Translateka.com - Internetowe słowniki dla osób niewidomych

Ważne wydarzenia
ODPOWIEDZ
pier1987
Posty: 1457
Rejestracja: 29 października 2011, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Translateka.com - Internetowe słowniki dla osób niewidomych

Post autor: pier1987 » 29 maja 2015, 16:03

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób z dysfunkcją wzroku, powstał sewis internetowy Translateka.com. Jest to zbiór dwudziestu dwujęzycznych słowników online, obejmujących pięć języków – polski, angielski, niemiecki, francuski oraz hiszpański.
Zachęcamy do przetestowania. Każdy kto zarejestruje się do 31 maja 2015 r, automatycznie otrzyma pełen 3-miesięczny dostęp. Bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań.
Serwis kierujemy do osób niewidomych i niedowidzących, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności językowe. Translateka.com stworzona została dla ludzi aktywnych zawodowo, a także dla uczniów, studentów oraz wszystkich tych, którzy pragną poszerzyć swoje obcojęzyczne słownictwo.
Strona internetowa zaprojektowana została zgodnie z zasadzami dostępności i jest kompatybilna z czytnikami ekranu. Dla osób, którym monotonny głos syntezatora mowy zdążył się już znudzić, przygotowano dedykowaną wersję głosową serwisu.
Ciekawym dodatkiem jest też autorski system wspomagający pamięciową naukę słówek. Dzięki specjalnemy systemowi powtórek, dostępnemu w dziale „Nauka”, możemy nie tylko tłumaczyć słowa, ale także uczyć się ich.
Translateka.com pozwala na szybkie i skuteczne odszukanie danego hasła, a następnie jego odsłuchanie. Po stronie możemy poruszać się za pomocą klawisza TAB, ale żeby jeszcze bardziej przyspieszyć i ułatwić korzystanie z serwisu, niektóre funkcje posiadają także numeryczne skróty klawiszowe. Jednym wciśnięciem możemy wszybko odsłuchać nagrania, dodać słówko do nauki, wyczyścić pole wpisywania czy zamienić miejscami tłumaczone języki. W podobny sposób możemy obsługiwać aplikację do nauki słówek.
Wszystkie nagrania przygotowane zostały przez profesjonalnych native speakerów, co ma niezaprzeczalny wpływ na skuteczną naukę prawidłowej wymowy obcojęzycznych słówek.
Portal dostępny jest w pięciu wersjach językowych.
Zapraszamy!
http://www.translateka.com

ODPOWIEDZ