Rosja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 1 marca 2015, 23:57

Siły na Zachodzie są zaniepokojone tym, że Rosja nie poszła drogą liberalizmu

-Czy zgodzi się Pani (prof Anna Raźny) z tezą, że potężne antychrześcijańskie siły na Zachodzie są zaniepokojone tym, że Rosja nie poszła drogą liberalizmu i nie przyjęła tzw. zdobyczy demokratycznego Zachodu, ale dokonała zwrotu ku prawosławiu? Czy w Polsce, w związku z tym, nie podsyca się sztucznie rusofobii i resentymenty historyczne, żeby czasem nie doszło do współpracy naszych państw?

Zachód w przyspieszonym tempie usiłuje zapełnić powstającą po zwalczanym chrześcijaństwie pustkę różnego rodzaju quasi-religiami, takimi jak konsumpcjonizm, sport, ruchy ekologiczne, feminizm czy groźnymi ideologiami, takimi jak genderyzm. Z drugiej strony obserwujemy inny proces, sterowany przez ponadnarodowe gremia i wspierające je media. Wyraża się on w dążeniu do utworzenia jednej uniwersalnej religii poprzez postmodernistyczne łączenie motywów różnych religii z różnymi wierzeniami i elementami pogaństwa. Podstawę tego procesu stanowią teorie wielokulturowości oraz założenia New Age. Zarówno quasi-religiom, jak i religii uniwersalnej towarzyszą działania na rzecz nowych systemów wartości, charakteryzujących się skrajnym relatywizmem. Jego oddziaływanie na współczesne społeczeństwa można określić za zachodnimi konserwatystami, takimi jak Roberto de Mattei, mianem dyktatury relatywizmu3. Gdy obserwujemy triumfalny powrót chrześcijaństwa w Rosji, możemy skonstatować, że znalazła ona w sobie siłę, aby przeciwstawić się tej dyktaturze. W czym przejawia się owa siła? W bardzo licznych nawróceniach, powrocie religii do szkół i wojska, podjętej walce z aborcją, udanej próbie wprowadzenia ustawodawstwa zapewniającego prawo dziecka do życia. Świadectwem powrotu chrześcijaństwa w Rosji jest ekspresowy wzrost liczby czynnych cerkwi, rozwój seminariów duchownych, które z roku na rok są coraz liczniej zapełniane przez młode osoby z powołaniem kapłańskim. Wymienić tu trzeba także powstanie wydziałów teologii na wszystkich większych uniwersytetach rosyjskich, a także powstanie wielu prawosławnych uniwersytetów, których przykładem jest Prawosławny Humanistyczny Uniwersytet św. Tichona w Moskwie. Najbardziej spektakularna jest masowa restauracja cerkwi i klasztorów. W momencie, gdy w Europie sprzedawane są kościoły oraz zamieniane na mieszkania, restauracje i puby, w Rosji świątynie są pieczołowicie odnawiane i przywracane wiernym. Blisko 70 procent Rosjan określa siebie jako osoby wierzące. Ostatnie wyniki badań Centrum Analiz Jurija Lewady mówią, że jest to 68 procent. Nie bez znaczenia dla procesu rechrystianizacji Rosji jest postawa przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej – nade wszystko prezydenta Putina, który uczestniczy we wszystkich najważniejszych uroczystościach religijnych Cerkwi. I nie są to symboliczne gesty, gdyż chrześcijańska postawa przywódcy Rosji ma potwierdzenie w jego realnej polityce.

Wywiad z prof Anna Raźny.

http://www.konserwatyzm.pl

http://gloria.tv/media/73KpCDG4PTJ

kosiarz

Post autor: kosiarz » 2 marca 2015, 08:31

To wyźej to są fantasmagoriea Pani Rażny, słynnej z popierania Putina, z jednej partii z Giertychem...a jaka jest prawda?
Nowa rosyjska ustawa umożliwiłaby przeprowadzenie aborcji aż do chwili porodu. Twój protest może to zmienić!

W maju bieżącego roku w rosyjskiej Dumie zarejestrowano ustawę nr N527279-6 „Zmiany i załączniki do aktów prawnych Federacji Rosyjskiej mające na celu ochronę interesów osób niepełnoletnich i niesamodzielnych”. Za tym tytułem kryje się oficjalne prawo dotyczące wprowadzenia wymuszonej aborcji przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych, na cały okres ciąży.

