Na takich oszukańczych dowodach bazuje Teoria Ewolucji

Andrzej Gdula
Na takich oszukańczych dowodach bazuje Teoria Ewolucji

Post autor: Andrzej Gdula » 19 grudnia 2008, 21:49

Witam!

Na takich oszukańczych dowodach bazuje Teoria Ewolucji Biologicznej.

W 1976r wylądowały na Marsie dwie sondy kosmiczne Viking 1 i Viking 2, wyposażone w najnowocześniejsze mini laboratoria badawcze. Pobrały próbki marsjańskiego gruntu, i dokonały ich kompleksowej analizy. W wyniku tych badań, wbrew wcześniejszym oczekiwaniom uczonych, zwolenników ewolucjo-nizmu, nie stwierdzono żadnych śladów życia na Marsie. Nie dawało to spokoju zagorzałym zwolennikom ewolucjonizmu, ponieważ fakt ten jawnie zaprzeczał teoriom głoszonym przez ewolucjonistów o samoistnym powstaniu i rozwoju życia.

Aż wreszcie po 32 latach, jak podają w dniu dzisiejszym o 16:22 Wiadomości onet.pl Nauka – Marsjański Orbiter Rozpoznawczy wreszcie wykrył na Marsie obecność węglanów, Jak wiadomo węglany to typowe chemiczne związki nieorganiczne. Ale tuba propagandowa ewolucjonizmu już zupełnie bezpodstawnie obwieszcza w tytule tej informacji. „Znaleziono dowód na obecność życia na Marsie.” I niestety takie są wszystkie urojone dowody słuszności teorii ewolucyjnych o samoistnym powstaniu i rozwoju życia do tak wielu różnorodnych form.

Pozdrawiam Andrzej

Kenobi

Post autor: Kenobi » 17 stycznia 2009, 13:09

„Znaleziono dowód na obecność życia na Marsie.”
Gzie znalazłeś tak brzmiący w jak cytacie tytuł? Bo mi się nigdzie nie udało takiego tytułu odszukać.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 17 stycznia 2009, 14:18

Kenobi, chyba żartujesz :-D

Ja wpisałem w google : Znaleziono dowód na obecność życia na Marsie

i od razu znalazłem :) http://wiadomosci.onet.pl/1884095,16,1,1,item.html :-D

i jeszcze to : http://www.3we.pl/index.php?option=com_ ... Itemid=134 :-/

Kenobi

Post autor: Kenobi » 17 stycznia 2009, 18:53

Kenobi, chyba żartujesz
Nie żartuję!!! Zrobiłem podobnie jak Ty, ale na stronach, które podajesz cytowane przez Ciebie zdanie ma tuż za ostatnim wyrazem znak zapytania. Zdanie, na którym Andrzej oparł swoją wypowiedź na temat spisku tuby propagandowej ewolucjonizmu pytajnika niema!!! Albo nie potrafię znaleźć cytowanego przez Andrzeja zdania albo takie zdanie nie istnieje. Dlatego proszę o podanie źródła, z którego zostało ono zaczerpnięte.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 17 stycznia 2009, 21:15

ja Cie kenobi zupełnie nie rozumiem - doszukujesz się czegoś ?

ważniejsze jest to że niema znaku zapytania, czy treść ???

jakoś tak wszyscy dzisiaj w Polsce skupiają się na bzdetach, zamiast zacząć myśleć o tym jak Polskę ratować - człowieku, przestań szukać dziury w całym, bo nawet nie wiem czemu to ma służyć ...

pozdr.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 17 stycznia 2009, 22:31

przestań szukać dziury w całym, bo nawet nie wiem czemu to ma służyć ...

może "kukaniu" :-D

Kenobi

Post autor: Kenobi » 18 stycznia 2009, 20:19

ja Cie kenobi zupełnie nie rozumiem - doszukujesz się czegoś ?
Jeżeli mam rację i Andrzej celowo usuną znak zapytania ze zdania „Znaleziono dowód na obecność życia na Marsie?” To znaczy, że dopuścił się świadomie manipulacji i posłużył się sfałszowanym dowodem.
ważniejsze jest to że niema znaku zapytania, czy treść ???
Z treści artykułów, które zacytowałeś nie wynika we żaden sposób, że znaleziono życie na Marsie! O co więc tu chodzi? Zabierasz głos w dyskusji zupełnie nieprzygotowany! Nie przeczytałeś nawet artykułów które cytujesz!

