Europa na skraju bankructwa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 12 maja 2010, 23:59

Przyszedłeś tu dowcipkować, czy jak ?

Angebot

Post autor: Angebot » 13 maja 2010, 00:06

Daj se chłopie spokój bo widać że guzik wiesz a masz czelność się wypowiadać o ekonomi z twoimi pseudo teoriami o wykupowaniu majątku polskiego. Sprzedaje się temu co najwięcej płaci proste. Skąd skarb państwa w 89r miał wziąć pieniądze na inwestycje ? może mnie oświecisz? Najlepszym rozwiązaniem było wprowadzić obcy kapitał tworząc tym samym miejsca pracy abyś ty jako Kowalski miał za co obiad se uważyć.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 13 maja 2010, 00:11

Nie ma nic bardziej podłego niż sprzedać Ojczyznę obcym. Ta upadlająca nas niewola zapewne czeka na nas. Dzisiaj nawet wojny nie trzeba, aby opanować jakiś kraj.

A ty myśl tylko o tym aby się nażreć, napić się piwa, i zaspokoić najniższe instynkty.
Tylko to ci zostało.

Angebot

Post autor: Angebot » 13 maja 2010, 00:20

Nie mam słów. Odpisał bym ci ale wtedy musiałbym dużo przeklinać i cię obrazić a to nie leży w mojej manierze. Skoro ty wolisz żyć w nędzy ubóstwie i zacofaniu to ok ale nie każ wszystkim. Aha podkreślam że zacofaniem nie jest do mnie wiara bo sam jestem katolikiem. Aha wskaż może mi państwo nie komunistyczne które w dzisiejszych czasach nie ma w gospodarce mnóstwa zagranicznego kapitału?

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 13 maja 2010, 09:54

Angebot pisze:Nie mam słów. Odpisał bym ci ale wtedy musiałbym dużo przeklinać i cię obrazić a to nie leży w mojej manierze. Skoro ty wolisz żyć w nędzy ubóstwie i zacofaniu to ok ale nie każ wszystkim. Aha podkreślam że zacofaniem nie jest do mnie wiara bo sam jestem katolikiem. Aha wskaż może mi państwo nie komunistyczne które w dzisiejszych czasach nie ma w gospodarce mnóstwa zagranicznego kapitału?
Jak mawiał Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński, wielki Polak i patriota :
Pierwsza po Bogu miłość należy się Ojczyźnie i pierwsza po Bogu służba należy się dzieciom własnego Narodu.

Z tego co pisze Angebot najważniejsze jest nie żyć w ubóstwie, mieć pracę choćby i u obcego (Niemca, żyda, wsio ryba), mieć co żreć i pić, i móc zaspokoić swoje najniższe instynkty.

Dlaczego niby mamy być parobkami i to we własnym kraju ?? Przecież mając tak bogate złoża naturalne, możemy być potęgą gospodarczą w Europie. A co ja słyszę ? Że nasze zakłady, fabryki, przedsiębiorstwa są nierentowne i trzeba do nich dopłacać. I lepiej je sprzedać obcym. SIC ! Kpiny jakieś czy jak ? Gdzie te lemingi nauczyły się takiej warcholskiej nowomowy ??
Ostatnio zmieniony 13 maja 2010, 10:26 przez Coltrane, łącznie zmieniany 1 raz.

Lady_Makbet

Post autor: Lady_Makbet » 13 maja 2010, 10:12

Witam ja mieszkam w NYC i tam też pracuję wyjechałam w poszukiwaniu pracy. Mógłbyś powiedzieć co jest złego w tym że jest się zatrudnionym u w/w niemca? Przecież i tak zagraniczne przedsiębiorstwa zlokalizowane w Polsce płacą podatki (vat akcyza) do skarbu państwa ludzie mają prace. Więc co jest w tym amoralnego?

