Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Polityka, gospodarka, ekonomia...
Darek

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: Darek » 17 lutego 2015, 18:39

Witam serdecznie! Jak pewnie większość z Was wie - 1 marca w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W całej Polsce związane z nim są obchody upamiętniające tych, którzy do ostatniej kropli krwi walczyli o wolną Polskę.

Na swojej stronie internetowej stworzyłem listę wydarzeń, dotyczących obchodów tego dnia w całej Polsce oraz informacje o wydarzeniach towarzyszących np. Ogólnopolski Turniej Szachowy Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, 1 marca wywieś flagę Oddaj hołd Żołnierzom Wyklętym!, Konkurs literacki dla szkół – „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, Bieg „Tropem Wilczym”, Namioty Wyklętych 2015, Wyklęci na profilowe! i wiele innych.

Zapraszam: 1 Marca 2015 – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Obrazek

Opisałem również jak ustanowiono ten dzień oraz kim byli żołnierzy wyklęci. Jeśli chcecie posłuchać piosenek dotyczących Żołnierzy Wyklętych to zapraszam: Żołnierze Wyklęci, Danuta Siedzikówna „Inka”, Witold Pilecki.

W tym dniu tysiące Polaków będzie uczestniczyć w biegach, marszach, koncertach, wykładach, mszach - pokażmy, że ich poświęcenie nie poszło na marne, że dzisiaj o nich pamiętamy i ruszmy się w niedzielę - 1 marca z domu aby oddać im hołd!

Proszę o podsyłanie linków do wydarzeń z Waszych miejscowości.

Awatar użytkownika
bez_ksyw

Post autor: bez_ksyw » 18 lutego 2015, 00:29

Kawał dobrej roboty! Wszystkie informacje na temat marszów zebrane w jednym miejscu.
Oj bedzie sporo materiału do zobaczenia po obchodach, osobiście wybieramy się do Rzeszowa (w tym roku 28 luty,godz 17) gdzie liczne przybycie zapowiedziały już grupy z całego podkarpacia.
Skrobnę parę zdań po marszu, postaram się też o jakieś dobre zdjęcia bo na pewno będzie co pokazywac!

sonia

Post autor: sonia » 18 lutego 2015, 01:10

bez_ksyw, Darek,
Wiemy i Pamiętamy
ale serdeczne dzięki za Wasze przypomnienie,czekamy na relacje i zdjęcia
serd pozdr

POOlak

Post autor: POOlak » 23 lutego 2015, 22:17

Dobrze, że dzięki Platformie Obywatelskiej możemy cieszyć się narodowym świętem w wolnym kraju :)

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 24 lutego 2015, 00:53

POOlak pisze:Dobrze, że dzięki Platformie Obywatelskiej możemy cieszyć się narodowym świętem w wolnym kraju :)
No super ! A jakie to święta narodowe masz na myśli ? I czy rzeczywiście Polska to wolny kraj ?

No i faktycznie jest się z czego cieszyć. Idzie 100 tysięcy młodych polskich patriotów w Marszu Niepodległości, a policja na zlecenie HGW leje ich pałami. Bo to są "chuligani" ... :roll: Więc ich legitymują, powalają na ziemię (gdy wracają autokarami do domu, zatrzymując je wcześniej) jak jakichś bandytów, potem ciągają po sądach. Oczywiście stosowne wyroki. No bo w końcu to są "bandyci".

Kiedyś nazwywano patriotów "zaplutymi karałmi reakcji itd. - dzisiaj nazwywają chuliganami, bandytami, faszystami. No i weź pozwól takim urzadzać jakieś Marsze Niepodległości. Komoruski, Kopacz, HGW najchętniej by ich wszystkich pozamykali.

Taki to mamy wolny kraj, w którym cieszymy się świętem narodowym. I to dzięki komu ? Ano Platformie Obywatelskiej !!! :roll: Przypomnę, iż jeden z założycieli PO wypowiedział takie oto słowa "polskość to nienormalność" ... Fajnie, no nie ?

POOlak

Post autor: POOlak » 24 lutego 2015, 15:02

No super ! A jakie to święta narodowe masz na myśli ? I czy rzeczywiście Polska to wolny kraj ?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_D ... tych”
"Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę w dniu 9 lutego 2011 roku[18]. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw Nr 32, poz. 160 z 15 lutego 2011 roku[1]."
...

