Czesław Niemen

sztuka, muzyka, sport...
sonia

Post autor: sonia » 7 czerwca 2009, 12:57

"dziwny jest ten świat" oj dziwny...............:)

ja uwielbiałam tę pieśn,ale jeszcze bardziej Jego dużo wcześniejszy utwór,BURIAGĘ

mój mąż natomiast nie lubił GO,ale jako człowieka ,

zawsze śmiałam się ze był "zazdrosny"

ale ponieważ zajmował sie przez jakis czas profesjonalnie obsługą

elektroniczną sprzetów muzycznych..... zdania .........do dzisiaj nie zmienił...

ot taki mały kamyk, w Naszych relacjach

jak chcę mu zrobić na złość TO puszczam własnie "dziwny świat"

a pamietacie jeszcze pocztówkowe nagrania....chyba nie,jesteście na TO za mlodzi....:)))

sonia

Post autor: sonia » 7 czerwca 2009, 12:58

ps specjalnie użyłam słowa pieśn,a nie piosenka............:)

Thrasher

Post autor: Thrasher » 7 czerwca 2009, 16:25

Coltrane pisze:
Thrasher pisze:Ciekawe czy dostaniecie zonka jak wam powiem, że Józef Skrzek nagrywał z Katem a nawet u Romka grał w dźwiękowej wersji Biblii Satanistycznej:). A co do Niemena, niezły był, ale znam dużo więcej i o wiele lepszych wokalistów.

Nie naszą rolą jest oceniać kogoś :-?

A co do Niemena, to był to geniusz, jaki pojawia się raz na 100 lat. Geniusz w każdym calu. Pokaż mi takiego gościa, co sam tworzył muzykę, i to przez duże M, sam ją wykonywał, i stworzył wiele niezapomnianych dzieł.

A propos, czy możesz wymienić ze 4-5 wokalistów którzy byli lepsi od Niemena ? I czy oni sami tworzyli muzykę, czy tylko użyczali swojego głosu do wykonywania utworów różnych kompozytorów ? Także wiesz, można mieć ładny głos, i to wszystko. Więc pytam, w czym ci wokaliści byli lepsi od Niemena ? Ponadto Niemen krzewił wiersze już nieco zapomnianego Norwida, za co mu wielka chwała.

I jeszcze jedno, talent w postaci wspaniałego głosu, człowiek otrzymał od Boga. Każdy talent powinien być wykorzystywany z myślą o uwielbieniu Tego, od kogo ten talent otrzymujemy. Tymczasem wielu wokalistów mając wspaniały głos, po prostu chwali w wykonywanych utworach szatana. Uważasz że taki wokalista właściwie wykorzystuje swój talent ?

Pozdrówko
Co do wokalistów moge wymienić ich na dzień dobry kilkunastu, tylko zaraz napiszecie, że wcale nie maja talentu, a i owszem piszą muzykę, a jak nie to inni członkowie zespołu( a kompozycje Niemena nie są bardzo wybitne, są wręcz banalne).

No to wymieniam: King Diamond - mój faworyt, koleś ma chyba największą skalę

głosu wśród wokalistów, umiejętnie ją wykorzystuje, czasem słuchacz ma wrażenie że w utworze występuje kilku wokalistów, w dodatku operuje tak wysokimi rejestrami, które u zwykłego śmiertelnika sprawiłyby trwałe uszkodzenie głosu.

Ronnie James Dio - piękny melodyjny wokal, wielka skala głosu, a klimat jaki tworzy jest niesamowity.

Chuck "Evil Chuck" Schuldiner - chyba najlepszy growler wszechczasów, do tego świetny gitarzusta. Również miał wysokie rejestry, spokojnie zaśpiewałby kawałki Czesława, a Niemen Chucka nie.

Joe Belladona - Może nie za duża skala, ale za to tą którą ma wykorzystuje lepiej anizeli większość ludzi o większej skali.

Z polskich: Roman Kostrzewski i Grzegorsz Kupczyk( posłuhajcie Turbo - Dorosłe dzieci to zrozumiecie o co biega). Resztę dopiszę za godzinę, zaraz wracam.

sonia

Post autor: sonia » 7 czerwca 2009, 16:50

:-D

Thrasher

Post autor: Thrasher » 7 czerwca 2009, 16:55

sonia pisze::-D
Można jaśniej przekaz?

