Internetowe kursy językowe dla osób niewidomych? Audiolingo.

Ważne wydarzenia
ODPOWIEDZ
pier1987
Posty: 1457
Rejestracja: 29 października 2011, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Internetowe kursy językowe dla osób niewidomych? Audiolingo.

Post autor: pier1987 » 29 maja 2015, 16:04

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom osób z dysfunkcją wzroku, powstał serwis internetowy – www.audiolingo.pl, oferujący kompleksowe kursy pięciu języków obcych - angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego.
To pierwszy projekt na naszym rodzimym rynku, który umożliwia niewidomym i niedowidzącym samodzielną naukę jedynie przy pomocy komputera lub telefonu komórkowego.
Nawet początkujący lub mało zaawansowany technicznie użytkownik nie będzie miał problemów z obsługą strony, ponieważ twórcy serwisu zadbali o to, aby szata graficzna ograniczona była do minimum, a interfejs nie przeszkadzał, lecz pomagał w sprawnej i prostej nawigacji.
Audiolingo powstawało na przestrzeni kilkunastu miesięcy, przy współpracy i zaangażowaniu wielu osób - w tym nauczycieli i lektorów, których zadaniem było przede wszystkim dokładne opracowanie materiału językowego. Testowanie serwisu w głównej mierze przypadło osobom niewidomym - ich cenne uwagi i spostrzeżenia zostały uwzględnione i wprowadzone do projektu, dzięki czemu użytkownik może teraz korzystać z pełni funkcjonalnego produktu.
A uczyć można się dosłownie wszędzie - w autobusie, w kawiarni lub na łące. Wystarczy laptop, tablet albo smartphone. Audiolingo nie poprzestało bowiem jedynie na wersji stacjonarnej. Dostępna jest również aplikacja mobilna serwisu - kompatybilna między innymi z androidowym, wbudowanym czytnikiem ekranu – TalkBack. To zdecydowanie ukłon w kierunku wszystkich fanów nowych technologii, które w coraz większym stopniu stają się dostępne również dla osób niewidomych i niedowidzących.
Audiolingo.pl zaprojektowane zostało zgodnie z normami dostępności. Pełne udźwiękowienie strony, intuicyjna nawigacja za pomocą klawiatury numerycznej, kompatybilność z czytnikami ekranu, a także przyjazna wersja mobilna sprawiają, że korzystanie z serwisu jest proste i przyjemne.
Aby samemu przekonać się, jak Audiolingo działa i wygląda w praktyce, wystarczy zarejestrować się na stronie www.audiolingo.pl. Słownictwo, zagadnienia gramatyczne, a także oryginalne teksty i dialogi dostępne są dla zalogowanych użytkowników w wersji demo. Oznacza to, że na wszystkich poziomach zaawansowania, w każdym z rozdziałów, pierwsza lekcja zawsze udostępniona jest bezpłatnie, tak aby użytkownik miał możliwość zapoznania się z przykładowym materiałem oraz zasadą działania aplikacji.

Uwaga! Tylko teraz każdy pełen kurs językowy dostępny jest w promocyjnej cenie - jedynie 1 zł za trzymiesięczny dostęp - aż do odwołania.

Dodajmy, że Audiolingo.pl to nie tylko sposób na podniesienie kwalifikacji zawodowych i zwiększenie szans na wymagającym rynku pracy, ale przede wszystkim możliwość satysfakcjonującego rozwoju umiejętności językowych osób z dysfunkcją wzroku.

Zapraszamy na: www.audiolingo.pl

ODPOWIEDZ