POLSKIE KOLĘDY

Lubię i potrafię :-)
Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 30 grudnia 2011, 08:16

Radujmy się i weselmy się słuchając i śpiewając piękne polskie kolędy.Niech czas Bożego Narodzenia będzie czasem wesołym ( a nie ponurym ) dzięki takim kolędom jak ta poniżej.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VHYcVaOFP1I[/youtube]

Amid

Post autor: Amid » 30 grudnia 2011, 12:54

Coltrane pisze:
Amid pisze:To powyższe to z jakiejś dyskoteki, no cóż jaka wiara takie i kolędowanie :-?
Przepraszam Cię Amid, a którą kolędę masz na myśli ?
Napisałam , że dla użytkownika dyskotekowych kolęd - użytkownika DarekMirror - np:

http://www.youtube.com/watch?v=9Csgqlvm ... r_embedded

... czy ta:

http://www.youtube.com/watch?v=ManQ8bCe ... r_embedded

... przecież człowiek zupełnie nie wie co to jest Prezbiterium i do czego służy, dlatego zadedykowałam mu pewne wystepy. Na zarzuty które mi stawia, na żadne nie odpowiedział, zero pokory, bo dalej badziewia zamieszcza. To nie radość - tylko głupota.

Nie wiem czy to forum i strona tego uzytkownika, ale bardzo dużo sie wyświetliło "DarekMirror"
http://www.globalnaswiadomosc.com/apps/ ... /82389402/

... i jak ja czytam taki wątek:
http://www.globalnaswiadomosc.com/2012i ... iednie.htm

... to trudno mi to połączyć z wiarą katolicką.

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 30 grudnia 2011, 13:14

@Amid widzę że dyskredytowanie kogoś to Twój chleb powszedni.Jeszcze musisz zamienić się w "Wszechwiedzę" aby wiedzieć czy ktoś wie co to jest prezbiterium czy nie.Może kiedyś Bóg da Tobie pewnne cudowne zdolności ale nie do zaglądania w umysł drugiego człowieka.Więc radzę nie manipulować cytowaniem stron internetowych i infantylnym porównywaniem że jak ktoś zagląda na jakieś tam strony,portale to już nie może być dobrym katolikiem.Po drugie proszę się zapoznać z terminami: "muzyka dyskotekowa" i "muzyka chrześcijańska " - to wtedy będziemy mogli sobie podyskutować .
Z Bogiem.

Amid

Post autor: Amid » 30 grudnia 2011, 15:41

DarekMirror pisze:@Amid widzę że dyskredytowanie kogoś to Twój chleb powszedni.Jeszcze musisz zamienić się w "Wszechwiedzę" aby wiedzieć czy ktoś wie co to jest prezbiterium czy nie.Może kiedyś Bóg da Tobie pewnne cudowne zdolności ale nie do zaglądania w umysł drugiego człowieka.Więc radzę nie manipulować cytowaniem stron internetowych i infantylnym porównywaniem że jak ktoś zagląda na jakieś tam strony,portale to już nie może być dobrym katolikiem.Po drugie proszę się zapoznać z terminami: "muzyka dyskotekowa" i "muzyka chrześcijańska " - to wtedy będziemy mogli sobie podyskutować .
Z Bogiem.
Nikogo nie dyskredytowałam i nie dyskredytuję to raz! A dwa to proszę konkretne argumenty na to co mi zarzucasz i podtrzymuję zdanie, że nie wiesz do czego służy Prezbiterium, skoro na moją krytykę danego utworu i to w sercu Prezbiterium ty co piszesz? i stąd taka a nie inna moja odpowiedź.

Instrukcja Koncerty w kościołach wydana w 1987 r. przez Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w krótkich, żołnierskich słowach przypomina:

5, (...) kościołów nie można uważać za zwyczajne miejsce publiczne dla wszelkiego rodzaju zgromadzeń. Są to bowiem miejsca święte przeznaczone do sprawowania kultu Bożego. Kościół jest uważany za dom Boży, czyli znak zamieszkania Boga wśród ludzi. Pozostaje on miejscem świętym również wtedy, gdy nie odbywają się w nim obrzędy liturgiczne (...)

po czem wyraźnie zakazuje:

10.e - muzycy i śpiewacy nie powinni występować w prezbiterium. Należy okazywać najwyższy szacunek ołtarzowi, ambonce i sedilli;

I proszę mi nie zarzucać infantylności!!!! bo albo nie rozumiesz co to słowo znaczy, albo piszesz co wiesz, co ślina na język przyniesie. Odnośnie stron, to katolik starający się być właściwie uformowany i chcący zgłębiać swoją wiarę, na takie strony gdzie aż "ocieka" z byle jakości i wprost heretyckości nie zagląda, a jak zagląda to powinien prostować pewne sprawy niezgodne z nauką Kościoła, w myśl miłości Boga i bliźniego. A czym są wróżby i przepowiednie to sobie poczytaj, bo ja jako "infantylna" już ci nie powiem!

