Komitet Obrony Demokracji

Polityka, gospodarka, ekonomia...
franek
Posty:17
Rejestracja:18 listopada 2015, 09:17
Lokalizacja:Poznań
Komitet Obrony Demokracji

Post autor: franek » 22 listopada 2015, 20:03

Powstał na naszych oczach nowy twór społeczno-polityczny, jakim jest KOD (Komitet Obrony Demokracji). Do jego prominentnych członków należy Pan Hartman, swego czasu głośno mówiący o kazirodztwie, więc nie jest to pierwsze lepsze ugrupowanie. Jak bardzo są otwarci?

Czym jest KOD? Jak możemy przeczytać w ich deklaracji - za cel stawiają sobie obronę "inaczej myślących", "ateistów, teistów i agnostyków". Promują także "równość wobec prawa" i sprzeciwiają się "zamykaniu ust" inaczej myślącym. Organizacja powstała, gdyż, jak uważają, nowe rządy PiSu władzę zawłaszczyły a nad całą Polską zawisło widmo totalitaryzmu. Sprawdziłem zatem ich otwartość i obronę innych poglądów.

Komitet Obrony Demokracji już łamie demokracjęDołączyłem do ich grupy na Facebooku, aby w całkiem poważny sposób zapytać o kwestie podstawowe; najbardziej oczywiste niedopowiedzenia i naciągnięcia, występujące w ich programie. Byłem ciekaw, czy serio są za obroną inaczej myślących. Nie zawiedli mnie.

W grafice, którą udostępniłem w 5 minut po dołączeniu, zawarłem następujące kwestie:

,,Gdy była podpisywana ustawa 1066 - wam to nie przeszkadzało. Gdy rząd, na przekór obywatelom, posłuchał szantażu ze strony UE i przyjął uchodźców - nie gadaliście o "łamaniu obyczaju demokracji". Gdy władza pałowała obywateli na Marszu Niepodległości - nie było mowy o "szacunku wobec innego". Gdy baba uległa korupcji - nie pieprzyliście o "równości wobec prawa". Gdy Tusk z Komorem przejęli polski rząd - nie trąbiliście o "zawłaszczaniu". Gdy był Golgota Picnic - nikt z waszych reprezentantów nie mówił o szacunku dla "ateistów, teistów i agnostyków". Gdy katolicy wieszają krzyże - nie chcecie im na to pozwolić, promując "jedyny słuszny", ateistyczny model państwa."

Po około 5 minutach - mój post został usunięty, a ja uzyskałem całkowitego bana na ich grupie. Mała infiltracja, jeden obrazek i... wszystkie karty odsłonięte. Są poglądy "równe i równiejsze", jak widać. Nie jestem, nie byłem i zapewne nie będę za PiS-em, ale nie dlatego, że mam zwierzęcą wściekliznę na dźwięk słów "Rydzyk, Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwość". Nie zgadzam się z nimi poglądowo i tyle. Za dużo socjalizmu. Muszę jednak przyznać, jako uczciwy obywatel RP, że PiS wybory wygrał. Demokratycznie doszedł do władzy (pomijając kwestie tego, że tylko 50% uprawnionych poszło głosować).

Panowie ,,obrońcy", jak możecie być tak obłudni? Demokracja dobra, póki po naszej myśli, ale niedobra, gdy wygra inny kandydat? Nie jestem nawet demokratą, ale to, jak demokarzełki płaczą, gdy wygrywa nie ich kandydat... rozśmiesza mnie. To jak z dzieckiem, które zaczyna grać z innymi na podwórku, a gdy przegrywa - żąda zmiany zasad. Chore i niedojrzałe. Viva la democracia!
http://www.prawy.pl/felieton/11411-komi ... demokracje
Ostatnio zmieniony 1 marca 2016, 14:53 przez franek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Re: Komitet Obrony Demokracji już łamie demokrację

Post autor: Coltrane » 22 listopada 2015, 21:34

franek pisze:Powstał na naszych oczach nowy twór społeczno-polityczny, jakim jest KOD (Komitet Obrony Demokracji). Do jego prominentnych członków należy Pan Hartman, swego czasu głośno mówiący o kazirodztwie, więc nie jest to pierwsze lepsze ugrupowanie. Jak bardzo są otwarci?
Jak rządzili, to taki pseudotwór nie był potrzebny. Teraz, gdy tę władzę stracili, to raptem zaszła potrzeba powołania takiego pseudotworu. Czyzby wcześniej gdy rządzili, to panowała demokracja w pełnym tego słowa znaczeniu ? A teraz gdy już nie rządzą, to ta demokracja jest zagrożona ? Jak tak sobie rozmyślam, to śmiech mnie bierze. Jak ci ludzie tworzący KOD wyobrażają sobie demokrację ? Kopacz po utracie władzy coś wspominała o obronie europejskich wartości. A więc demokracja to tzw. "europejskie wartości". Jakie to są europejskie wartości ?

