Nie daję na Owsiaka

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 8 sierpnia 2008, 10:28

a skąd kolega kuuku to wie ??

ja nawet nie wiem kim kolega jest, i mam obawy że kolega nie jest nawet katolikiem (ale oczywiście mogę się mylić), zresztą sposób prowadzenia dyskusji z nami świadczy niezbicie o tym że kolega raczej nie jest po naszej stronie ...

kuuku

Post autor: kuuku » 9 sierpnia 2008, 20:01

Ludzi nie dzieli się na katolików i tych złych. Jeżeli ktoś pisze, że 2+2=5, to nigdy nie będę po jego stronie. Obowiązkiem każdego uczciwego człowieka jest zwrócenie uwagi gdy padają takie i podobne bzdury, nawet jeżeli narazi to go na przykrości.

kamil

Post autor: kamil » 9 sierpnia 2008, 20:16

Witaj przyjacielu kuuku.

Masz rację. Nigdy nierób tego, i niedziel ludzi na katolików i tych złych.

Tak jest,na każdą bzdurę koniecznie musisz zwracać uwagę,

nawet jeżeli narazi to Ciebie na przykrości.

kuuku

Post autor: kuuku » 10 sierpnia 2008, 07:52

Dziękuję Kamilu za te kilka słów otuchy.

Pozdrawiam

kamil

Post autor: kamil » 10 sierpnia 2008, 12:14

Drogi przyjacielu kuuku.

Dam Ci dobrrą radę, bo widzę że masz problem z Coltrane.

Idż do księdza w swojej parafji i porozmawiaj z nim o tym problemie

a potem wytłumacz Coltrane. Sam jestem również ciekawy.

kuuku

Post autor: kuuku » 10 sierpnia 2008, 12:52

Drogi Kamilu. Dziękuję za radę, ale ja nie mam żadnego problemu z Coltrane. To bardzo sympatyczny człowiek i bardzo miło mi się z nim rozmawia, chociaż zdarza się, że Coltrane nie chce dyskutować nad bardzo ciekawymi i istotnymi problemami np.: problem surogatki. Nie odpowiedział również na pytanie dlaczego idea in vitro jest moralnie naganna. Były wprawdzie podejmowane takie próby przez Kasię, ale wszystkie odpowiedzi nie znalazły merytorycznego uzasadnienia po analizie interpretacji źródeł przedstawionych prób wytłumaczenia uwarunkowań rozwiązania problemu. Nie wnikam w przyczyny takiego stanu rzeczy ale zadawanie pytań, na które można odpowiedzieć jednoznacznie przytaczając źródło odpowiedzi nie jest manipulacją co próbuje mi zarzucić Coltrane. Jeżeli masz ochotę porozmawiać na takie i podobne tematy związane z in vitro zapraszam na stronę poświęcona in vitro.

Awatar użytkownika
mniemanologia

Re: Nie daję na Owsiaka

Post autor: mniemanologia » 11 sierpnia 2008, 12:08

Hej :)

Nie będę wnikać, kto tu jest czyim kolegą, chciałam się odnieść do tekstu Kasi o WOŚP i PW.

O ile się nie mylę, 100% tego, co ludzie dają w czasie WOŚP - idzie na cele medyczne (zakup środków, organizacja programów medycznych) - to a propos "10% zysku z corocznego, organizowanego przez Owsiaka wyłudzania pieniędzy pod nazwą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wydawane jest na zorganizowanie Przystanku Woodstock" - albo to jest przekłamanie, albo manipulacja słowna; czy czytając to nie macie wrażenia, że 10% pieniedzy zebranych do puszek idzie na PW? A tak nie jest, to tylko manipulacja. Albo brak wiedzy, oczywiście.

Jurek Owsiak nie może odpowiadać za to, co dzieje się z dorosłymi wszak ludźmi podczas podróży na koncert, prawda? Tak jak prezydent Warszawy, organizując np. zabawę sylwestrową pod Pałacem Kultury i Nauki nie może odpowadać za to, że idą na nią ludzie pod wpływem alkoholu, którzy wracając mogą coś zdemolować czy spowodować wypadek. O kradzieżach w czasie masowych imprez nie wspominając. Jedyne, co może zrobić organizator, to dopełnić możliwych starań, by było bezpiecznie. Termin ten jednak jest na tyle nieprecyzyjnie w prawie sformułowany, że każdy może potem się przyczepić - że powinny być wzmożone kontrole, więcej policji, ochrony, konfiskat zakazanych na PW rzeczy (alkoholu, noży itp.), dokładna rejestracja uczestników itd. Niestety - to jest słynny wybór między wolnością osobistą a bezpieczeństwem. Ja osobiście stawiam na wolność, to jest dla mnie jedna z najistotniejszych wartości, i nie bawiłabym się dobrze, będąc kontrolowaną, nawet gdyby to miało służyć mojej najściślejszech ochronie.

