W którą stronę podąża Ukraina?

Awatar użytkownika
Krzysztof
W którą stronę podąża Ukraina?

Post autor: Krzysztof » 6 lutego 2010, 06:12

Rozpoczyna się decydująca rozgrywka o urząd Prezydenta Ukrainy pomiędzy Wiktorem Janukowyczem, a Julią Tymoszenką-Kapitelman. Wynik tych wyborów może przynieść decydującą odpowiedź, jaką drogą podąży to państwo. Kandydat Janukowycz, podobno z polskimi korzeniami jest nastawiony na współpracę z Rosją, natomiast piękna Julia lawirując sprytnie pomiędzy ukraińskim nacjonalizmem a prorosyjskim wschodem, posuwając się w swej kampanii do publicznego zwrócenia się z faryzejską modlitwą ku Bogu, co zresztą nie jest dla mnie niespodzianką, sądząc że Polska ma podobnego odpowiednika - Donka z Gdańska, który przed ostatnimi wyborami "cudownie" poślubił po katolicką swoją żonę. ;-) Z tego wynika że Julię i naszego premiera łączą więzy krwi, które powodują podobne zachowania :-D
Julia pisze:Nasza walka jest walką o dobro i miłość
a nasz odpowiednik w ten sposób:
Donek pisze:Polskę można budować w atmosferze miłości
http://patrz.pl/filmy/przemowienie-donalda-tuska

Awatar użytkownika
longinus9

Post autor: longinus9 » 7 lutego 2010, 06:04

Był okres kiedy to UE mocno wspierała do szybkiego wejścia Ukrainy w kej "szeregi".
Ba Ukraina dostała peną nadzieję aby być w NATO. Nic z tego "zachód" Ukrainę przechandlował bo taki był interes "zachodu". Jedynie Polska wspierała Ukrainę do końca bardzo dużymwysiłkiem. Pozostawienie Ukrainy "na pożarci" odbije się "czkawką" dla "zachodu". Ostatnie wychwalanie Bandery jako bohatera pogrąży Ukrainę zupełnie. Był to jeden z dużych błędów Juszczenki prezydenta jeszcze wolnej Ukrainy. Nie ulega wątpliwości że władzę na Ukrainie przejmie Partia Regionów.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 7 lutego 2010, 06:33

A ja uważam, Panie Longinusie, że na Ukrainie, tak jak podobnie w Polsce, do "wadzy" dorwali się pazerniacy. którzy starają się, podobnie jak ich kolesie w Polsce, wyrwać jak najwięcej, dla siebie, postawu! Dobro państw i narodu, mają głęboko w zadzie. Należy przypomnieć również słowa, już nie pamiętam kto je wygłosił: "tylko z Ukrainą może Rosja tworzyć imperium"! Dlatego też, ze wszech miar ruchole dążą do destabilizacji, na Ukrainie, by po jej osłabieniu,
"w imię dobrosąsiedzkiej pomocy, w opanowaniu chaosu, oraz ochrony zamieszkałych na Ukrainie rucholi", pospieszą z interwencją wojskową. Próbę generalną odbyli w Gruzji!

Awatar użytkownika
Krzysztof

Post autor: Krzysztof » 7 lutego 2010, 11:26

adsenior pisze:A ja uważam, Panie Longinusie, że na Ukrainie, tak jak podobnie w Polsce, do "wadzy" dorwali się pazerniacy. którzy starają się, podobnie jak ich kolesie w Polsce, wyrwać jak najwięcej, dla siebie, postawu! Dobro państw i narodu, mają głęboko w zadzie.
Dokładnie, nawet korzenie większości naszych "rodaków", którzy spustoszyli nasz kraj w ostatnich dekadach wywodzą się z powojennego "importu demokracji" ze Wschodu.
już nie pamiętam kto je wygłosił: "tylko z Ukrainą może Rosja tworzyć imperium"!
Bardzo dawno temu słyszałem, że przymierze Polski z Ukrainą, to klucz do naszej wspólnej potęgi na miarę polsko-litewskiej sprzed wieków. Ukraińcy mieliby pilnować wschodnich rubieży naszej wspólnej granicy, my zaś zachodnich. Osobiście nie widzę Ukraińca i Polaka odwróconych do siebie plecami, zwłaszcza po wydarzeniach na Wołyniu w czasie ostatniej wojny.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 7 lutego 2010, 12:17

Panie Krzysztofie, przypuszczam, że życie Pana nauczyło, Że można kochać całą ludzkość, z wyłączeniem najbliższego sąsiada! A już współlokator, to zło do "n-tej" potęgi!

