Kto powinien zostać Prezydentem RP ?

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gitka
Kto powinien zostać Prezydentem RP ?

Post autor: Gitka » 2 listopada 2009, 07:49

Ja mam swego faworyta, ale niestety raczej nie będzie kandydował.
Przypuszczam, że jest to postać znana większości dyskutantów na tym forum.
http://www.kul.edu.pl/1804.html

Awatar użytkownika
Coltrane

Re: Kto powinien zostać Prezydentem RP ?

Post autor: Coltrane » 2 listopada 2009, 09:34

Kto powinien zostać Prezydentem ?

Odpowiedź jest w zasadzie prosta, powinien nim zostać Polak z krwi i kości, o polskich korzeniach, czyli Polak z dziada pradziada, musi to być ktoś kto kocha Polskę, i byłby gotów życie za Nią oddać. Niestety, ale tacy, choć istnieją, to nie mają szans na to, aby zaistnieć na scenie politycznej. Jakiś czas temu mieliśmy niemal idealnego pod tym względem kandydata. Był nim Jan Łopuszański. Niestety, zdobył niewielką ilość głosów.
Można powiedzieć że całą robotę w kreowaniu kandydatów robią tutaj polskojęzyczne media, należące w większości do niemieckich korporacji. Logiczne więc jest że media te nie będą promować kandydatów czysto polskich, polskich patriotów, w dodatku zdeklarowanych katolików. Media te wpływają na umysły 70% Polaków, robią im wodę z mózgu, i wpajają z uporem maniaka, że ci kandydaci to oszołomy, których należy tępić. Nie jest więc dziwne, że kandydaci ci są postrzegani przez większość społeczeństwa właśnie jako oszołomy, i że nie ma co sobie nimi głowy zawracać.
A Polaków świadomych jest niestety za mało, aby tych kandydatów poprzeć. Siła oddziaływania RM jest duża, ale tylko ludzie dojrzali, ludzie autentycznie miłujący Ojczyznę, ludzie świadomi zagrożeń, wiedzących "kto jest kto" słuchają RM i z nim się identyfikują. I właściwie tylko oni mają pełną wiedzę o tym co dzieje się w Polsce. Jest ich może 20-25%. To za mało aby sprawić by taki kandydat mógł wygrać wybory prezydenckie.
Także cała siła jest w tych co mają w swoich łapskach większość mediów, zgodnie z zasadą "kto ma media, ten ma władzę", i to oni ustawiają większość Polaków, jak mają głosować.

Kiedyś zapytałem prof. Jaroszyńskiego dlaczego nie kandyduje na Prezydenta. Uśmiechnął się tylko, i powiedział że nie zamierza kandydować. Chyba doskonale zdaje sobie sprawę, że w świecie opanowanym przez krwiożercze media, szans najmniejszych nie ma. A to było wtedy gdy jeszcze w Unii nie byliśmy. A co dopiero teraz gdy Polska została wchłonięta przez CCCP-bis.

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 2 listopada 2009, 09:50

Coltrane! Ja również zadałam podobne pytanie prof.Jaroszyńskiemu, ale nie osobiście, a wysłałam e-mail. chociaż odpowiedź nie była identyczna, zrozumiałam, że nie będzie kandydował.
Oczywiście zgadzam się z Tobą w 100% co do cech przyszłego prezydenta i o to chodzi we wprowadzonym przeze mnie pytaniu, nie tylko o nazwiska chodzi.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 2 listopada 2009, 11:17

A poza tym, co nam z prawdziwie polskiego Prezydenta, skoro przestaliśmy być suwerennymi niepodległym.

