WSKSiM

sztuka, muzyka, sport...
Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 18 stycznia 2011, 15:24

Farmer pisze:Można się dowiedzieć, w którym miejscu "odwróciłem kota ogonem" i wypowiadałem się na temat przyznania orderu A. Michnikowi?. Przede wszystkim natomiast jaki ma to związek z kryteriami klasyfikacji uczelni wyższych??
No iwdzisz, jakbyś czytał ze zrozumieniem, to nie musiałbym Tobie tłumaczyć. :mrgreen:
Zdanie "Jak najbardziej" jest Twoją odpowiedzią na temat przyznania orderu Michnikowi.

Awatar użytkownika
Farmer

Post autor: Farmer » 18 stycznia 2011, 16:05

Farmer: "Te dane niezbicie dowodzą wyższość uczeni publicznych w Polsce. Powody takiego stanu rzeczy są oczywiste."

Coltrane
: Czyżby ?

Farmer: "Jak najbardziej"

Moja wypowiedź dotyczyła TEMATU, nie zaś poruszonego przez pana offtopu.

Skomentuję to posługując się pańską wypowiedzią: "No i widzisz, jakbyś czytał ze zrozumieniem, to nie musiałbym Tobie tłumaczyć".

Wróćmy do głównego wątku.
"Każdy odmawia jakieś polityczne modły. Tylko ołtarze nas różnią." Władysław Loranc
Niezrzeszony

Andrzej Gdula

Post autor: Andrzej Gdula » 19 stycznia 2011, 23:06

Witam!
Tak sobie myślę, że taka 20 letnia chodząca "uczciwość i rzetelność jak Farmer, powinien dla wyjaśnienia dodać - Nie dziwajcie się ludkowie, że jako deklaratywny 20 letni student znam się na tylu zagadnieniach i wiem tyle ile by wiedział normalne człowiek we wieku
dziadka.
Ale przecież znane są w historii przypadki geniuszy, którzy mieli taką wiedzę już we wieku kilku lat.
Chyba wszyscy tę aluzję zrozumieli.
A.G.

Awatar użytkownika
Farmer

Post autor: Farmer » 20 stycznia 2011, 00:07

Faktycznie... do odczytania kryteriów i tabeli niezbędne jest gruntowne przygotowanie specjalistyczne, doświadczenie i tytuł doktorski :-/ . Przynajmniej -jak można zrozumieć z powyższego wpisu- panu Gduli.

Wnosi pan uwagi w stosunku do rankingu?.
"Każdy odmawia jakieś polityczne modły. Tylko ołtarze nas różnią." Władysław Loranc
Niezrzeszony

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 20 stycznia 2011, 00:42

Andrzej Gdula pisze:Witam!
Tak sobie myślę, że taka 20 letnia chodząca "uczciwość i rzetelność jak Farmer, powinien dla wyjaśnienia dodać - Nie dziwajcie się ludkowie, że jako deklaratywny 20 letni student znam się na tylu zagadnieniach i wiem tyle ile by wiedział normalne człowiek we wieku
dziadka.
Ale przecież znane są w historii przypadki geniuszy, którzy mieli taką wiedzę już we wieku kilku lat.
Chyba wszyscy tę aluzję zrozumieli.
A.G.
Internet ma to do siebie, że można wpisać dane jakie się chce, że można udawać kogoś innego niż się jest, że można będąc działając anonimowo atakować bezczelnie, jak to ma miejsce w dziale dot. ewolucji. Tylko człowiek uczciwy, nie mający złych intencji, nie będzie ukrywał się za parawanem anonimowości i podawał fałszywe dane.