 Czy ma na myśli walkę z chrześcijaństwem przy pomocy antychrześcijańskiej konwencji Rady Europy tzw. antyprzemocowej i ustawy in vitro oraz promowaniem ideologii gender?

 Czy do tych wartości zalicza projekt ustawy o związkach partnerskich, o uzgodnieniu płci, o przywilejach dla homoseksualistów, czyli ściganiu tzw. homofonii i mowy nienawiści?

 Czy wartościami europejskimi jest dla pani Ewy walka z naszą tożsamością, z naszą pamięcią o wartościach, wokół których zbudowana jest nasza narodowa wspólnota, walka z polskimi bohaterami, obyczajami, rodziną, z przyznawaniem się do polskość?

 Czy tymi wartościami jest wmawianie nam, że mamy na rękach krew niewinnych, że jesteśmy: zacofani, brudni, źli, niepostępowi, dlatego przez świat potępiani i wyśmiewani?

 Czy tymi wartościami jest promowanie minimalizmu, zakompleksienia, braku ambicji, samoskundlenia, służalczości wobec silnych i mentalność niewolnika?


Czy taki jest cel Komitetu Obrony Demokracji ? :mrgreen: :roll:

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Re: Komitet Obrony Demokracji już łamie demokrację

Post autor: Coltrane » 23 listopada 2015, 10:04

Michalkiewicz o Komitecie Obrony Demokracji (najpierw był KOR, a teraz mamy KOD :mrgreen: )...


W przededniu ''bratniej pomocy''?

Obrazek

W przededniu ''bratniej pomocy''? Ledwo tylko żydowska Liga Antydefamacyjna, zainspirowana skrzydlatymi wieściami, jakoby mianowany na ministra obrony w rządzie Beaty Szydło Antoni Macierewicz „dopuszczał” autentyczność „Protokołów mędrców Syjonu”, zażądała jego natychmiastowego odwołania, a już żydokomuna w naszym nieszczęśliwym kraju utworzyła Komitet Obrony Demokracji.

Widać gołym okiem, że żydokomuna nawiązuje do metod sprawdzonych w okresie stalinowskim i później. Jeśli partia chciała kogoś zgubić, albo przynajmniej – zdyffamować – ale przy okazji zależało jej na wrażeniu, że inspiracja nie wyszła od UB, czy Sowieciarzy - to obstalowywała u jakiegoś Żyda z „Morning Star”, czy innej „L`Humanite” publikację, że „cały świat” aż „trzęsie się z oburzenia” na widok „wstecznictwa”, czy „reakcyjności” osób, czy środowisk wyznaczonych do ostrzału – no i w ogóle – „aj waj, gewałt”!

Taki obstalunek nie nastręczał żadnych trudności, ponieważ Żydzi zamieszkiwali po obydwu stronach żelaznej kurtyny i żeby biznes sze kręczył, potrafili zarabiać na usługach zarówno dla jednej, jak i drugiej strony, podobnie jak familia państwa Kurskich przezornie obstawia wszystkie kierunki polityczne, dzięki czemu zawsze jest wygrana: „Siostra jest panną (mój ty Boże...), zna stenografię, bardzo miła, ale sub rosa trzeba to rzec, że troszkę się zrenegaciła: nie znosi Polski faszystowskiej, cekawistyczny głosi przełom! Za to jej zrobił Niedziałkowski bufet z koncesją w „Ateneum”. Stryjcio – ludowiec, sprytny wałkoń...” - i tak dalej.

Trochę to proroctwo nieostre, ale nie ma co grymasić, bo przecież Gałczyńskiego te proroctwa wspierały grubo przed wojną! Zresztą – mniejsza z tym; co za różnica – siostra, czy brat?

No więc kiedy taki Żyd napisał na obstalunek w „Morning Star, czy innej „L`Humanite” zamówione pensum, zaraz przedrukowywała to „Trybuna Ludu”, tym razem już okraszając rzecz komentarzem jakiegoś Żyda miejscowego, czyli polarnego, no a wtedy z nagonką ruszała cała sfora, podnosząc jazgot całkiem podobny do tego, jaki rozległ się po nominacji złowrogiego Antoniego Macierewicza.