Hasło "sex, drugs and rockandroll" jest oczywiste chyba tylko dla Was. Ja słyszałam raczej o "miłość, przyjaźń, muzyka". Bywałam na różnych festiwalach - raz zostałam okradziona, raz byłam świadkiem nierównej bijatyki między paroma pannami (której to bijatyki ochrona jakoś nie raczyła dostrzec, musiałam zwrócić ochroniarzom uwagę) - takie są uroki masowych imprez, ale nie zauważyłam, by Radio Maryja czy Nasz Dziennik piętnowały ich organizację - cóż, widocznie widzi się to, co chce się widzieć. Aha, na tych festiwalach TEŻ zdarzało mi się leżeć pod sceną!

Dalej - czy wiecie może, w jakim kontekście Jerzy Owsiak krzyczał o tym, w jakim to kraju żyjemy? Jestem przekonana, że miał na myśli jakis określony kontekst. Niestety, wyrywane słów z kontekstu jest częstą metoda manipulacji, mam nadzieję, że autorzy zrobili to nieświadomie.

Ruch Hare Kryszna jest wpisany do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych w Polsce, działa legalnie, a jeśli macie jakieś dowody na to, że może być sektą kryminogenną czy destrukcyjną - to ze względu na dobro wszystkich, można to zgłosić policji.

Kwantyfikatory typu "wszystkie pieniądze są tu od razu przepijane" są trochę mało obiektywne, prawda? Podobnie jak obrazowe opisy typu "tłumiący źle skrywany uśmiech guru symuluje modlitwę". To naprawdę nie na miejscu. Ktoś, kto chciałby skrytykować Kościół Katolicki, mógłby napisać analogiczny tekst na temat obecności księży na poprzednich PW. Piszecie takie teksty, a potem dziwicie się, że Owsiak jest niechętny obecności księży na organizowanych przez Fundację imprezach? A dlaczego pielgrzymi, którzy idą na Pilegrzymki Słuchaczy Radia Maryja do Częstochowy są niechętni obecności krytyków?

Tym "dnem człowieczeństwa" tekst obraża tysiące ludzi.

Tekst jest mało obiektywny, aż przykro. W zasadzie rozumiem, że to ma być krytyka, ale można krytykować na poziomie, bez manipulowania, bez obrażania.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 14 sierpnia 2008, 09:54

Piszecie takie teksty, a potem dziwicie się, że Owsiak jest niechętny obecności księży na organizowanych przez Fundację imprezach?

nie to księza nie mają do niego zaufania, , jeśli che być troche dobry, a troche nie , to nie jest kandydatem na wzór dla młodzieży,ktorą on werbuje, ,Owsiak jest człowiekiem,który chce dwie pieczenie upiec na jednym ogniu, a tak nie można,,

da jakiś sprzęt zarobi , nigdy sto procent nie daje na sprzęt,jest karierowiczem tylko i nic więcej

Awatar użytkownika
mniemanologia

Post autor: mniemanologia » 14 sierpnia 2008, 11:51

KASIA pisze:
Piszecie takie teksty, a potem dziwicie się, że Owsiak jest niechętny obecności księży na organizowanych przez Fundację imprezach?

nie to księża nie mają do niego zaufania, , jeśli che być trochę dobry, a trochę nie , to nie jest kandydatem na wzór dla młodzieży,ktorą on werbuje, ,Owsiak jest człowiekiem,który chce dwie pieczenie upiec na jednym ogniu, a tak nie można,,

da jakiś sprzęt zarobi , nigdy sto procent nie daje na sprzęt,jest karierowiczem tylko i nic więcej.

Ok, księża nie mają do niego zaufania. Nie zauważyłam, by kiedykolwiek Owsiak powiedział, że chce być kandydatem na wzrór dla młodzieży - mój szef w pracy też nie jest kandydatem na wzór dla młodzieży, którą zatrudnia.

Jakie dwie pieczenie na jednym ogniu? Chodzi Ci o to, że ogranizuje zbiórkę do puszek wielkiej ilości kasy, która w 100% przeznacza na sprzęt medyczny (przyznasz, że to bardzo dobry cel), i jednocześnie bierze za to gratyfikację? Przecież, o ile dobrze pamiętam, każda fundacja może wydać na swoje cele 10% zebranych pieniędzy, więc Owsiak zdecydowanie mógłby brac więcej za bycie prezesem zarządu - swoją drogą, masz jakieś informację, ile dokładnie Jerzy Owsiak na tym zarabia?
GRZECHY PRZECIWKO BLINIEMU: (...) pogarda: odmawianie godnoœci drugiemu człowiekowi; obmowa: krytyczne mówienie o bliŸnim, które nie przynosi mu korzyœci; oszczerstwo: mówienie nieprawdy odnoœnie drugiego człowieka (...).

