Uroczystości patriotyczne i wolnościowe z okazji 11listopada

Ważne wydarzenia
Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56
Uroczystości patriotyczne i wolnościowe z okazji 11listopada

Post autor: Syriusz » 27 października 2012, 22:23

Uroczystosci patriotyczne i wolnosciowe w Szczecinie.

Codziennie jestesmy bombardowani informacjami o niszczeniu panstwa polskiego w polityce wewnetrznej oraz na arenie miedzynarodowej. Nikczemnosc obecnej wladzy juz przekroczyla wszelkie dopuszczalne granice. Stopien samozachwytu z dokonan i swej dominacji nad Narodem przerasta tez wszystkie wyobrazenia. Nie mozna juz tego tandetnego wychwalania sie i pieniactwa ani obserwowac, ani sluchac. Tak sobie wladcy z partii oszustow stworzyli cudowny swiat i tak w niego uwierzyli, ze normalni ludzie nie sa w stanie niczego wybic im z tych tepych lbow. Arogancje i ignorancja wladzy jest chyba jak nigdzie na swiecie.
Ale aby ich zycie nie bylo az tak calkiem sielankowe spotkajmy sie na Marszu Niepodleglosci w Warszawie, oczywiscie tym organizowanym przez Patriotow a nie przez pRezydenta. Ci natomiast z nas ktorzy nie beda mogli byc w stolicy z roznych powodow, niech licznie pojawia sie na patriotycznych marszach wolnosciowych organizowanych z tej chlubnej okazji w swoich miejscach przebywania w calej Polsce - od Tatr do Baltyku i od Bugu do Odry. Rowniez poza naszym krajem - na obczyznie. Nie uczestniczmy natomiast w marszach organizowanych przez post-komune i ich poplecznikow. Miejmy wyczulony instynkt samozachowawczy wybierajac udzial we "wlasciwym" marszu. Mozna sie bowiem liczyc iz bedzie wystepowac frontalny atak mowiacych o tradycjach niepodleglosciowych z czasow PRL. Oni ze Swietem Niepodleglosci Polski nie maja nic wspolnego. Ich rola jest zreszta calkiem inna niz utrwalanie tradycji niepodleglosciowych. Wiemy wszyscy jaka.

Dla wszystkich pragnacych powrotu wolnej i niepodleglej Ojczyzny podaje informacje o organizowanych Marszach w tym czasie w Szczecinie.
Podaje te informacje w oparciu o pewne zrodla aby juz teraz kazdy mogl sobie zaplanowac udzial, a jesli ktos znajdzie sie w tym czasie na Ziemiach Zachodnich Polski to zachecam do tego by przyszedl i wlaczyl sie czynnie w te wszystkie marsze lokalnych spolecznosci. W jednosci sila!

Oto zorganizowane uroczystosci przez rozne organizacje patriotyczne i wolnosciowe miasta:
W dniu 9 listopada o godz. 12.00 rozpoczną się uroczystości Święta Niepodległości przy Pomniku Niepodległości na Osiedlu Słonecznym. W uroczystościach weźmie udział 5 Pułk Inżynieryjny. Po uroczystościach odbędą się ciekawe pokazy sprzętu wojskowego prezentowanego przez 5 Pułk oraz Grupę Borujsko.
10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości Klub Gazety Polskiej w Szczecinie, tak jak w ubiegłym roku, zaprasza do wzięcia udziału w Marszu, w którym wspomnimy Pana Prezydenta s.p. Lecha Kaczynskiego z małżonką i pozostałe ofiary katastrofy smoleńskiej. Marsz rozpocznie się po Mszy Świętej, która jak co miesiąc odbędzie się o godz. 18.30 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Po Mszy Świętej Marsz ku czci ofiar smolenskich podazy pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego przy pl. Szarych Szeregow.
11 listopada po poludniu odbędzie się Marsz Niepodległości w Szczecinie - poczatek Marszu o godz. 15.00 z Placu Orła Białego. Marsz ten poprzedzi uroczysta Mszą Św. w Katedrze św. Jakuba w Szczecinie o godz. 14.00.
W imieniu wszystkich organizatorow serdecznie zachecam do udzialu. Badzmy tam razem!