Dzisiaj Polską rządzą ludzie zaprzedani diabłu, ludzi bez honoru, ludzie którzy kłamią w żywe oczy, którzy coś obiecują, chociaż wiedzą doskonale, że to co mówią to kłamstwo, i że tych obietnic nigdy nie spełnią, że chodziło tylko o pozyskanie głosów. To ludzie będący narzędziami sił zła. Siły zła rozpanoszyły się na całym świecie, siły te dążą do całkowitej kontroli, do przejęcia kontroli w każdej sferze życia. Nawet myśleć powinniśmy tak, jak oni tego chcą. Nie ma tu miejsca na myślenie niezależne, na myślenie zgodne z prawdą. Te siły nienawidzą PRAWDY. A kto jest Prawdą ? Jezus mówi : Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie. A więc te siły walczą z Jezusem, te siły walczą z Bogiem, te siły walczą z Kościołem Katolickim. A Kościół Katolicki to dzieło Jezusa Chrystusa. Te siły zła nigdy nie spoczną, będą walczyć do końca, będą walczyć o każdą duszę ludzką. Sami swoją duszę sprzedali, teraz otumaniają innych. I wciągają w tę beznadzieję. Szermując przy tym hasłami dobra, miłości i innych pięknych haseł. Jest to kłamstwo ubrane w piękne słówka. Te siły nie mają żadnych oporów w głoszeniu tych perfidnych kłamstw.

Właśnie to wszystko słyszeliśmy z ust her Thuska przed wyborami. Wielu dało się na to nabrać. Następca Thuska będzie mówił podobnie, i ta gawiedź znowu da się nabrać na piękne słówka.

Tylko prawda jest wyśmiewana i wyszydzana.

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 3 listopada 2009, 09:50

Coltrane pisze:A poza tym, co nam z prawdziwie polskiego Prezydenta, skoro przestaliśmy być suwerennymi niepodległym

Właśnie dlatego potrzebny jest nam prawy, uczciwy prezydent o mocnym charakterze,aby w przyszłości umiał się przeciwstawić zakusom eurokratów.

Co do drugiej części Twojego postu, Coltrane można podyskutować w dziale Religia, nie wiem jeszcze w jakim wątku.
Dodam jeszcze, że juz siódmy rok czytam WIELKĄ NOWENNĘ i w dzisiejszym czytaniu
było między innymi:"Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we mnie...."
Jezus mówił o szatanie.

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 3 listopada 2009, 13:15

Dwa dni temu otrzymałam e-mail od Tadeusza Cichockiego reklamującego się jako ewentualny kandydat na prezydenta.
Czy komuś wiadomo coś więcej na ten temat?

sonia

Kto ma zostać Przezydentem?

Post autor: sonia » 3 listopada 2009, 13:38

Przyjaciele,czy nie za wczesnie na giełdę nazwisk?
Gitko zgadzam sie natomiast z probą sformułowania cech
przyszłego .....:)
ps bardzo szanuję Prof Piotra Jaroszynskiego....ale
wątpię,by chciał się w TO "ciągnąć"
ale pOSTAĆ piekna,potwierdzam....:)

sonia

Post autor: sonia » 3 listopada 2009, 13:43

Coltrane, Przyjacielu,znasz moje "obstawianie" tej funcji:)
ale
mimo,ze jeszcze mamy duzo czasu,WARTO ROZMAWIAĆ na ten temat:)
słyszałam,że są proby "zachęcenia" do tego morderczego wyscigu"
pana Mariusza Kaminskiego,a nawet
pana Romualda Szeremietiewa........:)pozdr

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 4 listopada 2009, 07:49

Soniu! A dlaczego zachęcania w cudzysłowie?
Jednego jestem pewna. Na nadchodzące czasy potrzebna jest nam silna osobowość prezydenta. Silniejsza od osobowości L.Kaczyńskiego.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 4 listopada 2009, 09:54

Gitka pisze:Soniu! A dlaczego zachęcania w cudzysłowie?
Jednego jestem pewna. Na nadchodzące czasy potrzebna jest nam silna osobowość prezydenta. Silniejsza od osobowości L.Kaczyńskiego.
Vaclav Klaus sprawial wrażenie człowieka o silnej osobowości, kogoś kto wie czego chce, no w końcu okazało się że uległ naciskom i podpisał Traktat ....