Płomień

Post autor: Płomień » 28 października 2008, 11:56

Witam .

Napiszę krótko,nie biorę udziału w imprezach Pana Owsiaka jak dla mnie

są one zbyt krzykliwe robione pod publikę.Wiele z tego co otrzymuje

Orkiestra zostaje przeznaczona nie tam ,gdzie powinna tzn. osobom ,

które promują Pana Owsiaka.

Toteż jeśli chcę wesprzeć dzieci potrzebujące pomocy mogę udać się do

konkretnej placówki i przeznaczyć na dany cel określoną sumę pieniędzy.

Wtedy mam pewność,że one w całej kwocie trafią na zbożny cel,a nie do

kieszeni kogoś kto na promowaniu danej osoby zarabia.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 28 października 2008, 12:19

Moje dzieci biegały w podstawówce z puszką, nie umiałam im wytłumaczyć, że to nie jest dobry cel.

Ponad reklamę i w szkole nie miałam siły przebicia, nie mogłam brutalnie uświadamiać o życiu.

Teraz już o tym wiedzą więc już mam spokojną głowę, a za Owsiakiem moje dzieci nie przepadają , więc mam ten problem z głowy, że się na nim nie muszą wzorować ani opierać, a zwłaszcza Go wspierać.

Awatar użytkownika
mniemanologia

Post autor: mniemanologia » 28 października 2008, 12:41

Róbcie, co chcecie :)

Gdy widziałam, jak dzieci leżały w inkubatorach zakupionych przez WOŚP czy jak miały badane słuch aparatami od WOŚP - nie żałowałam danych pieniędzy. I dla mnie to nie jest zły cel. Dla milionów ludzi - też nie.

Można, oczywiście, pójść do szpitala i samodzielnie dać tam te 10 czy ileś złotych, oczywiście.
GRZECHY PRZECIWKO BLINIEMU: (...) pogarda: odmawianie godnoœci drugiemu człowiekowi; obmowa: krytyczne mówienie o bliŸnim, które nie przynosi mu korzyœci; oszczerstwo: mówienie nieprawdy odnoœnie drugiego człowieka (...).

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 28 października 2008, 13:09

problem Owsiaka nie sprowadza się do zbierania pieniędzy na aparaturę do szpitali, bo w sumie czy tu rzeczywiście konieczny jest Owsiak by szpitale funkcjonowały ? czy bez Owsiaka tej aparatury by nie było ? no nie przesadzajmy ...

cel jest owszem zaszczytny, ale to jest tylko przykrywka do niecnej działalności Owsiaka (i nie tylko Owsiaka) - zresztą co my wiemy o Owsiaku, w momencie kiedy tzw. polskojęzyczne media piszą o nim w samych superlatywach (nie spodziewam się by te media pisały w innym tonie) - uważam że działalność Owsiaka jest ukryta, a celem jest działalności jest ogłupianie i demoralizowanie młodzieży - i tyle na ten temat ...

mniemanologia zaraz powie : proszę o dowody ;P

wiem jedno, że ktoś o liberalnych poglądach będzie bronił takie kanalie jak Owsiak, nawet nie wiedząc o tym jakie zło ten gość rozsiewa (już czuję się osądzony przez mniemanologię za nazwanie go "kanalią") .... :-/

Awatar użytkownika
mniemanologia

Post autor: mniemanologia » 28 października 2008, 13:13

Pewnie, ze Owsiak do aparatury nie jest konieczny, całymi latami szpitale funkcjonowały np. bez aparatów do badania słuchu noworodków i jakoś to było.

Ja już swoje w tym watku napisałam.

Dowodów Ci brak, więc nawet nie będe prosiła.

W ogóle uważam, że jesteś za bardzo przewrażliwiony na moim punkcie, już tak nie musisz się w każdym poście odnosić do mojej osoby.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 28 października 2008, 13:15

mniemanologia pisze:całymi latami szpitale funkcjonowały np. bez aparatów do badania słuchu noworodków i jakoś to było

phi, i jakoś to było :-/

czy to zasługa Owsiaka że ta aparatura jest teraz w szpitalach ?

jest to doprawdy żałosne że dzisiaj w XXI wieku, w dobie komputerów, internetu szpitale zawdzięczają tę aparaturę jednemu tylko człowiekowi - Jerzemu Owsiakowi :lol:
Ostatnio zmieniony 28 października 2008, 13:19 przez Coltrane, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