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 13 maja 2010, 10:36

Lady_Makbet pisze:Witam ja mieszkam w NYC i tam też pracuję wyjechałam w poszukiwaniu pracy. Mógłbyś powiedzieć co jest złego w tym że jest się zatrudnionym u w/w niemca? Przecież i tak zagraniczne przedsiębiorstwa zlokalizowane w Polsce płacą podatki (vat akcyza) do skarbu państwa ludzie mają prace. Więc co jest w tym amoralnego?
Tyle wolności ile własności. Powtarzam : Dzisiaj nie trzeba wojen, aby zniszczyć i zawłaszczyć jakiś kraj. Wystarczy opanować go gospodarczo. Zwłaszcza gdy władza jest w rękach podłych judaszy i sprzedawczyków, którzy Ojczyznę za bezcen oddadzą obcym.

Wielcy Polacy, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę, którzy oddali za wolną Polskę swoje życie, dzisiaj jak patrzą na to co się dzieje, to się w grobie przewracają.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 13 maja 2010, 12:00

Wilczą mordę okazali szkopi, nb. którzy spekulacyjnymi akcjami wykończyli finansowo Grecję, gdy zaczęli wielkim głosem wzywać Greków, by odsprzedawali swoje wyspy, po to by zlikwidować długi i wielkie odsetki od długów! Po co prowadzić niepewny interes jakim jest wojna, lepiej wprowadzić wspólna walutę a potem zniszczyć materialnie kraj na który ma się chrapkę.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 13 maja 2010, 12:15

adsenior pisze:Wilczą mordę okazali szkopi, nb. którzy spekulacyjnymi akcjami wykończyli finansowo Grecję, gdy zaczęli wielkim głosem wzywać Greków, by odsprzedawali swoje wyspy, po to by zlikwidować długi i wielkie odsetki od długów! Po co prowadzić niepewny interes jakim jest wojna, lepiej wprowadzić wspólna walutę a potem zniszczyć materialnie kraj na który ma się chrapkę.
I mimo pouczającego przykładu z Grecją, tzw. "nasi" z uporem maniaka forsują tezę, że my Polacy musimy wprowadzić euro. Wielu lemingów daje się na to nabrać, czyli jak to się mówi : kupią każdą bzdurę. Tu na forum też były takie głosy.

Lady_Makbet

Post autor: Lady_Makbet » 13 maja 2010, 12:39

Ja tam nie jestem zwolenniczką euro przynajmniej w tej sytuacji finansowej.
To czemu nie wykupią polskich przedsiębiorstw - a nie ma pieniędzy na to- i co teraz? Jak chcesz to przecież możesz pracować w polskich firmach za marne pieniądze nie ma sprawy dla mnie to i lepiej. Wole pracować u zagranicznego i zarobić 10 000pln a nie 1500. To że ty nie masz ambicji to nie znaczy że wszyscy muszą żyć poniżej średniej krajowej. I nikomu nie wmówisz że państwo polskie na tym traci bo tak nie jest. Gdyby teraz nagle wszyscy inwestorzy z zachodu sie nagle wycofali polska popadłaby w ruinę. A tak mamy wspólne korzyści oni tańszych pracowników niż u siebie w kraju i dodatkowy rynek zbytu. A my prace ,pieniądze dla państwa. Bo to nie tylko podatki ale także wszystkie półprodukty jak benzyna kupowana w Polsce prąd ,woda itp.
Nie udowodnisz żadnemu ekonomiście czy politykowi że taka symbioza jest szkodliwa.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 13 maja 2010, 12:39

Coltrane pisze:
adsenior pisze:Wilczą mordę okazali szkopi, nb. którzy spekulacyjnymi akcjami wykończyli finansowo Grecję, gdy zaczęli wielkim głosem wzywać Greków, by odsprzedawali swoje wyspy, po to by zlikwidować długi i wielkie odsetki od długów! Po co prowadzić niepewny interes jakim jest wojna, lepiej wprowadzić wspólna walutę a potem zniszczyć materialnie kraj na który ma się chrapkę.
I mimo pouczającego przykładu z Grecją, tzw. "nasi" z uporem maniaka forsują tezę, że my Polacy musimy wprowadzić euro. Wielu lemingów daje się na to nabrać, czyli jak to się mówi : kupią każdą bzdurę. Tu na forum też były takie głosy.
Była taka niezła piosenka z "Właśnie leci Kabarecik"

"Ludzie to lubią, ludzie to kupią, byle na chama, byle głośno, byle głupio...."

