Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

Wiara Ojców naszych
Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56
Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

Post autor: Syriusz » 22 lutego 2012, 20:39

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

W nocy z 24 na 25 lutego na Jasnej Górze odbędzie się drugie czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Ojcowie Paulini zapraszają na drugie ogólnopolskie czuwanie modlitewne Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Spotkanie odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego w kaplicy Sakramentu Pokuty.

Rozpoczęcie planowane jest po Apelu Jasnogórskim. Intencją modlitwy będzie prośba o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Pierwsze czuwanie odbyło się w nocy z 27 na 28 stycznia. Było połączone z comiesięczną modlitwą Instytutu Prymasowskiego w intencji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. W ciągu miesiąca przybyło ponad 7 tysięcy członków Krucjaty, w tym dwóch biskupów: bp Jan Sobiło, biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej i bp Paweł Socha, emerytowany biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dołączyli 2 lutego. W tym momencie w Krucjacie Różańcowej uczestniczy 13 biskupów na 135 składających się na polski episkopat.

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę trwa od czerwca 2011 roku. Zgłosiło się do niej już niemal 78 tysięcy Polaków z kraju i z całego świata. W różnych rejonach Polski odbywają się zamawiane przez członków Krucjaty Msze za Ojczyznę. Informacje o rozwoju Krucjaty, najbliższych spotkaniach oraz relacje ze spotkań odbytych można znaleźć na stronie www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl.

Autor: pł, | Źródło: Niezalezna.pl, krucjatarozancowazaojczyzne.pl,

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Re: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

Post autor: Coltrane » 1 maja 2012, 22:06

Pielgrzymka-Marsz Patriotów 3 maja 2012 r.

3 maja 2012 r., w 50. rocznicę ogłoszenia Najświętszej Maryi, Królowej Polski, główną patronką Polski, zgromadzimy się wszyscy o godzinie 10:00 w Parku Traugutta i wyruszymy w pielgrzymce przez Warszawę.


Przejdziemy w religijno-patriotycznym skupieniu, modlitwie i pokucie od Krzyża w Parku Traugutta, przez Nowe i Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Most Poniatowskiego do Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej na Kamionku. Tu odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Podczas Pielgrzymki – Marszu Patriotów przewidziana jest defilada grup rekonstrukcyjnych (z różnych okresów historii Polski), które później będą szły na czele pielgrzymki. Odbędzie się także koncert pieśni patriotycznych.

Przygotujmy się do tej uroczytsości już dziś, myśląc o naszym udziale w zamanifestowaniu miłości do Boga, Jego Matki i do Ojczyzny. Zapraszamy polskich patriotów! Zapraszamy wspólnoty, stowarzyszenia katolickie, bractwa religijne, parafie do godnego uczczenia dnia 3 maja, które z dawna w Polsce jest nie tylko świętem państwowym, lecz przede wszystkim jest świętem naszej Królowej.

Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, każdy będzie mógł uczestniczyć w swym kolorycie, barwach, z chorągwiami, feretronami, sztandarami.

Pytania i zgłoszenia można kierować na adres:
Grzegorz Senatorski tel. 601 259 706
sekretariat@KrucjataRozancowaZaOjczyzne.pl

ZAPRASZAMY !

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Re: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

Post autor: Coltrane » 4 maja 2012, 14:48

Marsz Patriotów – 3 maja 2012

3 maja ulicami Warszawy przeszedł Marsz Patriotów organizowany przez Krucjatę Różańcową za Ojczyznę. Odbył się on z racji 50. rocznicy ogłoszenia przez papieża Jana XXIII, Maryi, Królowej Polski, główną patronką Polski.