Poza tym nie wyobrażam sobie Naszego Prezydenta, Polaka z krwi i kości w warunkach gdy jako państwo nie jesteśmy suwerenni, można bez przesady powiedzieć : w warunkach okupacyjnych .... No bo jak inaczej nazwać obecną sytuację Polski po podpisaniu Traktatu przez Prezia Kaczyńskiego ? Obowiązywać będzie Traktat Lizboński, a nasza Konstytucja w ogóle nie będzie się liczyć ... No chyba że jest jeszcze jakaś szansa wyjścia z antychrześcijańskiej Unii, w co szczerze wątpię ...

Ciekawe czy Kaczyński był świadom że tracimy na długo niepodległość i suwerenność ... Jeśli tak, to tym gorzej dla niego ...

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 4 listopada 2009, 11:19

Coltrane! Zauważyłam, że zywisz większą niechęć do Lecha Kaczyńskiego niż ja.
Ja wiem jedno, że lepszy ten prezydent niż jego konkurent Tusk.
Teraz Kaczyński mógłby stanąc na wysokości zadania i oceniając obiektywnie siebie oraz swoje możliwości wskazać na kandydata, który będzie lepszym prezydentem niż on.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 4 listopada 2009, 13:17

Gitka pisze:Coltrane! Zauważyłam, że zywisz większą niechęć do Lecha Kaczyńskiego niż ja.
Teraz Kaczyński mógłby stanąc na wysokości zadania i oceniając obiektywnie siebie oraz swoje możliwości wskazać na kandydata, który będzie lepszym prezydentem niż on.
Dobrze zauważyłaś, Kaczyński stracił w moich oczach po podpisaniu haniebnego aktu zdrady.
Dzień 10 października 2009 roku należy nazwać dniem zdrady narodowej.

A oto parę zdjęć z tego dnia ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
doborowe towarzystwo, prawda ? her Thusk, Buzek, Barroso ....
Obrazek

Awatar użytkownika
longinus9

Post autor: longinus9 » 4 listopada 2009, 18:20

Gitka pisze:Coltrane! Zauważyłam, że zywisz większą niechęć do Lecha Kaczyńskiego niż ja.

To prawda Tusk powinien liczyć na szybki proces nie tylko "hazardowy" ale i odpowiadać za niszczenie Polski. Prezydent Kaczyński powinien startować i ubiegać się o prezydenturę.
Konkurentem w wyborach prezydenckich dla Kaczyńskiego widzę postać prof.Jerzego Roberta Nowaka z dobrym zapleczem jakie posiada wśród grona profesorskiego, posłów i szerokich warstw społecznych. Jest to nadzieja na wyjście z bagna PO.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 4 listopada 2009, 18:53

Zapewne w przyszłym roku będziemy mieli już dwuch prezydentów. Jednego prowincji UE o prawach Wojewody i tego najważniejszego całego państwa UE, który będzie dawał wytyczne. Dzisiaj zastanawiam sie nad wyborem kandydata na prezydenta i muszę przyznać,że jest to bardzo trudny wybór.
Z obserwacji na moim podwórku wiem ,że L. Kaczyński nie ma zadnych szans, najwyzej 1%, choc ci sami ludzie na PiS chcą głosować. Z tego wniosek, ze ludzie którzy są za PiS-em nie wszyscy są za L.Kaczyńskim na prezydenta.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 5 listopada 2009, 10:17

Jeśli już miałby to być ktoś z PiS to Zbigniew Ziobro, ewentualnie Mariusz Kamiński.
Ja osobiście wolałbym kogoś z prawicy narodowo-katolicko-patriotycznej, ale musi to być naprawdę jakaś wybitna postać, która mogłaby nawiązać walkę z kandydatami prounijnymi, wywodzącymi się z pookrągłostołowej bandy. Zdaję sobie jednak sprawę, że taki kandydat będzie od początku kampanii bezlitośnie niszczony przez liberalne i antypolskie marksmedia.
Podobnie jak to było np. z kandydatem na prezydenta Francji Le Pennem, który poniósł klęskę w bezpośrednim starciu z Chiraciem. Ale co ciekawe mimo iż Francja słynie z tego iż duch Rewolucji Francuskiej ogarnął wszystkie dziedziny życia - to jednak Le Pennowi udało się przejść do drugiej rundy....

ODPOWIEDZ