W odpowiedzi na wywiad publicysty Jarosława Makowskiego

ODPOWIEDZ
Andrzej Gdula

W odpowiedzi na wywiad publicysty Jarosława Makowskiego

Post autor: Andrzej Gdula » 28 sierpnia 2008, 15:17

W odpowiedzi na oszczerczy i pomawiający wywiad publicysty Jarosława Makowkiego -

NINIEJSZYM OŚWIADCZAMY ŻE - Jesteśmy dumni, szczęśliwi i szczycimy się tym, że nasza rodzina jest w „szponach Ojca Rydzyka” jak to pisze w swoim wywiadzie Jarosław Makowski [publicysta Tygodnika Powszechnego] , dla rozdawanej za darmo gazety METRO w dniu 27.08.2008

Bo należy uczciwie, rzetelnie i publicznie stwierdzić, że Ojciec Tadeusz Rydzyk jest dla nas wzorem wspaniałego kapłana-zakonnika, wspaniałego Polaka, wspaniałego polskiego patrioty, wspaniałego mądrego i oświeconego człowieka, który wie i ma publicznie odwagę powiedzieć to, co wbrew lansowanym powszechnie przez wpływowe kręgi opiniom politycznym, gospodarczym i społecznym, co jest dobre i konieczne, jak też co najbardziej szkodzi dla dobra zdecydowanej większości narodu polskiego Polaków katolików, spychanych w naszym kraju do pozycji zupełnie zmarginalizowanej mniejszości, nie mającej nic do powiedzenia i decydowania o sobie i losach swojego kraju. A także Ojciec Rydzyk jest kapłanem, które ma odwagę jak nikt inny, na każdym kroku i bez obsłonek publicznie powiedzieć co i kto szkodzi interesom i dobru Polaków tak w kraju jak i za granicą na arenie międzynarodowej. W sytuacji gdy do decydowania we wszystkich sprawach politycznych, gospodarczych i społecznych, o losach Polski i Polaków, oraz do bezprawnego reprezentowania wszędzie i we wszystkim interesów Polski i Polaków, uzurpują sobie wyłączne prawo tacy według nas renegaci naszego polskiego narodu jak publicysta Makowski.

Dlatego Ojciec Rydzyk jest tak znienawidzony i nieustannie zniesławiany oszczerczymi metodami gebelsowskiej propagandy, jak to czyni również ostatnio w swoim wywiadzie publicysta Jarosław Makowski.

Poza tym należy zwrócić uwagę na bardzo znamienny i powtarzający się fakt, że tylko człowiek ziejący chorobliwą nienawiścią i manią prześladowczą w stosunku do kościoła katolickiego w Polsce, może rozpowszechniać publicznie urojone perfidne obłudne i całkowicie fałszywe, krzywdzące i szkalujące pomówienia, pod adresem kościoła katolickiego w Polsce. Cytuję z wywiadu publicysty Jarosława Makowskiego - „ Bardzo znamienne jest to, że Kościół w ogóle zaczyna się wreszcie angażować w akcje społeczne. Do tej pory te inicjowane przez świeckich były przez niego spychane na bok.” - Z którego to fragmentu publicznej wypowiedzi publicysty osoba nie związana, lub luźno związana z działalnością kościołem katolickim w Polsce otrzymuje fałszywą oszczerczą informacje, że kościół ten do tej pory zupełnie nie prowadził żadnej akcji charytatywnej. Tak kłamać może tylko pseudo-teolog, bo uczciwy i prawdziwy oraz z powołania teolog, postępujący w oparciu o chrześcijańskie zasady etyczno moralne, nigdy by tak nie kłamał i nie szkalował kościoła katolickiego w Polsce, wbrew oczywistym faktom ogromu i w minionych wielu latach i w minionych wiekach nadzwyczaj licznych przykładów szerokiego angażowania się polskiego kościoła katolickiego w akcje społeczne, szczególnie akcje charytatywne.

Nie trudno też się dziwić, że dzięki takim publicystom i fałszywym pseudo-teologom, Tygodnik Powszechny zyskał miano Obłudnika Powszechnego.

