raPOrt - miażdżący audyt rządów PO/PSL - 2007 - 2015

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Darek
Posty:48
Rejestracja:6 maja 2014, 13:17
Lokalizacja:Szczecin
raPOrt - miażdżący audyt rządów PO/PSL - 2007 - 2015

Post autor: Darek » 11 maja 2016, 21:12

W Sejmie odbyło się przedstawianie raportu "o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)", czyli audyt ośmiu lat rządów koalicji PO-PSL. Jako pierwsza głos zabrała premier Beata Szydło w formie "informacji rządu", zaś później zabierali go poszczególni ministrowie. TO TRZEBA ZOBACZYĆ!

Wystąpienia:
Beata Szydło: https://youtu.be/-d365CUrmq4
Paweł Szałamacha: https://youtu.be/GY2PDpfJ02I
Andrzej Adamczyk: https://youtu.be/11rUX1OU6OY
Dawid Jackiewicz: https://youtu.be/b-HC-vbopNw
Mateusz Morawiecki: https://youtu.be/kiUE9HPKTUs
Mariusz Kamiński: https://youtu.be/TupvIE4Sn8w
Beata Kempa: https://youtu.be/gnrT0WEe13Q
Piotr Gliński: https://youtu.be/lG6iVF-itLc
Zbigniew Ziobro: https://youtu.be/iE0EHVjKUOo
Mariusz Błaszczak: https://youtu.be/_fpEFN0iuvA
Anna Zalewska: https://youtu.be/pD438L-EkLo
Witold Bańka: https://youtu.be/iCjK9q12o68
Marek Gróbarczyk: https://youtu.be/7R6IRADpMZg
Elżbieta Rafalska: https://youtu.be/6VnKlMH4IJc
Witold Waszczykowski: https://youtu.be/DJiU5l1QMKU
Krzysztof Tchórzewski: https://youtu.be/VQfT_6zP9pA
Jarosław Gowin: https://youtu.be/8h5XsGT-LTo
Anna Streżyńska: https://youtu.be/h52OdeElzkQ
Krzysztof Jurgiel: https://youtu.be/syQRTKkqIsk
Konstanty Radziwiłł: https://youtu.be/5Hm4wUuIh6c
Jan Szyszko: https://youtu.be/b_wP5GgRTTo
Antoni Macierewicz: https://youtu.be/dhB5OGmdl60

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 11 maja 2016, 21:48

Dzięki.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 18 maja 2016, 12:41

Audyt i kara. Nowy numer tygodnika "wSieci"

Obrazek

Czy wstrząsające fakty ujawnione w raporcie o rządach koalicji PO-PSL doprowadzą jej polityków na ławę oskarżonych?

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem ostatniego tygodnia był raport o stanie państwa podsumowujący rządy PO-PSL. Tak dużego wrzenia w polityce i mediach nie było już od dłuższego czasu – nic więc dziwnego, że redakcja tygodnika „wSieci” pyta: czy wstrząsające fakty ujawnione w raporcie o rządach koalicji PO-PSL doprowadzą jej polityków na ławę oskarżonych?

W artykule „Jak zawłaszczyli Polskę” Marek Pyza podsumowuje przedstawiony w sejmie raport o rządach PO-PSL i wskazuje największe przewinienia poprzedniej ekipy. Powołanie komisji śledczej (wniosek jest już u marszałka Sejmu) w sprawie afery Amber Gold to nie koniec. Pierwsze zawiadomienia wpłynęły do prokuratury. Jak się dowiadujemy, dotyczą m.in. przekraczania uprawnień, niedopełniania obowiązków, nielegalnej inwigilacji, defraudacji publicznych pieniędzy i krycia kolegów, którzy się tego dopuszczali, ale też pijaństwa funkcjonariuszy publicznych działających w obszarach bezpieczeństwa państwa czy prywatnego dysponowania służbowym mieniem (np. pobieranie przez urzędników telefonów komórkowych wyłącznie w celu przekazania ich do użytkowania rodzinom). Dziesiątki kolejnych są przygotowywane.

