Katoliku !

Wiara Ojców naszych
Awatar użytkownika
Endek

Re: Katoliku !

Post autor: Endek » 3 lutego 2011, 20:09

Coltrane pisze: No ładnie. Chyba nie tak powinno się opowiadać o Bożej Miłości, o tym jak bardzo P.Bóg nas kocha. Że właśnie po to założył Kościół, aby nam pomóc. I że właśnie po to oddał za nas życie, aby przywrócić nas do życia.

Ateiści, agnostycy i różnej maści wyznawcy różnych dziwnych nurtów, jak to przeczytają, to co sobie pomyślą ? :-/
Nie widzisz że to nie jest do ateistów i agnostyków tylko letnich katolików?Tacy są największym ciężarem dla Kościoła.Tylko, że o letniość każdy z nas może być posądzonym.
Kończy się czas bylejakości i trzeba się będzie zdecydowanie opowiedzieć albo z Kościołem, albo z księciem tego świata?
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 3 lutego 2011, 20:33

Endek pisze:Nie widzisz że to nie jest do ateistów i agnostyków tylko letnich katolików?Tacy są największym ciężarem dla Kościoła.Tylko, że o letniość każdy z nas może być posądzonym.
Kończy się czas bylejakości i trzeba się będzie zdecydowanie opowiedzieć albo z Kościołem, albo z księciem tego świata?
Nie no spoko, tyle że ateista też to może przeczytać.
A co do świętości, to trzeba ją realizować od zaraz, a nie czekać na nie wiadomo kiedy.
Jak mówi Mądra Księga : "Nie znacie dnia ani godziny". Trzeba więc być gotowym każdego dnia. Bo jeszcze tej nocy możemy rozstać się z życiem.

Awatar użytkownika
Farmer

Post autor: Farmer » 3 lutego 2011, 20:49

Chwila..!!

Osoba, która w stosunku do ludzi używa słów per "kupo gówna", "wypierdalaj", "ścierwa takiego jak Ty" sama nie praktykuje . Bo jak można takie podłe słowa odnieść do nauczania Jezusa?. Nie przypominam sobie, by podczas ostatniej wieczerzy Chrystus nazwał Judasza "ścierwem" i kazał mu "wypierdalać"... Osobiście uważam, że taka interpretacja wiary jest wręcz patologiczna.
"Każdy odmawia jakieś polityczne modły. Tylko ołtarze nas różnią." Władysław Loranc
Niezrzeszony

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 3 lutego 2011, 21:28

Coltrane pisze:
Endek pisze:Nie widzisz że to nie jest do ateistów i agnostyków tylko letnich katolików?Tacy są największym ciężarem dla Kościoła.Tylko, że o letniość każdy z nas może być posądzonym.
Nie no spoko, tyle że ateista też to może przeczytać.
A co do świętości, to trzeba ją realizować od zaraz, a nie czekać na nie wiadomo kiedy.
Jak mówi Mądra Księga : "Nie znacie dnia ani godziny". Trzeba więc być gotowym każdego dnia. Bo jeszcze tej nocy możemy rozstać się z życiem.
Jednak słownictwo na plakacie zostało mocno nagięte. Nie dało się tego inaczej wyrazić?

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 3 lutego 2011, 22:17

KASIA pisze:Jednak słownictwo na plakacie zostało mocno nagięte. Nie dało się tego inaczej wyrazić?
No właśnie.
Sam widzisz Endeku, że czytający to z niesmakiem do tego się odnieśli ... :-/
Ja to jeszcze delikatnie zareagowałem ...

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 4 lutego 2011, 11:08

Farmer pisze:Chwila..!!

