Dar Języków

Wiara Ojców naszych
ODPOWIEDZ
gimnastyczka22
Posty: 68
Rejestracja: 16 listopada 2012, 22:48
Lokalizacja: Katowice

Dar Języków

Post autor: gimnastyczka22 » 4 grudnia 2012, 23:06


Amid
Posty: 1365
Rejestracja: 7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: Amid » 17 grudnia 2012, 20:57

A co to za dar języków? - polecam --> bardzo ciekawie pisze tu:

"(...) Wypowiadanie niezrozumiałych słów, modlitwa innymi językami, to dość znana technika okultystyczna. Podobnie jak wiele bałwochwalczych zwyczajów zaakceptowano w tradycyjnych Kościołach przyjmując do nich pogan, podobnie przyjęto również pewne złe nawyki modlitewne (np. modlitwa niezrozumiałymi i nietłumaczalnymi językami). Dlatego z powodzeniem można powiedzieć, że dzisiejsi charyzmatycy parają się magią/techniką okultystyczną i nawet jeżeli robią to w "dobrej wierze", to i tak ma to negatywny wpływ na ich życie i na życie innych (wokół nich).

cały tekst:

Dar języków
(...)
http://www.kosciol.pl/article.php/20091229220008466


A odnosnie tego prelegenta Roberta de Grandis SSJ - SSJ nie oznacza jezuity, jezuita to SJ - to polecam:

Komisja Teologiczna przy Krajowym Zespole Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym - Oświadczenie dotyczące książki o. Roberta DeGrandis SSJ, Uzdrowienie międzypokoleniowe, Łódź 2003.

Nie polecamy tej książki do lektury, ani nie polecamy zawartych w niej praktyk modlitewnych. Pomimo dwóch pozytywnych aspektów książki:

Na podstawie dogmatu o świętych obcowaniu, o. R. DeGrandis uświadamia czytelnikowi odpowiedzialność za tych, co poprzedzili nas na drodze życia i zachęca do modlitwy za zmarłych.
Ponadto autor książki budzi w czytelniku świadomość duchowego wpływu wydarzeń życia (na przykład praktyk okultystycznych) członków rodziny, którzy już zmarli na tych którzy żyją obecnie.
Stwierdzamy w książce budzące niepokój następujące treści:

Tendencje redukcyjne w komentowaniu cytatów biblijnych i sakramentów świętych (np. s. 27, 69, 102);
Brakuje precyzji w interpretowaniu omawianych przez niego zjawisk (por. s. 29, 38, 104);
Pojawia się nie do przyjęcia tendencja wizualizacji w modlitwie, manipulowanie wyobraźnią, które jakby manipuluje Bożym działaniem (s. 29, 90);

Podejście magiczne (mechaniczne, automatyczne) do modlitwy (por. 18, 20, 55, 68).

W skład w/w Komisji wchodzą m. in.: Ks. M. Cholewa, Ks. M. Nowosielski i kilku innych. Niestety pomimo tak negatywnej oceny, pozycja ta nadal jest rozprowadzana na masowych spotkaniach Odnowy. W 2008 roku ukazało się już piąte wydanie tej książki nakładem Wydawnictwa Odnowy w Duchu Świętym – Łódź.


cały pieknie wyjaśniający tekst tu:

Problem „grzechów pokoleniowych” i „uzdrowienia międzypokoleniowego”
(...)
http://areopag21.pl/giacinto/artykul_24 ... 2213b.html

ODPOWIEDZ