Autor: Ted
Ostatnio zmieniony 8 listopada 2012, 22:36 przez Syriusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 31 października 2012, 16:10

Białostocki Marsz Niepodległości
10 listopada 2012
17:00
My, członkowie Społecznego Komitetu Organizacyjnego Białostockiego Marszu Niepodległości serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Podlasia do wzięcia udziału w kolejnym Marszu Niepodległości środowisk patriotycznych i katolickich, który ruszy spod Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego 10 listopada o godz. 17.00.

Ogromnie cieszymy się, że na naszych oczach rodzi się wspaniała tradycja, kiedy to organizacje społeczne, wykazując dbałość o przywrócenie Polakom dumy i tożsamości narodowej oraz szacunku do historii, kolejny raz współpracują na rzecz uczczenia rocznicy Odzyskania Niepodległości w 1918 roku. To szczególnie ważne w obliczu wydarzeń ostatnich lat, które pokazały, że suwerenność naszego kraju może być zagrożona, a wolności nie możemy traktować jako czegoś oczywistego, co jest naszym niezbywalnym prawem.
Wolność jest darem przekazanym nam przez poprzednie Pokolenia. Podziękujmy im za trud, wysiłek i przelaną krew. Pokażmy, że jesteśmy świadomi ciążących na nas obowiązków względem Polski i jesteśmy godni przyjąć i utrzymać ten wielki Dar, jakim jest Niepodległość.
Przyjdź na Białostocki Marsz Niepodległości 10 listopada! Weź ze sobą biało-czerwoną flagę oraz znicze.

Skład Komitetu Organizacyjnego Białostockiego Marszu Niepodległości (skład z 14 października):
Klub Więzionych Internowanych Represjonowanych
Solidarni 2010 Białystok
Klub Gazety Polskiej w Białymstoku
Klub Gazety Polskiej w Sokółce
Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego w Białymstoku
Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny „Inka”
Patriotyczne Podlasie
Stowarzyszenie Koliber
Klub Inteligencji Katolickiej
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Fundacja Smoleńsk 2011
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Fundacja Engram
Prawica Rzeczypospolitej
Stowarzyszenie Polska Prawica

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 4 listopada 2012, 23:04

[center]Bądź dumny, jesteś Polakiem[/center]
[center]
Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
DarekMirror
Posty:1347
Rejestracja:6 listopada 2011, 02:56
Lokalizacja:Polska

Post autor: DarekMirror » 5 listopada 2012, 08:01

KASIA pisze:[center]Bądź dumny, jesteś Polakiem[/center]
[center]
Obrazek [/center]
Paniu Kasiu ROZKAZ będzie wykonany !!!
Wstyd się przyznać ale wczesniej na moim domu nie powiewała BIAŁO-CZERWONA :oops:
W tym roku zapoatrzyłem sie w uchwyt ( zamontowany już), flagę narodową kupiłem i czekam niecierpliwie poranka 11 listopada :-)

Awatar użytkownika
DarekMirror
Posty:1347
Rejestracja:6 listopada 2011, 02:56
Lokalizacja:Polska

Re: Uroczystości patriotyczne i wolnościowe w Szczecinie.

Post autor: DarekMirror » 5 listopada 2012, 08:04

Syriusz pisze:Uroczystosci patriotyczne i wolnosciowe w Szczecinie.

W imieniu wszystkich organizatorow serdecznie zachecam do udzialu. Badzmy tam razem!

Autor: Ted
Gwarantuję moją obecność .

Awatar użytkownika
DarekMirror
Posty:1347
Rejestracja:6 listopada 2011, 02:56
Lokalizacja:Polska

Post autor: DarekMirror » 5 listopada 2012, 08:08


Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 5 listopada 2012, 20:16

Mam bliską rodzinę w Szczecinie z tytułem profesora, ale to tylko konsumenci . Idą przez życie jedzą trawią i wydalają . Takie Lemingi . Patriotyzm wcale nie idzie w parze z wykształceniem ,ale rodzi się z potrzeby serca.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 5 listopada 2012, 20:58

KASIA pisze:Patriotyzm wcale nie idzie w parze z wykształceniem ,ale rodzi się z potrzeby serca.
Definicja patriotyzmu wg Wikipedii (myślę, że ta definicja idelanie oddaje znaczenie słowa "patriotyzm") :

Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriates) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.