Jeśli mobilizacja obejmowała wszystkich tajnych współpracowników, to odzywali się nawet ojcowie świętych rodzin, których potomstwo nadal służy - jak nie w Platformie Obywatelskiej, to u pana redaktora Michnika – oczywiście jak zwykle in odore sanctitatis.

Zatem kiedy tylko żydowska Liga Antydefamacyjna zażądała odwołania złowrogiego Antoniego Macierewicza, któremu pan redaktor Michnik najwyraźniej nie może darować, że też zajrzał za kulisy demokratycznej fasady, dzięki czemu mógł się przekonać, jak autorytetom moralnym III Rzeczypospolitej straszliwie śmierdzi z tyłków, więc ich patetyczne deklamacje nie robią na nim żadnego wrażenia – natychmiast odezwały się nożyce i w naszym nieszczęśliwym kraju jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zawiązał się płomienny Komitet Obrony Demokracji.

Podobno założył go pan Mateusz Kijowski – bo to zawsze trochę lepiej wygląda, gdy na fasadzie przedsięwzięcia postawi się jakiegoś szabesgoja – a pan Kijowski – jeśli to jest ta sama osoba – najwyraźniej chciałby zdobyć sławę, niechby nawet herostratesową. Któregoś dnia założył spódnicę wygłaszając przy tym deklarację, że jeśli spódnica stanowi zaproszenie do gwałtu, to on właśnie zaprasza. Obawiam się wszelako, że z jego zaproszenia nikt nie skorzystał, bo nawet na fotografii widać, że spódnica była nieświeża, więc cóż dopiero mogło kryć się pod spodem? Wizja bakcyli wielkości chrabąszczy z pewnością ostudziłaby zapały nawet najbardziej zapamiętałego sodomity w rodzaju pana prezydenta Biedronia, dzięki czemu pan Kijowski mógł zachować pierwotną niewinność i poświęcić się obronie demokracji.

Ale za fasadą aż się roi od filutów, co to i za pierwszej i za drugiej komuny z niejednego komina wygartywali. Kogóż tam widzimy? Ano pani Monika Płatek, co to kolaboruje z żydowskim finansowym grandziarzem, mającym ambicję przerobienia całego świata we wspólną oborę, gdzie na nawozie historii będą rosły fortuny starszych i mądrzejszych. W ramach tej kolaboracji pani Płatek, wykorzystując pracowicie uciułane naukowe tytuły, zajmuje się duraczeniem łatwowiernych tubylców feminizmem, genderactwem i temu podobnymi wynalazkami, no a teraz, skoro ze strony starszych i mądrzejszych już padł taki rozkaz - „broni demokracji”. Powiedzmy sobie otwarcie i szczerze – czegóż można chcieć więcej od pani Moniki Płatek?

Demokracji broni również pan Jarosław J. Szczepański, do 2014 roku przewodniczący polskiej loży żydowskiego Zakonu Synów Przymierza, co to za punkt honoru stawia sobie doprowadzenie do zadośćuczynienia przez Polskę żydowskim roszczeniom majątkowym, w następstwie czego Żydzi staliby się w Polsce środowiskiem dominującym ekonomicznie, zyskując status szlachty czyli Herrenvolku i spychając mniej wartościowy naród tubylczy do rangi narodu drugiej kategorii.

Jakże tedy mogłoby w takim towarzystwie zabraknąć pana Jana Hartmana, zażywającego reputacji filozofa? Próbował wkręcić się („owsik mały, pełen chęci, tu się wkręci, tam się wkręci...”) a to do ruchu filozofa biłgorajskiego, a to tu, a to tam - ale o ile pan prof. Hartman próbuje się wkręcać, to pan Jarosław Lipszyc wygląda na reprezentanta żydokomuny, z uwagi choćby na zaangażowanie w „Krytyce Politycznej”, będącej współczesną odmianą „Nowych Dróg”, w których za pierwszej komuny przodkowie dzisiejszych demokratów kombinowali, jakby tu wydymać mniej wartościowy naród tubylczy po marksistowsku-leninowsku.

Do tego towarzystwa dołączyła Jabłoneczka, czyli pani Anna Applebaum. W jej przypadku zaangażowanie w obronie demokracji jest zrozumiałe, jeśli się zważy, jakie alimenty musiał stracić książę-małżonek, przyłapany przez spiskujących kelnerów na intymnych wynurzeniach o robieniu laski prezydentowi Obamie. Na wszelki tedy wypadek on będzie wykładał w Harvardzie, podczas gdy pani Anna będzie pilnowała interesu tutaj, bo czegóż bronić na tym świecie pełnym złości, jak nie demokracji in partibus infidelium?