Ja ci nie proponuję zapoznać się z terminami: "muzyka dyskotekowa" i "muzyka chrześcijańska " tylko z katechizmem i nauką Kościoła.

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 30 grudnia 2011, 17:41

Nikogo nie dyskredytowałam i nie dyskredytuję to raz!
Dyskredytujesz z góry zakładając że ktoś nie wie o czymś !!! TO PO PIERWSZE

Instrukcja Koncerty w kościołach wydana w 1987 r. przez Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w krótkich, żołnierskich słowach przypomina:

5, (...) kościołów nie można uważać za zwyczajne miejsce publiczne dla wszelkiego rodzaju zgromadzeń. Są to bowiem miejsca święte przeznaczone do sprawowania kultu Bożego. Kościół jest uważany za dom Boży, czyli znak zamieszkania Boga wśród ludzi. Pozostaje on miejscem świętym również wtedy, gdy nie odbywają się w nim obrzędy liturgiczne (...)

po czem wyraźnie zakazuje:

10.e - muzycy i śpiewacy nie powinni występować w prezbiterium. Należy okazywać najwyższy szacunek ołtarzowi, ambonce i sedilli;[/size

JEŻELI ZASTOSOWAĆ BY TO WSZYSTKO CO PISZE KONGREGACJA itd TO WIĘKSZOŚĆ DOMÓW BOŻYCH ZOSTAŁA SPROFANOWANA NA ŚWIECIE ,wiemy że nawet ks.biskupi i wyżsi rangą pozwalają występować w tych miejscach o których piszesz lub też jeśli nie pozwalają to przynajmniej nie mają nic przeciwko!!! ( nie mówiąc o księżach niższego szczebla) WIĘC NIE BĄDŹ SWIĘTSZY OD PAPIEŻA.

I proszę mi nie zarzucać infantylności!!!! bo albo nie rozumiesz co to słowo znaczy, albo piszesz co wiesz, co ślina na język przyniesie. Odnośnie stron, to katolik starający się być właściwie uformowany i chcący zgłębiać swoją wiarę, na takie strony gdzie aż "ocieka" z byle jakości i wprost heretyckości nie zagląda, a jak zagląda to powinien prostować pewne sprawy niezgodne z nauką Kościoła, w myśl miłości Boga i bliźniego. A czym są wróżby i przepowiednie to sobie poczytaj, bo ja jako "infantylna" już ci nie powiem!

MOGĘ MÓWIĆ O TWOJEJ INFANTYLNOŚCI NA PODSTAWIE METOD PRZEZ CIEBIE STOSOWANYCH,
PÓKI CO TO MAMAY JESZCZE WOLNOŚĆ SŁOWA I WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW.

TWOIM SPŁYCANIEM TAMATÓW I OPINII NIE BĘDE SIĘ ZAJMOWAŁ PO PROSTU SZKODA CZASU,SĄ POŻYTECZNIEJSZE ZAJĘCIA NIŻ TRACENIE CZASU NA ODPOWIADANIE KOMUŚ TAKIEMU KTÓRY DYSKREDYTUJE PORTAL WIELCE ZASŁUŻONY ( NIE PRZEGLĄDAJAC NAWET SZEROKIGO SPEKTRUM SPRAW TAM ZAMIESZCZANYCH) A CZEPIAJĄC SIĘ JEDNEJ Z DZIEDZIN.
GDYBYŚ CZŁOWIEKU CHOĆ TROCHĘ POSZPERAŁ CO JEST NA TEJ STRONIE INTERNETOWEJ I OBEJRZAŁ TAM CHOĆBY KILKANAŚCIE FILMÓW VIDEO TAM PRZEZEMNIE ZAMIESZCZONYCH I KILKA KOMENTARZY BRONIĄCYCH SPRAW KATOLICKICH TO BYŚ INACZEJ ŚPIEWAŁ.
ALE WIDZĘ ŁATWIZNA TO TWÓJ CHLEB POWSZEDNI.