Czytaj więcej: http://www.pro-life.pl/tak-dzialamy/wia ... wy-w-rosji

Od 5 do 12 milionów aborcji, o których nie wiedzą władze, dokonuje się co roku w Rosji - poinformowała Jelena Mizulina, szefowa parlamentarnej komisji ds. rodziny, kobiet i dzieci. Od 20 lat Rosja przeżywa poważny kryzys demograficzny.

Aborcje - to biznes, który przynosi olbrzymie pieniądze - oceniła rosyjska deputowana. Do tego dochodzi jeszcze 1,23 mln zarejestrowanych zabiegów przerywania ciąży w sytuacji, gdy rocznie rodzi się w Rosji 1,7 mln dzieci.

W Rosji przerywanie ciąży jest legalne i powszechnie stosowane. Wiele Rosjanek wciąż traktuje aborcję jako środek antykoncepcyjny.

Kraj pogrążony jest od 20 lat w kryzysie demograficznym. W 1991 roku Rosja liczyła 148,3 mln mieszkańców, w 2010 roku - już tylko 141,2 mln.

W laickiej Francji do wiary przyznaje się ok 60% francuzow, w Polsce ponad 90% osób.
Szkoły katolickie są wspierane przez UE i dotowane w całej Europie.
Skala korupcji, przestępstw, prostytucji, patologii państwa, władzy w Rosji jest przerażająca. Chyba w Afryce tylko, źycie ludzkie jest tak mało warte.
Nie potępiajmy Rosji w czambuł, tylko pomóżmy jej się nawrócić.
Pomocą nie jest całowanie bolszewkiow w du...i potępianie swojego kraju i naszych zdobyczy cywilizacyjnych. Jezeli twierdzisz, że my mamy ich nawracać, to dlaczego ciagle piszesz o złej UE? UE ma swoje wady, trzeba je naprawiac i pokazywać, a nie potępiać w "czambuł" jak piszesz broniac Rosji.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 2 marca 2015, 09:02

kosiarz pisze: Pomocą nie jest całowanie bolszewkiow w du...i potępianie swojego kraju i naszych zdobyczy cywilizacyjnych. Jezeli twierdzisz, że my mamy ich nawracać, to dlaczego ciagle piszesz o złej UE? UE ma swoje wady, trzeba je naprawiac i pokazywać, a nie potępiać w "czambuł" jak piszesz broniac Rosji.
Kosiarzu, nie odniosłeś się do tego, co Matka Boża mówiła o Rosji w Fatimie. Czyżbyś celowo omijał ten aspekt ?

Co do UE to jest jeszcze gorsza niż CCCP, gdyż działa w sposób ukryty i zakamuflowany. UE to kolejny krok ku jednemu supermocarstwu. Już CCCP chciał wszystkich "przygarnąć". Nawet próbowali w 1920 - "po trupie Polski do Europy". CCCP nie ukrywał swoich celów i dlatego np. Polacy jednoczyli się przeciwko temu Imperium Zła. UE działa w sposób podstępny i dlatego nie wszyscy to widzą. Piszą tylko "wadach" - sic!

Świat może się ostać tylko w obrębie państw naorodowych, tylko one mają rację bytu. Nie popieraj kolejnej wieży Babel. Ona wcześniej czy później rozpadnie się jak domek z kart. A z państw naorodywch pozostana same zgliszcza i ruiny. Tylko głupi będzie popierał ten żydomasoński twór jakim jest Unia Jewropejska. Ja od początku byłem przeciwko wejściu Polski do UE, i dlatego zbytnio nie popierałem wówczas PiS-u. Teraz popieram jedynie na zasadzie popierania mniejszego zła. Ale to też nie jest właściwa droga.

Co do Twojej powyższej wypowiedzi na temat Rosji, to pleciesz bzdury. Ja nie pisałem o nawracaniu, tylko o podjęciu modlitwy za Rosję. W ten sposób szybciej wytępimy zło, niż powtarzając w kółko, że Rosja to największe zło świata. Największym złem świata są żydzi, a Ty ich jak na złość jeszcze popierasz.

Natomoast co do prof. Raźny, to przedstaw mi choć jedną jej wypowiedź, gdzie w sposób nie budzący wątpliwości mówi, że popiera Putina ? Nie mówienie o Rosji źle nie oznacza popieranie Putina. Może prof. Raźny jest świadoma tego co mówiła Matka Boża o Rosji w Fatimie ? A Ty jak na razie nie ustosunkowałeś się do tej kwestii. Napisz wreszcie co o tym myślisz ...

