Debata

Polityka, gospodarka, ekonomia...
Awatar użytkownika
AnnaE

Debata

Post autor: AnnaE » 19 października 2015, 22:42

Udostępnili w TVP INFO

Oczywiście BS wypadła świetnie.
Wystarczyło PEK pozwolić mówić :-P

„Rozmowa o Polsce”

Tu też:
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/5rRgB1hZFtc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Awatar użytkownika
Coltrane

Re: Debata

Post autor: Coltrane » 19 października 2015, 23:37

AnnaE pisze:Udostępnili w TVP INFO

Oczywiście BS wypadła świetnie.
Wystarczyło PEK pozwolić mówić :-P
Nie wiem jak Wam, ale mnie się flaki przewracają jak słucham Kopaczki.
Jej się nie da w ogóle słuchać ! Taki bełkot że szok !
Np. na pytanie co zrobić aby młodzi Polacy nie wyjeżdżali z kraju mówi, a właściwie obiecuje, że młodzi Polacy będą zarabiać w Polsce tak jak ich rówieśnicy np. w Anglii ... :roll:
Przecież już Tuskwa obiecywał na początku swojej kampanii, że zrobi drugą Irlandię, że Polacy będą wracać do kraju :mrgreen: , a tymczasem zamiast wracać, to 2 miliony wyjechało z kraju, a zamiast Irlandii mamy .... niech każdy sobie sam dopowie. Kopaczka coś bełkotała, że Polacy wyjechali w 2006 roku (SIC!), czyli jakby oskarżając PiS o to, że oni wyjechali, mimo że PiS rządził zaledwie 2 lata, a poza to tym, prawda jest taka, że to za rządów PO młodzi Polacy wyjeżdżali. Kolejne 3 miliony zamierza wyjechać teraz. Pytam się Kopaczki, kto rządził przez ostatnie 8 lat ? Kopaczka to bezczelna kłamczucha.

Ja do dzisiaj nie mogę się nadziwić, że ktoś taki jak Kopaczka mógł być premierem ...
To jakaś kpina !
Ostatnio zmieniony 20 października 2015, 08:55 przez Coltrane, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 20 października 2015, 00:22

Wnioski po debacie? To zdjęcie mówi wszystko: Zgorzkniała Kopacz wśród platformerskich klakierów i rozpromieniona Szydło w tłumie młodych ludzi

Obrazek

Ewa Kopacz nie wytrzymała napięcia. Mimo pracowitych treningów nie pozbyła się maniery wchodzenia rozmówcy&#61582; w słowo i unikania odpowiedzi na pytania. Jej histeryczna nerwowość w starciu z opanowaną Beatą Szydło wybijała się wyjątkowo boleśnie&#61582;. Jeszcze więcej pokazało to, co wydarzyło się po debacie.

Obrazek

To nie jest moje zwycięstwo, to wasze zwycięstwo! Bo wszystkiego, co powiedziałam na tej debacie, nauczyłam&#61582; się od was

&#8212; powiedziała Beata Szydło po wyjściu ze studia TVP, zwracając się podczas konferencji prasowej do obywateli&#61582;.

Nie obiecuję, mam konkrety w ręce. To jest moja umowa na pierwsze 100 dni rządów, jeśli zdecydują państwo nam zaufać

&#8212; dodała, pokazując teczkę z ustawami, jakie PiS chce wprowadzić w ciągu pierwszych stu dni po objęciu władzy.

Obrazek

Nie było atakowania Platformy, nie było personalnych wycieczek do kontrkandydatki. Było spotkanie&#61582; z wyborcą i skupienie się na własnej ofercie dla Polski. Ewa Kopacz przeciwnie. Przystanęła z dziennikarzami&#61582; na korytarzu i swoim bazarowym zwyczajem skupiła się na obsmarowywaniu Szydło. Symboliczne.

Oferta premier Kopacz nie budzi zaufania&#61582;. Straszeni e PiSem jest przeciwskuteczne i zwyczajnie nudne. Zgrały się tanie argumenty o zacofaniu, średniowieczu i fanatyzmie. Potrzeba świeżości, jasnego programu&#61582;, klarownego celu i autentycznej chęci do zmiany. Smutna, zmęczona, wytarta Platforma jej z siebie nie wykrzesa&#8230;

