to zastosowanie w praktyce nauk Jakuba Franka który nauczał, że wszystkie działania niszczące są robione otwarcie, lecz są pokryte szczytnymi i słodkimi hasłami, które mają za zadanie maskować rzeczywiste cele tych działań.

Frank nauczał:

„Zapewne, będę się starał iść z wielką mocą i siłą, lecz około tej mocy musimy krążyć ze słodkimi słowy i oszukaństwem, póki wszystko nie przejdzie do rąk naszych” (K.S. 1876)

„W każdym miejscu trzeba używać fortelu” (K.S. 911)

Slogany pokrywające rzeczywiste cele działania żydow mają być jak ładne opakowanie pokrywające w środku truciznę (vide: liberalizm): „Wiadomo wam, iż frukt okryty łupiną. Kto go z wierzchu widzi, ten chciwy jest skosztowania go, potem weń wpada i dlatego wielu tam upadło, lecz wy bądźcie w tem ostrożni.” (K.S. 231)

Nawet pobieżne przeglądnięcie tych porozumień, ze zwróceniem szczególnej uwagi na dziedziny które one dotyczą, ukazuje że są one dziwne. Są one dziwne, z tego względu że wszystkie dotyczą całości newralgicznych dziedzin istnienia, już nie państwa Polskiego, ale istnienia narodu, ludności. Są dziwne również z tego względu że Izrael, w istocie, jest państwem wrogim Polsce i Polakom. Współpraca z nim w newralgicznych dziedzinach jest więc aktem samobójczym lub zdradą narodową. Raczej należało by opracować program dotyczący unikania takiej „współpracy”. Jeszcze nikt dobrze nie wyszedł na współpracy z Izraelem i z dużą dozą pewności można stwierdzić, że nie chodzi tutaj o żadną współpracę, lecz o podporządkowanie Polski jako wasala Izraela w newralgicznych dziedzinach.

Można więc z dość dużą dozą prawdopodobnieństwa stwierdzić, że nie chodzi o żadną współpracę, lecz o przejęcie kontroli nad newralgicznymi dziedzinami egzystencji Polskiego państwa i narodu. Z tych wytycznych które Donald Tusk przywiózł z Izraela można się przekonać, że w istocie chodzi o: przejęcie kontroli nad naszym przemysłem obronnym, służbami specjalnymi, systemami komunikacji tajnej, wykorzystanie prawnej możliwości działania służb Izraelskich lub „ochroniarskich” do organizowania zamachów terrorystycznych na terenie Polski pod pozorem zwalczania terroryzmu. Zamachów za które będą winić tych których oni chcą zniszczyć, a więc narodowców, prawicę, katolików (których będa określać fanatykami, ekstremistami), jak również tych którzy nie są już im potrzebni, a byli z pochodzenia Polakami i pomagali żydom, w taki czy inny sposób w przejęciu majątku narodowego w przeszłości, a więc: eks-esbeków, ludzi dawnych służb, dawnych PZPR-owców (prawdopodobnie poprzez wzajemne napuszczanie ich na siebie). Jak wiadomo, wszędzie gdzie były zamachy terrorystyczne (9/11, Londyn, Madryd, Bombaj), CIA, Mossad, lub inne służby prowadziły w tym samym czasie „ćwiczenia” przeciwdziałania terroryzmowi.

Z deklaracji tej wynika że żydzi chcą przejąć kontrolę (produkcja i/lub dystrybucja) nad wodą pitną, energią i żywnością, pod pozorem współpracy, udoskonalania, promocji odnawialnej energi i ochrony środowiska. Jest również mowa o „współpracy” w dziedzinie zdrowia i medycyny, co w prostym języku, znaczy zapewnienie żydowskiej kontroli nad produkcją, dystrybucją i sprzedażą leków w Polsce, jak również kontrolę nad służbą zdrowia (szpitalami).