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 2 marca 2015, 09:33

I jeszcze jedno : ja tu jednak czegoś nie rozumiem. Prof. Raźny jest ostro atakowana m.i. przez Michnika. Czy tutaj też Michnik zaczął myśleć tak jak Ty ? :roll: A może to własnie Ty ulegasz poprawności politycznej, i gadasz tak jak chcą tego ci co ustawiają Polakom "właściwe" myślenie ? Coś masz za dużo punktów wspólnych z Michnikiem :mrgreen:

Syriusz

Post autor: Syriusz » 2 marca 2015, 09:49

Coltrane pisze:
kosiarz pisze: Pomocą nie jest całowanie bolszewkiow w du...i potępianie swojego kraju i naszych zdobyczy cywilizacyjnych. Jezeli twierdzisz, że my mamy ich nawracać, to dlaczego ciagle piszesz o złej UE? UE ma swoje wady, trzeba je naprawiac i pokazywać, a nie potępiać w "czambuł" jak piszesz broniac Rosji.
Kosiarzu, nie odniosłeś się do tego, co Matka Boża mówiła o Rosji w Fatimie. Czyżbyś celowo omijał ten aspekt ?

Ta twoja Fatima to wymysł KGB i pieprz głupoty ale dzieciom w domu.

Co do UE to jest jeszcze gorsza niż CCCP, gdyż działa w sposób ukryty i zakamuflowany. UE to kolejny krok ku jednemu supermocarstwu. Już CCCP chciał wszystkich "przygarnąć". Nawet próbowali w 1920 - "po trupie Polski do Europy". CCCP nie ukrywał swoich celów i dlatego np. Polacy jednoczyli się przeciwko temu Imperium Zła. UE działa w sposób podstępny i dlatego nie wszyscy to widzą. Piszą tylko "wadach" - sic!

Jednak tęsknota za CCCP siedzi w tobie. Polacy wybrali UE czy ci się to podoba, czy nie.

Świat może się ostać tylko w obrębie państw naorodowych, tylko one mają rację bytu. Nie popieraj kolejnej wieży Babel. Ona wcześniej czy później rozpadnie się jak domek z kart. A z państw naorodywch pozostana same zgliszcza i ruiny. Tylko głupi będzie popierał ten żydomasoński twór jakim jest Unia Jewropejska. Ja od początku byłem przeciwko wejściu Polski do UE, i dlatego zbytnio nie popierałem wówczas PiS-u. Teraz popieram jedynie na zasadzie popierania mniejszego zła. Ale to też nie jest właściwa droga.

O państwach narodowych to staraj się zapomnieć, to już nie wróci

Ja nie pisałem o nawracaniu, tylko o podjęciu modlitwy za Rosję. W ten sposób szybciej wytępimy zło, niż powtarzając w kółko, że Rosja to największe zło świata. Największym złem świata są żydzi, a Ty ich jak na złość jeszcze popierasz. .
Za Rosję niech się modlą Rosjanie i ci co korzenie mają sowieckie.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 2 marca 2015, 09:53

Syriusz pisze: Ta twoja Fatima to wymysł KGB i pieprz głupoty ale dzieciom w domu.
No nie ! Oczom nie wierzę !!! I Ty uważasz się za katolika ??

Jestem w szoku !!

Maverick

Post autor: Maverick » 2 marca 2015, 10:11

Krzysztof pisze:
Coltrane pisze:Pragnę zwrócić koledze uwagę, że wątek nosi tytuł "ROSJA" ....
Jestem w pełni świadom popełnionego przestępstwa :mrgreen:, ale na swoje usprawiedliwienie uprzejmie donoszę ;-) , że wklejony temat ściśle się wiąże z komuną, której krajem rad-symbolem była Rosja, a kraj-nośnik rewolucji bolszewickiej, który ją finansował było USA z klanem Rothschildów na czele.

Większość Polaków ma bardzo słabą edukacje, nie wiedza ze od Katynia gdzie mordy na Polakach wykonywali żydowscy czekiści, sponsorowani poprzez właśnie zachodnie banki.

W tej chwili neocony amerykańskie to nic innego jak trockiści i czekiści żydowscy którzy dalej pragną dla banksterow utworzyć jeden światowy rząd lucyfera, a Polska już jest poprzez nich opanowana.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 2 marca 2015, 10:48

Już widzę jak Kosiarz i Syriusz atakują mnie za ten tekst ... :mrgreen:
Uprzejmie donoszę, że nie ulegam politycznej poprawności i usilnie szukam prawdy ...
Nie uważam też, że mam zniżać się do poziomu Michnika ...