autor: Marzena Nykiel

http://wpolityce.pl/polityka/268979-wni ... dych-ludzi

sonia

Post autor: sonia » 20 października 2015, 02:02

Dobrego Dnia,kochani :)
a Debata ? no ,cóż KOPAczowa zachowywała się jak mała przekupka na targu,nie obrażając pań sprzedających warzywa a nasza pani Beata ?
solidna,wiarygodna Polska Kobieta
Mój mąż ma takie powiedzenie o politykach,komu dałbyś klucz do mieszkania na przechowanie?
na pewno pani Beacie,nie dosyć,ze by go nie zgubiła,nie przehandlowała
,to jeszcze na pewno by obroniła przed złodziejami
a KOPAczowa...?
Celiński ,człek z nie mojej bajki powiedział o niej ,ze ma twarz "małej złodziejki"
jej na pewno nie powierzyłabym kluczy od mieszkania,przehandlowałaby,wyniosłą wszystko z niego i może jeszcze dla niepoznaki podpaliła..kłamczucha i histeryczka
i jeszcze ten chwiejny KROK na czerwonym dywanie ... :)
Szczęść Boże w nadchodzącym nowym Dniu :)

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 20 października 2015, 05:46

sonia pisze: a Debata ? no ,cóż KOPAczowa zachowywała się jak mała przekupka na targu,nie obrażając pań sprzedających warzywa a nasza pani Beata ?
solidna,wiarygodna Polska Kobieta...
Słuchając Kopaczki, odnioslem wrażenie, że słucham ... Komorowskiego. :mrgreen:
Ten sam styl, te same argumenty, te same wycieczki personalne.
Widać, że tę samą szkołę przeszli.
Ostatnio zmieniony 20 października 2015, 08:18 przez Coltrane, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 20 października 2015, 08:17

AnnaE pisze:Wystarczyło PEK pozwolić mówić :-P
Dokładnie!

Ciasnota umysłowa pani premier na szerokich wodach debaty, czyli żegnaj Ewo Kopacz!!!

Obrazek

Ewidentną tragedią naszego kochanego kraju jest to, że ktoś na poziomie Ewy Kopacz mógł tutaj zostać premierem. Nic tylko przecierać oczy widząc ten brak kultury i ambarasujący brak klasy.

W debacie telewizyjnej mniej ważne jest to co kto obieca, istotniejsze jest jak wypadnie i jakie pozostawi wrażenie. I tutaj premier Kopacz zaliczyła tragedię wizerunkową. Jej prostacki atak na konkurentkę, próby poniżenia jej jako marionetki prezesa Kaczyńskiego, pohukiwanie i przerywanie, gdy samemu ma się do zaoferowania mętny opar frazesów i zdezelowane przechwałki, to skok w polityczną przepaść. A propos SKOK. szczególnie żenowało bezmyślne szarżowanie Ewy Kopacz na kasy Stefczyka, w momencie, gdy tygodnik &#8222;Wprost&#8221; przeprosił za swoje insynuacje pod adresem senatora Biereckiego i założonej przez niego instytucji. Zacietrzewienie okraszone znerwicowanym dukaniem może tylko odpychać. I odpychało. I to jak odpychało. Nawet medialni zwolennicy Ewy Kopacz poczuli się odepchnięci. Remisu próbowali się w desperacji dopatrywać. Ale tak bez przekonania.

Debata przygotowana przez trzy telewizje i sztaby liderek najpopularniejszych partii była wyjątkową partaniną. Dobór dziennikarzy, fatalny. Nawet niezwykle sympatyczna Dorota Gawryluk nie była w stanie uratować jałowości wielopiętrowych pytań. Tylko raz konkretnie zagadnęła o taśmy z &#8222;Sowa&Przyjaciele&#8221;. Formuła konfrontacji nie dawała się wypowiedzieć na ważne tematy. Pytanie Justyny Pochanke rozpoczynające się zwrotem: &#8222;Jeśli wygra Platforma obywatelska&#8230;&#8221; było propagandowym włączeniem się w kampanię. To co pani redaktor nie zna sondaży? Platforma jest bez szans.

Może nie spadnie pod wyborczy 5% próg, za czym od dawna trochę donkichotersko optuje, ale jak uciuła 15%, to będzie dla niej sukces nad sukcesy. O żadnym wygraniu nie ma mowy. Piotr Kraśko w swoim niepowtarzalnym stylu lizusa władzy żegnał widzów stwierdzeniem.&#8221; Jedna z pań zostanie premierem&#8221;. Jedna z pań? Piotr Kraśko chyba pomylił role. Tutaj miał robić za dziennikarza, a nie za komika. Z tym, że z dziennikarstwem rozstał się już dawno.