Awatar użytkownika
Krzysztof

Post autor: Krzysztof » 7 lutego 2010, 19:46

Wybory prezydenckie na Ukrainie wygrywa lider prorosyjskiej Partii Regionów Ukrainy, Wiktor Janukowycz - wskazują wyniki sondaży powyborczych, tzw. exit-polls.
Janukowycz prowadzi z wynikiem 48,7 proc. a jego konkurentka, premier Julia Tymoszenko z poparciem 45,5 proc. - podało krajowe konsorcjum firm socjologicznych Narodowy Exit-Poll.

Według stacji telewizyjnej TRK Ukraina Wiktor Janukowycz prowadzi w drugiej turze wyborów prezydenckich z wynikiem 50,2 proc. Jego rywalka, premier Julia Tymoszenko uzyskała 44,2 proc. poparcia.
http://wiadomosci.onet.pl/2125157,12,ex ... ,item.html
Myślę, że Ukraińcy dokonali dobrego wyboru stawiając na Janukowycza. Pokazali judo matolstwu figę z makiem. Wbrew opinii na tym forum nie sadzę, że Ukraina stanie się jedną z prowincji Rosji. Janukowycz jest pragmatycznym politykiem, który układać się będzie z partnerami ze wszystkich stron. Na pewno nie jest to dobry wybór dla POPISLIDentury, gdzie juz od dawna ostrzyli swe kudłate łapska na kolejne po Polsce Eldorado. Teraz będzie trudniej wysłać wzorem Białorusi dywersantki Andżeliki na ukraińską stronę.

Awatar użytkownika
Krzysztof

Post autor: Krzysztof » 7 lutego 2010, 19:59

Być może wpadnie tu na forum nasz znajomy Bronek i podzieli się gorącymi wiadomościami z Kijowa.

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 7 lutego 2010, 23:00

adsenior pisze:tylko z Ukrainą może Rosja tworzyć imperium"! Dlatego też, ze wszech miar ruchole dążą do destabilizacji, na Ukrainie, by po jej osłabieniu,
"w imię dobrosąsiedzkiej pomocy, w opanowaniu chaosu, oraz ochrony zamieszkałych na Ukrainie rucholi", pospieszą z interwencją wojskową. Próbę generalną odbyli w Gruzji!
Myślę, że Pan przesadził. Rosja ma potężnego sąsiada Chiny, który patrzy chytrym okiem na bogactwa Rosji. W strefie przygranicznej oraz w głąb Syberii przedostało się już ponad 5 mln Chińczyków.To jest potężna 5 kolumna. Rosja potrzebuje sojuszników na zachodzie, bo wie że od Wschodu zaraza jej o wiele większe niebezpieczeństwo niż nieloty F16 i niewypały Patrioty w Polsce za głupie 1 mld USD.W Polsce Chińczyków przybywa coraz więcej i opanowali w Warszawie i okolicach całe osiedla. Żyją z barów, nielegalnej produkcji i kontrabandy.Sprzyja im polityka ,,naszych" władz.Moim zdaniem dobrze,że to pod rosyjska strefą wpływów zostaje Ukraina. Krwiożercze bestie spod Tryzuba Rosjanie szybko zneutralizują. Naszą rolą jest teraz nie podskakiwać. Jeśli wybory w Polsce wygra prezydent z orientacji PiSu to będzie dążył do konfrontacji z Rosją.Byłoby wielkim błędem Polaków znów dać się nabrać na jakąś krucjatę przeciw temu państwu. Kiedyś próbowaliśmy z Napoleonem potem w powstaniach inspirowanych masonerią. Lała się polska krew i cierpiała polska własność która przechodziła w łapska ,,starszych" i ,,mądrzejszych".Dziś nie mamy już nic poza słabnącą Wiarą Katolicką i długami.Być może ewentualny konflikt z Rosją umożliwił by Polakom odzyskanie swojej własności, byleby naród mądrze się zachował.Znaczy efektem mogło by stać się wbrew oczekiwaniom inspiratorów odwrotna kolej rzeczy.Oczywiście spekuluję i nie wiem co się może wydarzyć, ale trzeba być przygotowanym. Wzorem innych narodowców stawiam na bliższy sojusz z narodami słowiańskimi.Co ma być to będzie.Izrael szykuje się do konfrontacji z Iranem czyli dawna Persją. Być może USA Polskę odstawiło Rosji w zamian na przyzwolenie rosujskiego niedźwiedzia dla inwazji na Iran.Źle bysie stalo gdyby Polska została podzielonana wschodnia i zachodnia prowincję. Lepiej mieć jednego okupanta tylko którego? W tej chwili grasuje dwóch czyli Żydzi i Niemcy. Jedni i drudzy odzyskują tzw. swoje utracone mienie kosztem wywalanych na zbity pysk Polaków zamarzających wyjątkowo licznie tej zimy.Premier i prezydent wywodzą się z solidarnościowego gniazda.Jak to się wszystko skończy?
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