Rosja – W Moskwie zastrzelono żyda Niemcowa

Wczoraj (tzn. 27.02.2015) o 23:40 został czterema strzałami zastrzelony w Moskwie, na Bolszym Moskworieckim, polityk, żyd Boris Niemcow (Boruch Neuman).

Obrazek

Rozpoczęto dochodzenie karne. Prezydentowi Federacji Rosyjskiej Władimirowi Putinowi, natychmiast przekazano informację o zabójstwie. Zlecił on MSW, Komisji Śledczej FR i FSB, zbadanie zabójstwa Borisa Niemcowa. Dziewczyna z którą znajdował się Niemcow w chwili zabójstwa to obywatelka Ukrainy. Jak już wyjaśniliśmy, niedawno latała ona z Moskwy do Szwajcarii w celu przeprowadzenia aborcji dziecka, które miała z politykiem.

Nie wykluczamy, że mógł mieć miejsce, z tego powodu, konflikt domowy, zauważa informator na wysokim stanowisku w organach ścigania. Mowa jest o modelce Annie Durickiej, która była jedynym świadkiem zabójstwa polityka. Według LifeNews aborcję opłacił także Niemcow.

Ponadto śledztwo nie wyklucza, że przyczyną zabójstwa mogły być także pieniądze, które zabity polityk otrzymywał od sponsorów z za granicy. Boris Niemcow nie raz jeździł na Ukrainę i tam aktywnie kontaktował się z przedstawicielami, tak zwanej, „partii wojny”, której celem jest obalenie władzy w Rosji. Oni mogli przekazywać mu środki na destabilizację sytuacji w Rosji.

Za te pieniądze ukraińscy partnerzy Niemcowa mogli oczekiwać od niego działania nakierowanego na rozbicie społeczeństwa rosyjskiego. Ale nie tylko rozbicie nie nastąpiło, wręcz przeciwnie, nastąpiła konsolidacja rosyjskiego społeczeństwa. Rozumiejąc, że ich oczekiwania się nie spełnią, sponsorzy Niemcowa mogli usunąć polityka niezdolnego do realizacji ich planów, mówi jeden z członków grupy śledczej.

Obrazek
Anna Duricka

W rezultacie strzałów poszkodowany doznał złamania żeber, pociski uszkodziły najważniejsze organy i śmierć nastąpiła w ciągu 2 minut. Pierwszy pocisk trafił w szyję i przeszedł po stycznej w głowę, drugi pocisk w płuco łamiąc przy tym żebra, trzeci pocisk trafił w serce, czwarty pocisk trafił w wątrobę i żołądek, powiedział informator LifeNews, a przyczyną śmierci według wstępnej diagnozy był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu.

Trochę historii z jego geszefciarskiego macherstwa.

Będąc gubernatorem obwodu niżnogorodskiego w 1995 roku Niemcow wydał regulacje naruszające prawa RSFSR o zamówieniach i inwestycjach zagranicznych. Na podstawie swoich regulacji sprywatyzował on Wołochniński Kombinat Celulozowo-Papierniczy, który nabyła niewielka firma niemiecka. Zapłaciła ona mniej niż 7 milionów dolarów co było 40-krotnie poniżej wartości rzeczywistej przedsiębiorstwa.

Dokumenty podpisał osobiście Niemcow. Stała za tym obecna żona jego przyjaciela Borisa Brewnowa. Przez długi czas szefowała ona eurazyjskiemu oddziałowi amerykańskiej fundacji „Wyzwania tysiąclecia” budując demokrację za pieniądze Departamentu Stanu USA.

W 1994 roku Niemcow dał stoczni rzecznej „OKA” bezpodstawną gwarancję na kredyt przez co wyrządził obwodowi niżegorodskiemu szkody finansowe na kwotę 19,9 milionów dolarów. Przelobbingowany program „Piensionnaja nieft” – budżet funduszu emerytalnego stracił 167 milionów rubli, około 200 tysięcy ludzi zostało pozbawionych miesięcznej emerytury.