Osoba, która w stosunku do ludzi używa słów per "kupo gówna", "wypierdalaj", "ścierwa takiego jak Ty" sama nie praktykuje . Bo jak można takie podłe słowa odnieść do nauczania Jezusa?. Nie przypominam sobie, by podczas ostatniej wieczerzy Chrystus nazwał Judasza "ścierwem" i kazał mu "wypierdalać"... Osobiście uważam, że taka interpretacja wiary jest wręcz patologiczna.
Czy z taką nadwrażliwością nie potępiasz samego Chrystusa, który kuglarzy, lichwiarzy i innych luźno traktujących miejsce sacrum w świątyni, po prostu wywalił na zbity pysk?I miłych słów wobec nich raczej nie dobierał.
Ew. św. Jana 2/14-17/
I zastał w świątyni sprzedających woły i owce, i gołębie, i siedzących wekslarzy. (15) I skręciwszy bicz z powrózków, wypędził ich wszystkich ze świątyni wraz z owcami i wołami; wekslarzom rozsypał pieniądze i stoły powywracał, (16) a do sprzedawców gołębi rzekł: Zabierzcie to stąd, z domu Ojca mego nie czyńcie targowiska. (17) Wtedy uczniowie jego przypomnieli sobie, że napisano: Żarliwość o dom twój pożera mnie. (18)
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 4 lutego 2011, 11:42

Zabierzcie to stąd, z domu Ojca mego nie czyńcie targowiska. (17) Wtedy uczniowie jego przypomnieli sobie, że napisano: Żarliwość o dom twój pożera mnie. (18)
Skąpo jednak opisuje tu Ewangelia słownictwo Chrystusa- prawda ?
Gwałtowny, żarliwy ale nie wulgarny i nie poniżający Człowieka tylko jego czyny. Wkładanie własnych przekleństw w cudze usta tu księdza z plakatu jest obrzydliwe. Farmer na pewno odejdzie zbudowany mówiąc dobrze że nie jestem jak Oni.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 4 lutego 2011, 12:28

KASIA pisze:Skąpo jednak opisuje tu Ewangelia słownictwo Chrystusa- prawda ?
Gwałtowny, żarliwy ale nie wulgarny i nie poniżający Człowieka tylko jego czyny. Wkładanie własnych przekleństw w cudze usta tu księdza z plakatu jest obrzydliwe. Farmer na pewno odejdzie zbudowany mówiąc dobrze że nie jestem jak Oni.
Kasia ma tu w pełni rację Endeku. Ja też patrzyłem na to zniesmaczony.
Dajesz tylko fatalne świadectwo o sobie jako katoliku.

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 4 lutego 2011, 12:43

Coltrane pisze:
Kasia ma tu w pełni rację Endeku. Ja też patrzyłem na to zniesmaczony.
Dajesz tylko fatalne świadectwo o sobie jako katoliku.
Zanim kogoś oskarżysz, to wpierw pomyśl.Po pierwsze to nie jestem autorem tego plakatu, a po drugie choć mam mieszane uczucia względem jego treści, to o wiele bardziej brzydzę się pięknoduchami czyniącymi innym łajdactwo ale ubrane w piękne słowa. Umieściłem ten plakat jako element wzbudzający kontrowersje i chęć zabrania głosu.Widzę, że faryzejstwo z was aż kipi.
KASIA pisze: Wkładanie własnych przekleństw w cudze usta tu księdza z plakatu jest obrzydliwe. Farmer na pewno odejdzie zbudowany mówiąc dobrze że nie jestem jak Oni.
Zdjęcie tego kałana najprawdopodobniej jest tam za jego zgodą. A czy układne słówka przekonały letnich ?Farmer ma swoje zdanie, choć dane mu było poznać chociaż oględnie zasady nauki KK.Jest mnóstwo informacji na ten temat.To będzie jego świadomy wybór.
"Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony." Mar. 16:16.
Ks. Piotr Semenko CR pisze:
Tylko Kościół daje zbawienie, że, kto Kościoła nie słucha, niech tobie będzie jako poganin i jawnogrzesznik; kto wami, tj. Kościołem, pogardza, mną pogardza, a kto mną gardzi, gardzi tym, który mię posłał. – Idźcie, opowiadajcie; kto nie uwierzy, będzie potępiony, i jeszcze: Kto nie wierzy, ten już jest osądzony. To wszystko Bóg mówi, Bracia moi, i każe nam to Wam powtarzać, abyście przecie ze snu powstali, aby się Wam uszy ducha Waszego otworzyły i abyście przecie usłuchali głosu Bożego! Alboż to Wam się zdaje, że można Boga nie słuchać? Prawda, że kto jest w dobrej wierze poza Kościołem, tego potępienie Boże nie dosięga. Lecz ci z Was, co są poza Kościołem, czyż są poza Kościołem w dobrej wierze? Czy nie wiedzą o tym, że Bóg im każe być w Kościele? A jeśli wiedzą, jakimże sumieniem ociągają się jeszcze? Nie lękająż się potępienia Bożego? O, wielkim snem śpi ta dusza, która na to nie zadrży!