Temat elit z okresu poprzedzającego rządy PiS podejmuje także Stanisław Janecki w tekście „Wiwisekcja elit III RP”. Pisze o książce „Fakt. Tak było naprawdę”, której autorem jest Grzegorz Jankowski, twórca i wieloletni do 2014 r. redaktor naczelny „Faktu”. Jankowski sprowadza polityków na ziemię, pokazuje, że „w pierwszej kolejności chcą zarabiać na życie, w drugiej kolejności chcą być bezkarni, w trzeciej – mieć po prostu władzę: dużą, małą, nad krajem, nad sprzątaczką, wszystko jedno”. „Kasa, bezkarność, władza, prestiż” – tak nieco populistycznie, czyli jak przystało na szefa tabloidu, opisał Jankowski sens życia polityków. W tygodniku znaleźć można fragmenty książki Grzegorza Jankowskiego, które przybliżają nieznane fakty z okresu III RP.

W najnowszym tygodniku także Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jarosławem Wieczorkiem, wojewodą śląskim („Silna Polska to silny Śląsk”). Mówił on przede wszystkim o zagrożeniu dla regionu, jakie niesie separatyzm śląski i działalność Ruchu Autonomii Śląska: Oceniam, że poparcie dla tego ruchu wynosi 5-7 proc. i od kilku lat utrzymuje się na stałym poziomie – wyjaśnia wojewoda śląski. – Jednak decyzją Platformy Obywatelskiej, która zawarła z autonomistami śląskimi koalicję w sejmiku wojewódzkim, w rękach jego działaczy znalazła się odpowiedzialność za kulturę w naszym regionie. Jest dla mnie czymś niepojętym, jak można było tak postąpić, ale PO to zrobiła.

Ponadto w nowym numerze „wSieci” Piotr Skwieciński w artykule „Ku wojnie pozycyjnej” pisze o protestach opozycji. Można postawić hipotezę – zauważa autor artykułu, – iż fakt, że protest nie wygasa, a zarazem nie rośnie, wyznacza nową polską rzeczywistość. Że przez dłuższy czas będzie mniej więcej tak, jak jest teraz. Nie byłaby to dobra wiadomość dla opozycji. […] Także i dlatego, że sytuacja, w której periodycznie ulicami stolicy przechodzą wprawdzie wielkie jak na Polskę uliczne demonstracje, ale nie przynoszą one przełamania ani w sensie zmiany politycznej, ani sondażowej, zmniejsza wrażliwość ludzi obozu rządowego na protesty. Marcin Wikło natomiast w tekście „Spór o słupki” pisze wynikach oglądalności programów TV: To jest gra o pięciomiliardowy tort reklamowy, którego podział następuje według wyników oglądalności. Te badania prowadzi w Polsce tylko jedna firma – Nielsen Audience Measurement. TVP płaci monopoliście gigantyczne pieniądze i nie może od niego wyegzekwować danych, które pomogłyby zweryfikować wiarygodność wyników. A wątpliwości się mnożą.

Ponadto w tygodniku Dorota Łosiewicz rozmawia z prof. Mariuszem Jędrzejką, pedagogiem społecznym, socjologiem, dyrektorem naukowym Centrum Profilaktyki Społecznej o problemie związanym z dopalaczami („Zabójcy mózgu”), a Andrzej Rafał Potocki w artykule „Młody kręgosłup armii” pisze o zmianach zachodzących w polskim wojsku. Natomiast Tomasz Łysiak w tekście „Majowa waśń” przypomina o wdrążeniach sprzed 90. lat – o przewrocie majowym.

W nowym numerze w „wSieci” także Grzegorz Kostrzewa-Zorbas przygląda się wyścigowi do Białego Domu („Trump kontra republikanie i świat”), a Ewa Wesołowska w artykule „Dobre prognozy dla Polski” pisze o stanie naszej gospodarki – szczególnie po zapowiedziach budowę fabryki Mercedesa w Polsce.

