A ja lubię czytać

Lubię i potrafię :-)
Awatar użytkownika
mniemanologia

Post autor: mniemanologia » 28 października 2008, 13:38

Tak, jakoś dziwnie domyślałam się, że najchętniej to byś Tuska na golasa zobaczyła ;)
GRZECHY PRZECIWKO BLINIEMU: (...) pogarda: odmawianie godnoœci drugiemu człowiekowi; obmowa: krytyczne mówienie o bliŸnim, które nie przynosi mu korzyœci; oszczerstwo: mówienie nieprawdy odnoœnie drugiego człowieka (...).

Gość

Post autor: Gość » 28 października 2008, 13:41

i mnie sie widzi ze Tusk idealnie by pasowal w roli cesarza :lol:

a propos, to co Ty mniemam słuchasz ? techno czy Niemena ?

Awatar użytkownika
mniemanologia

Post autor: mniemanologia » 28 października 2008, 14:06

A kto pyta?

Obecnie trochę Maleńczuka (i to mi właśnie po głowie chodzi), trochę psychedelic ambient, trochę jazzu zmieszanego z d'n'b, trochę nu jazzu zmieszanego z rapem i trip-hopem, trochę dubstepu. Akurat takie kawałki mam w odtwarzaczu.
GRZECHY PRZECIWKO BLINIEMU: (...) pogarda: odmawianie godnoœci drugiemu człowiekowi; obmowa: krytyczne mówienie o bliŸnim, które nie przynosi mu korzyœci; oszczerstwo: mówienie nieprawdy odnoœnie drugiego człowieka (...).

Gość

Post autor: Gość » 28 października 2008, 14:07

dziwne nazwy

Awatar użytkownika
mniemanologia

Post autor: mniemanologia » 28 października 2008, 14:10

Zawsze, jak czegoś nie znasz, piszesz, ze to dziwne?

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 28 października 2008, 14:19

mniemanologia pisze:Tak, jakoś dziwnie domyślałam się, że najchętniej to byś Tuska na golasa zobaczyła ;)

e, na Nim to już można uczyć się anatomi

wszystko mu wystaje, a raczej zwisa. ;-)

Gość

Post autor: Gość » 28 października 2008, 14:23

kiedys mowilo sie jazz, rock, klasyka, muzyka biesiadna, a teraz nie wiadomo co, klony tego co juz wymyslono

Awatar użytkownika
mniemanologia

Post autor: mniemanologia » 28 października 2008, 14:38

Ale jest tyle odmian jazzu, a klasyka - to już w ogóle baaaaardzo szeroki termin (Bach a Chopin to przecież kolosalna różnica w stylu). Taki Nyman na przykład czy Preisner - czy to klasyka, skoro komponują współcześnie?

Lubię być precyzyjna, po prostu.

Gość

Post autor: Gość » 28 października 2008, 14:42

na temat psychedelic ambient, d'n'b, nu jazzu trip-hopu, dubstepu tylko wtajemniczeni wiedza

Awatar użytkownika
mniemanologia

Post autor: mniemanologia » 28 października 2008, 15:04

Oj tam, wtajemniczeni :)

To mój teść chyba jest też jakiś "wtajemniczony", bo zna całą masę nazewnictwa, które większości ludzi nic nie mówi.

Gość

Post autor: Gość » 28 października 2008, 15:27

a kto te nazwy wymyslil ?

Marzena Z,

Post autor: Marzena Z, » 28 października 2008, 16:49

To może wróćmy do tematu :)

Jeśli chodzi o cesarza, to obsadzając jego rolę nie ograniczam się do polityki. :-)

Mam też na myśli pseudokulturę, pseudonaukę i różne inne pseudo, których nikt głośno nie demaskuje. No, prawie nikt. Większość się zachwyca, jakie to piękne, ambitne, niekonwencjonalne, odważne, itp., itd. A dlaczego? Bo taki jeden z drugim nie chce wyjść na prostaka, niedouczonego, zaściankowego, uprzedzonego...

"Nowe szaty cesarza" są naprawdę uniwersalne. :-)

Niestety...

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 28 października 2008, 18:18

Więc co , potrzeba naiwności i prawdomówności, która już tylko zdarza się u małych dzieci?

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 28 października 2008, 19:26

jest dokładnie tak jak pisze Marzena - większość (dotyczy to szczególnie młodzieży) zachwyca się pseudosztuką, ażeby nie zostać posądzonym o prostactwo, i dlatego nawet nieważne że to jest prymitywne, ważne że jest modne, więc trzeba się tym zachwycać - także jak pisze Marzena "Nowe szaty cesarza" są bardzo uniwersalne i pasują jak ulał do dzisiejszego zachwycania się prymitywną pseudosztuką ...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michaś
Kontakt:

Post autor: Michaś » 28 października 2008, 20:20

Dziewczęta i Kobietki, nie jestem zwolennikiem totalnego potępiania snobizmów wszelakich, choć generalnie jestem propagatorem arystokratyzmu kultury, ale przejawy klasycznej pychy będę tu piętnował. Natomiast w sprawie szat cesarza muszę zdecydowanie zaprotestować i kaczora dolanda „w rosole” nie życzę sobie tu oglądać, jak i pozostałych kaczorów od jurasika.
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

ODPOWIEDZ