Stop masakrze chrześcijan w Iraku!

Ważne wydarzenia
ODPOWIEDZ
pier1987
Posty: 1457
Rejestracja: 29 października 2011, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Stop masakrze chrześcijan w Iraku!

Post autor: pier1987 » 24 sierpnia 2014, 06:26

To się dzieje naprawdę! W Iraku na naszych oczach dokonuje się ludobójstwo chrześcijan. Brutalnie morduje się ludzi tylko dlatego, że wyznają wiarę w Chrystusa.

Dżihadyści, którzy proklamowali powstanie Państwa Islamskiego, postawili sobie za cel likwidację chrześcijan oraz wszystkiego, co ma związek z chrześcijaństwem!

Z informacji przekazywanych przez duchownych i świeckich korespondentów, obecnych na ziemiach Iraku, wyłania się przerażający obraz. Uzbrojeni islamiści na masową skalę:
zmuszają do przejścia na islam, a w przypadku odmowy – brutalnie mordują
wypędzają z domów, rekwirując wszelkie mienie
sprzedają chrześcijańskie kobiety jako niewolnice
niszczą kościoły, krzyże i palą chrześcijańskie książki

Przywódcy państw Zachodu nie są zainteresowani losem setek tysięcy prześladowanych ludzi. Jednak naszym obowiązkiem jako chrześcijan i obywateli jest zareagować na eskalację bezprecedensowego okrucieństwa stosowanego wobec nich.

Potrzebę reakcji dobitnie wyrazili w ostatnich dniach pasterze Kościoła. Papież Franciszek wezwał ONZ do interwencji w Iraku. Słowa Ojca Świętego uzupełnił ambasador Stolicy Apostolskiej przy ONZ, sugerując, że akcja militarna jest potrzebna w tym momencie!

To jasny i czytelny sygnał dla przywódców państw, w tym także Polski. Władze naszego kraju, który należy do ONZ, NATO i szeroko rozumianej społeczności międzynarodowej, winny podjąć starania o zorganizowanie zbrojnej interwencji w celu zatrzymania dokonującego się ludobójstwa.

W serwisie Protestuj.pl rozpoczęliśmy akcję wysyłania petycji do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz premiera Donalda Tuska z żądaniem interwencji w tej sprawie przy użyciu wszelkich dostępnych środków. Nie zwlekaj i przekaż im swój protest!

Prezydent - jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP oraz premier - jako szef rządu mogą zdecydować o użyciu polskiego wojska, a także mają kontakt z przywódcami innych państw NATO i ONZ.

Czy pamiętasz, że przez ostatnie kilkanaście lat Polska wielokrotnie angażowała swoje siły zbrojne w rozlicznych misjach pokojowych na świecie? Teraz pojawiła się realna potrzeba niesienia pomocy ludziom, którym grozi całkowita eksterminacja!

Wejdź na Protestuj.pl i wyślij swój apel do Prezydenta i Prezesa Rady Ministrów!

Nasza presja może realnie wpłynąć na zatrzymanie ludobójstwa dokonywanego na chrześcijańskiej społeczności Iraku.

Z pozdrowieniami,
Zespół Protestuj.pl

PS. Bieżące informacje o sytuacji chrześcijan w Iraku znajdziesz na portalu PCh24.pl
http://www.protestuj.pl/stop-masakrze-c ... ,21,k.html

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Re: Stop masakrze chrześcijan w Iraku!

Post autor: Coltrane » 24 sierpnia 2014, 08:03

pier1987 pisze:To się dzieje naprawdę! W Iraku na naszych oczach dokonuje się ludobójstwo chrześcijan. Brutalnie morduje się ludzi tylko dlatego, że wyznają wiarę w Chrystusa.
Dlaczego świat nie potępia tego ludobójstwa ??? :shock:

Saddama Husajna oskarżano o różne niecne rzeczy, i w końcu skazano go na śmierć ...

A ludobójstwo chrześcijan świat najwyraźniej uznaje za coś normalnego, i pewnie jeszcze im przyklaskuje. To dowód na to, że światem rządzi szatan.

ODPOWIEDZ