Jest również mowa o „współpracy” w dziedzinie kulturalnej, edukacyjnej i naukowej. W istocie chodzi o wymuszenie w Polsce programu edukacyjnego opierającego się na fałszywej literaturze żydowskich autorów, promowania pseudokultury żydowskich twórców w żydowskich środkach masowego przekazu i manipulowania nauką – co ma skutkować zmianą świadomości i chaosem w mentalności Polaków, a co z kolei umożliwi realizację ich ubezwłasnowolnienia w krytycznych dziedzinach fizycznych. Chodzi więc o ogłupienie społeczeństwa i odwrócenie uwagi narodu od działań, które są i będą podejmowane w celu uzyskania kontroli nad produkcją zbrojeniową i ciężkim przemysłem, służbami specjalnymi, źródłami i dystrybucją wody pitnej, energią, produkcją żywności, służbą zdrowia i produkcji leków.

Pod płaszczykiem zaś deklaracji „w sprawie spotkań oraz wymiany młodzieży polskiej i izraelskiej” będzie realizowany program zapoznawania młodzieży żydowskiej z miejscem ich przyszłego osiedlania i/lub działalności gospodarczej. Można przypuszczać że tzw. młodzież polska będzie w istocie wyselekcjonowaną młodzieżą żydowską lub pochodzenia żydowskiego, która będąc w Izraelu zostanie zindoktrynowana w celu skuteczniejszego rozbijania Polskiej tkanki społecznej od wewnątrz.

No i ostatni, siódmy punkt wytycznych mówi, a jakże, o żydowskim cierpiętnictwie (akcja Reinhardt). Jest to nic innego, jak narzucanie stronie przeciwnej poczucia winy lub wywoływanie uczucia współczucia, co pozwala wygrać każde negocjacje. Można się zastanawiać, dlaczego nie ma działań które miałyby na celu ukazanie zbrodniczych działań żydów na Polakach na przestrzeni ostatnich 800 lat. Akcje rozpijania chłopów, współpracy z wrogami Polski, spisków i konspiracji, wywoływania szkodliwych powstań i rewolucji itd.

Przyglądnijmy się więc bliżej tym porozumieniom o „współpracy” i spróbujmy docieć o co właściwie chodzi.

ciąg dalszy tekstu na stronie http://www.poznajprawde.net/aktualnosci ... lakow.html
Ostatnio zmieniony 24 października 2014, 13:56 przez Coltrane, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Re: Eksterminacja narodu polskiego

Post autor: Coltrane » 9 lipca 2013, 10:55

Coltrane pisze: Program eliminacji Polaków

Żydzi praktycznie opanowali już wszystkie instytucje państwa Polskiego, rząd, partie polityczne, media, sądownictwo, system finansowy i monetarny, przemysł i ekonomię. Dzięki temu mogą przystąpić do następnego etapu swojego planu, czyli zniewolenia i eliminacji Polaków z ich ziemi.

O tym, że żydzi nie tylko wybrali sobie Polskę na „Nowe Jeruzalem”, ale że realizują już zaawansowany plan sprowadzania żydów do Polski i eliminacji Polaków, można się było przekonać analizując wytyczne, które Donald Tusk przywiózł z Izraela, po wspólnym posiedzeniu rządów Polski i Izraela.
Podsumowanie :

Spoglądając z dystansu na rozwój wypadków w Polsce można zauważyć że żydzi obrali sobie Polske jako DRUGĄ JUDEĘ, na terenach której zamierzają zbudować nowe państwo Judejskie. Rzekome deklaracje, umowy, programy wykonawcze i listy intencyjne potwierdzają te przypuszczenia, gdyż dotyczą już nie tylko aspektów wolności sumienia i słowa, ale dziedzin fizycznej egzystencji rodowitych Polaków.