Uczestnicy zgromadzili się o 10 rano przy krzyżu w Parku Traugutta, gdzie odbył się ponad godzinny apel, który rozpoczął wspólny śpiew Pieśni Konfederatów Barskich: – Bo u Chrystusa my na ordynansach, słudzy Maryi – zabrzmiało. Zebranych powitał dr Grzegorz Senatorski, organizator Marszu, prezes Stowarzyszenia im. 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich. Następnie obecny tam ks. Łukasz Kadziński pobłogosławił olbrzymi feretron z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej.

Zaraz potem zebrani usłyszeli krótki rys historyczny na temat dnia 3 maja i święta Maryi, Królowej Polski oraz odczytano także dokument Świętej Kongregacji Obrzędów z 1962 roku ogłaszający Jej główny patronat nad Ojczyzną:

Ojciec Święty, Jan XXIII, (…) łaskawie przyjąwszy prośby i pragnienia Jego Eminencji ks. Arcybiskupa Gnieźnieńskiego i Warszawskiego, Prymasa Polski, oraz Ich Ekscelencji wszystkich Biskupów Polski, jak też duchowieństwa diecezjalnego i zakonnego oraz całego ludu polskiego, w drodze szczególnej łaski zatwierdził, czyli ustanowił i ogłosił: Najświętszą Maryję Pannę pod wezwaniem „Królowej Polski” główną wobec Boga Patronką niebieską całego Narodu Polskiego, jak również świętych Wojciecha oraz Stanisława, Biskupów i Męczenników, równorzędnymi Patronami głównymi, a św. Stanisława Kostkę, Wyznawcę, Patronem drugorzędnym, wraz ze wszystkimi prawami i liturgicznymi przywilejami, przysługującymi, zgodnie z rubrykami i dekretami, Patronom miejscowym.

Kolejnym punktem był koncert patriotyczny: wystąpili p. Jacek Kowalski z zespołem oraz Andrzej Kołakowski – de facto obaj członkowie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Kulminacyjnym momentem apelu było odczytanie przez ks. Kadzińskiego modlitwy Stefana kard. Wyszyńskiego z 1960 roku skierowanej do Jasnogórskiej Pani:

Oddajemy się wszyscy Tobie całkowicie na własność, na pełną służbę, z duszą i ciałem, umysłem, wolą i sercem. Już nie chcemy mieć nic swojego i nic dla siebie. Wiemy, że dla dochowania wierności naszym przyrzeczeniom, potrzeba nam potężnej i zwycięskiej wiary w to, że Ty zwyciężysz! (…) Wiemy, że w Polsce potrzeba dzisiaj wiary, która by góry przenosiła, bo tylko wtedy zwyciężymy. O taką wiarę Cię prosimy, abyśmy nawet w sytuacji bez wyjścia, wobec niemożliwości, jeszcze Tobie wierzyli; abyśmy wierzyli – zda się – w niemożliwe, jak Ty uwierzyłaś w Niemożliwe… Ale u Boga żadne słowo nie jest niemożliwe, zwłaszcza wtedy, gdy Ty wstawiasz się za nami… (…)

Oto nas masz korzących się Tobie, Najlepsza Matko nasza. Wielkie są nasze pragnienia – niewielkie możliwości. Ale Ty wszystko możesz… Działaj przez tak liche i słabe narzędzia, które tu widzisz. To ty zwyciężasz, a my Ci chcemy tylko pomagać do zwycięstwa. Wiemy, że w Polsce musi istnieć gromada ludzi, którzy Ci całkowicie, z całą pokorą zaufają; którzy zrzucą pychę i wyniosłość ze swych serc i będą Ci służyć w cichości, cierpliwości i pokoju, jak Ty służyłaś w Betlejem i w Nazarecie.

Królowo Polski! Uznajemy Twoje królowanie w Ojczyźnie naszej. Pragniemy przyczynić się do umocnienia Twego władania. Chcemy tej sprawie służyć na każdym posterunku, na którym Opatrzność Boga nas postawiła.