Bronyk

Post autor: Bronyk » 8 lutego 2010, 15:27

Nie mam po prostu słów do przemówienia. Się stało to co oczekiwaliśmy. To jest diagnoza dla Ukrainy. Naród który wybiera takiego Prezydenta nie ma przyszłości.

To co dotyczy spraw formalnych myślę że falsyfikacja ma miejsce w każdych wyborach na Ukrainie, jednak fakt że Janukowycz ma wsparcie na wschodzie a południu jest oczywistym.

Co będzie dalej prognozować nie trudno. Ukraina będzie w głębokiej jeszcze głębszej izolacji od Państw UE. Szkoda ale myślę ze wina jest najpierw na poprzednim Prezydencie Juszczekę który nie zmógł wypełnić to co obiecywał w rocie 2004, z innej strony Tymoszenko też za dużo obiecywała i niestety zmogła zrobić za mało.
Myślę że najpierw na tym polega porażka "Ekipy demokratycznej".

Wobec tego dla Tymoszenko ta kampania wyborcza była coś na kształt albo wygrać albo umierać. Myślę że nie wolne tak iść na wybory. Trzeba być gotowym do porażki, jednak Tymoszenko nie umie przegrywać...

Dla Ukrainy najważniejszy problem polega na tym że dziś niema owego lidera który nie ma żadnych szacunków z komunistyczną przeszłością i myślę że trzeba jeszcze wiele czasu żeby zmienić skład polityczny.

To krótko co chciałbym powiedzieć państwu.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 8 lutego 2010, 16:08

Ja myślę że Ukrainie, tak jak i Polsce, i innym krajom byłego Układu Warszawskiego, trudno będzie zerwać z komunistyczną przeszłością, że te siły powiązane z KGB mają dosyć mocną pozycję w tych krajach, i trudno będzie te siły odsunąć od władzy.

Z tego co tu pisze Bronek, to Janukowycz to taki polski Kwaśniewski, a Timoszenko to taki polski Thusk czy może Kaczyński.

Na temat polskiej "demokracji" my Polacy coś już tam wiemy. W końcu mamy za sobą 20 lat tej pseudotransformacji, która wepchnęła nas w łapy UE. W sumie nie wiadomo co lepsze. Wielu teraz się oburzy i powie : Jak to, to bycie w niewoli CCCP było lepsze od bycia w UE ?
Nie odpowiem na to pytanie, niech każdy sam obiektywnie osądzi. Wystarczy spojrzeć jaka jest nasza gospodarka obecnie, a jaka była poprzednio. Wystarczy widzieć.
Ostatnio zmieniony 8 lutego 2010, 16:32 przez Coltrane, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzysztof

Post autor: Krzysztof » 8 lutego 2010, 16:17

Bronyk pisze:Co będzie dalej prognozować nie trudno. Ukraina będzie w głębokiej jeszcze głębszej izolacji od Państw UE.
Bronek, tutaj się bardzo mylisz. Trzeba podziękować Opatrzności, że się tak sprawy układają, że nie wchłonie was NWO, lub jak kto woli UE. Dzisiaj jeszcze tego nie jesteś świadom, ponieważ bombardowany byłeś podobnie jak Twoi rówieśnicy w Polsce przed laty zbyt wieloma manipulacjami na temat tego "raju", ale przyjdą czasy refleksji i wspomnisz, że ten Krzysztof na ND forum mimo wszystko miał rację. :-D