Można tu zadać pytanie Polakom którzy współpracowali (eks-SB-ekom, ludziom z układów, WSI, tym którzy dorobili się na korupcji polskiego prawa) z żydami mieszkającymi w Polsce i żydami międzynarodowymi w ograbianiu Polski z dóbr narodu: Czy naprawdę wierzą w to że żydzi pozwolą im zachować te zagrabione dobra gdy naród Polski zostanie zniszczony? Czy naprawdę wierzą w to że zostawią ich i ich rodziny w spokoju wtedy kiedy już nie będą potrzebni? Czy naprawdę są tak krótkowzroczni i zaślepieni swoją chciwością że nie widzą końca jaki im żydzi szykują?

http://marucha.wordpress.com/2011/10/10 ... i-polakow/

http://extrmncjanarpolsktrwa.info/Artic ... px?id=1782

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 16 lipca 2013, 18:20

Nie zgadzam się z całym powyższym opisem. Zgadzam się, że żydzi wykupują wszelkie dobra u nas za sprawą WSI i innych mafijnych organizacji wojskowych - tak zwanych " służb". Najwięcej i to najlepsze kąski kupują Rosjanie i Niemcy. Żydzi cały czas służą do odwracania uwagi od spraw istotnych.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 16 lipca 2013, 21:03

Syriusz pisze:Nie zgadzam się z całym powyższym opisem. Zgadzam się, że żydzi wykupują wszelkie dobra u nas za sprawą WSI i innych mafijnych organizacji wojskowych - tak zwanych " służb". Najwięcej i to najlepsze kąski kupują Rosjanie i Niemcy. Żydzi cały czas służą do odwracania uwagi od spraw istotnych.
Żydzi rządzą światem. Rządzą z ukrycia pociągając za sznurki. Szczególnie widać to na przykładzie USA. Żydzi wywołują wojny, doprowadzają do kryzysów, tworzą Unie. Wszystko po to, aby zawładnąć całym światem. Polskę upatrzyli jako krainę gdzie mogliby założyć państwo Izrael, tyle że pod nazwą Judeopolonia. I wcale tego nie ukrywają. Plany z budową Judeopoloni na ziemiach Rzeczypospolitej mieli jeszcze przed I wojną światową. Nie udało się. Co nie oznacza że z tych planów zrezygnowali. Aby osiągnąć swój niecny cel, rozpoczęli eksterminację narodu polskiego bez wywoływania wojny. Zresztą sam zobacz : ile Polska liczyła mieszkańców np. w 1989 roku, a ile liczy teraz ? Ilu wyjechało za granicę, jaki jest przyrost naturalny, ilu Polaków umiera rocznie na różne choróbska i nie mają na lekarza czy na leki, ilu popełnia samobójstwo, ilu jest bez pracy ? Wystarczy się rozejrzeć.

Wszystko to - to jest perfidna robota żydów. Żydzi to naród zdolny do wszystkiego. W czasie II wojny światowej poświęcili nawet swoich pobratymców, skazując ich na holokaust w niemieckich obozach.

Tu nie ma co ich usprawiedliwiać. Są perfidni w działaniu i tyle.

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 16 lipca 2013, 21:22

Nie daj się wciągnąc w tą sowiecko - ubecką gierkę. Otwórz oczy i przyjrzyj się kto tak naprawdę wykupuje te nasze majątki. To synowie i wnukowie ubeków i esbeków. Śląskie gnidy i nie tylko śląskie kupują na terenach zachodnich, a ci z zachodnich w centralnej lub południowej Polsce. A Żyd, Żydem najskuteczniej się straszy.

Zaprzestań czytac tego Maruchę bo za niedługo będziesz widział Żyda za każdym drzewem, jak Endek z Michasiem. :-)

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 16 lipca 2013, 22:09

Syriusz pisze: Zaprzestań czytac tego Maruchę bo za niedługo będziesz widział Żyda za każdym drzewem, jak Endek z Michasiem. :-)
O tragicznej roli żydów w dziejach Polski pisze nie tylko marucha. O próbie utworzenia Judeopolonii na ziemiach Rzeczypospolitej dość szczegółowo pisze dr. Szcześniak w swojej książce "Judeopolonia". I to nie są żadne wymysły. Również w procesie wprowadzania komunizmu po wojnie żydzi odegrali szczególną rolę. To głównie oni z pomocą Stalina wymordowali polskich patriotów, w tym Fieldorfa, Pileckiego, Łupaszkę i innych.

