ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Coltrane
17 Sierpień 2009, 12:15
Krzysztof z tematu "Aborcja"
Autor Wiadomość
robot

Wysłany: 24 Lipiec 2008, 10:08   Krzysztof z tematu "Aborcja" [Cytuj]

Kod:
Dlaczego tyle osob w tym kraju musi wierzyc w "boga" ?? dlaczego wysoko rozwiniete kraje jak np. japonia charakteryzuja się pond 70% odsetkiem ateistow??

Czemu "Dziecko jako dar Boga" i wiara jest w zasadzie jedynym argumentem uzywanym aby zniechecic do aborcji... ??

Ludzie opamietajcie sie takie "dziecko" w pierwszysch miesiacach ciazy nie ma na tyle rozwinietego mozgu a by moglo sobie cokolwiek pomyslec...

Postawcie sie w sytuacji zgwalconej dziewczyny która zaszla w ciaze, co wy na to?? Widocznie bog tak chcial?? To do d*** z takim waszym bogiem co pozwala gwalcic niewinne nikomu kobiety i marnowac im zycie, plany i marzenia ktore byc moze mialy a zostana przekreslone bo WY! durnie.... szerzycie taka herezje...

Kazdy jest madry jak sie nie znalazl w jakiejs sytuacji wiec jak nie wiecie jak to jest miec niechciane dziecko to sie nie wypowiadajcie!!

A te wierszyki tylko dzialaja na psychike równie dobrze mozna by napisac takie ktore zachęcą do aborcji...

Smiac mi sie chce z tych wszystkich katolikow bo wiecie co?? Ja sie w przeciwienstwe do Was czuje wolny! Nie mam na uwadze zadnego bożka... sam sobie radze ze swoimi problemami i nie potrzebuje nadprzyrodzonych mocy zeby dac sobie rade... Wiara jest oznaka slabosci, bo nie potraficie sobie SAMI poradzic z wlasnym zyciem... A ja jestem sam sobie panem i sam odpowiadam za swoje decyzje i moje zycie jest wynikiem moich wyborow, i nie musze sie nikomu zalic jak cos nie wyjdzie, widocznie wtedy ja zawalilem sprawe, a nie bede zganial i sie uzalal ze bog mnie pokaral (a moze tak chcial?? i mi sie nalezalo ... smieszne :)) Jak chcecie takiego boga ktorego tylko sluchacie i kazde zlo tlumaczycie sobie jego wola (jakis kaprysny jest ten chlopak), a ktory pozwala na cale zlo tego swiata to robcie tak dalej... Ja ide do przodu... sam wybieram...

Zdecydowanie popieram aborcje w sytuacjach w ktorych jej wlasna glupota(chwila zapomnienia ... no coz kazdemu sie zdarza...) albo nieszczesliwe wydarzenie jakim jest gwalt

Rece po prostu opadaja. Proszę o komentarze...

Coltrane

Wysłany: 24 Lipiec 2008, 10:47   Re: Krzysztof z tematu "Aborcja" [Cytuj]

no cóż, Krzysztof jeszcze wielu rzeczy nie rozumie, a jeszcze ulega przeróżnym manipulacjom i propagandom i nie ma co się dziwić że ma taką a nie inną postawę wobec życia, a przede wszystkim wobec Boga - dopóki człowiek nie doświadczy własnej słabości, dopóty będzie myślał że jest silny i że sam sobie świetnie poradzi ...

co do Agaty, to Krzysztof "nie doczytał" że to nie był gwałt, a ojcem tegoż dziecka był syn jakiegoś profesora, wykładowcy akademickiego, raptem o rok starszy od Agaty, a więc prawdopodobnie kolega Agaty ...

polecam ten oto link : http://www.katolik.pl/ind...rtykuly&id=1822

Krzysztof jak na razie, to czuje się sam sobie bogiem, sam ustala system wartości, sam ustala co dobre, a co złe, aborcji nie uważa za zło (cóż to jest rozszarpanie na strzępy niewinnego dzieciątka...), pewnie widział o wiele gorsze zbrodnie - pełno tego w tel-awizji, filmach przemocy, horrorach - i w ten sposób powstaje taka znieczulica na zło ...

i jeszcze dodaje, że wiara jest dla ludzi słabych, no cóż, skoro pierwsi chrześcijanie szli odważnie na pożarcie lwom - to faktycznie byli to ludzie słabi ...

Krzysztof pewnie ze strachu w portki by narobił ;) odważny to on jest, ale na papierze, ale jakby przyszło co do czego, to taki strach mu zajrzy w oczy, że heh ...

no ale tak po prawdzie - to Krzysztof nie jest jedyny w swoim myśleniu, tak niestety myśli wielu młodych ludzi, i oby jak najprędzej się przebudzili i zobaczyli że bez Boga daleko nie zajdą ...

pozdr. - z Panem Bogiem
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 24 Lipiec 2008, 18:55    [Cytuj]

Colcik, chciałam Ci pomóc w tym temacie , ale widzę, że gościowi zabrakło argumentów, bo za bardzo się zamotał.
[Profil] [PM] [E-mail]

AnnaE

Wysłany: 8 Sierpień 2008, 18:18   Otrzymałam na ten temat [Cytuj]

Prośba o przebaczenie

Dzisiejszy werset:

Przepuść, Panie, ludowi Twojemu i nie daj dziedzictwa swego na pohańbienie, aby poganie nie zapanowali nad nami. Czemuż mówić mają między narodami: Gdzież jest ich Bóg?

