Zaproszenie do udziału w Koalicji do spraw Mieszkalnictwa

Ważne wydarzenia
ODPOWIEDZ
krasann
Posty:41
Rejestracja:13 grudnia 2015, 08:26
Lokalizacja:Warszawa
Zaproszenie do udziału w Koalicji do spraw Mieszkalnictwa

Post autor: krasann » 20 grudnia 2015, 12:08

Habitat for Humanity Poland chciałby zainicjować powstanie Koalicji ds. Mieszkalnictwa. Celem Koalicji byłoby wypracowanie postulatów zmian w sferze mieszkalnictwa. Uprzejmie zapraszamy Państwa na pierwsze spotkanie Koalicji, które odbędzie się w siedzibie Fundacji, przy ul. Mokotowskiej 55 w Warszawie, w dn. 11 stycznia 2016 r., o g. 16.00.
Szanowni Państwo,

Habitat for Humanity Poland jest częścią światowej organizacji pozarządowej Habitat for Humanity International działającej w ponad 100 krajach na całym świecie. Naszą misją jest działanie na rzecz godnego miejsca do życia. Habitat wspólnie z mieszkańcami,
z wykorzystaniem środków darczyńców i wsparcia wolontariuszek/wolontariuszy buduje i remontuje domy. W ciągu blisko 40 lat zbudowaliśmy 800 000 domów na całym świecie, w których mieszkają 3 miliony ludzi.

Jednocześnie – dostrzegając niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa i słabość realizowanych polityk mieszkaniowych – angażujemy się w działania rzecznicze, których celem jest proponowanie nowych rozwiązań, opartych na wiedzy i przykładach dobrych praktyk, aby udało się przerwać krąg wykluczenia mieszkaniowego.

Habitat nie jest organizacją lobbingową, nie działamy na rzecz konkretnego klienta, któremu zależy na określonych rozwiązaniach prawnych. Jako organizacja pożytku publicznego jesteśmy rzecznikami godnych miejsc do życia, działamy na rzecz obywateli/obywatelek i całych grup społecznych dotkniętych problemem mieszkaniowym.

Rozumiejąc, że rozwiązanie problemów mieszkaniowych wymaga kompleksowego, systemowego oraz interdyscyplinarnego podejścia, Habitat for Humanity Poland chciałby zainicjować powstanie Koalicji ds. Mieszkalnictwa. Celem Koalicji byłoby wypracowanie postulatów zmian w sferze mieszkalnictwa.

Do udziału w Koalicji zapraszamy obywatelki/ obywateli, przedstawicielki/ przedstawicieli organizacji lokatorskich, organizacji pozarządowych i instytucji nieformalnych zaangażowanych w kształtowanie polityki mieszkaniowej oraz instytucji aktywnych w obszarze polityki społecznej (m.in. ochrony zdrowia, bezdomności, integracji społecznej, organizacji działających na rzecz ochrony praw człowieka).

Uprzejmie zapraszamy Państwa na pierwsze spotkanie Koalicji, które odbędzie się w siedzibie Fundacji, przy ul. Mokotowskiej 55 w Warszawie, w dn. 11 stycznia 2016 r., o g. 16.00.

W przypadku wszelkich pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: msokolowska@habitat.pl

ODPOWIEDZ