Jest tam jeszcze wielu innych obrońców drobniejszego płazu, ale nawet i bez nich, gdyby tylko ścisłe kierownictwo, wzorem Vasila Bilaka, poprosiło Unię Europejską o udzielenie naszemu nieszczęśliwemu krajowi bratniej pomocy gwoli obrony demokracji, to jestem pewien, że ani Nasza Złota Pani, ani francuski safanduła nie pozostaliby na takie wołanie serca gorejącego obojętni.

Taką możliwość przewiduje zresztą ratyfikowany 10 października 2009 roku przez pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego traktat lizboński, nazywając to „klauzulą solidarności”. W takiej sytuacji nowy, już bez wątpienia demokratyczny rząd, pod dyktando Ligi Antydefamacyjnej w podskokach spełniłby wszystkie żydowskie roszczenia – bo czyż w przeciwnym razie żydokomuna tak by się wedle obrony demokracji w Polsce uwijała?

Stanisław Michalkiewicz


© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

http://www.prawy.pl/felieton/11409-w-pr ... iej-pomocy

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Re: Komitet Obrony Demokracji

Post autor: Coltrane » 24 listopada 2015, 08:15

Przybliżmy nieco Forumowiczom KOD.
Żadni z nich obrońcy, raczej pseudoobrońcy. To ciąg dalszy tej samej bandy : KOR->UD+KLD->AWS+UW->PO->Nowoczesna->KOD. Jest tu więc pewna ciągłość. Zaczęło się od KOR, a kończy się na KOD.
Tworzą nową platformę po odpadnięciu PO. Ciekawe kto ich finansuje ?

Zobaczmy kto jest w tej bandzie, która zwie się Komitet Obrony Demokracji (skorzystam tu z Michalkiewicza) :

1. Monika Płatek - co to kolaboruje z żydowskim finansowym grandziarzem, mającym ambicję przerobienia całego świata we wspólną oborę, gdzie na nawozie historii będą rosły fortuny starszych i mądrzejszych. W ramach tej kolaboracji pani Płatek, wykorzystując pracowicie uciułane naukowe tytuły, zajmuje się duraczeniem łatwowiernych tubylców feminizmem, genderactwem i temu podobnymi wynalazkami, no a teraz, skoro ze strony starszych i mądrzejszych już padł taki rozkaz - „broni demokracji”.
Obrazek

2. Jarosław J. Szczepański - do 2014 roku przewodniczący polskiej loży żydowskiego Zakonu Synów Przymierza, co to za punkt honoru stawia sobie doprowadzenie do zadośćuczynienia przez Polskę żydowskim roszczeniom majątkowym, w następstwie czego Żydzi staliby się w Polsce środowiskiem dominującym ekonomicznie, zyskując status szlachty czyli Herrenvolku i spychając mniej wartościowy naród tubylczy do rangi narodu drugiej kategorii.
Obrazek

3. Jan Hartman - zażywający reputacji filozofa, próbował wkręcić się („owsik mały, pełen chęci, tu się wkręci, tam się wkręci...”) a to do ruchu filozofa biłgorajskiego, a to tu, a to tam...
Obrazek

4. Jabłoneczka, czyli pani Anna Applebaum (żona R.Sikorskiego) - w jej przypadku zaangażowanie w obronie demokracji jest zrozumiałe, jeśli się zważy, jakie alimenty musiał stracić książę-małżonek, przyłapany przez spiskujących kelnerów na intymnych wynurzeniach o robieniu laski prezydentowi Obamie. Na wszelki tedy wypadek on będzie wykładał w Harvardzie, podczas gdy pani Anna będzie pilnowała interesu tutaj, bo czegóż bronić na tym świecie pełnym złości, jak nie demokracji in partibus infidelium?
Obrazek

5. Renata Kim -zaniepokojona demonstracyjną religijnością Dudy. "Może się modlić codziennie. W prywatnej kaplicy"
Obrazek

Doborowa śmietanka, głównie żydowskiego pochodzenia ...
Jest tam jeszcze wielu innych obrońców drobniejszego płazu.

Inicjatywa lewicowego środowiska wywołała falę komentarzy wśród dziennikarzy i publicystów. "Jakie czasy taki KOR" – pisze na Twitterze dziennikarka TVP Info Kamila Biedrzycka – Osica. "KOD to jakaś histeria. A już używanie oporników jako symbolu sprzeciwu wobec władzy PIS, na wzór symbolu sprzeciwu wobec PZPR, to głupota" – podkreśla z kolei Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz "Rzeczpospolitej".