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 13 maja 2010, 13:38

Lady_Makbet pisze:Ja tam nie jestem zwolenniczką euro przynajmniej w tej sytuacji finansowej.
To czemu nie wykupią polskich przedsiębiorstw - a nie ma pieniędzy na to- i co teraz? Jak chcesz to przecież możesz pracować w polskich firmach za marne pieniądze nie ma sprawy dla mnie to i lepiej. Wole pracować u zagranicznego i zarobić 10 000pln a nie 1500. To że ty nie masz ambicji to nie znaczy że wszyscy muszą żyć poniżej średniej krajowej. I nikomu nie wmówisz że państwo polskie na tym traci bo tak nie jest. Gdyby teraz nagle wszyscy inwestorzy z zachodu sie nagle wycofali polska popadłaby w ruinę. A tak mamy wspólne korzyści oni tańszych pracowników niż u siebie w kraju i dodatkowy rynek zbytu. A my prace ,pieniądze dla państwa. Bo to nie tylko podatki ale także wszystkie półprodukty jak benzyna kupowana w Polsce prąd ,woda itp.
Nie udowodnisz żadnemu ekonomiście czy politykowi że taka symbioza jest szkodliwa.
No i potwierdza się to co pisałem : że wy lemingi każdą bzdurę kupicie.

W ogóle nie obchodzi was los Ojczyzny.
Chyba nawet nie znacie takiego słowa : OJCZYZNA.
Wasz ulubiony guru, ten który zapowiadał buńczucznie przed wygranymi wyborami że będziemy mieli drugą Irlandię (oby nie było drugiej Grecji), mawiał : że dla niego "polskość to nienormalność".

Dla Ciebie zapewne też.

Gienek

Post autor: Gienek » 13 maja 2010, 13:39

Coltrane pisze: Dlaczego niby mamy być parobkami i to we własnym kraju ?? Przecież mając tak bogate złoża naturalne, możemy być potęgą gospodarczą w Europie. A co ja słyszę ? Że nasze zakłady, fabryki, przedsiębiorstwa są nierentowne i trzeba do nich dopłacać. I lepiej je sprzedać obcym. SIC ! Kpiny jakieś czy jak ? Gdzie te lemingi nauczyły się takiej warcholskiej nowomowy ??
Co rozumie pan poprzez zwrot "bycie parobkiem we własnym kraju"?.
" Polityka nie może obejść się bez jakiejś podstawy moralnej. "

Adam Mickiewicz

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 13 maja 2010, 13:42

P.S. Kolejny przykład do Węgry.

Tam po 8 latach rządów liberałów i lewactwa, doszło do tragicznej sytuacji. Węgry znalazły się na skraju ubóstwa. Nie powinno więc nikogo dziwić niedawne miażdżące zwycięstwo prawicy na Węgrzech, gdzie prawica zdobyła 2/3 mandatów.
Był to efekt nieudolności rządów liberalno-lewackich.

Właśnie w Polsce ster władzy dzierżą liberałowie wspólnie z komunistami. Im dłużej będą rządzić tym gorzej dla Polski i dla Polaków.

Ci co mają dobrą pracę, niech się tak nie cieszą, bo to może w każdej chwili się skończyć.

Przyjdzie kryzys, i skończy się dobra praca.

Bądźmy mądrzy przed szkodą.

Gienek

Post autor: Gienek » 13 maja 2010, 17:13

Dopuszcza się pan strasznego pomieszania pojęć. Pomiędzy liberalizmem, a komunizmem istnieje przepaść ideologiczna oraz programowa. Nie da się połączyć tych nurtów, więc jeżeli "jedni idą z drugimi" to znaczy, że nie mamy do czynienia z liberałami lub komunistami.

Po raz kolejny pytam co rozumie pan przez zwrot "bycie parobkiem we własnym kraju"?
" Polityka nie może obejść się bez jakiejś podstawy moralnej. "

Adam Mickiewicz

ODPOWIEDZ