A kimże są Michniki, Geremki, Mazowieckie, Kuronie i inni ? Toć to właśnie oni reprezentowali Solidarność przy Okrągłym Stole. Plan Balcerowicza, "gruba krecha" - to też robota żydów.

To co mamy dzisiaj - to zasługa żydów. Tu już nie ma znaczenia czy nasze ziemie są wykupywane przez Niemców, Rusków czy żydów. Żydzi przygotowują sobie grunt, dokonując eksterminacji narodu polskiego. w ich planach w niedalekiej przyszłości do Polski ma przybyć 3 miliony żydów.

I to nie jest sowiecka propaganda. Niemcy, Ruski i żydzi współpracują w dziele niszczenia Polski. A żyd jest na tyle sprytny, że do swoich celów wykorzystuje innych, a sam bierze to co najlepsze.

blizna02
Posty:24
Rejestracja:7 lipca 2013, 13:51
Lokalizacja:Centralna Polska

Post autor: blizna02 » 16 lipca 2013, 22:39

Dwie rocznice: Jedwabne i Wołyń. Polacy(?) w Jedwabnem zabili sto osób, Ukraińcy na Wołyniu sto tysięcy...

"8 tys. muzułmanów w Srebrenicy to ludobójstwo. 100 tys. Polaków zamordowanych na Wołyniu to już nie ludobójstwo"

"cleopatra: Polacy zawsze cierpieli i byli ludobójstwowani. Przez wszystkich. Nie wiedziales?"


Wiem, że to Żydzi od tysięcy lat ciągle cierpieli za niewinność i byli ludobójstwowani. Przez wszystkich. Dziwi więc, że lewackie media tak często wyśmiewają świętowanie tylko przez Żydów (Prawdziwych Wolaków) przegranych zrywów zbrojnych.

Media SZYDZĄ nawet z Żydów modlących się do ceglanej ŚCIANY zwanej Ścianą Płaczu (zamiast do świętych obrazków i medalików jak chciałby Hartman).

Szydzą z Żydów wykonujących podczas modlitwy szybkie "kacze" skłony przypominające ruchy frykcyjne. Szydzą z Żydów kłaniających się CEGLANEJ ścianie pod którą opłakują CODZIENNIE wszystkie przegrane powstania z ostatnich 6000 lat.

Lewackie media ośmieszają również przegrane powstanie Żydów w GETCIE warszawskim. A przecież było ono tak samo przegrane jak Powstanie Warszawskie które podli Polacy uwielbiają świętować. A nie powinni, bo Polacy nie są Żydami.

Jak o tym nic nie wiesz, to znaczy, że nie czytasz Gazety Wyborczej i nie oglądasz Szkła kontaktowego.

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 17 lipca 2013, 10:59

Sięgnięcie dzisiaj na tak wielką skalę, bezczelnie i wprost do dyrektywy Stalina mówiącej, że:

„Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej”, świadczy, że coś się szykuje, a okrągłostołowa sitwa „władzy raz zdobytej nie odda” dobrowolnie w demokratyczny sposób, o czym świadczą podróże po nauki do „moskiewskiej kolebki demokracji” przedstawicieli Państwowej Komisji Wyborczej czy Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz nawiązanie na rozkaz Putina współpracy rosyjskich służb specjalnych z polską Służbą Kontrwywiadu Wojskowego.

Bardzo trafne spostrzeżenie, a najlepiej jak winowajcą będzie Żyd.

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 18 lipca 2013, 19:40

Nie igrać z życiem ludzi.

Stała się rzecz niesłychana. Sytuacja panująca w polskiej służbie zdrowia okazała się na tyle poważna, że nawet politycy z PO apelują do premiera o jakąkolwiek reakcję. Niestety – władza milczy.