No i faktycznie jest się z czego cieszyć. Idzie 100 tysięcy młodych polskich patriotów w Marszu Niepodległości, a policja na zlecenie HGW leje ich pałami. Bo to są "chuligani" ... :roll: Więc ich legitymują, powalają na ziemię (gdy wracają autokarami do domu, zatrzymując je wcześniej) jak jakichś bandytów, potem ciągają po sądach. Oczywiście stosowne wyroki. No bo w końcu to są "bandyci".

Kiedyś nazwywano patriotów "zaplutymi karałmi reakcji itd. - dzisiaj nazwywają chuliganami, bandytami, faszystami. No i weź pozwól takim urzadzać jakieś Marsze Niepodległości. Komoruski, Kopacz, HGW najchętniej by ich wszystkich pozamykali.

No tu już pokazujesz zupełny cynizm i niewiedzę, z pewnością nie byłeś na tym marszu, ja oglądałem go z perspektywy osoby trzeciej tzn nie brałem udziału, ale jedynie obserwowałem co się tam dzieję. Pewnie większość tego marszu szła spokojnie to fakt, co najwyżej używając jakichś idiotycznych haseł. Ale, pewna spora grupa osób, trudno ich zliczyć, ale 1000 osób z pewnością na cały marsz by się zliczyło przyjechało do Warszawy tylko i wyłącznie po to aby zrobić rozróbę. Rzucali kamieniami, bili nawet siebie nawzajem, rozwalali i demolowali całe miasto wokół, ty sobie kpisz nazywając to postawą patriotyczną. Ta swołocz, bo inaczej tego nie można nazwać obrzuciło nawet kamieniami petardami itd. swoich ludzi, swoich redaktorów:
https://www.youtube.com/watch?v=0q49HE7l5FQ Takich podobnych filmików jest mnóstwo już nie będę ich przytaczał, bo niewiadomo czy się śmiać czy płakać z tych podobnież wielkich postaw patriotycznych, za które Warszawiacy zapłacili 100 tysięcy...
Generalnie śmieszne jest to jak takie działania może popierać tv trwam, przecież to są ludzie o poglądach skrajnych, skrajnie nacjonalistycznych, często prezentujący antysemityzm, gdzie tu jest moja wiara katolicka? Gdzie? Jezus mówił, żeby kochać bliźniego jak siebie samego, a tu widzimy tylko i wyłącznie nienawiść wylewającą się z ust.

Taki to mamy wolny kraj, w którym cieszymy się świętem narodowym. I to dzięki komu ? Ano Platformie Obywatelskiej !!! :roll: Przypomnę, iż jeden z założycieli PO wypowiedział takie oto słowa "polskość to nienormalność" ... Fajnie, no nie ?
Największym potwierdzeniem wolności Polski jest to forum, na których władza może być opluwana w dowolny sposób, no to jest pewien wyznacznik wolności, natomiast nie można dopuścić aby te normy społeczne były przekraczanie i w imię wolności podpalać, niszczyć to co się chce, bo wtedy to nie jest wolność, a anarchia.
Co do tego cytatu, czytałeś całą wypowiedź chyba można powiedzieć jednego z najwybitniejszych polityków polskich w dziejach historii? Poszukaj w google całą wypowiedź Pana Premiera i dopiero później komentuj i nie wciskaj ludziom kitu, czyli zdania wyjętego z kontekstu.

POOlak

Post autor: POOlak » 24 lutego 2015, 15:12

http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_D ... tych”
"Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę w dniu 9 lutego 2011 roku[18]. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw Nr 32, poz. 160 z 15 lutego 2011 roku[1]."
...

