ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
17 Sierpień 2009, 14:11
List otwarty do Redaktora Jacka Pałasińskiego
Autor Wiadomość
Andrzej Gdula
Gość
Wysłany: 22 Sierpień 2007, 12:58   List otwarty do Redaktora Jacka Pałasińskiego [Cytuj]

Panie Jacku Pałasiński, Redaktorze TVN24.PL !

Niestety nie mogliśmy być w tym roku u Pani Jasnogórskiej w dniu 8 lipca. Bardzo nad tym ubolewaliśmy, a teraz wobec tak haniebnych i obraźliwych wypowiedzi pana na łamach TVN24 jeszcze bardziej, bo nie wiemy czy możemy pana podać do Sądu za obrażanie nas i milionów Polaków, chociaż utożsamiamy się z wszystkimi uczestnikami tego wspaniałego nabożeństwa i uroczystości na Jasnej Górze.

Ale od następnego roku nawet ciężko chorzy, będziemy pielgrzymować w tym dniu ,wraz ze słuchaczami Radia Maryja, na Jasną Górę. Będziemy do tego gorąco namawiać wszystkich bliskich i znajomych, a w miarę możności dofinansowywać tę pielgrzymkę ludziom, których na to nie stać.

Pan chyba nie jest Polakiem tylko bez narodowym internacjonalistą.

Proponujemy, ażeby pan, który tak długo przebywał za granicą Polski, wyniósł się z naszego kraju, razem ze swoimi znajomymi takimi jak pan. My poradzimy sobie sami. Za komuny też byliśmy ”zacofani, ciemnogród” i jakoś to przeżyliśmy. Ustosunkujemy się tylko do jednej z pana haniebnych wypowiedzi: „Polska, która za Polskę nigdy się nie biła”. To widocznie mówi pan o sobie. Bo przebywał pan za granicą i dobrze się panu wiodło. Natomiast my żyliśmy jako ludzie drugiej kategorii. Nasi rodzice byli prześladowani przez komunę za swoje poglądy. Jeden Ojciec siedział w więzieniu na Montelupich w Krakowie, gdzie go poddawano torturom za słuchanie Radia Wolna Europa. A drugi Ojciec, kierownik tajnego Gimnazjum w okresie okupacji, po 1948 roku musiał się co tydzień meldować na UB pod zarzutem, że Gimnazjum którego był Dyrektorem jeszcze kilka lat po wojnie, jest nasiąknięte duchem NZ-etowskim. Nie licząc innych członków naszych rodzin, którzy walczyli w AK i zginęli rozstrzelani przez Niemców, lub byli więźniami obozów koncentracyjnych. W następnym pokoleniu, żonę moją dyrektor usiłował zwolnić z pracy w Szkole bo nie chciała wstąpić do partii. Poza tym moja Żona należała do grona nauczycieli, którzy organizowali Solidarność nauczycielską w Gliwicach, i też była z tego powodu w stanie wojennym prześladowana.

A takich rodzin, z pośród tych, którzy byli uczestnikami uroczystości Jasnogórskich, było tysiące.

Widocznie marzą się panu czasy, w których za słuchanie Radia Maryja, jak również za uczestnictwo dużych uroczystości kościelnych, też będą nas zamykać i torturować w więzieniach, jak za słuchanie Radia Wolna Europa za komuny.

Niech pan i panu podobni wyjadą z tej „moherowej Polski” i niech pana głowa o przyszłość naszego narodu nie boli. Gorąco się o to modlimy.

Mgr Julianna Gdula

dr inż. Andrzej Gdula

Gliwice
Ostatnio zmieniony przez admin 22 Sierpień 2007, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  

Lu
Gość
Wysłany: 26 Sierpień 2007, 20:44    [Cytuj]

Pan Jacek Pałasiński chyba rzeczywiści nie jest Polakiem, jak każdy kto nie słucha Radia Maryja...

Dlaczego twierdzicie, że każdy kto nie podziela Waszych przekonań nie jest Polakiem ? toż to bzdura ...