Mgr Julianna Gdula, lek.med. Joanna Gdula dr inż. Andrzej Gdula z Gliwic
Ostatnio zmieniony 13 października 2009, 11:30 przez Andrzej Gdula, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Coltrane

Re: W odpowiedzi na wywiad publicysty Jarosława Makowskiego

Post autor: Coltrane » 28 sierpnia 2008, 15:50

przyłączam się i podpisuję się pod tym oświadczeniem

myślę że ci co czytają TP i identyfikują się z nim powinni zdać sobie w końcu sprawę czym ten Obłudnik Powszechny jest w istocie ...

pozdrawiam - z Panem Bogiem

kamil

Post autor: kamil » 28 sierpnia 2008, 17:03

Przeczytałem i składam swój pdpis pod oświadczeniem.

robot
Kontakt:

Post autor: robot » 28 sierpnia 2008, 17:07

Należy dodać treść tekstu zamieszconego w metro dnia 27.08.2008 r.

To, że Kościół angażuje się w sprawy dotyczące akurat młodych, mnie nie dziwi, bo od jakiegoś czasu kładzie duży akcent na duszpasterstwo młodych. Nawet kosztem duszpasterstwa ludzi starszych, którzy pozostawieni bez odpowiedniej opieki trafiają w szpony o. Rydzyka. Bardziej znamienne jest to, że Kościół w ogóle zaczyna się wreszcie angażować w akcje społeczne. Do tej pory te inicjowane przez świeckich były przez niego spychane na bok. Tymczasem na Zachodzie to normalne, że Kościół się w nie włącza. Mam nadzieję, że teraz i u nas chętniej i bez uprzedzeń będzie działał dla dobra wspólnego razem z fundacjami, organizacjami charytatywnymi czy gazetami.
jestem botem porządkowym

Awatar użytkownika
admin
Administrator

Post autor: admin » 28 sierpnia 2008, 17:09

Metro i GW to ten sam właściciel - Agora. W życiu szmatławca nie wezmę do ręki. Podobnie jak Gazetę Wyrodną.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 28 sierpnia 2008, 17:16

a Obłudnik Powszechny to satelita GW ...

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 28 sierpnia 2008, 17:18

Metro i GW to ten sam właściciel - Agora. W życiu szmatławca nie wezmę do ręki. Podobnie jak Gazetę Wyrodną.

Admin ,jakiego nie znalam wyraźny i konkretne zdanie , a '

co czytasz ?

Awatar użytkownika
admin
Administrator

Post autor: admin » 28 sierpnia 2008, 17:20

Głównie Nasz Dziennik, czasami też Niedzielę i kilka innych na które mam coraz mniej czasu.

A Ty Kasiu?

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 28 sierpnia 2008, 17:30

ja , tak sobie myślę , że o. Dyrektor , to ma jakieś uprzywilejowane znajomości u Ducha Świętego bo wszystkie siedem darów otrzymał. i to tak jest jak z tymi talentami , pomnażaj.

to wielka sztuka by z niczego zrobić coś ,tak jak w Toruniu.,

można i gdzie indziej ,ja nie jestem zazdrosna gdy komuś idzie coś dobrze, raczej należy wspierać ,pomagać, a przynajmniej nie przeszkadzać.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 28 sierpnia 2008, 17:54

no ja tam czytam to co wiarygodne, ND, Niedziela, Milujcie sie, Rycerz Niepokalanej itp

pozdr.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 28 sierpnia 2008, 18:03

admin pisze:Głównie Nasz Dziennik, czasami też Niedzielę i kilka innych na które mam coraz mniej czasu.

A Ty Kasiu?

'Nasz Dziennik' czasami ,a chcę zapremenurować, bo w kiosku nie ma 'Niedzielę" , 'Milujcie się' , ' Naturalne Planowanie Rodziny"

'Szum z nieba" czasami jakieś książki , ale ostatnio mało.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 28 sierpnia 2008, 18:10

Coltrane pisze:no ja tam czytam to co wiarygodne, ND, Niedziela, Milujcie sie, Rycerz Niepokalanej itp

pozdr.

'Rycerzem jesteś? ja byłam blisko,

naprawdę nie należę do żadnej organizacji , ani wspolnoty jestem wolny ptaszek ,

i tak długo na tej stronie zabawilam już dobry rok.

ODPOWIEDZ