O tym, jak poważna musi być sytuacja chorych w województwie pomorskim, świadczy choćby to, że autorami listu otwartego do premiera Donalda Tuska, w którym nawołują do natychmiastowych zmian i reform w tamtejszym oddziale NFZ, są prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz marszałek województwa pomorskiego – to w większości politycy Platformy. Niestety, jedyną reakcją władzy jest milczenie. Tymczasem zdezorientowani, a czasem zrozpaczeni pacjenci pozostawieni zostali sami sobie.

Polityczne pospolite ruszenie

To igranie z życiem ludzi – tak można określić podstawowy zarzut dla pomorskiego oddziału NFZ sformułowany przez autorów listu do premiera. Jest to, zdaniem jego autorów, efekt postępującego chaosu i zamieszania w tamtejszych placówkach medycznych, wywoływany przez działania Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednak nie tylko ci politycy reagują na coraz gorszą sytuację pomorskiej służby zdrowia. W analogicznym tonie i z podobnymi żądaniami – unieważnienia przeprowadzonego postępowania konkursowego, określenia jasnych kryteriów i przeprowadzenia nowych, transparentnych konkursów oraz odwołania dyrektor pomorskiego NFZ – wystąpiły m.in. Sejmik Województwa Pomorskiego oraz Rada Miasta Gdyni. Radni PiS z sejmiku złożyli zawiadomienie do prokuratury o stworzeniu przez NFZ bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców województwa.

Ja sam, pod wrażeniem wizyt zrozpaczonych ludzi w moim biurze poselskim, również postanowiłem działać. Jednym z dostępnych mi jako członkowi sejmowej komisji ds. kontroli państwowej środków jest wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o kontrolę nadzwyczajną w NFZ. Najpierw wspólnie z kolegami z PiS podjęliśmy próbę, aby o kontrolę wystąpiła cała komisja. Niestety, posłowie PO uchylili się od podpisania pod wnioskiem. Wobec tego 10 lipca skierowaliśmy go sami, informując o tym opinię publiczną na specjalnej konferencji prasowej. Temat protestów pomorskich samorządowców został postawiony przez posłów PiS także na komisji zdrowia, co spowodowało, że znajdzie się w porządku obrad komisji podczas kolejnego posiedzenia Sejmu.

Coraz gorzej dla pacjenta

Przypomnijmy, co wywołało tak ostre reakcje polityków województwa pomorskiego. Otóż w wyniku konkursu przeprowadzonego przez NFZ na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną spośród ponad 1200 przychodni w województwie pomorskim kontrakty utraciło blisko 280 placówek.

By przedstawić Państwu skalę i absurdalność tych zmian, podam kilka przykładów placówek, które mają przestać istnieć. Są to m.in.: poradnie kardiologiczne w obu szpitalach w Gdyni, poradnia leczenia bólu w Gdańsku (jedyna w województwie), poradnia chirurgii dziecięcej w Wejherowie, poradnia audiologiczna Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Gdańsku, prowadząca przesiewowe badania słuchu u noworodków.

W ten sposób następują nieodwracalne szkody dla służby zdrowia tego regionu – marnotrawstwo sprzętu i wykwalifikowanego personelu. Przywołajmy słowa listu otwartego do premiera Donalda Tuska: „Chaos – i tak duży w służbie zdrowia – potęguje nagła zmiana sieci placówek ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, powodując brak dostępu pacjentów do lekarzy specjalistów. Czekając w kilkutygodniowych, czasem wręcz miesięcznych kolejkach do lekarza specjalisty, kilkaset tysięcy osób będzie musiało gwałtownie szukać innych, zakontraktowanych przychodni”.

Z kolei radni z Gdyni w swojej rezolucji wskazują na „odebranie pacjentom prawa do ciągłości świadczeń, brak komplementarności usług medycznych, trwonienie publicznych pieniędzy. Fundamentalne procedury nie podlegają zewnętrznej kontroli i pozbawione są jawności”.

Póki jeszcze mamy czas

W sytuacji, w której jedyną reakcją władzy jest milczenie, wraz z kolegami z sejmowej komisji ds. kontroli państwowej skierowałem wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie zasadności zarzutu sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców przez NFZ. Wiele bowiem na to może wskazywać – choćby sposób gospodarowania przez ten organ majątkiem publicznej służby zdrowia.