I tak sobie myślę, co to za patrioci, którzy zostawiają Ojczyznę i jadą gdzieś za granicę, bo tam więcej zarobią. Jeszcze mogę zrozumieć tych, co musieli uciekać za granicę, bo np. SB deptało im po piętach. Ale teraz ? Wielu tłumaczy się, że tu w Polsce nie ma perspektyw. Ale nie przyjdzie mu do głowy, że może on sam taką przyszłość sobie zafundował. No bo któż wybrał PO do rządzenia ? Dokonują więc fatalnych wyborów, a potem dyla za granicę.

Tu trzeba walczyć o Ojczyznę. Ojczyzna to nasz Dom, nasza Matka. To od nas zależy jaka Ona będzie. I mam wrażenie że tylko prawdziwym patriotom zależy na dobru Ojczyzny.

A reszta przedkłada własne interesy nad dobro Ojczyzny.

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 6 listopada 2012, 17:40

Moja ulubiona raz jeszcze ;-) .


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=I1IJzJH9aYk[/youtube]

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 6 listopada 2012, 17:42


Awatar użytkownika
DarekMirror
Posty:1347
Rejestracja:6 listopada 2011, 02:56
Lokalizacja:Polska

Post autor: DarekMirror » 7 listopada 2012, 09:05


Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 8 listopada 2012, 16:59

Skandal: Nalot policji na biuro PiS.

Policja skontrolowała dziś siedzibę PiS w Szczecinie. Jak twierdzą funkcjonariusze, była to „rutynowa wizyta przed wyjazdem polityków na Marsz Niepodległości do Warszawy.

Policjanci odwiedzili siedzibę PiS w Szczecinie dzisiaj. Pytali, ile osób wybiera się do stolicy i czym będą jechać – podaje portal gs24.pl. To zdenerwowało posła Leszka Dobrzyńskiego. - Takie akcje budują napięcie. Policja tworzy atmosferę zagrożenia przed niedzielnymi uroczystościami - mówi lider szczecińskiego PiS.

Rzecznik komendy wojewódzkiej policji tłumaczy, że takie akcje to tylko rutynowa wizyta. - Policjanci chcieli wiedzieć, czy potrzebne jest wsparcie przy wyjeździe na uroczystości do Warszawy. To jest nasze standardowe działanie prewencyjne. Tak samo postępujemy w sytuacji wyjazdów kibiców. Nasze rozmowy mają na celu zapewnienie im bezpiecznego przejazdu - mówi.

PiS twierdzi jednak, że pomocy policji nie chciał.
Autor: oa, | Źródło: gs24.pl,

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 8 listopada 2012, 17:36

Syriusz pisze:Skandal: Nalot policji na biuro PiS.

Rzecznik komendy wojewódzkiej policji tłumaczy, że takie akcje to tylko rutynowa wizyta. - Policjanci chcieli wiedzieć, czy potrzebne jest wsparcie przy wyjeździe na uroczystości do Warszawy. To jest nasze standardowe działanie prewencyjne. Tak samo postępujemy w sytuacji wyjazdów kibiców. Nasze rozmowy mają na celu zapewnienie im bezpiecznego przejazdu - mówi.
Głupie gadanie. Wiadomo że dostali nakaz od płemieła von Tuska, aby kontrolować wszystkich wyjeżdżających na Marsz Niepodległości. Najwyraźniej płemieł von Tusk boi się tego Marszu.

I rację ma poseł Dobrzyński, że takie akcje budują napięcie i że Policja tworzy atmosferę zagrożenia przed niedzielnymi uroczystościami, czyli przed niedzielnym Marszem Niepodległości.

Totalitaryzm pełną gębą. Zapomnijmy że żyjemy w demokratycznym kraju. Oto przykład jak demokracja zamienia się w totalitaryzm.
Ostatnio zmieniony 8 listopada 2012, 17:37 przez Coltrane, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DarekMirror
Posty:1347
Rejestracja:6 listopada 2011, 02:56
Lokalizacja:Polska

Post autor: DarekMirror » 8 listopada 2012, 17:36

Jaja, policja się kompromituje !!!
Lepiej zabezpieczyli by bezpieczeństwo uczestników marszu przed szkopskim nasieniem i lewackimi volksdeutschami.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 8 listopada 2012, 17:40

DarekMirror pisze:Jaja, policja się kompromituje !!!
Nie kompromituje się. Dostali nakaz od płemieła von Tuska, i wypełniają swój łobywatelski łobowiązek. Na chwałę Platformy Łobywatelskiej.

ODPOWIEDZ