Po tej modlitwie obecni tam członkowie grup rekonstrukcyjnych, stowarzyszeń im. 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich, 2. Pułku Ułanów Grochowskich i 10. Pułku Ułanów Litewskich przedefilowali przed Obrazem Pani Jasnogórskiej oddając Jej cześć i potwierdzając Jej panowanie nad polskim żołnierzem.

Około 11:30 Marsz wyruszył. Na czele szli członkowie wspomnianych grup rekonstrukcyjnych, później feretron Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski, dalej 4 metrowy krzyż, a za nim patrioci z flagami i obrazami.

Podczas Marszu zatrzymywano się przy kościołach, by tam rozważać stacje Drogi Krzyżowej w oparciu o teksty Prymasa Wyszyńskiego: Wzywam Was wreszcie do apostolstwa prawdy Bożej. Musicie dać świadectwo prawdzie, odważnie się przyznać do prawdy, do Chrystusa i Jego Kościoła. Musicie mieć odwagę mówienia o prawdzie, świadczenia prawdy uczynkiem i słowem. Chociaż jednemu człowiekowi powiedzcie coś dobrego o Bogu i Jego Kościele! Chociaż raz dajcie świadectwo prawdzie! … i wiele innych.

Pochód, w czasie którego nieustannie śpiewano pieśni na cześć Maryi i patriotyczne, przeszedł przez ul. Przyrynek, Rynek Nowego Miasta, ul. Freta, Długą, Miodową, następnie skierował się w stronę katedry św. Jana, by stamtąd wrócić ponownie do Miodowej. Kiedy Marsz szedł Krakowskim Przedmieściem, wielu ludzi klaskało i pozdrawiało maszerujących. Przed pomnikiem Stefana kard. Wyszyńskiego odczytano modlitwę o Jego rychłą beatyfikację.

Marsz przeszedł Nowym Światem i dalej, przez Most Poniatowskiego aż do Kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej na Kamionku, gdzie pielgrzymi dotarli na godzinę 15:30.

O 16 rozpoczęła się Msza Święta. Celebrował ją ks. Łukasz Kadziński wraz z ks. prałatem Józefem Majem i ks. Stanisławem Małkowskim. W homilii ks. prałat Maj wskazał na konieczność obrony wiary i polskości, szczególnie wśród młodzieży.

Miejscowy proboszcz, ks. prałat Zygmunt Podstawka, nie tylko serdecznie przyjął uczestników Marszu, ale zaprosił od razu do swojej parafii za rok. Po Mszy Świętej dla maszerujących ponownie zagrał Jacek Kowalski.

Marsz Patriotów zgromadził w różnych swoich etapach od 3 000 do 5 000 osób. Licznie uczestniczyły w nim rodziny z dziećmi. Obecni zostali zaproszeni do udziału również w innych wydarzeniach związanych z Krucjatą Różańcową za Ojczyznę: w Mszach odbywających się w każda drugą niedzielę miesiąca w kościele oo. Paulinów na Nowym Mieście w Warszawie oraz w comiesięcznych Czuwaniach na Jasnej Górze. W ostatnim z nich, tydzień temu, wziął udział ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Kolejne planowane jest w nocy z 25 na 26 maja.

http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/2 ... maja-2012/

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Re: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

Post autor: Coltrane » 6 czerwca 2012, 15:27

Drodzy uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Dziś (6 czerwca) przedstawiciele Sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę będą występował w Rozmowach Niedokończonych w TV Trwam oraz w Radiu Maryja. Ojcowie Redemptoryści zaprosili Sekretariat, aby opowiedział o dziele Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. O godz. 18 odbędzie się transmisja w TV Trwam, a o 21.30 radiowa audycja w Radiu Maryja. Programy te będą powtórzone następnego dnia. Transmisja obydwu audycji odbywać się będzie również za pośrednictwem Internetu: TV Trwam i Radio Maryja.
Dodajmy, że homilia ks. abpa Andrzeja Dzięgi wygłoszona na 5 czuwaniu Krucjaty na Jasnej Górze była na żywo transmitowana przez Radio Maryja.
Prosimy też o modlitwę za dzieło Krucjaty, które 15 czerwca będzie obchodziło pierwszą rocznicę swojego powstania.Bóg zapłać za zaangażowanie, dajmy z siebie więcej a owoce na pewno będą.