Ja ci nie proponuję zapoznać się z terminami: "muzyka dyskotekowa" i "muzyka chrześcijańska " tylko z katechizmem i nauką Kościoła.[/quote]

NA KONIEC ZAPOWIADAM : NIE BĘDĘ TRACIŁ CZASU NA ODPISYWANIE TOBIE - NA TYM TEMACIE KTÓRY JEST PRZEZNACZONY NA KOLĘDY A NIE DYSPUTY.
JEŚLI ZAŁOŻYSZ ODDZIELNY TEMAT DYSKUSYJNY TO KIEDYŚ POROZMAWIAMY,PROSZĘ NIE PSUĆ NA TYM TEMACIE RADOSNEJ ATMOSFERY ŚWIĄT.PROSZĘ ZAŁOŻYĆ SOBIE ODDZIELNY TEMAT NP.: TRADYCYJNE WERSJE KOLĘD " DLA WAPNIAKÓW" I BĘDZIE W PORZĄDKU.
MIŁEGO DNIA.
PROSZĘ MODERATERA TEJ STRONY O USUWANIE NA TYM TEMACIE EWENTUALNYCH PRZYSZŁYCH WYWODÓW.

Amid

Post autor: Amid » 30 grudnia 2011, 19:26

No comment! I przede wszystkim nie krzycz!!! ignorancie pisząc wielkimi drukowanymi literami. Napisałam ci konkretną odpowiedź, bo chodziło o zamieszczoną kolendę w Preziterium Kościoła a ty jakie argumenty przedstawiasz? Wyzywając mnie?, ale infantylny i do tego prostak! to ty jesteś szanowny ignorancie. Jaka sztuka przedemną, taką trzeba zastosować kulturę wypowiedzi. Naucz się cytować wypowiedzi!

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 30 grudnia 2011, 21:20

Moi drodzy ! No i po co te przepychanki !
Przypomniał mi się wiersz Brzechwy pt. "Na straganie". A brzmi o tak :

Na straganie w dzień targowy
Takie słyszy się rozmowy:

"Może pan się o mnie oprze,
Pan tak więdnie, panie koprze."

"Cóż się dziwić, mój szczypiorku,
Leżę tutaj już od wtorku!"

Rzecze na to kalarepka:
"Spójrz na rzepę - ta jest krzepka!"

Groch po brzuszku rzepę klepie:
"Jak tam, rzepo? Coraz lepiej?"

"Dzięki, dzięki, panie grochu,
Jakoś żyje się po trochu.

Lecz pietruszka - z tą jest gorzej:
Blada, chuda, spać nie może."

"A to feler" -
Westchnął seler.

Burak stroni od cebuli,
A cebula doń się czuli:

"Mój Buraku, mój czerwony,
Czybyś nie chciał takiej żony?"

Burak tylko nos zatyka:
"Niech no pani prędzej zmyka,

Ja chcę żonę mieć buraczą,
Bo przy pani wszyscy płaczą."

"A to feler" -
Westchnął seler.

Naraz słychać głos fasoli:
"Gdzie się pani tu gramoli?!"

"Nie bądź dla mnie taka wielka" -
Odpowiada jej brukselka.

"Widzieliście, jaka krewka!" -
Zaperzyła się marchewka.

"Niech rozsądzi nas kapusta!"
"Co, kapusta?! Głowa pusta?!"

A kapusta rzecze smutnie:
"Moi drodzy, po co kłótnie,

Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!"

"A to feler" -
Westchnął seler.

Prawda, że fajny ? ;-)

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 31 grudnia 2011, 06:51

Prawda, że fajny ? ;-)[/quote]

Fajny - klasyka.Nic dodać nic ująć.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 31 grudnia 2011, 10:20

[center][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j2CoBamcHMA[/center][/youtube]

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 31 grudnia 2011, 20:40

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 31 grudnia 2011, 20:48

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 5 stycznia 2012, 15:47

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 6 stycznia 2012, 11:07

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 13 grudnia 2012, 12:58

Moja interpretacja kolędy :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7OlIFBfs434[/youtube]

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 13 grudnia 2012, 20:23

Dużo lepiej , coraz przyjemniej się słucha.

ODPOWIEDZ