Andrzej Gdula

Post autor: Andrzej Gdula » 20 stycznia 2011, 00:45

Gdzieżbym śmiał się porównywać z takimi specami od metodologii nauki jak Farmer-sylq.
A gdybym nawet dziką metodą odczytał jakiś wynik z tabeli, to znowu by ktoś biegły w metodologi domagał się weryfikacji naukowej poprawności tego odczytu.
Poza tym teraz po tylu internetowych lekcjach metodologii, to jak pójdę na ogródek, to chyba będę musiał wcześniej zlecić jakiemuś specjaliście żeby mi podał w kolejnych punktach jaką metodą wolno mi będzie liczyć ilość gruszek na drzewie.
A już do przewidywania rocznego zbioru to chyba będzie konieczne zapisywanie codziennych obserwacji w zeszyciku, tylko nie wiem kto ten zeszyt ma codziennie kontrolować i akceptować wyniki.
Co to się ludzie narobiło. Niedługo zapewne będzie obowiązywać metodologia stania w kolejce po zakupy i chyba powołają też państwowe urzędy naukowych metodologów z państwowymi uprawnieniami, na którego czele chyba trzeba będzie postawić znanych internatów, wyróżniających się pod tym względem kilkuset postami.
A.G.
Co to się ludzie narobiło.

Awatar użytkownika
Farmer

Post autor: Farmer » 20 stycznia 2011, 00:53

Off-topic można zamieszczać -jak mniemam- w tym dziale:
Farmer pisze:Wnosi pan uwagi w stosunku do rankingu?.
Niezrzeszony

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 20 stycznia 2011, 01:30

Farmer pisze:Off-topic można zamieszczać -jak mniemam- w tym dziale:
Farmer pisze:Wnosi pan uwagi w stosunku do rankingu?.
No zobacz go, jaki cwaniaczek.
Widać że lubi kogoś w durnia robić. Jak dla mnie, to jednak typowy troll.

Awatar użytkownika
Farmer

Post autor: Farmer » 2 lutego 2011, 18:32

Po 2 latach moderowania forum wypadałoby zapoznać się z definicją "trollingu" panie Coltrane, by uniknąć bezpodstawnego pomawiania użytkowników forum. Pan Andrzej wpada wypisując inwektywny i offtopując, pan mu przyklaskuje, ale to ja jestem "trollem"?. Proszę sobie żartów nie robić.

Pomimo wielkiego szumu i krzyku nikt nie wniósł zastrzeżeń w stosunku do kryteriów klasyfikacji.
Niezrzeszony

Andrzej Gdula

Post autor: Andrzej Gdula » 2 lutego 2011, 18:38

Farmerku! przynajmniej nie udawaj niewiniątka i nie rób z siebie łagodnego baranka. A.G.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 2 lutego 2011, 22:59

Farmer pisze:Po 2 latach moderowania forum wypadałoby zapoznać się z definicją "trollingu" panie Coltrane, by uniknąć bezpodstawnego pomawiania użytkowników forum. Pan Andrzej wpada wypisując inwektywny i offtopując, pan mu przyklaskuje, ale to ja jestem "trollem"?. Proszę sobie żartów nie robić.
Nie przyklaskuję. Po prostu mamy z p. Andrzejem podobne poglądy na otaczający nas świat. A co do trolli, to nietrudno ich wyczuć. Oprócz moderowania tutaj, mam za sobą kilka lat działania na innych frontach. Miałem więc okazję przyjrzeć się społęczności internetowej. Dużo np. dały mi dyskusje z JŚ na pewnym czacie, dzięki czemu mogłem bliżej przyjrzeć się temu co głosi ta organizacja, jakie ma cele, oraz w jaki sposób ogłupia swoich członków, wszczepiając w nich niechęć i nienawiść do wszystkiego co pochodzi z KK. Podobnie działają trolle. Ich charakterystyczną cechą jest niechęć do PRAWDY.