Z Bogiem i Maryją,
Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Zapraszamy do słuchania.

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 1 października 2012, 09:08

"Radosław Pazura dał się sfotografować na okładkę „Idziemy” z różańcem. W przypadku Pazury pokazywanie się na zdjęciu z różańcem nie jest pozą. To część prawdy o nim, o jego życiu. I o tej prawdzie gotów jest świadczyć. Aktor przyznaje, że Różaniec rozważa codziennie. Zresztą nie on jedyny. Do codziennej modlitwy różańcowej w tym numerze „Idziemy” z całą naturalnością przyznaje się Jerzy Zelnik, Krzysztof Ziemiec i wielu innych ludzi szeroko rozumianego show-biznesu. Modlitwa jest dla nich tak samo naturalna jak oddech" - pisze ks. Henryk Zieliński.
Czytaj całość na:

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR ... pniak.html

Obrazek

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 7 października 2012, 18:04

Odpust Matki Bożej Różańcowej na Jasnej Górze.

Ok. 7 tys. osób zgromadziły dziś na Jasnej Górze uroczystości święta Matki Bożej Różańcowej. Metropolita częstochowski abp Wacław Depo powiedział w homilii, że sensem modlitw do Matki Bożej nie jest samo składanie do niej próśb, ale pójście za jej przykładem.

- Znamy to z własnego doświadczenia, że w praktyce życia chrześcijańskiego samo mnożenie próśb do Maryi bez szczerego wysiłku kroczenia jej drogą zawierzenia Chrystusowi byłoby rodzajem fałszywego świadectwa - powiedział metropolita.

Abp Depo wskazał na szczególne przywiązanie Polaków do Matki Bożej, czego dowodem są październikowe modlitwy różańcowe w polskich kościołach oraz majowe nabożeństwa maryjne. - Ośmielam się powiedzieć, że to nas dalej odróżnia od narodów Europy i świata. Odróżnia mocno, ale od nas zależy, czy będziemy wierni temu testamentowi Maryi - podkreślił metropolita.

Hierarcha ocenił, że „wydarzenia ostatnich miesięcy czy tygodni w naszej ojczyźnie, a wśród nich historyczne i dramatyczne rocznice, w tym również upominanie się o wolność słowa, pouczają nas w duchu poezji Karola Wojtyły, że jesteśmy ziemią trudnej jedności; ziemią szukającą własnych dróg, ziemią: rozdartą na mapach świata, a jakże zjednoczoną w sercach Polaków”.

W kościele katolickim październik jest miesiącem szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej. Modlitwa ta ma również wymiar krucjaty różańcowej za ojczyznę. Początki przypadającego 7 października święta Najświętszej Maryi Panny Różańcowej sięgają XVI wieku.

Autor: oa, | Źródło: pap,

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 7 października 2012, 21:20

Doceńmy różaniec!

Do doceniania modlitwy różańcowej w rozpoczynającym się Roku Wiary zachęcił wiernych Benedykt XVI w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 7 października na Placu św. Piotra w Watykanie. Podkreślił, że dzięki różańcowi pozwalamy się prowadzić Maryi, "która jest wzorem wiary, w rozważaniu tajemnic Chrystusa". Po odmówieniu modlitwy maryjnej papież udzielił wszystkim błogosławieństwa apostolskiego, a następnie pozdrowił ich w różnych językach.