Zanim się rozkręcił, już stał się pośmiewiskiem internautów... :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Komitet Obrony Dominacji

Post autor: Coltrane » 9 grudnia 2015, 16:55


Awatar użytkownika
DarekMirror
Posty:1347
Rejestracja:6 listopada 2011, 02:56
Lokalizacja:Polska

Post autor: DarekMirror » 9 grudnia 2015, 17:48

Obronili dominacje czy nie? ... bo już po tym orzeczeniu jestem skołowany ...

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 9 grudnia 2015, 19:49

DarekMirror pisze:Obronili dominacje czy nie? ... bo już po tym orzeczeniu jestem skołowany ...
Ja też już nie wiem.
Jak PO rządziła, to robiła co chciała.
Jak rządzi PiS to są tylko same problemy ....
W latach 2005-2007 nie mieli większości, mieli niepewnych koalicjantów, ale teraz ...
Czyżby słuzby specjalne są na tyle mocne, że nie pozwolą PiS-owi na cokolwiek ?
A czyje są te służby ? Chyba nie Putina, to Rosja jest cały czas obiektem wszelkaich ataków, podobnie jak PiS. No więc czyje ? Niemieckie, żydowskie, amerykańskie ? Kto tu w Polsce tak naprawdę rządzi ? Kto ma najwięcej do powiedzenia ? Kto dyktuje warunki ? Cóż to za siła, która nie pozwala PiS-owi rozwinąć skrzydła ? Żydomasoneria ? NWO ?

Orban na Węgrzech jakoś sobie poradził. Ale PiS nie ma takiej władzy w Polsce jak Orban na Węgrzech. To pewnie dlatego, że służby specjalne na Wegrzech nie są tak silne jak w Polsce.

Wystarczy popatrzeć na gęby na zdjęciu powyżej :
Kalisz, Michnik, Urban, Kwaśniewski, Cimoszewicz, Hartman, Petru, Sikorski, Żakowski, Palikot, Lis, Wałęsa, Komorowski, Kopacz itd itd. Żydostwo jak się patrzy.

No nie wiem, poczekajmyż. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Przed nami wielka batalia. Kto ją wygra ? Wynik jest niepewny ...

Obawiam się, że oni mogą zrobić wszystko, nawet doprowadzić do Majdanu ...

Awatar użytkownika
DarekMirror
Posty:1347
Rejestracja:6 listopada 2011, 02:56
Lokalizacja:Polska

Post autor: DarekMirror » 10 grudnia 2015, 01:07

"Orban na Węgrzech jakoś sobie poradził. Ale PiS nie ma takiej władzy w Polsce jak Orban na Węgrzech. To pewnie dlatego, że służby specjalne na Wegrzech nie są tak silne jak w Polsce. "

Myślę że służby są tam właśnie bardzo silne w rozumieniu ochrony interesu narodowego... u nas zmiany dopiero raczkują ...

A siły antypolskie, antykatolickie są tak zdeterminowane że zaczynają już pokazywać kły ... to co wydarzyło się w Bydgoszczy jest tego początkiem ... jak to może być że do auta wiceministra obrony narodowej każdy może mieć dostęp i zrobić coś co narazi na niebezpieczeństwo albo nawet na śmierć? ... oto jak dużo trzeba zrobić w służbach , policji - wręcz rewolucję ....

Myślę że mamy mało czasu na dokonanie zmian w Polsce ... trzeba działać szybko i zdecydowanie wykorzystać dany czas, bo drugiej takiej szansy możemy już nigdy nie mieć.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 10 grudnia 2015, 08:42

DarekMirror pisze:Myślę że mamy mało czasu na dokonanie zmian w Polsce ... trzeba działać szybko i zdecydowanie wykorzystać dany czas, bo drugiej takiej szansy możemy już nigdy nie mieć.
"My" tu niewiele mamy do gadania. Pytanie tylko co zrobi PiS mając taką władzę. Już lepiej chyba nie trzeba. A przypomnijmy, że w latach 2005-2007 też mieli i prezydenta i rząd, i nic z tego nie wyszło, bo koalicjanci byli nie tacy jak trzeba, bo to bo tamto. No ale mogli wtedy zmienić np. zapis o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Nie zrobili tego bo zabrakło kilku głosów, a przypomnijmy, że paru posłów PiS-u nie przyszło na to głosowanie. Przypadek ? Dużo więc zależy od dobrej woli PiS-u, od tego jaki tak naprawdę mają cel. Jeżeli grają uczciwie, to powinni zrobić wiele dobrych rzeczy mając taką władzę. A czy zrobią ? I czy grają uczciwie ? To jest pytanie na które odpowiedź poznamy w najbliższym czasie. Albo i nie poznamy ;)