Mnie osobiście ze względu na dawne wykształcenie, najbardziej zabolał zwrot o trosce pani Kopacz i PO o przemysł chemiczny. Bezczelność dużego rozmiaru, gdy się przetrąciło &#8222;Ciech&#8221; składający się z ponad dwudziestu zakładów przemysłowych (nie tylko w Polsce) na wysokim poziomie technologicznym. Ogólne przychody Grupy Chemicznej Ciech w roku 2012 wyniosły ponad 4,6 mld złotych. Poszła w 2014 r. za 619 mln. To jest gospodarność PO. Wizyta w ostatnich dniach CBA na giełdzie też nieprzypadkowa. Pan Tamborski po sfinalizowaniu transakcji z wiceministra skarbu awansował na prezesa giełdy. Za co został tak nagrodzony? Za wyprzedaż majątku narodowego?

I teraz pani Kopacz lekką strofą rzuca jak ona dba o przemysł chemiczny. Tutaj cisną mi się adekwatne zwroty, ale&#8230;

Na propozycję Beaty Szydło, by emeryci mieli nieodpłatne leki po 75 roku życia, pani premier odparowała w duchu starego żartu: &#8222;Emeryci i renciści swoim hulaszczym trybem życia, rujnują budżet państwa&#8221;. Poza tym bredzenie Ewy Kopacz w ramach prymitywnej, a zarazem w założeniu dowcipnej riposty na wątek &#8222;taśm prawdy&#8221; o beatyfikacji polityków PiS (że niby tacy święci) w dniu męczeńskiej śmierci księdza Jerzego, to kompletne bezmózgowie.

Najczulszym barometrem wyniku debaty były wystąpienia podebatowe obu pań. Beata Szydło otoczona tłumem zwolenników, pełna dobrej energii i konkretów i bliska płaczu premier Kopacz wspierana przez wytrzebione grono pretorian z minami typu &#8222;uśmiechaj się, żeby nie myśleli, że ci przykro&#8221;.

Nawet kuriozalny z lekka dobór komentatorów w TVN 24: Paweł Piskorski, Andrzej Rozenek, Marek Migalski i Mirosław Drzewiecki (sic!), świadczy o tym, że i &#8222;zaprzyjaźnione telewizje&#8221; pogodziły się z porażką ich pupilki i o czym tu gadać.

Prezydent Bronisław Komorowski wyznaczając tak odległy termin wyborów pogrążył Platformę. Antypisowski hejt wyświechtał się już dawno, a teraz powtarzany do znudzenia przez peowskie katarynki jawi się jako żałosny i bezradny bełkocik.

Jedno jest pewne. Po tym co zademonstrowała Ewa Kopacz na tej debacie, może śmiało pomóc córce zacząć się pakować przed emigracją do Kanady.

Jedynie PiS jest w stanie stworzyć stabilny rząd pod wodzą Beaty Szydło i każdy komu leży na sercu dobru Polski wie na kogo powinien 25 października zagłosować.

Gdy się pomyśli, że już za tydzień pozbędziemy się &#8222;doktor Ewy z Szydłowca&#8221; z jej rozklekotaną narracją od &#8222;Sasa do Lasa&#8221;, to jakaś taka błogość człowieka rozpromienia.

autor: Ryszard Makowski

http://wpolityce.pl/polityka/268999-cia ... ewo-kopacz

Awatar użytkownika
AnnaE

Post autor: AnnaE » 20 października 2015, 16:07

Ostatnie zdanie najlepsze. Czuję to samo i liczę dni
:-D

Smutas23

Post autor: Smutas23 » 20 października 2015, 21:01

A propos debaty - twitter dzisiaj pięknie załatwił PO:
#404NotFound - twitter kontra PO

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 20 października 2015, 21:21

Smutas23 pisze:A propos debaty - twitter dzisiaj pięknie załatwił PO:
#404NotFound - twitter kontra PO
Miejmy nadzieję, że przełoży się to na wynik w wyborach.

sonia

Post autor: sonia » 21 października 2015, 00:19

Smutas23, Coltrane, :)a ja dorzuciła bym
"Bydło na pastwisku"
nomen omen...jak znalazł...jeno tylko problem w tym,ze ktoś "zakosił" pastwisko
nocne pozdr :)

sonia

Post autor: sonia » 21 października 2015, 00:23

AnnaE, ale POlicję i tak nasłali na autobus pani Beaty...podobno zmusił ich do tego donos z Krakowa :->
a dzisiaj znowu była prowokacja przy wejściu na bramki... i dotyczyła tylko grupy z PIS ,dziwne ,prawda ?