No tu już pokazujesz zupełny cynizm i niewiedzę, z pewnością nie byłeś na tym marszu, ja oglądałem go z perspektywy osoby trzeciej tzn nie brałem udziału, ale jedynie obserwowałem co się tam dzieję. Pewnie większość tego marszu szła spokojnie to fakt, co najwyżej używając jakichś idiotycznych haseł. Ale, pewna spora grupa osób, trudno ich zliczyć, ale 1000 osób z pewnością na cały marsz by się zliczyło przyjechało do Warszawy tylko i wyłącznie po to aby zrobić rozróbę. Rzucali kamieniami, bili nawet siebie nawzajem, rozwalali i demolowali całe miasto wokół, ty sobie kpisz nazywając to postawą patriotyczną. Ta swołocz, bo inaczej tego nie można nazwać obrzuciło nawet kamieniami petardami itd. swoich ludzi, swoich redaktorów:
https://www.youtube.com/watch?v=0q49HE7l5FQ Takich podobnych filmików jest mnóstwo już nie będę ich przytaczał, bo niewiadomo czy się śmiać czy płakać z tych podobnież wielkich postaw patriotycznych, za które Warszawiacy zapłacili 100 tysięcy...
Generalnie śmieszne jest to jak takie działania może popierać tv trwam, przecież to są ludzie o poglądach skrajnych, skrajnie nacjonalistycznych, często prezentujący antysemityzm, gdzie tu jest moja wiara katolicka? Gdzie? Jezus mówił, żeby kochać bliźniego jak siebie samego, a tu widzimy tylko i wyłącznie nienawiść wylewającą się z ust.

Największym potwierdzeniem wolności Polski jest to forum, na których władza może być opluwana w dowolny sposób, no to jest pewien wyznacznik wolności, natomiast nie można dopuścić aby te normy społeczne były przekraczanie i w imię wolności podpalać, niszczyć to co się chce, bo wtedy to nie jest wolność, a anarchia.
Co do tego cytatu, czytałeś całą wypowiedź chyba można powiedzieć jednego z najwybitniejszych polityków polskich w dziejach historii? Poszukaj w google całą wypowiedź Pana Premiera i dopiero później komentuj i nie wciskaj ludziom kitu, czyli zdania wyjętego z kontekstu.

Awatar użytkownika
bez_ksyw

Post autor: bez_ksyw » 24 lutego 2015, 15:37

prosze,cala wypowiedz ...
„Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg co jeszcze wie wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić”

co do Marszu,skoro ogladales go z perspektywy osoby trzeciej i nie brales udzialu to nie wypowiadaj sie na tematy ktore sa Ci obce. dziwie sie ze piszesz takie rzeczy,podejrzewam ze jestesmy w podobnym wieku i jestem w szoku jak to czytam. widziales te zdjecia czy tylko urywki jak "ktos" rzuca kamien w policje?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i jeszcze jedno na koniec

Obrazek

POOlak

Post autor: POOlak » 24 lutego 2015, 15:44

co do Marszu,skoro ogladales go z perspektywy osoby trzeciej i nie brales udzialu to nie wypowiadaj sie na tematy ktore sa Ci obce. dziwie sie ze piszesz takie rzeczy,podejrzewam ze jestesmy w podobnym wieku i jestem w szoku jak to czytam. widziales te zdjecia czy tylko urywki jak "ktos" rzuca kamien w policje?
Twoim zdaniem zdjęcia są bardziej wartościowe niż kupę filmów na yt? Lol.
Ja widziałem naocznie jak ta swołocz, bo tak ich trzeba nazwać się zachowuję, przy okazji mój kolega został poturbowany przez patriotycznie nastawionych kibiców z Łodzi hehe.

Nie róbcie z bandytów bohaterów, jeżeli ktoś chce się domagać może protestować pokojowo, a nie rozwalając dobro publiczne takie jak ławki, stadiony czy przytanki autobusowe/tramwajowe itd.

Awatar użytkownika
bez_ksyw

Post autor: bez_ksyw » 24 lutego 2015, 16:56

pamietasz sytuacje z Marszu,sprzed 2 czy 3 lat jak jakis "dziennikarz" dostaje cios w twarz od mezczyzny w bialej kominiarce? non stop latal filmik po sieci z tego zajscia...poszukam u siebie i wrzuce Ci zdjecie na ktorym pan fotograf jakis czas przed zajsciem stoi usmiechniety z grupa osob w bialych czapkach/kominiarkach... ty widziales swoje na yt a ja swoje na wlasne oczy, jezdzac ponad dekade m.in. po polskich stadionach i nie tylko. pozdrawiam