Bronyk

Post autor: Bronyk » 8 lutego 2010, 17:12

Krzysztof pisze:

Myślę, że Ukraińcy dokonali dobrego wyboru stawiając na Janukowycza. Pokazali judo matolstwu figę z makiem. Wbrew opinii na tym forum nie sadzę, że Ukraina stanie się jedną z prowincji Rosji. Janukowycz jest pragmatycznym politykiem, który układać się będzie z partnerami ze wszystkich stron. Na pewno nie jest to dobry wybór dla POPISLIDentury, gdzie juz od dawna ostrzyli swe kudłate łapska na kolejne po Polsce Eldorado. Teraz będzie trudniej wysłać wzorem Białorusi dywersantki Andżeliki na ukraińską stronę.

Myślę że Pan jest zbyt naiwnym jeżeli uważa że Janukowycz jest pragratycznym politykiem. On nawet nie ma wykształcenia wyższego. O jakim prognatyzmie może chodzić kiedy on tyle bajał się Tymoszenką że nawet nie przyszedł na debaty? Jestem przekonany że Janukowycz będzie marionetkę w rękach biznesmenów Donbasu, czyli chodzi o Achmetowie, Kołomojskim, Jarosławskim i t.d.

W kwestii dotyczącej żydów (ja o nich wiem dobrze) myślę że połowo polecą Janukowycza a połowo Tymoszenko. I to być może jest dobrze dlatego że kiedy żydzi są zjednoczone są szczególnie niebezpieczne. Nie chcę nazywać nazwiska żeby nie budzić spory kto jest żydem a kto nie jest.

Z innej strony oczywiście że Tymoszenko też ma swoich biznesmenów których ona polecała. Chciałbym podkreślić że w drugiej turze u nas po prostu nie było wyboru. Już znamy dobrze co może Janukowycz i co może Tymoszenko. A odpowiedz jest prosta NIC. Ja uważam że Tymoszenko byłaby mniejszym złem dla Ukrainy niż Janukowycz jednak wybór jest zrobiony.

Bronyk

Post autor: Bronyk » 8 lutego 2010, 17:35

Krzysztof pisze:
Bronyk pisze:Co będzie dalej prognozować nie trudno. Ukraina będzie w głębokiej jeszcze głębszej izolacji od Państw UE.
Bronek, tutaj się bardzo mylisz. Trzeba podziękować Opatrzności, że się tak sprawy układają, że nie wchłonie was NWO, lub jak kto woli UE. Dzisiaj jeszcze tego nie jesteś świadom, ponieważ bombardowany byłeś podobnie jak Twoi rówieśnicy w Polsce przed laty zbyt wieloma manipulacjami na temat tego "raju", ale przyjdą czasy refleksji i wspomnisz, że ten Krzysztof na ND forum mimo wszystko miał rację. :-D
No dobra zobaczmy co bedzie :-D Jednak mysle ze w nastepne 2 laty dla Ukrainy beda zgubione...

Bronyk

Post autor: Bronyk » 8 lutego 2010, 17:38

Krzysztof pisze:
No dobra zobaczmy co bedzie :-D Jednak mysle ze w nastepne 2 laty dla Ukrainy beda zgubione...

Awatar użytkownika
Krzysztof

Post autor: Krzysztof » 8 lutego 2010, 17:54

Bronyk pisze: Ja uważam że Tymoszenko byłaby mniejszym złem dla Ukrainy niż Janukowycz jednak wybór jest zrobiony.
Bronek, trochę czytałem z polskojęzycznych różnych źródeł i wszędzie, a zwłaszcza w gadzinówce wymiotnej była obawa przed porażką Tymoszenko. Ja czytając tego szmatławca z góry zakładam, że dobrze jest wtedy gdy w gadzinówce mówią że jest źle trochę to skomplikowane ;-) ), ale taki już jestem. :-D

P.S. Zakładam, że wiesz, co to Gadzinówka Wymiotna :mrgreen:

ODPOWIEDZ