Kolejne rozstrzygnięcia konkursowe sprawiają nieodparte wrażenie polityki ograniczania i likwidacji jednostek publicznych przy równoczesnym promowaniu prywatnych. Sprawdzenia wymagają też informacje o niezdolności niektórych placówek, które uzyskały kontrakty, do natychmiastowego wykonywania świadczeń, o prowadzonych tam remontach pomieszczeń i naborze personelu. Wyraźny jest postępujący chaos i brak informacji, wciąż słychać o utrudnieniach w dostępie pacjentów do własnej dokumentacji medycznej, o braku ciągłości w leczeniu i wynikających z tego zagrożeniach.

Niestety, mimo naszych działań i kilku pozorowanych reakcji strony rządowej wprowadzony chaos i zamieszanie w województwie pomorskim trwają. Zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi nie znika.

Jest taki związek frazeologiczny: „Dążyć do czegoś po trupach”. Pozostaje mieć nadzieję, że za szaleństwo wprowadzania przez NFZ zasad rynkowych w dostępności do świadczeń medycznych ktoś nie zapłaci ceny najwyższej, ostatecznej i nieodwracalnej. Jednak żeby tak się nie stało, trzeba zacząć działać natychmiast. Jeśli prezes Narodowego Funduszu Zdrowia i minister zdrowia nie podejmą błyskawicznie działań zaradczych, to na nich spadnie odpowiedzialność za zaniechania, które doprowadzą wcześniej czy później do tragedii.
Autor: Janusz Śniadek
Żródło: Gazeta Polska Codziennie

Czy to nie jest eksterminacją narodu milczenie i udawanie, że nic się nie stało. A czy to nie jest likwidacja słabszych i chorych, których nie stac na prywatne lecznictwo i muszą czekac w kolejkach po pół roku, albo i dłużej do specjalisty.

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 18 lipca 2013, 20:19

Polakom brakuje pieniędzy. Są tak zdesperowani, że sprzedają swoje nerki.

„Witajcie, sprzedam nerkę. Mam 35 lat, nie piję. Tylko poważne oferty. Grupa krwi B Rh+”, „Mam 20 lat, ciężką sytuację finasową, chce sprzedać nerkę”, „Młoda niepaląca i niepijąca studentka sprzeda nerkę – potrzebuję pieniędzy na studia”, „Sprzedam nerkę z powodu zadłużeń oraz dla rodziny, by żyło im się lepiej. Mam 22 lata, jestem zdrowym chłopakiem. Moja cena to 30 tys. To niedużo” – takich ogłoszeń w internecie jest mnóstwo.

Cel? Sprzedaż własnej nerki za kilkadziesiąt tysięcy zł. Kto? Starsi i młodzi, deklarują, że są bez nałogów. Skąd? Warszawa, Olsztyn, Radom, Bydgoszcz, Gliwice...

Dlaczego podjęli aż tak desperacki krok?

- Usamodzielniam się. Z moją dziewczyną wynająłem mieszkanie, ale nie miałem pracy i popadłem w długi. Start jest trudny i nie można ciągle żyć w długach – mówi portalowi niezalezna.pl młody chłopak. Nie pytamy go o imię. Na pytanie, jak wpadł na pomysł sprzedaży komuś części swojego ciała, mówi: – Zobaczyłem ogłoszenia w internecie. To jest zastrzyk gotówki, a z drugiej strony można przecież komuś pomóc – tłumaczy.

Czy jego rodzina o tym wie? - Nie, wie tylko moja kobieta. Boi się, abym nie miał powikłań – wyjaśnia i dodaje: - Jakbym nie był zmuszony, to bym nie wystawiał takiej oferty. Start młodych, aby jakoś stanąć na własne nogi, jest dziś bardzo trudny. Chciałbym dostać za nerkę ok. 20 tys. - mówi. Nie chce podać swojego wieku.