W każdym razie, jeżeli sytuacja jest na tyle poważna, że obóz IIIRP zaczyna dosłownie szaleć, to nie wiadomo co z tego wszystkiego wyniknie. PiS może nie zrobić tego, co mógłby zrobić gdyby sytuacja była spokojna i nie dochodziło do ostrych sytuacji. Obawiam się bowiem, że obóz IIIRP będzie dążył do konfrontacji, że wyjdzie na ulice i może nawet doprowadzić do polskiego majdanu, tworząc ogniska zapalne. Tego najbardziej się obawiam. Głównymi prowodyrami mogą być właśnie KOD i Petru, a także ... Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti :roll: i inne dziadostwa, które powstaną na potrzeby zorganizowania w Polsce majdanu, oczywiście przy wsparciu całego obozu IIIRP, mediów, żurnalistów, artystów-kolaborantów, zaprzańców, warchołów, Zandbergów, i ogłupionej gawiedzi. Coś niedobrego wisi w powietrzu. A że PiS nie mam takiej siły jaką miała PO, czyli policję, służby specjalne - to trudno im będzie zapanować nad sytuacją, i może się okazać, że PiS znajdzie się w takiej samej sytuacji jak Janukowycz na Ukrainie .... Że sytuacja wymknie się spod kontroli ...

Obym się mylił ....

Trzeba dużo modlitwy, aby zatrzymać pochód diabła, dla którego obóz IIIRP wiernie służy.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 11 grudnia 2015, 10:51

KOD to nie Komitet Obrony Demokracji, ale Komitet Obrony Dupy tych, którym Polacy odebrali władzę.

Komitet Obrony Demokracji? Pytam jakiej demokracji? Słowo demokracja pochodzi z greckiego i oznacza rządy ludu. A lud wybrał Prawo i Sprawiedliwość. A może to Komitet Obrony Platformy Obywatelskiej? Nie macie po co bronić tego politycznego trupa. W sondażach PO już spadła poniżej 10% poparcia. Ma od 9% do 16% (w sprzyjającym PO Newsweeku). Nóż w plecy uciekającej z Sejmu PO wbiła młodsza – siostrzyczka Nowoczesna, która przejmuje elektorat Platformy. Jak ćwierkają warszawskie wróbelki część posłów PO już dogaduje się z Petru w sprawie przejścia do jego klubu. Inni zrobią to po wyborach przewodniczącego PO, bo wtedy ta partia się rozpadnie, jeśli Platformersi wybiorą niewłaściwego pana S.

Komitet Obrony Demokracji gra w swoją własną grę, która nie ma nic wspólnego z demokracją. KOD to Komitet Obrony Dupy tych, których Polacy właśnie pozbawili stołków w rządzie, zarządach państwowych spółek itd. To skok na naszą kasę, na wielką kasę z naszych podatków, za którą ci ludzie żyli tak jak amerykańscy milionerzy. Chcą wyciągnąć ludzi na ulicę i siłą przejąć władzę. Na to nie ma naszej zgody! Nie ma zgody na polityczne awantury, na polityczne chamstwo, na mącenie, na szczucie Polaków nawzajem na siebie. Basta! Za cztery lata będą wybory. Wystawcie swoich kandydatów. Tak jak to zrobił ruch społeczny Kukiz’15. I teraz wybrani w demokratycznych wyborach mogą realizować swoje cele w Sejmie, a nie na ulicy.

Gdzie byli ci rzekomi obrońcy demokracji, gdy parlament, w którym większość miała koalicja PO – PiS w czerwcu przyjmował łamiącą prawo, niezgodną z konstytucją ustawę? Gdzie byli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego? Gdzie oni byli, gdy w październiku koalicja PO – PSL wybrała nielegalnie dwóch kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego łamiąc w ten sposób prawo i konstytucję? Dlatego ani sędziowie Trybunału Konstytucyjnego ani ci rzekomi obrońcy demokracji nie są wiarygodni.

http://elzbietawypych.blog.onet.pl/2015 ... li-wladze/

Awatar użytkownika
DarekMirror
Posty:1347
Rejestracja:6 listopada 2011, 02:56
Lokalizacja:Polska

Post autor: DarekMirror » 14 grudnia 2015, 20:58

" Obym się mylił .... "

Mam taką nadzieję ...

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 15 grudnia 2015, 22:04

Kto tak naprawdę tworzy Komitet Obrony Demokracji?
Grudzień 9, 2015 | by oxygen

Powstał Komitet Obrony Demokracji. Nie wnikamy w przyczyny, nie wnikamy w sens. Chcemy Wam tylko zaprezentować kilka ciekawostek odnośnie tego kto tworzy KOD i uczestniczy w jego akcjach.

