Stowarzyszenie "Godność" popiera decyzję prezydent

Ważne wydarzenia
ODPOWIEDZ
franek
Posty:17
Rejestracja:18 listopada 2015, 09:17
Lokalizacja:Poznań
Stowarzyszenie "Godność" popiera decyzję prezydent

Post autor: franek » 18 listopada 2015, 15:26

My, byli działacze NSZZ Solidarność i więźniowie polityczni z lat 1980-89 zrzeszeni w Stowarzyszeniu ,,Godność“ popieramy decyzję Pana Prezydenta w sprawie ułaskawienia ministra Mariusza Kamińskiego i innych funkcjonariuszy CBA skazanych w tzw.,,aferze gruntowej“.
My byli więźniowie polityczni poznaliśmy na własnym przykładzie jak w PRL- u i w okresie III RP niektórzy prokuratorzy i sędziowie posłusznie wykonywali dyrektywy władzy. Pamiętamy sprawę posłanki Sawickiej , burmistrza Helu i kilka procesów w warszawskich sądach gdzie ,,rozgrzani sędziowie“ wydawali wyroki sprzeczne z elementarnym poczuciem sprawiedliwości. Takim przykładem był wyrok na ministra Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników z CBA, którzy ośmielili się ujawnić kilka afer wśród ludzi związanych z władzą. ,,Rozgrzani sędziowie” posłusznie wydawali wyroki zgodne z oczekiwaniem rządzących. W ten sposób próbowano Mariusza Kamińskiego wyeliminować nie tylko ze służb zwalczających korupcję ale także usunąć go z życia politycznego. Ułaskawienie ministra Mariusza Kamińskiego i pozostałych funkcjonariuszy przez Pana Prezydenta przywraca wiarę nie tylko w praworządność ale także przekonanie skazanych funkcjonariuszy,że dobrze służyli krajowi.
Panie Prezydencie, jako Stowarzyszenie Godność od ponad 20 lat domagaliśmy się wydalenia z wymiaru sprawiedliwości sędziów i prokuratorów, którzy skazywali w procesach politycznych w PRL. Wskazywaliśmy na przewlekłość procesów sądowych. Najlepszym przykładem są procesy w sprawach grudnia 1970 i stanu wojennego, gdzie do końca na przestrzeni kilkudziesięciu lat nie osądzono prawdziwych zbrodniarzy. Na spotkaniu z członkami Stowarzyszenia Godność w 1994 r. Prof. Adam Strzembosz-ówczesny Prezes Sądu Najwyższego stwierdził, że sądownictwo samo się oczyści. Oczyszcza się do dziś. Obecnie po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości, formacji politycznej, która w dużym stopniu reprezentuje nasze postulaty z lat 1980 -89 oczekujemy przeprowadzenia gruntownej reformy wymiaru sprawiedliwości, w tym ukrócenia przewlekłości procesów sądowych, weryfikacji sędziów i prokuratorów orzekających w procesach politycznych w PRL, większej kontroli społeczeństwa nad wymiarem sprawiedliwości, w tym ograniczenia immunitetów sędziów i prokuratorów do niezbędnego minimum.
W wolnej Polsce oczekujemy niezależnego, sprawnie działającego sądownictwa, obiektywnych i sprawiedliwych sędziów.
Stanisław Fudakowski, Sekretarz
Andrzej Osipów Wiceprezes
Czesław Nowak, Prezes

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 18 listopada 2015, 19:17

franek,
jestem za ale gdzie można podpisać tą petycję ?
pozdr

franek
Posty:17
Rejestracja:18 listopada 2015, 09:17
Lokalizacja:Poznań

Post autor: franek » 18 listopada 2015, 19:33

Można sie z nimi skontaktować:
Stowarzyszenie "Godność"
Dąbrowszczaków 30c lok. 9
80-364 Gdańs
Tel.: 58 761 44 86

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 19 listopada 2015, 07:02

Szczęść Boże i dzięki :)

ODPOWIEDZ