Według Waszych kryteriów Pałasiński jest "bez narodowym internacjonalistą" a moim zdaniem jest on znakomitym, obiektywnym dziennikarzem - mam nadzieję, że Jacek Pałasiński jednak nie posłucha apelu prawdziwych Polaków (jedynych prawdziwych) i nie wyjedzie z tej "moherowej Polski".

Pozdrawiam !

PS.

Oglądałem jakiś czas temu reportaż, z jednego ze spotkań Słuchaczy Radia Maryja na Jasnej Górze. Był tam jeden bardzo krewki pan wykrzykujący do kamery „Raus, jude raus – precz Żydy” a tłum mu tylko wtórował, krzyczano tez coś o masonach i nie polakach. Zastanawiam się czy Waszym zdaniem to jest postawa godna Chrześcijanina ?.

Na szczęście znakomita mniejszość Chrześcijan ma tak niechrześcijańskie poglądy godne Josepha Goebbelsa i jemu podobnych– skąd wśród Was, zwolenników Rydzyka tyle nienawiści ?.

Na szczęście większość Księży to wspaniali ludzie np. ks. Boniecki – bardzo go szanuję i cenie za to co robi i za jego odwagę w przeciwstawieniu się rasistowskim ekscesom Tadeusza Rydzyka - brednie które on wygaduje hańbią sutannę, którą nosi.

Andrzej
Gość
Wysłany: 26 Sierpień 2007, 22:20    [Cytuj]

Lu!

Jesteś chory ze ślepej nienawiści do Ojca Tadeusza Rydzyka do Radia Maryja i jego słuchaczy. Nie rozumiem jednak skoro tak bardzo kochasz ks. Bonieckiego, to czemu tam nie zanosisz swoich atencji.

Andrzej

Gość

Wysłany: 28 Sierpień 2007, 20:41    [Cytuj]

tak tak Andrzeju,

Jestem chory Ty jesteś zdrowy. Nic innego nie spodziewałem się od Ciebie usłyszeć.

A na temat mojego pytania dot. słów „Raus, jude raus – precz Żydy” nie masz nic do powiedzenia ? to wymagałoby od Ciebie nieco pracy a Ty przecież masz kilka przygotowanych wcześniej tekstów o chorej i ślepej nienawiści do Waszego guru i po prostu wklejasz je do każdego wątku na forum bez chwili zastanowienia :mrgreen: .

Pozdrawiam !

AnnaE

Wysłany: 28 Sierpień 2007, 22:53   List otwarty do Redaktora Jacka Pałasińskiego [Cytuj]

Witaj, Gościu.

Temat wiodący brzmi:

" List otwarty do Redaktora Jacka Pałasińskiego"

Jeśli koniecznie chcesz dyskutować na temat krewkich panów, to poszukaj przez google i tam przyłącz się do dyskusji.

Byłam na przedmiotowym Spotkaniu Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze po raz kolejny. Obydwoje z mężem na dyplomach magisterskich mamy adnotację, że odbyliśmy studia z wynikiem bardzo dobrym.

Dołączam się zatem do protestu przeciwko nazywaniu mnie i mojego męża tak obraźliwymi epitetami, nie mającymi nie tylko z chrześcijaństwem nic wspólnego. Niewierzących powinna obowiązywać etyka. Od człowieka mediów mamy prawo wymagać znacznie więcej niż od wymienionego powyżej "krewkiego pana".

Człowiek mediów kształtuje opinię publiczną i powinien świecić przykładem. Dobrym przykładem.
[Profil] [PM] [E-mail]

Lu
Gość
Wysłany: 28 Sierpień 2007, 23:30    [Cytuj]

Droga AnnaE,

To się chyba nazywa relatywizm moralny, nam wolno krytykować innych ale gdy ktoś nam wytknie nasze błędy wtedy stanowczo protestujemy – prawo do tego daje nam choćby ocena bardzo dobra na dyplomie magisterskim ...