0. Powstała grupa na Facebooku o nazwie Komitet Odnowy Demokracji. Grupa szybka zaczęła liczyć kilkanaście tysięcy członków. Jak się okazało… wiele osób zostało dodadnych do grupy bez ich zgody, a nawet wiedzy. Ale to drobiazg tytułem wstępu. Dalej jest o wiele ciekawiej.

1. Przypadkowo przechodzili z tragarzami.

W lewym górnym rogu, pierwsza manifestacja KOD – 29 listopada.

Na pozostałych zdjęciach, inne akcje tych samych ludzi.

Obrazek
KOD mlodziezowka Platformy przechodzili z tragarzami

A potem jeszcze raz, Jakub Szymczuk zauważył tych samych ludzi na kolejnej imprezie KOD – 2 grudnia – i zamieścił ich zdjęcie na Twitterze:

Obrazek

(Coltrane : niedaleko pada jabłko od jabłoni :mrgreen: )

2. Bez komentarza

Tutaj nic nie trzeba dodawać. Oto jeden z uczestników manifestacji Komitetu Obrony Demokracji

Obrazek
KOD Marek Baranski

3. „Przyjechałem po pieniądze”

Słynny już film z mężczyzną pytającym Ryszarda Petru o pieniądze podczas jednej z jego konferencji.

Obrazek
KOD Petru przyjechalem po pieniadze

Może to prowokacja, a może nie. Nie wiadomo.

Zanim każdy odpowie sobie na to pytanie, zobaczmy jeszcze punkt 4.

4. Mateusz Kijowski, jeden z założycieli KOD

1 grudnia założyciel „spontanicznej, oddolnie inicjowanej grupy KOD” został zauważony przypadkiem w takim oto miejscu:

Obrazek

Ale dziś pan Mateusz miał jeszcze ciekawszy występ. Tym razem już online.

Potem tłumaczył się, że ktoś mu się włamał na konto. Ciężko to zweryfikować i nie wiemy jaka jest prawda.

Ale mimo wszystko warto pokazać tamten wpis. Szczególnie, że dostrzegło go wiele osób i jest bardzo dużo screenów potwierdzających jego prawdziwość:

Obrazek
Mateusz Kijowski KOD zastrzelenie Kaczynski

Dokąd zmierzasz KOD-zie?

Chcemy wierzyć, że faktycznie ktoś włamał się na konto jednego z założycieli KOD-u, bo inaczej oznaczałoby to że z naszą demokracją, a zwłaszcza z jej „obrońcami” jest już bardzo źle…

Ale znając powiedzenie o „przykładzie który idzie z góry” i widząc co się dzieje w polityce, niestety jesteśmy pełni obaw.

Pamiętamy słowa Janusza Palikota z czerwca 2010.

„Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie”

Rok później pojawił się Ryszard Cyba, który z zimną krwią zabił członka Prawa i Sprawiedliwości tylko za to że był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, a podczas aresztowania krzyczał, że „chciał zabić Kaczyńskiego”.

Przedwczoraj Stefan Niesiołowski w „Kropce nad I” powiedział iż „Być może 13 grudnia dojdzie do spalenia siedziby PiS”…

Jak to skomentować… ?

Do pełni obrazu brakuje tylko przytoczenia opinii tych samych polityków i pełnych frustracji publicystów, którzy rozdzierają szaty nad „demonami polskiego patriotyzmu” i godzinami bredzą o „wielkim zagrożeniu jakie niosą ze sobą ludzie z polskimi flagami podczas Marszów Niepodległości”.

http://www.zelaznalogika.net/kto-tak-na ... emokracji/

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 16 grudnia 2015, 11:57

Coltrane,
dzięki za super robotę :)
Damy radę tym szkodnikom Polski...:)
serd pozdr

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 18 grudnia 2015, 20:19

POmożemy ? :mrgreen:


„Brońcie demokracji!”. Wyborczej spada nakład, sytuacja finansowa gazety tragiczna

Obrazek

Były publicysta „Gazety Wyborczej” Piotr Pacewicz zaapelował na Facebooku o wykupywanie prenumeraty gazety. Jego zdaniem to forma obrony demokracji. Stwierdza, że sytuacja finansowa „Wyborczej” jest trudna. Nic dziwnego – w latach 2010-2014 Agora na ogłoszeniach ministerialnych zarobiła 5 milionów złotych. Tymczasem nowy rząd zapowiedział odcięcie tych sowitych dotacji.