- Zapieprzam od rana do nocy w Warszawie. Mam żonę, dwoje dzieci i nie daję rady. Prowadzę w Warszawie firmę budowlaną, ale to, co się dzieje z płatnościami, pokazuje, że nie da się tak żyć – mówi nam dojrzały mężczyzna. - Gdybym miał ofertę pracy za granicą, to pakuję się w 15 minut – oznajmia. Miał sklep samoobsługowy, restaurację i firmę budowlaną. Została mu tylko budowlanka, bo reszta padła. – Zawsze ciężko pracowałem. Za nerkę nie spłacę wszystkich długów, ale będzie to jakiś zastrzyk. Żona o tym nie wie. Tu chodzi o dobro rodziny. Co z tego, że będę zdrowy, jak przyjdzie do nas komornik? Co z tego? – pyta zdesperowany.

Na jego ogłoszenie był odzew. - Dostałem ofertę. Jestem już nawet po badaniach. Chciałbym otrzymać jak najwyższą sumę. Tanio tej nerki nie oddam. Jak umieściłem ogłoszenie, to tego samego dnia już była propozycja – cieszy się.

Matka trójki dzieci mówi, że myślała o tym, aby wyciętą nerką spłacić zaciągnięty kredyt. Nie powiedziała tego mężowi.

Sprzedaż nerki jest więc desperackim krokiem szukania dużej sumy pieniędzy, aby wyjść na prostą. Czy warto płacić jednak taką cenę?
Autor: Jarosław Wróblewski
Żródło: niezalezna.pl

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 18 lipca 2013, 20:32

Pilne !!!!Nie jest wykluczone, że Żydom powierzona zostanie także część Ukrainy, gdyż już teraz Rosjanie podzielili Ukrainę na część Rosyjską ( Donbas ) i zachodnią, jaka może wejść w granice państwa żydowskiego w zamian za niemiecki Śląsk, Pomorze i cześć Mazur.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
CO Z TYMI POLAKAMI NIE TAK? POLSKA SPRZEDANA ...

Realizacją paktu Obama – Putin jest rządu Tuska. Wchodzą do niego po połowie ludzie ze środowiska żydowskiego wspierającego demokratów Obamy ( Appelbaum ) oraz reprezentanci wspierający Kreml. :
- Sikorski zostaje Ministrem Spraw Zagranicznych ( wspiera USA ),
- Boni ( wspiera Rosję ) centralną postacią spraw publicznych,
- Rostowski ( wspiera USA ) Ministrem Finansów ,
- Grabarczyk jako Minister Infrastruktury ( wspiera Rosję ),
za nimi cała grupa ludzi w służbach o sympatiach rosyjskich lub amerykańskich.

To Sikorski z Tuskiem podrzucą Unii Europejskiej „trupa” w postaci ACTA podczas debaty nad sprawami rybołówstwa – prezent elit zbliżonych do Obamy dla amerykańskich Koncernów przed wyborami prezydenckimi w USA Anno domini 2012.

W media powstaje tandem GAZETA – ludzie Obamy związani z żydowskimi sympatykami demokratów, TVN 24 – ludzie związani z rosyjskimi służbami.. Amerykanie nie chcą jednak odpuszczać TVN i Murdoch podchodzi do kupna stacji. Ludzie byłych służb PRL nie wierzą jednak amerykanom i wchodzą w układ z Francuzami. TVN przejmuje koncern Viviendi. To z tego powodu Gazeta z takim zaangażowaniem promuje środowisko żydowskie wywodzące się z komunistycznej elity lewicujących Żydów bliskich demokratom żydowskim.

Rosja wraca na stracone pozycje. Putin znowu jest w grze. Zachowanie Obamy w „sprawie polskiej” potwierdza wątpliwości jakie zrodziły się po śledztwie szeryfa Arpaio. Z prowadzonego przez „najtwardszego szeryfa w USA” potężnego śledztwa wynika, że dokumenty ubezpieczeniowe i akt urodzenia Obamy zostały sfałszowane. Fakty te opublikowały media amerykańskie. Strach przed konsekwencjami tej publikacji zmroził nawet Fox News. Działania szeryfa Arpaio mają coraz więcej zwolenników.