Awatar użytkownika
Farmer

Post autor: Farmer » 3 lutego 2011, 02:21

Trudno zrozumieć mi związek ŚJ z poziomem kształcenia na polskich uczelniach wyższych... Po raz kolejny odbiegamy jednak od tematu. Na poprzedniej stronie zarzucił pan stronniczość przytoczonemu przeze mnie rankingowi. Nie doczekałem się jednakże udowodnienia tego zarzutu co każe mi traktować pański zarzut jako słowa puszczone na wiatr. W którym miejsce kryteria klasyfikacji są wg pana stronnicze i błędne?.
Niezrzeszony

Awatar użytkownika
gita

Re: WSKSiM

Post autor: gita » 27 lutego 2011, 10:33

Farmer pisze:
Gitka pisze:Dobrą szkołą dla absolwentów szkoły średniej jest WSKSiM.
Niestety trzeba płacic czesne. Moja najstarsza wnuczka za dwa i pół roku skończy szkołę średnią i wybierze dla siebie jakąś uczelnię wyższą.
Nie sądzę, aby jej rodziców stać bylo na opłacanie czesnego.
Warto popatrzeć co na temat tej szkoły jest na:
http://www.wsksim.com.pl/
Na chwilę obecną najwyższy poziom oferują uczelnie publiczne. Polecałbym więc wybór jednej z nich. Wszystko zależy od zainteresowań wnuczki i wybranym przez nią kierunku.
Przepraszam, że zostawiłam ten wątek wprowadzony przez siebie. Wynika to przede
wszystkim stąd, że temat potraktowałam osobiście, tzn z myślą o mojej wnuczce, która
do ukończenia szkoły średniej ma jeszcze dwa lata.
Obecnie uczęszcza do katolickiego liceum w Gdyni i rodzice najchętniej widzieliby ją w wyższej uczelni o podobnych walorach.
WSKSiM jest szkołą która zajmuje pierwsze miejsce w okręgu, a więc prezentuje wysoki pozim. Oczywiście wiele uczelni publicznych w Polsce równiez prezentują wysoki poziom kształcenia, ale chodzi również o wartości jakimi kieruja się profesorzy tych uczelni.

Awatar użytkownika
gita

Post autor: gita » 27 lutego 2011, 10:55

P.S.
W sobotę na wyjazdowej konferencji Civitas Christiana w Matemblewie, mieliśmy spotkanie
z dr hab. Frańciszkiem Makuratem wykładowcą na UG Wydział Nauk Społecznych.
Temat spotakania:Media-kształtowanie człowieka.
Tacy przezwoici ludzie są niestety w mniejszości na wyższych publicznych uczelniach.
Wnuczka ma zdolności humanistyczne wuięc wchodzi w grę taki kierunek.
Wiadomo, że trzeba pomóc młodym w wyborze uczelni w/g ich zdolności, zainteresowań oraz charakteru danej uczelni.
Gdyby większość wykładowców na Uniwersytecie Gdańskim WNS miałoby podobne poglądy do poglądów dr hab. Frańciszko Makurata, mozna byłoby wnuczce spokojnie polecić tę uczelnię, niestety tak nie jest.
W WSKSiM wykładowcy mają nie tylko wiedzę, ale równiez ich poglądy oraz wysoka kultura
sprzyja do właściwego kształtowania studentów.

Awatar użytkownika
Farmer

Post autor: Farmer » 17 maja 2011, 01:17

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze studiów powinny zostać perspektywy zatrudnienia. Niezbyt dobre orientuję się w kierunkach humanistycznych, lecz sugerowałby wybór prawa, jako kierunku, który umożliwi podjęcie pracy w zawodzie. Sam fakt ukończenia kierunku niecieszącego się popularnością na rynku pracy nie jest rozsądną decyzją.

Odnoście WSKSiM to prezentuje ona nieporównywalnie gorszy poziom i możliwości od wspomnianego Uniwersytetu Gdańskiego (choćby zaplecze dydaktyczne, możliwość uzyskania tytułu magistra czy praca naukowa).

Ocenę poglądów i kultury wykładowców UG i WSKSiM pozostawiam bez komentarza.
Niezrzeszony

ODPOWIEDZ