Awatar użytkownika
bez_ksyw

Post autor: bez_ksyw » 24 lutego 2015, 19:21

nie moge edytowac wiec post pod postem i koncze temat zeby nie rozmywac

Obrazek

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 24 lutego 2015, 21:14

POOlak pisze: No tu już pokazujesz zupełny cynizm i niewiedzę, z pewnością nie byłeś na tym marszu, ja oglądałem go z perspektywy osoby trzeciej tzn nie brałem udziału, ale jedynie obserwowałem co się tam dzieję. Pewnie większość tego marszu szła spokojnie to fakt, co najwyżej używając jakichś idiotycznych haseł. Ale, pewna spora grupa osób, trudno ich zliczyć, ale 1000 osób z pewnością na cały marsz by się zliczyło przyjechało do Warszawy tylko i wyłącznie po to aby zrobić rozróbę. Rzucali kamieniami, bili nawet siebie nawzajem, rozwalali i demolowali całe miasto wokół, ty sobie kpisz nazywając to postawą patriotyczną. Ta swołocz, bo inaczej tego nie można nazwać...
I tu Cię młody koleżko zawiodę. Byłem bowiem dwa razy na Marszu Niepodległości i wiem więcej od Ciebie jak to wyglądało. Podejrzewam, że Ty w ogóle nie byłeś, a znasz tylko "relacje" telewizyjne z TVN-u i nnych antypolskich mediów, które pokazywały tylko i wyłącznie "rozróby i zadymy". Niech ta banda pokaże uczciwie cały Marsz od początku do końca, wtedy pogadamy. Wtedy nie będziesz bredził o "swołoczy". Swołocz to rządzi Polską. W Marszu szli młodzi patrioci, dla których hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" nie jest jakimś pustym sloganem. Szły też całe rodziny z małymi dziećmi. Ale Ty ignorancie potrafisz tylko jedno : wyzywać ich od swołoczy, chuliganów itp. Zero uczciwości. Fałsz i obłuda to wasza specjalność. Ty niczym nie róznisz się od nieuczciwych reporterów i dziennikarzyn z TVN, GW i innych żydowskich mediów. Ty nie jesteś Polakiem, bo Ty plujesz na polskich patriotów idących w Marszu Niepodległości, pragnących uczcić ten dzień, i wyzywasz ich od swołoczy. Ty sam do nich się zaliczasz.

Co do prowokacji i zadym, to jest to robota prowokatorów z policji, którzy pozakładali kominiarki i udawali idących w Marszu. To jest właśnie ta swołocz, o której wspomniałeś.

Dwa lata temu gdy dochodziliśmy do końca Marszu, zostaliśmy zamknięci w takim kotle na ul. Belwederskiej. Dookoła otoczeni byliśmy kordonami policji. Nie wiedzieliśmy co będzie dalej. Staliśmy tak z pół godziny, a może i dłużej. Spodziewaliśmy się, iż rzuci się na nas policja z pałami. Na szczęście nie doszło do tego. W końcu nas puścili i bezpiecznie doszliśmy do końca. Jednakże na tym się nie skończyło. POlicja zatrzymywała przypadkowych ludzi i ich legitymowała.

Czy to jest normalne, że nie możemy normalnie świętować Dnia Niepodległości. ja się pytam : po jaką cholewę te całe kordony policji ??? Praktycznie stali po obu stronach przez niemal cały Marsz. Gdyby nie było policji, to nie byłoby żadnych zadym. Byśmy spokojnie przeszli i rozeszli się do domów.

A po co robili te zadymy ? Ano po to, aby potem przez cały wieczór i przez kilka nastęonych dni pokazywać wszystkim Polaczkom jacy to chuligani szli w tym Marszu. Ty należysz do odbiorców tych bzdur. jesteś typowym lemingiem, któremu wypatroszono mózg. Welu młodych w Twoim wieku szło w tym Marszu. Las flag biało-czerwonych - to było coś pięknego. Niestety rządząca hołota musi nam to wszystko zepsuć. I pokazywać nas światu jako chuliganów, faszystów.

Obejrzyj sobie ten filmik ignorancie, i odpowiedz na pytanie : kto tu jest swołoczą ? Uczestnicy Marszu czy policja ?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7G3cN6Bdn_8[/youtube]