W nowym wydaniu tygodnika „wSieci” także o upadku Michela Platiniego pisze Cezary Kowalski, o prof. Adamie Glapińskim, kandydacie na stanowisko szefa NBP Wojciech Surmacz, a o Andrzeju Boboli i pośmiertnych przygodach świętego Grzegorz Górny.

Na łamach nowego numeru „wSieci” również o nowych filmach, serialach i programach publicystycznych. Także o nowej płycie Beyoncé i książce Hanny Farynej-Paszkiewicz „Polemira. Niesłusznie zapomniana”. Natomiast bieżące wydarzenia komentują m.in.: Andrzej Zybertowicz, Wiktor Świetlik, Robert Mazurek, Aleksander Nalaskowski, Krystyna Grzybowska, Dariusz Karłowicz, Wojciech Wencel, Krzysztof Feusette, Marta Kaczyńska czy Bronisław Wildstein.

http://www.wsieci.pl/audyt-i-kara-nowy- ... -2793.html

Awatar użytkownika
longinus9
Posty:2190
Rejestracja:19 lutego 2009, 20:02
Lokalizacja:Łódź

Post autor: longinus9 » 18 maja 2016, 21:02

Audyt pokazał oblicze rządzącej koalicji PO/PSL.. na spokojnie i konsekwentnie to co pachnie przestępstwem musi znaleźć finał na ławie oskarżonych.. tylko tak można przywrócić ład w Polsce..

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 19 maja 2016, 08:06

longinus9 pisze:Audyt pokazał oblicze rządzącej koalicji PO/PSL.. na spokojnie i konsekwentnie to co pachnie przestępstwem musi znaleźć finał na ławie oskarżonych.. tylko tak można przywrócić ład w Polsce..
I tak powinno być ! Bez tego nie przywrócimy ładu w Polsce.
Tylko czy PiS to uczyni ? Pożyjemy, zobaczymy.
Oby tak się stało ...

Jednak trzeba tu nadmienić, że to będzie bardzo trudne do wykonania. Po 1989 roku nie przeprowadzono dekomunizacji. Komuchy rozpełzły się po wszystkich instytucjach, i opanowały wszystkie ważne dla funkcjonowania kraju komórki, a więc sądy, prokuraturę, banki, media, Trybunał Konstytucyjny itd. itd. Najpierw więc należałoby przeprowadzić dekomunizację, czyli ustawowy zakaz sprawowania funkcji publicznych (posłów, sędziów itp.) przez członków, a najczęściej działaczy wysokiego szczebla partii komunistycznych, i oczywiście ich dzieci również (tzw. "resortowe dzieci" - Lis, Stokrotka, Michnik itd.). Teraz po ponad 25 latach będzie bardzo trudno to zrobić.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że Orban tego dokonał. Czy PiS pójdzie drogą Orbana ?

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 25 maja 2016, 16:12

Ogromne złodziejstwo PO&PSL pod „nadzorem” Ministerstwa Wyprzedaży

Skala okradania Polski przez rząd PO&PSL jest OGROMNA. Nie rozumiem dlaczego nikomu nie stawiają zarzutów? Dlaczego nie padają personalne oskarżenia! Czy skończy się tylko na wielkim hałasie i wszystko zostanie zamiecione pod dywan, bo teraz MY, ale nikogo nie ruszymy, bo nie wiadomo kiedy się władza zmieni!

Polecam wystąpienie Ministra Skarbu, tylko oglądajcie to na siedząco i z proszkami na uspokojenie pod ręką.

Dawid Jackiewicz – wystąpienie z 11 maja 2016 r.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lQ5GYHqcVzY[/youtube]

Przedstawiony przez Radę Ministrów "Raport o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)

http://niezaleznemediapodlasia.pl/ogrom ... yprzedazy/

ODPOWIEDZ