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 21 października 2015, 20:01

Pani Beata rozczarowała mnie w niektórych wypowiedziach, co nie zmienia faktu że i tak będę głosował na PiS.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 22 października 2015, 08:00

DarekMirror pisze:Pani Beata rozczarowała mnie w niektórych wypowiedziach, co nie zmienia faktu że i tak będę głosował na PiS.
No cóż. Chyba nie ma partii, która by spełniania wszystkie nasze oczekiwania. Dlatego musimy wybierać tę, która jest najbliższa naszym poglądom, i która rokuje jakieś nadzieje na lepsze jutro w Polsce. Ideałem byłaby partia narodowo-katolicka, która Boga i Jego Przykazania stawia na pierwszym miejscu. Niestety, ale widzimy dość wyraźnie, że takiej partii nie ma i nie będzie. Partii typowo narodowej nie ma, i praktycznie pozostaje PiS jako partia prawicowa (dla mnie to bardziej partia centrum). No i Duda jak na razie sprawdza się w roli prezydenta, i zachowuje się jak przystało na Polaka patriotę. Oby tak było przez 5 najbliższych lat. Jak to mówią (czy jak mówi Mądra Księga) : po owocach ich poznacie.

Jeśli chodzi o konkrety, to nie podoba mi się to, iż PiS stoi na stanowisku, że obecność Polski w strukturach UE to wielki sukces. Ja tak nie uważam. Uważam, że przez UE wiele straciliśmy, przede wszystkim wolność, bo o wszystkim praktycznie decyduje Brukselka, a i Berlin też. Wina to głównie rządzących kolaborantów i zaprzańców. Przykład Orbana pokazuje, że można zachować jakąś tam niezależność. Miejmy nadzieję, że PiS będzie się starał iść podobną drogą co Orban na Węgrzech. Że będzie służył Polakom, i że będzie starał się, aby Polakom żyło się we własnej Ojczyźnie coraz lepiej. Oby ...

Spodziewam się podjęcia dzieła Intronizacji Chrystusa Króla, oraz dążenie do zapisu w Konstytucji o ochronie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Szanowane muszą być Prawa Boże, bo tylko wówczas Naród być naprawdę szczęśliwy. Olewanie Bożych Przykazań skazuje Naród na cierpienia.

Także kwestia "uchodźców" musi być uregulowana. Należy powiedzieć stanowcze NIE uchodźcom. Na razie nie wiemy jakie są plany PiS-u wobec tej kwestii. Wiemy tylko, że Kopaczka podpisała zgodę na przyjęcie tej zarazy, nie wiemy tylko o jaką ilość chodzi, a to jest bardzo istotne. Mam nadzieję, że rząd PiS-u to odkręci, i nie pozwoli na to, aby ci uchodźcy przybywali w wielkiej liczbie do Polski.

A jeśli już mówimy o sprowadzaniu uchodźców - to pierwszym obowiązkiem rządzących jest sprowadzenie do Polski repatriantów ze Wschodu, którzy od wielu lat czekają aż Polska przyjmie ich do siebie. Oni marzą o powrocie do Polski, a jakoś żaden rząd w ciągu ostatnich 25 lat nie pomyślał o tym, aby spełnić marzenia Polaków pozostających na obczyźnie na Wschodzie.

Koniecznie trzeba też zatrzymać uciekających z Polski młodych Polaków. Podobno kolejne 3 miliony chce wyjechać z Polski w najbliższym czasie. Czy rząd PiS-u będzie w stanie ich zatrzymać ?

Także jest wiele kwestii do rozwiązania. Nie wspomniałem jeszcze o frankowiczach nabitych w butelkę przez banki (Petru jest ich przedstawicielem). Liczę na to, że rząd PiS-u wspólnie z prezydentem Dudą będzie działał dla dobra Polaków.

Dobrego Dnia !

sonia

Jedno jest pewne

Post autor: sonia » 23 października 2015, 00:18

gorzej być nie może PIS odziedziczy po PO_PSL
POpioły i Zgliszcza i jeszcze bandę zwaną "białymi kołnierzykami" Bandę wielotysieczną plus ich rodziny.. a to gorsze od obcego najeżdzcy...
Sprzątanie należałoby więc zacząć od nich..ale to przecież niemożliwe...Prawie niemozliwe ,bo są jak rak zaatakowali wszystkie zdrowe tkanki
Dobrego,nowego dnia :)

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 25 października 2015, 21:24

Racja Coltrane ... podzielam Twoje zdanie.
Tak jak obiecałem to głosowałem - a to dowód mojego głosowania :
https://youtu.be/cW7KALNKRPI

ODPOWIEDZ