Dokańczając już bez opisów po prostu wymienie:Brian Troch. John Bush, James Hetfield(również gitarzysta), Phil Anselmo, Ozzy, Rob Halford(drugi najlepszy wokalista), Bobby "Blitz" Ellsworth i Chuck Billy. Wystarcza?

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 7 czerwca 2009, 17:24

:-D hahaha, tylko pogratulować Ci idoli :lol:

Thrasher

Post autor: Thrasher » 7 czerwca 2009, 17:33

Co hahaha? Przykro mi że słucham najlepszej muzyki ludzkości, a wy chłopców na żel z Opola:). Do metalu trzeba mieć jaja, wielkie i męskie, nie wasze, małe i pedalskie.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 7 czerwca 2009, 17:35

Thrasher pisze:Co hahaha? Przykro mi że słucham najlepszej muzyki ludzkości, a wy chłopców na żel z Opola:). Do metalu trzeba mieć jaja, wielkie i męskie, nie wasze, małe i pedalskie.

uuu, pedalskie mówisz, no piknie :-/

Thrasher

Post autor: Thrasher » 7 czerwca 2009, 18:04

Coltrane pisze:
Thrasher pisze:Co hahaha? Przykro mi że słucham najlepszej muzyki ludzkości, a wy chłopców na żel z Opola:). Do metalu trzeba mieć jaja, wielkie i męskie, nie wasze, małe i pedalskie.

uuu, pedalskie mówisz, no piknie :-/
No przewspaniale. I tak pójdziecie do piekła:).

Awatar użytkownika
longinus9

Post autor: longinus9 » 7 czerwca 2009, 19:22

Biedaczynko jesteś nieszczęśliwy i chcesz to wykszyczeć, chcesz zaimponować.

Ale czym chcesz zaimponować ? Ubogim językiem. Myślisz, że my "życia" nie znamy.

Możemy tylko Cię ostrzec nie utop się w tym Twoim życiu, nikt za Tobą nie zatęskni ani kolesie ani dziewczyny. Świat pójdzie dalej a Ty będziesz odpływał w dół. Warto się nad tym zastanowić.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 7 czerwca 2009, 19:53

Thrasher pisze:

No przewspaniale. I tak pójdziecie do piekła:).

patrz mlodziencze, abys sam tam nie trafil, czego Ci oczywiscie nie zycze ...

Thrasher

Post autor: Thrasher » 7 czerwca 2009, 20:47

Uśmiałem sie nieźle:). Ja korzystam w pełni z życia i mam być nieszczęśliwy, albo wam imponować? Cholera i nie jestem wcale "młodzieńcem", to tylko krzepą. Nikt za mną nie zatęskni? Kurde my się znamy czy co?:)

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 7 czerwca 2009, 21:11

Thrasher pisze:Uśmiałem sie nieźle:). Ja korzystam w pełni z życia i mam być nieszczęśliwy, albo wam imponować? Cholera i nie jestem wcale "młodzieńcem", to tylko krzepą. Nikt za mną nie zatęskni? Kurde my się znamy czy co?:)

sluchaj sobie, sluchaj, stary pryku, baw sie dobrze, niech ci na zdrowie wyjdzie ...

a co ty wlasciwie od nas chciales, bo ja juz sam nie wiem :lol:

Thrasher

Post autor: Thrasher » 7 czerwca 2009, 21:12

Coltrane pisze:
Thrasher pisze:Uśmiałem sie nieźle:). Ja korzystam w pełni z życia i mam być nieszczęśliwy, albo wam imponować? Cholera i nie jestem wcale "młodzieńcem", to tylko krzepą. Nikt za mną nie zatęskni? Kurde my się znamy czy co?:)

sluchaj sobie, sluchaj, stary pryku, baw sie dobrze, niech ci na zdrowie wyjdzie ...

a co ty wlasciwie od nas chciales, bo ja juz sam nie wiem :lol:
Nie, to wy się na mnie rzuciliście obrażając mój gust muzyczny:).

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 7 czerwca 2009, 21:22

sluchaj szanowny forumowiczu - to ty nas tutaj obrazasz, wyzywajac od pedalow, i jeszcze zyczysz nam abysmy do piekla trafili ...

idz ty lepiej ns stronke dla satanistow, i nie zawracaj nam d....

ODPOWIEDZ