Ten pan, którego nazywasz krewkim nie jest niestety odosobnionym przypadkiem, najjaskrawszym przykładem tego przykrego zjawiska jest sam Tadeusz Rydzyk i jego antysemickie wypowiedzi – ciekawe jak się to ma do nauki Jan Pawła II ?. Dlaczego tak bardzo unikacie odpowiedzi na to pytanie ? Zachowanie i wypowiedzi Tadeusza Rydzyka stoją w jawnej opozycji do nauki Jana Pawła II .

Piszesz:

„Od człowieka mediów mamy prawo wymagać znacznie więcej niż od wymienionego powyżej "krewkiego pana".

A ja twierdzę, że od osoby duchownej mamy prawo wymagać jeszcze więcej, chociażby miłości do bliźniego. A nazywanie ludzi czarownicami, które powinny poddać się eutanazji i podburzanie do nienawiści do starszych braci w wierze to kpina z nauki kościoła – czy tego nie bierzesz pod uwagę Droga AnnaE ?.

Pawel

Wysłany: 29 Sierpień 2007, 08:14    [Cytuj]

Lu napisał/a:

A ja twierdzę, że od osoby duchownej mamy prawo wymagać jeszcze więcej, chociażby miłości do bliźniego. A nazywanie ludzi czarownicami, które powinny poddać się eutanazji i podburzanie do nienawiści do starszych braci w wierze to kpina z nauki kościoła – czy tego nie bierzesz pod uwagę Droga AnnaE ?.

I tutaj wychodzi Twoje niestaranne doinformowanie

Kod:
"Żona prezydenta to czarownica, która powinna się poddać eutanazji, a prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu" - takie zdanie cytowały media 8 lipca br., podkreślając, że wypowiedział je ojciec Tadeusz Rydzyk. Miał to uczynić podczas jednego z wykładów, którego nagranie na taśmie miał posiadać tygodnik "Wprost". Kiedy jednak opublikowano treść wspomnianego nagrania, okazało się, że takiego zdania w nim nie ma. Jak dotąd żaden dziennikarz nie przeprosił dyrektora Radia Maryja za takie publiczne kłamstwo na temat jego osoby, choć tego przede wszystkim wymagałaby kultura dziennikarska.

http://www.informacje.int...stw-art2276.htm

Przeczytaj całość a potem komentuj

Pawel

Wysłany: 29 Sierpień 2007, 08:19    [Cytuj]

podobnie zresztą było z popularnym Maybachem w który do tej pory wiele osób uwierzyło

Kod:
Artykuł o rzekomym nowym aucie szefa Radia Maryja, który ukazał się przedwczoraj w Gazecie Pomorskiej został usunięty z wydania internetowego. Podobne kroki uczyniła miejska strona. Przyczyną usunięcia była fałszywość informacji. Dzisiaj możemy przeczytać o tym prawie w każdym medium w Polsce.

Gazeta Wyborcza:

Czyim samochodem jeździ ojciec Rydzyk?

Gazeta Pomorska:

Maybach Rydzyka

Metro:

Alleluja i do przodu

Problem jednak leży w tym, iż informacja jest fałszywa i nie opiera się na żadnych dowodach. Sprawdziliśmy - od kilku dni na terenie stacji Radia Maryja nie było widać żadnego droższego auta.

Tymczasem redakcja Gazety Pomorskiej nie odpowiedziała nam, na jakiej podstawie oparła swoją tezę o drogim aucie. Cisza, a fala poszła...

Gazety dodają, iż nie mogły skontaktować się z Radiem Maryja, ponieważ telefonistki rzucały słuchawkami. Skontakowaliśmy się anonimowo w Radiem. Jeszcze wczoraj otrzymaliśmy odpowiedź:

Ojciec Piotr Andrukiewicz:

"Fałsz. Zupełne brednie, ale komuś zależy, żeby to powielać."

----------

Aktualizacja 12.04.2005r.

Prosimy naszych czytelników o DOKŁADNE PRZECZYTANIE tego artykułu, bo z komentarzy do niego co najwyżej wynika, że następne artykuły w portalu hotnews.pl będą musiały być pisane jak do dzieci z przedszkola.