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 4 lutego 2011, 13:06

Endek pisze:Zdjęcie tego kałana najprawdopodobniej jest tam za jego zgodą.
A skąd ta pewność ?

P.S. Ja jak nie jestem czegoś pewien, i mam wątpliwości co do treści, to po prostu tego nie zamieszczam.

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 4 lutego 2011, 13:15

Coltrane pisze:
Endek pisze:Zdjęcie tego kałana najprawdopodobniej jest tam za jego zgodą.
A skąd ta pewność ?
Pewności nigdy nie ma, ale dziwie się że mocne i niedobierane słowa czynią w was takie zgorszenie.Znam porządnych ludzi przez otoczenie odbieranych jako nieokrzesanych chamów, ale na których można polegać w najtrudniejszych chwilach i odwrotnie, że na tych kulturalnych raczej liczyć nie można.Tak się w życiu sam przekonałem.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 4 lutego 2011, 14:50

Endek pisze:Znam porządnych ludzi przez otoczenie odbieranych jako nieokrzesanych chamów, ale na których można polegać w najtrudniejszych chwilach i odwrotnie, że na tych kulturalnych raczej liczyć nie można.Tak się w życiu sam przekonałem.
Owszem, pozory często mylą.

A wracając do tego co zamieściłeś, to zapytaj sam siebie, czy byś tak komuś odpowiedział, ale słowo w słowo ? A ten na zdjęciu to wcale nie musi być ksiądz. Mógł np. ktoś założyć koloratke i udawać księdza (do zdjęcia). Wszystko jest możliwe.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 4 lutego 2011, 14:50

dziwie się że mocne i niedobierane słowa czynią w was takie zgorszenie.
W innym miejscu byłoby to do przełknięcia , ale nie w posługiwaniu się przekazywaniem Ewangelii. Endek tyle czasu poświęcasz pielęgnowaniu wierności sacrum gdzie oddzielamy brudne rzeczy od spraw Boskich . Więc chyba to rozumiesz ..Ciesz się to Twoja szkoła dała efekt. W ewangelizacji nie można wybierać złych przedmiotów do zrobienia czegoś dobrego -tu środek był niesmaczny .

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 4 lutego 2011, 14:59

Coltrane pisze:
A wracając do tego co zamieściłeś, to zapytaj sam siebie, czy byś tak komuś odpowiedział, ale słowo w słowo ? A ten na zdjęciu to wcale nie musi być ksiądz. Mógł np. ktoś założyć koloratke i udawać księdza (do zdjęcia). Wszystko jest możliwe.
Wyobraź sobie, że znajomy opowiadać mi zaczął jak potraktował księdza po kolędzie, gdy ten u niego zawitał z wizytą.Znajomy owszem za wierzącego się uważa, ale nie potrzebuje pośrednictwa,, klech".Tak się wyraził do mnie po czym dodał, że ksiądz zwrócił mu uwagę na brak na stole Pasyjki i świeczek.Wtedy znajomy miał się po chamsku wypowiedzieć,że jak idzie on na fuchę, to graty zabiera z sobą. Nie wytrzymałem i wygarnąłem mu tekst podobny do tego plakatowego. Mam absolutny brak tolerancji dla ochrzczonych, wychowanych w katolickich rodzinach i po judaszowsku traktujących Kościół.

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 4 lutego 2011, 18:12

KASIA pisze:Farmer na pewno odejdzie zbudowany mówiąc dobrze że nie jestem jak Oni.
Coś o takich jak Farmer

Drogi „ateisto”!