Donald Trump publicznie ogłosił oszustwo Obamy. Jeśli komuś się wydaje że Mitt Romeny jest nadzieją Polaków to mogą się one okazać złudne. Romney ma niemieckie pochodzenie. Elity niemieckie liczą na jego wygraną. Merkel coraz poważniej spogląda na Pomorze Zachodnie, Śląsk i część Mazur. Niemcy są skłonni zgodzić się wykroić z Polski stosunkowo duży obszar na którym mogło by powstać państwo żydowskie pod warunkiem zwrotu Pomorza, Śląska i części Mazur. Zabiegi dyplomatów prowadzą do unicestwienia Polski.

Pomimo propozycji holocaustu Polaków nie ma konsensusu w jaki sposób pozbyć się Polaków.

Ostatecznie zwycięża koncepcja nękania społeczeństwa bezradnym i skorumpowanym państwem i blokowanie zmian w Polsce. „Brudną robotę” powierzono Żydom którzy mają „wysuszyć” populację Polaków.

Malejącą liczebność Polaków mają stopniowo wypełniać imigranci z Izraela. W odpowiednim czasie ruszy wielka kampania propagandowa uzasadniająca zmiany terytorialne Polski i jej zajęcie przez Niemcy i Rosję.

Nie jest wykluczone, że Żydom powierzona zostanie także część Ukrainy, gdyż już teraz Rosjanie podzielili Ukrainę na część Rosyjską ( Donbas ) i zachodnią, jaka może wejść w granice państwa żydowskiego w zamian za niemiecki Śląsk, Pomorze i cześć Mazur.

Zaborcy zaproponują Polakom zmianę obywatelstwa i pozostanie na swoich ziemiach w zamian za rezygnację z polskości, języka i tradycji. Oporni ulokowani zostaną w obozach koncentracyjnych .

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 18 lipca 2013, 20:57

KASIA pisze: Ostatecznie zwycięża koncepcja nękania społeczeństwa bezradnym i skorumpowanym państwem i blokowanie zmian w Polsce. „Brudną robotę” powierzono Żydom którzy mają „wysuszyć” populację Polaków.

Malejącą liczebność Polaków mają stopniowo wypełniać imigranci z Izraela. W odpowiednim czasie ruszy wielka kampania propagandowa uzasadniająca zmiany terytorialne Polski i jej zajęcie przez Niemcy i Rosję.

Nie jest wykluczone, że Żydom powierzona zostanie także część Ukrainy, gdyż już teraz Rosjanie podzielili Ukrainę na część Rosyjską ( Donbas ) i zachodnią, jaka może wejść w granice państwa żydowskiego w zamian za niemiecki Śląsk, Pomorze i cześć Mazur.

Zaborcy zaproponują Polakom zmianę obywatelstwa i pozostanie na swoich ziemiach w zamian za rezygnację z polskości, języka i tradycji. Oporni ulokowani zostaną w obozach koncentracyjnych .
Podobnie widzę rozwiązanie polskiego problemu i zgadzam się prawie we wszyskim w tym opisie. Taki scenariusz jest całkiem realistyczny.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 18 lipca 2013, 21:00

KASIA pisze:Pilne !!!!Nie jest wykluczone, że Żydom powierzona zostanie także część Ukrainy, gdyż już teraz Rosjanie podzielili Ukrainę na część Rosyjską ( Donbas ) i zachodnią, jaka może wejść w granice państwa żydowskiego w zamian za niemiecki Śląsk, Pomorze i cześć Mazur.
Weź Kasiu nie strasz ! Czyżby V rozbiór Polski ???

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 18 lipca 2013, 21:07

Coltrane pisze:
KASIA pisze: Czyżby V rozbiór Polski ???
Na to wszystko wskazuje.

Obrazek

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 18 lipca 2013, 21:16

KASIA pisze:Na to wszystko wskazuje.

Obrazek
A gdzie ta mapka się ukazała ?? :?:

ODPOWIEDZ