Nie ma Maybacha, nie było Maybacha, nie będzie Maybacha. Jest to wymysł medialny, o czym możemy się przekonać czytając m.in ten artykuł ZE ZROZUMIENIEM!

redakcja

Opracowanie: hotnews

Źródło/autorstwo: redakcja

http://hotnews.pl/artpolska-246.html
Ostatnio zmieniony przez Pawel 31 Sierpień 2007, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

AnnaE

Wysłany: 29 Sierpień 2007, 14:10   " List otwarty do Redaktora Jacka Pałasińskiego" [Cytuj]

Witaj Lu.

Wracając do tematu, którym jest:

" List otwarty do Redaktora Jacka Pałasińskiego"

informuję Cię uprzejmie, że wzmianka o dyplomie była bezpośrednim nawiązaniem do tekstu redaktora Pałasińskiego.

Mam nadzieję, że go znasz.

Dyskusję, którą rozpętałeś, cały czas starasz się prowadzić obok tematu wiodącego.

Na te tematy, które uparcie starasz się tutaj forsować, poszukaj sobie miejsca i dyskutuj.

Mam nadzieję, że potrafisz dyskutować nie odchodząc od tematu?
[Profil] [PM] [E-mail]

Lu
Gość
Wysłany: 29 Sierpień 2007, 23:59    [Cytuj]

Witaj ponownie AnnaE,

Rozumiem, że dyskusja na temat będzie tylko wtedy gdy potępię występek redaktora Pałasińskiego, chyba ten wątek polega na tym aby każdy następny forumowicz wyrażał swe oburzenie wypowiedzią Pałasińskiego – czy wtedy uznasz to za wypowiedz na temat ?.

Niestety na tym forum nie uzyskam odpowiedzi na pytanie: czy Tadeusz Rydzyk może drwić z nauki kościoła ?. Jedyne co słyszę to to, że jestem owładnięty dziką nienawiścią do Rydzyka i Kościoła no i, że Tadeusza Rydzyka kochają wszystkie narody świata.

Odpowiedzi na moje pytanie jak nie było tak nie ma ... i nie będzie.

Snak
Gość
Wysłany: 30 Sierpień 2007, 08:18    [Cytuj]

Bo widzisz Lu, zadajesz nieopowiedznie pytanie które ma sie nijak do rzeczywistości. Od kiedy to o. Tadeusz Rydzyk drwi z nauki kościoła?

AnnaE

Wysłany: 30 Sierpień 2007, 18:33   " List otwarty do Redaktora Jacka Pałasińskiego" [Cytuj]

Lu,

nie musisz przytakiwać jeśli masz inne od mojego zdanie na temat artykułu red. Pałasińskiego.

Po prostu je tu nam przedstaw i uzasadnij.

Jeżeli chcesz wypowiadać się na drugi, odrębny temat, dotyczący już opinii o o. Tadeuszu Rydzyku, to jeśli w naszych zasobach nie znalazłeś stosownego miejsca na wypowiedź, zacznij jako nowy temat, przedstaw swoją opinię i uzasadnij. To proste.

Proszę o jedno: powstrzymuj się od używania słów agresywnych i wulgaryzmów. Język polski jest bogaty w słowa bliskoznaczne.
[Profil] [PM] [E-mail]

LOLO
Gość
Wysłany: 14 Wrzesień 2007, 17:58    [Cytuj]

Andrzej i Lu powinni wziąć coś na uspokojenie a jak to nie pomoże udać się do psychoanalityka. Osobno.

Andrzej
Gość
Wysłany: 17 Wrzesień 2007, 09:14    [Cytuj]

LOLO!

Rozumiem, że nie odpowiada Ci mój punkt widzenia, ale to już jest tylko Twój problem

Andrzej

LOLO
Gość
Wysłany: 8 Październik 2007, 16:27    [Cytuj]

Żaden problem, ponieważ poglądy Twoje, czy Lu mnie ani ziębią ani parzą. Tylko po co być takim nawiedzonym, oskarżać innych o nienawiść. Trochę dystansu, trochę uczenia się demokracji. To nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

[ ODPOWIEDZ ]