Właśnie wyszedłeś z kancelarii. Przyszedłeś po zaświadczenie, że jesteś „wierzący i praktykujący”. Chcesz być chrzestnym - świadkiem wiary. Przypomniałem sobie ciebie z katechezy. Chodziłeś na nią 2 lata, potem przepisałeś się na etykę (religia była na 7 i 8 g. więc mogłeś wcześniej wracać do domu). Na moje pytanie: „Po co w ogóle chodziłeś?” odpowiedziałeś: „Bo starzy mi kazali”. Pamiętam cię doskonale. Non stop przeszkadzałeś, a Twoje wypowiedzi ograniczały się do sloganów, którymi wydawało ci się, że zamkniesz mi usta w stylu: „A co ksiądz powie o Inkwizycji?”, „A może porozmawiamy o Wyprawach Krzyżowych?”. Swoje pytania zadawałeś często, ale nigdy nie słuchałeś odpowiedzi. Za to wielokrotnie słyszałem jak burczałeś pod nosem myśląc, że nie rozpoznam twojego głosu hasła: „Ave satan” lub „Krzyż i miecz”. Kiedy cię poprosiłem o sprecyzowanie, o co ci właściwie chodzi odpowiedziałeś, że: „Wszystkiemu winna jest religia, bo przez nią są wszystkie wojny”. Zapytałem wówczas: „W imię jakiej religii Stalin, wymordował 70 milionów osób” i „Czy Hitler też był wierzący?”, a potem „Która religia przyczyniła się do tego, że podczas Rewolucji Francuskiej w imię „wolności, równości i braterstwa” wymordowano 25% ludności Wandei, a w samym tylko Paryżu gilotynowano 800 osób miesięcznie?”. Odpowiedziałeś, że „I tak mnie ksiądz nie przekona”. Oczywiście, każdy ma prawo do własnych sądów nawet tych sprzecznych z rzeczywistością.
Zaświadczenia dziś nie dostałeś, bo pamiętałem, że nie byłeś bierzmowany. Tak, tak wyrzuciłem cię, ale nie dlatego, że miałeś odwagę głosić swoje poglądy (tak tłumaczyłeś to rodzicom) ale po prostu dlatego, że nie umiałeś zachować się w kościele. Ciągłe rozmowy, śmiechy, dogadywania, nawet podczas podniesienia.
Spotkamy się znowu za cztery lata, w kościele, na chrzcie twojego syna. Będziesz udawał, że się nie znamy. Wcześniej do kancelarii wyślesz żonę – ty przecież z czarnymi nie rozmawiasz - która poinstruowana przez ciebie powie mi: „Nie mamy ślubu kościelnego. Mój mąż, znaczy się mój partner twierdzi, że ten papier w naszym związku i tak niczego nie zmieni. Ale chyba nie ukarze ksiądz dziecka odmową chrztu, tylko dlatego, że nie mamy ślubu? Ono przecież niczemu nie jest winne.”
Ponownie spotkany się jak będziesz miał 28 lat. Przyjdziesz znowu do kancelarii, tym razem po ślub. W konfesjonale powiesz, że nie byłeś 10 lat u spowiedzi, bo nie czułeś takiej potrzeby. Twój syn będzie przed wami niósł obrączki. Ty będziesz w eleganckim garniturze, a twoja żona w pięknej białej sukni symbolizującej o ironio czystość i dziewictwo. A ja za każdym razem jak cię zobaczę będę miał ochotę powiedzieć (cytując Pawła Małaszyńskiego z filmu „Biała sukienka”): „Ty nawet porządnym ateistą być nie umiesz, bo porządny ateista to jest gościu, to jest ktoś, a ty jesteś takim żałosnym dupkiem obrażonym na Pana Boga”. Ale powstrzymam się i tylko zanucę pod nosem pieśń: „Wróć synu wróć z daleka, wróć synu wróć ojciec czeka.”

Z poważaniem
Twój były ksiądz katecheta

Do napisana tego tekstu zainspirowały mnie spotkania z "prawdziwymi" ateistami, których w Polsce mamy tysiące.
ks. Waldemar Cwynar

http://maurycy.parafia.info.pl/?p=main& ... 6dc1e88b1d

ODPOWIEDZ