Oto polski tekst rozważań Ojca Świętego za agencją KAI:

Drodzy bracia i siostry,

Zwracamy się teraz z modlitwą do Najświętszej Maryi Panny, którą dzisiaj czcimy jako Królową Różańca Świętego. W tej chwili, w Sanktuarium w Pompejach jest zanoszone tradycyjne “Błaganie”(Supplica), w które włączają się niezliczone osoby na całym świecie. Podczas gdy również my łączymy się duchowo z tym chóralnym Jej przywoływaniem, chciałbym zaproponować wszystkim dowartościowanie modlitwy różańcowej w nadchodzącym Roku Wiary. Przez różaniec bowiem pozwalamy prowadzić się Maryi, będącej wzorem wiary, w rozważaniu tajemnic Chrystusa, i dzień po dniu, jesteśmy wspomagani w przyswajaniu sobie Ewangelii tak, iż nadaje ona kształt całemu naszemu życiu. Dlatego, w ślad za moimi Poprzednikami, a zwłaszcza za bł. Janem Pawłem II, który dziesięć lat temu dał nam list apostolski "Rosarium Virginis Mariae", zachęcam do odmawiania różańca, osobiście, w rodzinie i we wspólnotach, zasiadając w szkole Maryi, która prowadzi nas do Chrystusa, żywego centrum naszej wiary.
Autor:Tadeusz Rozłucki

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 26 lutego 2013, 09:43

Królowo Polski, módl się za nami
+++

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 12 września 2013, 08:29

+++

Obrazek

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 29 września 2013, 21:20

Obrazek

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 14 listopada 2013, 11:08

To coś więcej niż jakakolwiek tęcza! To Pan wszystkich tęcz!
Hiszpańskie wojsko w Andaluzji zna hierarchię wartości.
Naród który ma swoją godność, nie będzie szukał "zastępczych wartości".
Pseudowartości to symbol społeczeństwa bez własnej godności!

Obrazek

Zdjęcie zostało zrobione w miejscowości MALAGA (miasto w regionie Andaluzja w południowej Hiszpanii, położone nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich, stolica regionu Andaluzji) a przedstawia: Wojsko-legion czci ich patrona, Chrystusa Dobrej Śmierci.


Obrazek

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 14 listopada 2013, 17:17

Módlmy się za pogorzelców .

Wiadomość wydrukowana ze stron: wiadomosci.wp.pl

Ogromny wybuch gazu w Jankowie Przygodzkim. Są trzy ofiary śmiertelne.

Trzy osoby zginęły, a 10 zostało rannych w wybuchu gazu, do którego doszło w miejscowości Janków Przygodzki (woj. wielkopolskie). Wśród rannych jest dwoje dzieci, jedno z nich jest ciężko poparzone. Zaginęły dwie osoby, które pracowały przy gazociągu. Ogień zajął 12 budynków mieszkalnych i pobliski las. Na miejscu są 44 zastępy straży pożarnej. Trwa akcja ratunkowa. - Ludzie chodzą i płaczą. Tragedia. Domy najbliżej wybuchu zostały wręcz stopione - relacjonowali świadkowie zderzenia w RMF FM.

Pierwsze zdjęcia z miejsca pożaru

Do zdarzenia doszło w miejscowości Janków Przygodzki ok. godz. 14. Po wybuchu gazociągu wysokiego ciśnienia zapaliło się kilka budynków mieszkalnych. Doszło do kilku pożarów. Jak podało MSW przyczyną eksplozji był prawdopodobnie rozszczelniony rurociąg. Zapalił się gaz ulatniający się z gazociągu uszkodzonego najprawdopodobniej przez pracującą na miejscu koparkę.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,tit ... aid=111aa1

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 14 listopada 2013, 23:21

Mieszkańcy potracili również dorobki całego życia. Zostali bez domów, a zima już nadchodzi.

+++

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 14 listopada 2013, 23:39

Czy ten wybuch to nieszczęśliwy wypadek, czy też celowe działanie z czyjejś strony ?? :shock:


ODPOWIEDZ