Język ojczysty

Lubię i potrafię :-)
Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 1 grudnia 2008, 15:35

Ty ,mi tu nie wychodź z AnnąE,.

Z powodu jakiejś ortografii nie jest nikt gorszy, czasem w życiu talenty i umiejętności nie są sprawiedliwie obdzielane.

A, każdy ma wkład w społeczeństwo.

I nawet gdy zawodowcem nie jest ma prawo wypowiadać się na forum.

Sama mówisz ,że dziesięć lat spędziłaś na forach, no to masz już wprawę.

Tyle..
Ostatnio zmieniony 1 grudnia 2008, 19:32 przez KASIA, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 1 grudnia 2008, 15:39

zdaje się że wymieniłaś słowo "dziedzictwo narodowe" - śmiem zauważyć że dziedzictwo to nie tylko język, to cała skarbnica naszego Narodu, to jest również kultura, tradycja, oczywiście Hymn Narodowy, Godło, Flaga, religia, kościoły i inne budynki sakralne, także budynki niesakralne, dzieła sztuki, i tu przytoczę Ci pewien fakt, o którym zdaje się że mało kto ma pojęcie, że coś takiego ma miejsce :

W 2002 r. dokonano w Polsce ok. 1000 kradzieży dzieł sztuki. Coraz częściej okradane są kościoły. W tymże roku skradziono z kościołów i kapliczek 260 rzeźb i figur ? dwa razy więcej niż w 2001 r. Skradziono m.in. płaskorzeźby i figury świętych z XVI w. z kościoła w Wysiedle; z kościoła w Spytkowicach skradziono 8 figurek aniołków z XVII w., a z kościoła w Ornowie 8 rzeźb z 1400 r.

Eksperci uważają, że z chwilą wejścia Polski do Unii polskie kościoły będą masowo okradane z powodu braku dozoru w świątyniach i kontroli na granicach (?Ogołocą nam kościoły? Express Wieczorny 3.8.2003), gdyż granica celna między Polską a resztą Europy 1 maja 2004 r. uległa zniesieniu. Przypuszcza się, że większość kradzionych w Polsce dzieł sztuki trafia do Niemiec i Stanów Zjednoczonych Ameryki, które są największym na świecie rynkiem zbytu kradzionych wszędzie dzieł sztuki.

W szeregu diecezjach polskich są muzea diecezjalne. Uważam, że powinny one powstać w każdej diecezji i powinny zgromadzić jak najwięcej najcenniejszych przedmiotów z kościołów danej diecezji. Władze kościelne powinny robić wszystko, aby polsko-katolickie dziedzictwo kulturalne nie zostało rozkradzione i wywiezione za granicę.

Wreszcie dziedzictwo narodowe jest świadomością historyczną, pamięcią o historii i wartościach. Dziedzictwo narodowe nalezy postrzegac jako wielką skarbnicę, w której jest wszystko to, co kształtowało nas, Polaków, przez minione wieki.

Dziedzictwo narodowe to rowniez spuścizna duchowa.

Wiec jezeli wymieniasz slowo Dziedzictwo Narodowe, to nie ograniczaj tego tylko do jezyka.

Awatar użytkownika
mniemanologia

Post autor: mniemanologia » 1 grudnia 2008, 15:42

Zacytowałam, podałam źródło cytatu. Jeśli masz coś do AnnyE - nie moja w tym sprawa. Jesli masz zastrzeżenia do jej słów - zawsze możesz napisać.

Oczywiście, że z powodu ortografii, interpunkcji, fleksji czy czego tam jeszcze nikt nie musi być gorszym patriotą czy mieć zakaz wypowiadania sie na forum. Ale oczywiście jeśli można coś naprawić i zrobić, żeby było dobrze - to zawsze warto to zrobić.
GRZECHY PRZECIWKO BLINIEMU: (...) pogarda: odmawianie godnoœci drugiemu człowiekowi; obmowa: krytyczne mówienie o bliŸnim, które nie przynosi mu korzyœci; oszczerstwo: mówienie nieprawdy odnoœnie drugiego człowieka (...).

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 1 grudnia 2008, 15:46

nie moja w tym sprawa.

Oczywiscie że nie Twoja sprawa żebyś się wtrącala.

Myślę, że naprawiamy to to bez Twojej pomocy.

Awatar użytkownika
mniemanologia

Post autor: mniemanologia » 1 grudnia 2008, 15:50

Dlatego się nie wtrącam :)

Bardzo się cieszę, że sobie radzisz. Czekam na efekty.
GRZECHY PRZECIWKO BLINIEMU: (...) pogarda: odmawianie godnoœci drugiemu człowiekowi; obmowa: krytyczne mówienie o bliŸnim, które nie przynosi mu korzyœci; oszczerstwo: mówienie nieprawdy odnoœnie drugiego człowieka (...).

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 1 grudnia 2008, 15:53

Czekam na efekty.

A kim Ty jesteś, że sobie pozwalasz nas oceniać?

Awatar użytkownika
mniemanologia

Post autor: mniemanologia » 1 grudnia 2008, 15:59

A skąd myślisz, że chcę oceniać? :O

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 1 grudnia 2008, 16:24

[center]Obrazek[/center]

Syriusz

Post autor: Syriusz » 1 grudnia 2008, 19:14

Witaj mniemanologia.

Cieszy mnie żeszanujesz Język Ojczysty, ale nie zwracaj na to uwagi gdzie kto postawi przecinek bo to wygląda na czepianie się. Pisząc, zawsze myśl biegnie szybciej niż palce na klawiaturze i o błąd nie trudno.

Zobacz jak kaleczony jest nasz język przez tych piszących nara, spoko i innych słowach. Język ten już jest urzywany przez młodzież i nie tylko.

Mnie się też zdarza i to dośc często popełniać takie błędy, to mi też wytkniesz to.

Awatar użytkownika
mniemanologia

Post autor: mniemanologia » 1 grudnia 2008, 19:49

Syriuszu, zapytałam tylko Kasię o to "a, ". Po prostu zauważyłam, że ona te przecinki po pierwszym wyrazie często stawia. Cóż, ale dziewczyna jest ponoć przewlekle chora i tym to tłumaczy ;)

"Nara" i "spoko" to dla mnie nie są jakieś straszne herezje. Neologizmy pojawiały się zawsze i pojawiać się będą.

Błądzić jest rzeczą ludzką, ale tylko nielicznych stać na przyznanie się do błędów czy poprawienie ich.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 1 grudnia 2008, 19:53

A cóż to za przewlekła choroba.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 1 grudnia 2008, 20:15

Żartowalam z ta chorobą, Ona z powodu przecinka na cały dzień wojnę rozpętała, może to też choroba.

Awatar użytkownika
mniemanologia

Post autor: mniemanologia » 2 grudnia 2008, 11:08

Ja tylko zapytałam. Wystarczyło odpowiedzieć i już. Ale widać nie było to dla Ciebie takie proste. Nie wiedziałam, że to - wydawałoby się - proste pytanie spowoduje taaaką awanturę.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 2 grudnia 2008, 11:21

Może w twoich ustach wszystko brzmi jak szyderstwo?

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 2 grudnia 2008, 11:27

mniemanologia pisze:Cóż, ale dziewczyna jest ponoć przewlekle chora i tym to tłumaczy ;)
to ma być pytanie ???? łeh, wg mnie mniemamcia zakpiła sobie z Kasi ...

ODPOWIEDZ