„Wykupcie prenumeratę, bo w ten sposób też bronicie demokracji. Serio, Sytuacja Gazety Wyborczej jest finansowo trudna, a może być jeszcze gorzej” – zaapelował na Facebooku Piotr Pacewicz.

„Tych, którzy nie mogą przeczytać, bo mają prenumeraty wyborczej.pl proszę: wykupcie prenumeratę, bo w ten sposób też bronicie demokracji. Serio, Sytuacja "GW" jest finansowo trudna, a może być jeszcze gorzej, bo przeciwnicy będą kombinować. A świat bez GW byłby jednak gorszy, prawda? Nawet dla ludzi, którzy jej nie lubią, czy mają rozmaite pretensje. Panuje przekonanie, że Wyborcza i Agora to potęga finansowa. Tymczasem sprzedaż papierowej Wyborczej spadła w XXI wieku ponad dwukrotnie (!), reklam jest (pip) razy mniej, a duże czytelnictwo w sieci nie przynosi dochodu, bo ludzie uważają, że 'jak w sieci to za darmo". Redakcja jest znacznie zredukowana, zarobki ograniczone, pracują jak wściekli” – informuje Pacewicz.

Niewykluczone, że zła kondycja finansowa gazety związana jest z entuzjastycznym stosunkiem do uchodźców, czemu z kolei sprzeciwia się zdecydowana większość Polaków.

Źródło: niezalezna.pl

KRaj

http://www.pch24.pl/broncie-demokracji- ... 074,i.html

krasann
Posty:41
Rejestracja:13 grudnia 2015, 08:26
Lokalizacja:Warszawa

Post autor: krasann » 20 grudnia 2015, 13:35

Prawo i Sprawiedliwość wygrało z Trybunałem
Ten tytuł można dziś rozumieć na dwa sposoby. Po pierwsze bój prawny wygrała partia rządząca, a po drugie wygrało prawo, sprawiedliwość, a także Prezydent Andrzej Duda.

Prokurator Generalny wydał postanowienie o umorzeniu postępowania przed Trybunałem ws. uchwały sejmowej z 25 listopada o stwierdzaniu nieważności wyboru 5 sędziów TK przez sejm poprzedniej kadencji oraz uchwały z 2 grudnia, kiedy to sejm wybrał nowych sędziów.

Postanowienie Prokuratury Generalnej jednoznacznie wskazuje, że w sporze z Trybunałem rację miał PiS oraz Prezydent. Rzecznik Prokuratora Generalnego Mateusz Martyniuk powiedział, że "decyzję podjęto na podstawie orzecznictwa TK". Wynika z niego, że uchwały sejmowe nie podlegają ocenie Trybunału.

"Zakwestionowane uchwały nie są aktami normatywnymi, lecz aktami stosowania prawa. Kompetencje kontrolne Trybunału Konstytucyjnego obejmują wyłącznie ocenę aktów normatywnych i nie rozciągają się na akty stosowania prawa, choćby wydawano je powołując się wprost na kwestionowane przepisy" - czytamy w uzasadnieniu do którego dotarł portal wpolityce.pl.

Oznacza to, że Trybunał Konstytucyjny nie może orzekać ws. uchwał Sejmu. Sędziowie TK nie mogą więc wskazywać, którzy z wybranych sędziów są właściwi, a którzy niewłaściwi, bo to jest kompetencją Sejmu. Jeśli zdecydowaliby się na taki krok złamaliby prawo i Konstytucję. Rację miał więc Prezydent Andrzej Duda, który jasno wskazał, że Trybunał jest sądem prawa, a nie faktów.

Przez ostatnie tygodnie mieliśmy więc prawdziwy festiwal manipulacji opinią publiczną. Był spór, w którym wszyscy mieli rację, oprócz posłów Prawa i Sprawiedliwości. Teraz okazuje się, że to niektórzy sędziowie Trybunału Konstytucyjnego i tzw. "autorytety prawnicze" manipulowali opinią publiczną.

Kilka dni temu napisałem o demonstracji Komitetu Obrony Demokracji, że była wielkim sukcesem opozycji. Ale napisałem, że była to demonstracja zmanipulowanych ludzi przez cynicznych polityków. Postanowienie Prokuratury Generalnej moją opinię potwierdza. Ciekawe, jak dziś czują się tysiące ludzi, którzy dali się zmanipulować i wyszli w sobotę na ulicę, aby bronić Trybunału przed PiSem.
http://www.niedziela.pl/artykul/19676/P ... -wygralo-z

ODPOWIEDZ