Dlatego mam pytanie do Andrzeja a nie do Ciebie bo widzę, że zupełnie nie jesteś zorientowany w temacie. Czy przedmiotowe zdanie jest oryginalne, czy zmanipulowane?

Andrzej Gdula

Post autor: Andrzej Gdula » 19 stycznia 2009, 08:59

Witaj Kenobi!

Ponieważ dotychczasowe wyniki badań sond Marsjańskich jednoznacznie potwierdzają, że nie znaleziono tam na Marsie żadnych śladów życia, czy to w formie skamieniałości, czy też w formie chociażby śladów homochiralnych związków organicznych, to tytuł dyskutowanej informacji prasowej powinien brzmieć;

„Nie znaleziono dowodu na obecność życia na Marsie.”

lub co najwyżej z pytajnikiem : „Nie znaleziono dowodu obecność życia na Marsie?”

Natomiast ukazał się tytuł notatki, zredagowany odwrotnie o deklaratywnym charakterze części słownej tego tytułu:

„Znaleziono dowód na obecność życia na Marsie”

To czy takie zredagowanie tytułu jest z pytajnikiem na końcu czy bez pytajnika, to tak zredagowana część słowna tego tytułu, sugeruje przekaz do odbiorcy, informacji nieprawdziwej odwrotnej w stosunku do rezultatów badań dokonanych przez sondy Marsjańskie.

I taka była intencja mojej pierwszej wypowiedzi, nie rozdzielając włosu na czworo.

Zresztą wskazałem na źródło tej notatki i każdy kto chciał mógł sobie ją przeczytać w całości w oryginalnym brzmieniu.

Pozdrawiam Andrzej

Kenobi

Post autor: Kenobi » 19 stycznia 2009, 18:31

Witaj Andrzeju! Tak się składa, ze uważnie śledzę wszelkie informacje dotyczące poszukiwania życia poza Ziemią. Dlatego po przeczytaniu informacji w której napisałeś, że ogłoszono iż takowe znaleziono nerwowo rzuciłem się w poszukiwaniu szczegółów tak rewelacyjnej informacji. Efekt poszukiwań znamy, Twoje wyjaśnienia dotyczące „zredagowanego odwrotnie o deklaratywnym charakterze części słownej tego tytułu” wyjaśniają nieporozumienie. Pozdrawiam, Kenobi

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 19 stycznia 2009, 18:50

:->

Rafał

Post autor: Rafał » 12 grudnia 2009, 06:16

Jakim cudem sprawa obecności bądź nieobecności czegokolwiek na marsie wpływa na prawdziwość lub nieprawdziwość teorii ewolucji?
Proszę podać jakikolwiek związek.

Co mają pozostałości biologiczne na obcej planecie do reguł przystosowawczych form żywych?

sylq1972

Post autor: sylq1972 » 6 lutego 2010, 14:23

Z naukowego punktu widzenia znacznie istotniejsza jest jak dotąd nierozstrzygnięta kwestia wody w stanie płynnej pod skorupą lodową księżyca Jowisza - Europy. Jeśli pod kilkukilometrową skorupą lodu znajduje się woda w stanie płynnym, a jest to możliwe, to najprawdopodobniej znajdują się tam mikroorganizmy, które nigdy nie miały kontaktu z życiem ziemskim a mogą wyjaśnić wygląd życia innego niż powstałe na Ziemi.
Oczywiście mowa jest o życiu pod postacią mikroorganizmów jednokomórkowych, nic ponad to.
Obserwacje Europy dają prawo sądzić, że jest tam woda, ale reszta to dywagacje teoretyczne, których nie da się empirycznie sprawdzić jeszcze przez przynajmniej 25 lat.