Księga Joela 2:17 / Biblia Tysiąclecia

Lekcja na dziś:

Istnieje takie powiedzenie, że "jak trwoga, to do Boga". Kontekst tego fragmentu jest o tyle ciekawy, że pomimo nadchodzącej tragedii w postaci potężnego najeźdźcy, który liczebnością i uzbrojeniem swojego wojska może zetrzeć Izraelitów w proch, oprócz Joela nikt nie szuka Boga. W drugim rozdziale tej księgi czytamy, że to Bóg puka do ludzkich serc, ostrzega przed niebezpieczeństwem i oferuje ratunek. Słowem to nie ludzie szukali Boga, ale Bóg ludzi! "Rozdzierajcie swoje serca, a nie swoje szaty, i nawróćcie się do Pana, swojego Boga, gdyż On jest łaskawy i miłosierny, nierychły do gniewu i pełen litości, i żal mu karania!" (w.13). Jeśli uważasz, że Bóg Izraela jest złośliwym demonem, któremu obojętny jest los człowieka, Holocaust, Oświęcim oraz inne tragedie, przeczytaj księgę Joela.
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 10 Styczeń 2009, 09:26    [Cytuj]

Jest doskonały

Lekarze przewidywali, że dziecko urodzi się martwe lub umrze zaraz po porodzie. U malucha zdiagnozowano wadę układu sercowo-naczyniowego. Rodzicom chłopca dwukrotnie zalecano dokonanie aborcji. Dziecko urodziło się żywe. Na początku stycznia skończyło 10 miesięcy.

W czwartym miesiącu ciąży, podczas rutynowych badań lekarza zaniepokoiło funkcjonowanie układu krwionośnego dziecka. Dodatkowe badania pozwoliły na postawienie diagnozy: znaczny niedorozwój łuku aorty oraz zespół Edwardsa (zespół wad wrodzonych spowodowany trisomią chromosomu 18). Lekarze mieli jedną radę – ciążę należy przerwać.

Rodzice dziecka nawet nie podjęli rozmowy na temat aborcji. Chcieli, aby ich synek żył. Mijały tygodnie i nic dramatycznego się nie wydarzyło. Nadszedł czas rozwiązania i mały Kai urodził się żywy. Natychmiast otrzymał intensywną opiekę medyczną, ponieważ jego aorta była zatkana. Lekarze monitorowali tętnicę i ze zdziwieniem obserwowali, jak w miarę upływu czasu blokada aorty sama z siebie ustępuje, a tętnica zaczyna przybierać prawidłowe kształty. Wcześniej okazało się, że mały wcale nie ma zespołu Edwardsa.

28-letnia mama Kaia mówi: „Byliśmy przygotowani na najgorsze, a on jest doskonały!”

[Za: „Daily Mail” – 01.01.2009 r. via SPUC – 02.01.2009 r.]
[Profil] [PM] [E-mail]

Chmielok

Wysłany: 19 Luty 2009, 22:27    [Cytuj]

Agata powiedziala, ze to byl gwalt.

Chciala przerwac ciaze i w pelni ja popieram.

Ona nie byla przygotowana na to dziecko.

Wazna jest jakosc zycia, a nie byle bylo.

Jezeli mialoby to byc dziecko bez ojca, mieszkajace w malym mieszkaniu i z uczaca sie matka, ktora nie mialaby dla niego czasu.

A te wasze komentarze to nic innego jak propaganda.

"""no cóż, Krzysztof jeszcze wielu rzeczy nie rozumie, a jeszcze ulega przeróżnym manipulacjom i propagandom i nie ma co się dziwić że ma taką a nie inną postawę wobec życia, a przede wszystkim wobec Boga"""

Przy tym rece opadaja.

Przyznaje sie do tego, ze jestem ateista.

Dla mnie boga nie ma.

Nie chce sie utazsamiac z koscielna "polskoscia", bo wiem, ze to krytykowanie zydow i masonow, mowienie stop pedalstwu i szerzenie populizmu w najczystszej postaci.

Jezeli tak ma wygladac patriotyzm i wiara, to mam w d**** caly ten Kosciol.
[Profil] [PM] [E-mail]

Chmielok

Wysłany: 19 Luty 2009, 22:28    [Cytuj]

Tak wogole, dlaczego Kosciol sie w takich sprawach wypowiada?

To chyba sprawa panstwa, co sie z tym zrobi.
[Profil] [PM] [E-mail]

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 20 Luty 2009, 10:13    [Cytuj]

Cytat:
Tak wogole, dlaczego Kosciol sie w takich sprawach wypowiada?

To chyba sprawa panstwa, co sie z tym zrobi.

Państwo to my, więc jak ma to państwo wyglądać gdy nie ma w nim miejsca dla wszystkich obywateli, zwłaszcza dla tych najmniejszych i najsłabszych.

Możesz w Boga nie wierzyć, to Twój problem a nie nasz , ale Twoje poglądy nie są poglądami wszystkich.
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]