Debata

Polityka, gospodarka, ekonomia...
Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 25 października 2015, 21:54

DarekMirror pisze:Racja Coltrane ... podzielam Twoje zdanie.
Tak jak obiecałem to głosowałem - a to dowód mojego głosowania :
https://youtu.be/cW7KALNKRPI
:)

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 25 października 2015, 22:14

Tak ... pięknie jest, mam nadzieję że się nie zawiodę ... ostatni raz dałem im kredyt zaufania. Zimą i wiosną 2014 zawiodłem się na PiS-ie i Kaczyńskim w związku z ich postawą w stosunku do Ukrainy i zagłosowałem do Europarlamentu na na partię Ziobry.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 25 października 2015, 22:31

DarekMirror pisze:Tak ... pięknie jest, mam nadzieję że się nie zawiodę ...
Cieszyć może fakt, że w Sejmie zabraknie formacji stricte lewicowych, a więc SLD, Palikota. Jakby tak jeszcze PSL w końcu wyleciał z tego Sejmu, a na jego miejsce wszedł KORWIN byłoby całkiem przyzwoicie. Zdecydowanie za duże poparcie ma PO. Natomiast wejście Nowoczesnej do Sejmu wynika z nieświadomości młodych. Brak rozeznania politycznego sprawiła, że Unia Wolności-bis wróciła do Sejmu pod nową nazwą. Z niby nowymi twarzami, ale przypomnijmy, iż Petru to człowiek, który ma powiązania z finansjerą i banksterami, to człowiek Balcerowicza, Sorosa, Olechowskiego, wcześniej blisko współpracował z Geremkiem, Mazowieckim. No szkoda, że młodzi nie mają rozeznania, i dali się nabrać na tego Petru.

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 25 października 2015, 23:41

Musimy poczekać na dokładne wyniki, obawiam się że w ostatecznym rozrachunku PSL zyska jak spłyną wyniki z mniejszych ośrodków , a Korwin straci ... też bym chciał tak jak Ty, ale pożyjemy - zobaczymy. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
AnnaE

Zwycięstwo!

Post autor: AnnaE » 26 października 2015, 00:19

Damy radę!
Oby ta większość przynajmniej się utrzymała.

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 26 października 2015, 04:59

Bądźmy dobrej myśli :-D

sonia

Dobrego Dnia,Polsko :)

Post autor: sonia » 26 października 2015, 08:37

i Szczęść Boże Wszystkim

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 26 października 2015, 11:28

DarekMirror pisze:Bądźmy dobrej myśli :-D
Ja jednak jestem sceptycznie nastawiony do końcowych wyników wyborów. To już nie nowinka że po tzw. sondażowych wynikach jest wielka radość z wysokiego zwycięstwa, że lewactwa nie będzie w Sejmie, że PiS będzie rządził samodzielnie, czyli że bierze wszystko. A potem "po dokładnym podliczeniu" okazuje się, że PiS dostał nie 39 a 33% i nie będzie mógł samodzielnie rządzić, że PO ma nie 23% a 28%, że lewica ma nie 6,6% a 8,5% i nadal będzie w Sejmie itd itd.

Tak to jest jak PKW jest opanowana przez zwolenników lewactwa i wrogów Polski...

Obrazek

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 26 października 2015, 15:45

Masz rację, z godziny na godzinę ubywa procent :-( :-(

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 26 października 2015, 16:53

DarekMirror pisze:Masz rację, z godziny na godzinę ubywa procent :-( :-(
No może nie z godziny na godzinę, bo tylko dwa razy podawali wyniki.
Mam jednak obawy, że ostateczny wynik będzie gorszy dla PiS, a lepszy dla PO, Nowoczesnej, może i dla Lewicy.

System u nas jest taki, że tylko głupi by nie fałszował. I PiS powinien w pierwszej kolejności poza kolejnością zmienić system liczenia głosów, tak by w przyszłości nie dochodziło do fałszowania. Teraz jak będą samodzielnie rządzić, a mam nadzieję że będą, to myśląc zdroworozsądkowo, powinni to zrobić. Senat zatwierdzi, a prezydent podpisze. A czy tak będzie ? Przekonamy się niebawem.
Ostatnio zmieniony 26 października 2015, 17:03 przez Coltrane, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 26 października 2015, 17:00

Jestem z jednej strony ucieszony zwycięstwem PiS-u a z drugiej zmartwiony postawą " moich ziomali " którzy nadal niestety w 59% popierają układ rządzący zdrady narodowej.
Mieszkańcy mojej miejscowości są niereformowalni ... wygrała znowu PO zdobyła ponad 40% głosów, PiS ponad 29% ... nie wiem co się musi wydarzyć i czy jest cokolwiek takiego co by to spowodowało aby wyparowało uwielbienie PO ( obawiam się że chyba nie) .

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 26 października 2015, 17:04

Tak na marginesie, to spodziewałem się, że PiS w rzeczywistości będzie miał lepszy wynik niż podano jako sondażowe tuż po zakończeniu wyborów., czyli że będzie miał ponad 40%. Czy przypadkiem nie zaniżono sondażowych wyników ? Tak, ażeby później mieć możliwość manipulacji ?

Pamiętacie co było z wyborami samorządowymi ? Jak na maxa sfałszowali ? I co ? I nic ...
Co prawda wymieniono komisję PKW na nową, ale czy ci nowi są lepsi od tamtych ?

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 26 października 2015, 17:08

DarekMirror pisze:Jestem z jednej strony ucieszony zwycięstwem PiS-u a z drugiej zmartwiony postawą " moich ziomali " którzy nadal niestety w 59% popierają układ rządzący zdrady narodowej.
Mieszkańcy mojej miejscowości są niereformowalni ... wygrała znowu PO zdobyła ponad 40% głosów, PiS ponad 29% ... nie wiem co się musi wydarzyć i czy jest cokolwiek takiego co by to spowodowało aby wyparowało uwielbienie PO ( obawiam się że chyba nie) .
To tylko świadczy o tym jakie mamy społeczeństwo. A mówią, że im dalej na zachód, tym gorzej. Ściana wschodnia jest zdecydowanie bardziej anty w stosunku do takich partii jak PO czy Nowoczesna. A Zachód ? Lepiej nie mówić ...

pier1987

Post autor: pier1987 » 27 października 2015, 20:29

1 LISTOPADA ma wejść w życie ustawa, która w instytucjach państwowych umożliwi niszczenie dokumentów na olbrzymią skalę. Chodzi o akta operacyjne z ostatnich lat, zniszczenie dokumentów może przekreślić szanse na wyjaśnienie kilku afer. Może chodzić o katastrofę smoleńską, CASA, Amber Gold, OFE, afere związaną z podsłuchami i wiele innych.... PS. "Wśród przedmiotów, wywiezionych przez Komorowskiego z Pałacu Prezydenckiego, znalazła się również ogromna niszczarka, która może zniszczyć nawet pół tony dokumentów na godzinę! To monstrum kupione przez kancelarię rok wcześniej kosztowało aż 100 tys. zł."

sonia

nie tacy głupi jak się wydawało

Post autor: sonia » 28 października 2015, 06:34

pier1987,
" To monstrum kupione przez kancelarię rok wcześniej kosztowało aż 100 tys. zł."
niby tacy głupi ale nie do końca... raczej przewidujący i zabezpieczający się ...
przypomniał mi się pewien film,chyba wiecie o który chodzi :)
pozdrowienia :)

ODPOWIEDZ