POOlak

Post autor: POOlak » 25 lutego 2015, 14:15

pamietasz sytuacje z Marszu,sprzed 2 czy 3 lat jak jakis "dziennikarz" dostaje cios w twarz od mezczyzny w bialej kominiarce? non stop latal filmik po sieci z tego zajscia...poszukam u siebie i wrzuce Ci zdjecie na ktorym pan fotograf jakis czas przed zajsciem stoi usmiechniety z grupa osob w bialych czapkach/kominiarkach... ty widziales swoje na yt a ja swoje na wlasne oczy, jezdzac ponad dekade m.in. po polskich stadionach i nie tylko. pozdrawiam
Dobra, dobra nie chcę z tobą dyskutować, bo pewnie jesteś jednym z tych kiboli, którzy teraz tłumaczą się jacy to oni biedni i prześladowani bohaterowie, robicie sobie kpiny z państwa, a wiem jaka jest prawda, bo znam kilku policjantów z prewencji i w tej chwili policja to organizacja pokojowa w porównaniu z milicją, choć czasami szkoda, bo na niektórych szkodników i podpalaczy Polski przydałyby się stare metody. Według mnie policja powinna już zareagować na moście, który prowadzi na Stadion Naorodowy, bo tam już zaczęły się dziać ostre burdy, ale policja zwlekała i miała nadzieję, że straż marszu ogarnie opryszków, niestety po przejściu przez most było jeszcze gorzej, dlatego trzeba było użyć przymusu bezpośredniego. Widziałem na własne oczy, byłem w Wawie 11 listopada 2014 i tak trzeba tych ludzi nazwać swołoczą.

I tu Cię młody koleżko zawiodę. Byłem bowiem dwa razy na Marszu Niepodległości i wiem więcej od Ciebie jak to wyglądało. Podejrzewam, że Ty w ogóle nie byłeś, a znasz tylko "relacje" telewizyjne z TVN-u i nnych antypolskich mediów, które pokazywały tylko i wyłącznie "rozróby i zadymy". Niech ta banda pokaże uczciwie cały Marsz od początku do końca, wtedy pogadamy. Wtedy nie będziesz bredził o "swołoczy". Swołocz to rządzi Polską. W Marszu szli młodzi patrioci, dla których hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" nie jest jakimś pustym sloganem. Szły też całe rodziny z małymi dziećmi. Ale Ty ignorancie potrafisz tylko jedno : wyzywać ich od swołoczy, chuliganów itp. Zero uczciwości. Fałsz i obłuda to wasza specjalność. Ty niczym nie róznisz się od nieuczciwych reporterów i dziennikarzyn z TVN, GW i innych żydowskich mediów. Ty nie jesteś Polakiem, bo Ty plujesz na polskich patriotów idących w Marszu Niepodległości, pragnących uczcić ten dzień, i wyzywasz ich od swołoczy. Ty sam do nich się zaliczasz.
Chyba nie opanowałeś dobrze umiejętności czytania ze zrozumieniem, ja nie nazywam swołoczą całego marszu, a jedynie tą część, która robiła burdy w stolycy. Do tych, którzy szli bez żadnych więkzych emocji typu rozwalanie ławek NIE MAM ZASTRZEŻEŃ, każdy ma prawo w kraju demokratycznym do demonstrowania swoich poglądów, ale bez naruszenia państwowego mienia czy innych ludzi, i te granice zostały niestety przekroczone.

Co do prowokacji i zadym, to jest to robota prowokatorów z policji, którzy pozakładali kominiarki i udawali idących w Marszu. To jest właśnie ta swołocz, o której wspomniałeś.
Haha, no tak oczywiście wszystko winna policja, co za brednie, nie mam zamiaru z tobą dyskutować. Przecież kibole to grzeczne i dobre chłopaki. EOT

POOlak

Post autor: POOlak » 25 lutego 2015, 14:19

prosze,cala wypowiedz ...
„Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg co jeszcze wie wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić”

Kłamiesz w żywe oczy, to właśnie jest poziom polskich kiboli.
Zakończenie wypowiedzi jest takie:
"Bo choć polskość wywołuje skojarzenia kreślone przez historię, jest ona także przecież dzianiem się, jest niepewnym spojrzeniem w przyszłość. I szarpię się między goryczą i wzruszeniem, dumą i zażenowaniem. Wtedy sądzę - tak po polsku, patetycznie - że polskość, niezależnie od uciążliwego dziedzictwa i tragicznych skojarzeń, pozostaje naszym wspólnym świadomym wyborem".
http://www.wprost.pl/ar/?O=82122

Widać kto manipuluję najbardziej, wy ukochani, nie nazywajcie się katolikami naprawdę...

Awatar użytkownika
bez_ksyw

Post autor: bez_ksyw » 25 lutego 2015, 14:37

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

ODPOWIEDZ