W przeciągu swojego życia politycznego był blisko z żydem Bieriezowskim. W 1997 roku ta bliskość spowodowała, że Niemcow został mianowany na stanowisko wicepremiera. Dało to mu możliwość podpisania z Japonią porozumienia o współpracy w dziedzinie połowów i przetwórstwa żywych zasobów morskich, które to porozumienie zezwalało japońskim rybakom na połowy w granicach wód terytorialnych Wysp Kurylskich bez przestrzegania prawodawstwa rosyjskiego. Tym samym podarował, w rzeczywistości, Japonii część suwerenności Rosji. Strata wynikła z tego porozumienia stanowi nie mniej niż 10 miliardów dolarów.

To tylko kilka faktów z biografii naszego bohatera. Tym sposobem szkody wyrządzone przez Niemcowa w okresie sprawowania przez niego władzy, wyniosły 370 miliardów rubli na rok 2013.

Za: http://judastruth.livejournal.com/273154.html

Data publikacji: 28.02.2015

Przekład: RX

Obrazek
Obrazek

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja ... wa-2015-03

Syriusz

Post autor: Syriusz » 2 marca 2015, 11:03

Coltrane pisze:
Syriusz pisze: Ta twoja Fatima to wymysł KGB i pieprz głupoty ale dzieciom w domu.
No nie ! Oczom nie wierzę !!! I Ty uważasz się za katolika ??

Jestem w szoku !!
Nie tylko się uważam katolikiem, ale jestem !!!

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 2 marca 2015, 11:05

Syriusz pisze: Nie tylko się uważam katolikiem, ale jestem !!!
To widać. Szczególnie po tym jak napisałeś, że Fatima to wymysł KGB.
Brawo !

Syriusz

Post autor: Syriusz » 2 marca 2015, 11:14

Zgadza się....... dokładnie nie wiem czyj był to wymysł - KGB, czy GRU, ale jedno jest pewne, bardzo dobrze i politycznie rozegrane przez Putina.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 2 marca 2015, 11:15

Syriusz pisze:Zgadza się....... dokładnie nie wiem czyj był to wymysł - KGB, czy GRU, ale jedno jest pewne, bardzo dobrze i politycznie rozegrane przez Putina.
Hahaha, Fatima rozegrana przez Putina ??? :lol:
Weź Syriuszu, koń by się uśmiał ... :-)
Ostatnio zmieniony 2 marca 2015, 11:16 przez Coltrane, łącznie zmieniany 1 raz.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 2 marca 2015, 11:16

Jak widzę , już jednego pomocnika masz.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 2 marca 2015, 11:18

Syriusz pisze:Jak widzę , już jednego pomocnika masz.
Ja mam jakichś pomocników ? Ja nikogo o pomoc nie prosiłem.
Wykazuję tylko Twoją naiwność i totalny brak rozeznania politycznego.
No a jak jeszcze napisałeś że Fatima to wymysł KGB, to prawie z krzesła spadłem ...
Twoje myślenie niczym nie różni się od myślenia takiego np. Michnika.
Gdybym zacytował Michnika, to tak jakbym wrzucił Twój tok myślenia.
Typowa polityczna poprawność. Tylko pogratulować.

Nie spodobało Ci się to co pisałem o Ukrainie i żydach, i zrobiłeś ze mnie miłosnika Putina (sic!) i uczyniłeś swoim wrogiem. Sam tego chciałeś.

Awatar użytkownika
Krzysztof

Post autor: Krzysztof » 2 marca 2015, 11:35

Coltrane pisze:
Nie spodobało Ci się to co pisałem o Ukrainie i żydach, i zrobiłeś ze mnie miłosnika Putina (sic!) i uczyniłeś swoim wrogiem. Sam tego chciałeś.
A jakiej szumowinie chazarsko - banderowskiej podoba się nawijanie na swoich? :roll:
Całe polskie północne tereny są naszpikowane potomkami banderowców, których przepędzono z ziem południowo-wschodniej Polski, a tam na północy większe wiatry od morza, no i rozmnożyło się to wszystko :mrgreen:, a stolicą tego badziejstwa jest Słupsk z sodomickim prezydentem na czele. Dlatego były watca tuman pieprzył coś o odłączeniu Kaszubów od Polski, choć w przypadku tych ostatnich, to uważam, że prędzej by się od żydobanderowszczyzny odłączyli.
My się nie boimy żadnych zarzutów. Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i trochę jesteśmy. Ja już będę od dziś używał tego słowa, nie będę używał słowa "postkomunizm", którego używałem. (Jarosław Kaczyński)

ODPOWIEDZ