ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polonia
Autor Wiadomość
liberal
Gość
Wysłany: 1 Luty 2007, 14:13   Polonia [Cytuj]

Chciałbym podyskutować z wami na temat polonii i zakresu w jakim powinna ingerować w sprawy państwa. Czy uważacie ich za pełnoprawnych obywateli Polski?

cyborg
Gość
Wysłany: 1 Luty 2007, 14:13    [Cytuj]

Dla mnie nie jest wazne kto i gdzie uwaza mnie za pelnoprawnego obywatela. Urodzilem sie w Polsce i Polska to moja Matka ...jestem jednak Amerykaninem. I to zarowno z wyboru jak i z przekonania. Tego, ze urodzilem sie w Polsce (czlowiek nie moze wybrac sobie miejsca urodzenia ani rodzicow) nie ukrywam nigdy bo nie wstydze sie tego, ale nie jestem z tego powodu jakos szczegolnie dumny. Mozna sie urodzic w Afryce i byc z wyboru i przekonania na ten przyklad Francuzem... Anglikiem....Polakiem...itd. Miejsce urodzenia nie zobowiazuje do niczego ... jest ono poprostu tylko miejscem urodzenia .... jak na ten przyklad to, ze ktos urodzil sie we Wroclawiu musi byc przez cale zycie Wroclawianinem... Przeciez moze i ma prawo byc z wyboru Warszawiakiem . ..Poznaniakiem...i tam mieszkac i pracowac.

Jest to sprawa jak najbardziej osobista i prywatna danego czlowieka kim i gdzie chce on byc.

Odpowiedni Kraj ustala co do przybyszow - emigrantow odpowiednie prawa, ktore reguluja sprawy zwiazane z pobytem w danym Kraju co jest konieczne we wspolczesnym Swiecie.

Jest to sprawa prywatnego wyboru danego czlowieka a nie sprawa innych ludzi za kogo go powinni uwazac.

Przyklad slawnego angielskiego pisarza-marynisty Joseph' a Conrad'a.

Na tym polega wolnosc kosmopolity.

[ ODPOWIEDZ ]