Na temat Powstania Warszawskiego.

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Maverick
Posty:332
Rejestracja:27 września 2011, 09:57
Lokalizacja:Sin City
Na temat Powstania Warszawskiego.

Post autor: Maverick » 3 sierpnia 2018, 19:08

Na całym świecie ŻYDZI „fake news”, że nie było powstania warszawskiego, a było tylko i wyłącznie Powstanie w Getcie. W poskramianiu którego brało tylko 200 żołnierzy. Gdy powstańcy warszawscy sprzątnęli ponad 1700.

Tutaj nie ma co porównywać.

Głównym celem powstania w getcie było usunięcie żydowskiej policji, bo ona była gorsza od Nazistów, znana postać Szpilman był jednym z policjantów, dostał cynk od polskiego podziemia, i oni pomogli mu się ukryć. Inaczej zginąłby zabity poprzez swoich.

Nawet z niego zrobili bohatera, a filmik dostał Oscara, potem oczywiście nakręcili Idę, a Gross dwoi i troi w pisaniu paszkwili, które są akceptowane przez obóz zdrajców jak prawda objawiona.
Rozdają medale Grosom, Sorosom i innym bestiom w ludzkim ciele.Tak jak wtedy Ci przy korycie wykorzystywali Polaków dla własnych korzyści i celów a nie kierowali się dobrem wszystkich. Dzisiaj niewiele się zmieniło, nie ma rzetelnego podsumowania tragicznych konsekwencji tragizmu powstania.. Dzisiaj politycy też lubią udawać patriotów, a jak przyjdzie coś do czego to nie mają ani serca ani empatii dla byłych powstańców

https://scontent-lax3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5BC6F05E

Wyrzuciła Danusię z mieszkania, a wczoraj rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego. Hańba.

Nie oto chodzi aby ginąć, tylko aby osiągać cele pokojowymi środkami, jak się nie ma szans na zwycięstwo to się porywa, bo jest to równoznaczne z samobójstwem. Niektórzy o tym mówią „You may have a death wish”.

Popatrz na te mity nawet Solidarność to był mit dla naiwnych a ustawili się tylko komuniści i pseudo działacze Solidarności, znowu rozkradli Polskę i uwłaszczyli się kosztem narodu. Przecież zniszczyli celowo ponad 8500 zakładów, zrobiono to z premedytacją. To nieprawda że wszystkie były deficytowe należało podjąć środki reorganizacyjne, usunąć partyjnych i biurokrację, wprowadzić udziały, a co zrobiono celowo niszczono aby rozkraść obniżyć wartość i za łapówy sprzedać żydom oczywiście. Za takich ludzi teraz nadstawiać głowy na Rosjan, może tylko głupi i bez iQ, to oni najbardziej dzisiaj szczują i znowu chcą nas przetrzebić, a wielu się daje na to nabrać.

Nie zgadzam się na świętowanie kolejnych rocznic Powstania Warszawskiego jako przykładu patriotyzmu i pokazywania tego wydarzenia jako wzorca do naśladowania.

1 sierpnia powinien być obchodzony jako narodowa żałoba, wspomnienie niepotrzebnych ofiar i nieodpowiedzialnych polityków i dowódców.

Bór-Komorowski, Okulicki i „Monter”– Chruściel – ich nazwiska powinny być otoczone hańbą, a nie powinno się nazywać ich przeklętymi imionami ulic i placów. Kiedy już opadnie nieodpowiedzialna tzw. polityka historyczna PiS-u będziemy odgłupiać nasze ulice i przestrzeń publiczną.

Powstanie Warszawskie wybuchło jako nieprzytomna awantura kliki krajowych dowódców AK wbrew wyraźnemu zakazowi rządu londyńskiego.

Nie miało od początku żadnych szans na zwycięstwo, a rzeź, jaką zafundowali nam Bór-Komorowski, Okulicki i „Monter” była czymś przerażającym. Zginęło 180 tys. mieszkańców warszawy, poległo 18 tys. młodych żołnierzy AK, którzy bez broni zostali wysłani do walki z czołgami i lotnictwem. Straty niemieckie wynosiły 1570 zabitych i kilka tysięcy rannych.

Na jednego zabitego Niemca ginęło ponad 100 Polaków. I to po niemieckiej stronie ginęli jacyś szeregowcy, albo wręcz kryminaliści z oddziałów Dirlewnagera, a po naszej poeci, młodzi inżynierowie, młoda, patriotyczna inteligencja, której tak zabrakło po wojnie. Strzelaliśmy do wrogów brylantami. A co?

A jeśli do tego dodamy straszliwe zniszczenia materialne, spalone archiwa, zniszczone zabytki, zniszczoną stolicę to po prostu nie mieści się w głowie, że jakiś odpowiedzialny polski polityk może dziś powiedzieć „warto było!”

Każdy dowódca wojskowy, który by wywołał taką bitwę powinien zostać postawiony przed sądem polowym i rozstrzelany. Hańba! Wieczna hańba Borowi-Komorowskiemu, Leopoldowi Okulickiemu i Antoniemu Chruścielowi.

Dlaczego więc do dziś świętujemy tę tragiczną rocznicę, tak jakbyśmy wygrali? Dlaczego nie protestują historycy, dlaczego prezydent popisuje się i wykrzykuje: „Warto było!”? Dlaczego nikt – z wyjątkiem kilku publicystów, czy historyków – nie ma odwagi krzyknąć: hańba! Zamiast paplać; „warto było!”