Natomiast muszę dodać, że nie wszystkie związki chemiczne uznawane standardowo za należące do chemii organicznej są z całą pewnością wynikiem istnienia życia. I tak ma się na przykład sprawa z obłokami metanolu w przestrzeni międzygwiezdnej - prawdziwy raj dla miłośników trunków, nieprawdaż? Te obłoki, których masa jest porównywalna z masą gwiazdy raczej nie powstała na drodze fermentacji szczątków organicznych. Choć i tu trwają spory na temat pochodzenia elementów składowych takich obłoków. Nie znam szczegółów, odsyłam w tym miejscu do literatury fachowej.
Znam raporty obserwatorium z Green Bank dotyczące odnalezienia w przestrzeni prostych cukrów.
Cytuję:
"Dzięki Radioteleskopowi im. Roberta C. Byrd’a w Green Bank (GBT), należącemu do Amerykańskiej Fundacji Naukowej, astronomowie okryli znaczne ilości zmrożonych cząsteczek cukru prostego w chmurze gazu położonej w pobliżu centrum Drogi Mlecznej, około 26 tysięcy lat świetlnych od Ziemi. Znalezisko sugeruje, że proste cząsteczki organiczne - podstawowe cegiełki budujące żywe organizmy, mogą powstawać samoistnie w przestrzeni kosmicznej."

Należy w tym miejscu dodać: te odkrycia ani nie potwierdzają ani nie zaprzeczają teorii powstania życia a tym bardziej teorii ewolucji. Dopiero zbadanie i potwierdzenie pochodzenia tych obłoków może poszerzyć naszą wiedzę i wpłynąć na wyżej wymienione teorie. A do tego nam raczej daleko.
Gdzie się pali książki, dojdzie w końcu do palenia ludzi.
Heinrich Heine (1797 - 1856)

ZoLdoN

Re: Na takich oszukańczych dowodach bazuje Teoria Ewolucji

Post autor: ZoLdoN » 13 lutego 2010, 00:17

Andrzej Gdula pisze:Witam!
Na takich oszukańczych dowodach bazuje Teoria Ewolucji Biologicznej.[...]
Andrzej Gdula pisze:Witam!
To czy takie zredagowanie tytułu jest z pytajnikiem na końcu czy bez pytajnika, to tak zredagowana część słowna tego tytułu, sugeruje przekaz do odbiorcy, informacji nieprawdziwej odwrotnej w stosunku do rezultatów badań dokonanych przez sondy Marsjańskie.
Witam.

Pogrubiłem fragment, który odnieść można do nazwy tego tematu.

Zastanówmy się bowiem w jaki sposób nazwa artykułu (na dodatek źle przytoczona) na onet.pl- portalu wzbudzającym wiele kontrowersji- może być podstawą do do jakichkolwiek zarzutów pod adresem teorii ewolucji?.

Ponieważ przytoczony przez pana artykuł nie odnosi się do w/w teorii, nazwę tematu " Na takich oszukańczych dowodach bazuje Teoria Ewolucji" uważam za celową manipulację z pana strony, obliczoną na zasugerowanie odbiorcy tekstu fałszywej informacji.

Sytuacja więc wydaje mi się dość paradoksalna.

Pozdrawiam.
ZoLdoN

kosiarz

Post autor: kosiarz » 17 lutego 2010, 07:51

Rafał napisał;
Jakim cudem sprawa obecności bądź nieobecności czegokolwiek na marsie wpływa na prawdziwość lub nieprawdziwość teorii ewolucji?
Proszę podać jakikolwiek związek.

Co mają pozostałości biologiczne na obcej planecie do reguł przystosowawczych form żywych?
Zoldon napisał;
Zastanówmy się bowiem w jaki sposób nazwa artykułu (na dodatek źle przytoczona) na onet.pl- portalu wzbudzającym wiele kontrowersji- może być podstawą do do jakichkolwiek zarzutów pod adresem teorii ewolucji?.
sylq1972 "im odpisał";
Należy w tym miejscu dodać: te odkrycia ani nie potwierdzają ani nie zaprzeczają teorii powstania życia a tym bardziej teorii ewolucji. Dopiero zbadanie i potwierdzenie pochodzenia tych obłoków może poszerzyć naszą wiedzę i wpłynąć na wyżej wymienione teorie. A do tego nam raczej daleko.
Szukajcie więc dalej! ;) na teraz pozostały manipulacje...bez pytajnika czy też z nim. ;-)

kosiarz

Post autor: kosiarz » 17 lutego 2010, 07:55

Jeszcze z tematu dotyczącego "potop i cuda".

Wszystkie te wyliczenia i obliczenia, osądy i opinie są NICZYM nie poparte, to science fiction!

Logicznym było w średniowieczu twierdzenie, iż Ziemia jest płaska! Bo gdyby była okragła, ludzie by z niej pospadali! ...ale nie wiedzieli o grawitacji.

ODPOWIEDZ