To jest pytanie o polski rozum [czyli o byt fikcyjny – admin]. Sądząc po tych gromkich obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego – straszliwej rzezi, pokazywanej jako zwycięstwo, polska polityka została pozbawiona rozumu.

Jeśli po latach, patrząc na efekty nie potrafimy ocenić własnej przeszłości, to znaczy, że polska przestrzeń publiczna została wyprana z rozumu w stopniu, jaki zagraża naszej egzystencji dziś. I zagraża naszej przyszłości. To znaczy, że jesteśmy tchórze, którzy przed szantażem głupców milczą zamiast wstać i krzyknąć: NIE!

Bo skoro nie mamy odwagi, to znaczy, że nie potrafimy ocenić jednoznacznej przeszłości i nie mamy dowagi ukształtować myślenia obywateli. To jak będziemy mogli oceniać niepewną, pełną niewiadomych teraźniejszość? W jaki sposób będziemy na chłodno rozważać nasze obecne zagrożenia i możliwości.

Emocje zamiast rozumu prowadzą nas na manowce, tak jak wyprowadziły tamtych decydentów i tamto, stracone pokolenie.

A dziś? Burmistrz zadłużonego po uszy miasta nie ma za co spłacić rat poprzednich pożyczek, więc bierze 29 mln kredytu. Drogi tego miasta pełne są dziur, mieszkań nie ma, nie ma pracy, zadłużenie bije rekordy. Ale jednocześnie za te kredyty burmistrz buduje pomnik Piłsudskiego, który nigdy w tym mieście nie był, nie miał z nim żadnych związków, a pomnik stawiany w 2018 r. pasuje jak krawat do kufajki. Monument kosztować będzie 500 tys., placyk wokół 1 milion i mieszkańcy nie protestują! Na litość!

Narodzie opamiętaj się! Inaczej zostanie po nas wspomnienie jakichś dziwaków, którzy nie potrafili załatać dziury w chodniku, ale stawiali pomniki za miliony. Jak te wymarłe plemiona na Wyspie Wielkanocnej, po których nie pozostało śladu oprócz dziwacznych, nie wiadomo po co postawionych wielkich kamiennych posągów.

Janusz Sanocki

Powstanie było jedną wielką pomyłką, igranie życiem Polaków to była zagrywka Churchilla, rząd na uchodźstwie wydał taki rozkaz właśnie pod jego presją, gdy on i Stalin ustalili już granice i strefy wpływów.

Statystyki są wręcz tragiczne.

https://scontent-lax3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5BD375D9


Masakra ludności i miasta
Politycy wykorzystali nabrzmiałą latami poniżenia atmosferę chęci podjęcia walki przez Warszawiaków, odwetu, zbrojnego przeciwstawienia się znienawidzonemu okupantowi i popchnęli do powstania, które stało się masakrą ludności i miasta.
Już wtedy wiedziano o ustaleniach w Teheranie, o tym, że sprzedano Polskę sowietom i zezwolono na "oczyszczanie zaplecza Armii Czerwonej" z AK-owców i innych grup partyzanckich.
Mimo to, a może właśnie, dlatego zarządzono powstanie.

Rosjanie czekali za Wisłą, nie zezwalali nawet na lądowanie alianckich samolotów z pomocą dla płonącej Warszawy. Żołnierze I Armii WP forsowali Wisłę ponosząc ciężkie straty, ale jeśli już udało im się dotrzeć do powstańców, to nie umieli walczyć w mieście i nie mieli zapasów amunicji. Oddziały partyzanckie, które maszerowały na pomoc z całej Polski były zatrzymywane, rozbrajane i likwidowane zarówno przez hitlerowców jak i Armię Czerwoną.

Tak w osamotnionej Warszawie, wśród ognia, ulicznych grobów, powszechnego głodu i pragnienia, dokonało się ludobójstwo na cywilach i obrońcach ojczyzny. Mordowano szczególnie okrutnie, najczęściej poniżając i okaleczając przed śmiercią, gwałcono, rabowano dobytek i palono domy wraz z ludźmi, rozstrzeliwano, wieszano na ulicznych latarniach. Obdzierano Polaków z honoru wyrywano serca napełnione miłością do ojczyzny, której nie było.
Boga tam też nie było, albo walczył po drugiej stronie ulicznych barykad.

Zatrzymaj się chwilę, oddaj hołd poległym.

Cześć ich pamięci!

Jeszcze tylko pomyśl, ile warta jest dzisiaj Twoja wolność?

Pan prezydent Stalowej Woli nie włączył dziś syreny alarmowej gdyż podziela słowa generałów zachodnich o absurdzie, bezsensowności powstania słowami z gołymi rękoma na czołgi nie walczy się lub nie posyła się żołnierzy.

POWSTANIE WARSZAWSKIE: BŁĄD, NIESZCZĘŚCIE CZY ZDRADA?

http://grzybypl.blogspot.com/2013/08/po ... escie.html

Aleksander Jabłonowski o zdradzie w Powstaniu Warszawskim. …. „Ustalono w Teheranie Polakom zrobimy Powstanie.”.
Powstanie Warszawskie – Bohaterowie, kanalie i zdrajcy

Teraz szczują dzieci enkawudzistów na Rosjan, gdy cały bolszewizm to było przedsięwzięcie żydowskie.

ODPOWIEDZ