Katyńska zemsta na Lechu Kaczyńskim? 1.09.2009 r.

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty:587
Rejestracja:31 stycznia 2007, 01:44
Lokalizacja:Polska
Katyńska zemsta na Lechu Kaczyńskim? 1.09.2009 r.

Post autor: admin » 10 kwietnia 2010, 17:36

1.09.2009 r.

[center][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=og9dlYQ7NBg[/youtube][/center]

Fragment przemówienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Westerplatte w 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej, które transmitowane było przez największe stacje telewizyjne na świecie.:!:

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 10 kwietnia 2010, 19:21

Idźcie.
Ofiara została spełniona...

+++

Obrazek

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 11 kwietnia 2010, 13:09

Moj Prezydencie,zegnaj
Zegnaj rowniez ostatni Prezydencie II RP,
Panie Kaczorowski........
przysięgam,ze nie zapomnimy......

Aerolit
Posty:581
Rejestracja:9 stycznia 2008, 08:10

Post autor: Aerolit » 19 czerwca 2010, 17:58

MOTYW - PRZEMÓWIENIE LECHA KACZYŃSKIEGO W TBILISI W 2008R.

Jesteśmy tutaj przywódcy pięciu państw: Polski, Ukrainy, Estonii, Łotwy i Litwy. Jesteśmy po to, żeby podjąć walkę. Po raz pierwszy od dłuższego czasu nasi sąsiedzi z północy, ze wschodu pokazali twarz, którą znamy od setek lat. Ci sąsiedzi uważają, że narody wokół nich powinny im podlegać. My mówimy NIE!

Ten kraj to Rosja, która uważa, że dawne czasy upadłego niecałe dwadzieścia lat temu imperium wracają, że znów dominacja będzie cechą tego regionu. Nie będzie! Te czasy się skończyły raz na zawsze. Nie na dwadzieścia, trzydzieści czy pięćdziesiąt lat.

Wszyscy w tym samym okresie lub w okresach nieco innych poznaliśmy tę dominację, to nieszczęście dla części Azji i całej Europy - łamanie ludzkich charakterów, narzucanie obcego ustroju, narzucanie obcego języka. Ale czym się różni sytuacja dzisiaj od tej sprzed wielu lat? Dziś jesteśmy tu razem. Dziś świat musiał zareagować, nawet jeżeli był tej reakcji niechętny. I my jesteśmy tutaj po to, żeby świat reagował jeszcze mocniej, w szczególności Unia Europejska i NATO.

Gdy zainicjowałem ten przyjazd, niektórzy sądzili, że prezydenci będą się obawiać. Nikt się nie obawiał, wszyscy przyjechali. Środkowa Europa ma odważnych przywódców i chciałbym to powiedzieć nie tylko wam, chciałbym to powiedzieć również innym z naszej wspólnej Unii Europejskiej, że Europa Środkowa, Gruzja, cały nasz region będzie się liczył, że jesteśmy podmiotem. Świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę. Byliśmy głęboko przekonani, że przynależność do NATO i Unii zakończy okres rosyjskiego apetytu. Okazuje się, że nie, że to błąd. Potrafimy się jednak temu przeciwstawić. Potrafimy się przeciwstawić, jeżeli wartości, na których miałaby się Europa opierać, mają jakiekolwiek znaczenie w praktyce. Jeżeli mają mieć znaczenie, to musimy tu być, cała Europa musi być tutaj. Są tu cztery państwa należące do NATO, jest Ukraina - wielkie państwo, jest pan prezydent Sarkozy, w tej chwili przewodniczący Rady Europejskiej, ale powinno tu być państw dwadzieścia siedem.

http://idzpodprad.salon24.pl/196593,mot ... si-w-2008r

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 19 czerwca 2010, 21:33

SMOLEŃSK KATYŃ 1940 / 2010 JESZCZE TYLU POZOSTAŁO !!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jYBGI6lYkgc[/youtube]

Awatar użytkownika
NRohirrim
Posty:68
Rejestracja:7 czerwca 2010, 02:33
Lokalizacja:PL

Post autor: NRohirrim » 19 czerwca 2010, 21:39

Komunista z Mozambiku i Prezydent Lech Kaczyński

Czytelnicy moich tekstów wiedzą, że nie jestem wielkim entuzjastą spiskowych teorii na temat katastrofy w Smoleńsku. Nie jestem oczywiście naiwniakiem albo pożytecznym idiotą, który wierzy bezgranicznie w to co widzi na ekranach telewizorów i czyta w prasie. Zdaję sobie sprawę, że na świecie istnieją siły i układy, które są dyspozytorami prawdziwej władzy stojącej ponad demokratycznymi regułami i polityki, która w rzeczywistości jest jedynie grą pozorów- jak mawiał Napoleon.

Trudno mi uwierzyć, że władze Rosji celowo zabiły polskiego prezydenta w takim miejscu i w takim czasie. Jeżeli miałbym już rozważać czyjkolwiek spisek przeciwko głowie naszego państwa to wskazałbym na jakiś odłam rosyjskich służb specjalnych, które nie lubią obecnej władzy na Kremlu i mogą chcieć jej upadku. Jednak to tylko niepodparte żadnymi dowodami hipotezy. Zresztą w ostatnich dniach dowiadujemy się coraz więcej o kompromitujących zaniedbaniach w szkoleniu polskich pilotów wojskowych i koszmarnym stanie polskiej armii. Wszystko wskazuje na to ,że winnymi katastrofy w Smoleńsku byli źle przeszkoleni piloci, ale…. No właśnie. Zawsze jest jakieś- ale.

Oczywiście może to być zwykły przypadek, w końcu nie takie przypadki w historii świata się zdarzały . Irwin Shaw nie na darmo pisał, że: „ „Człowiek plus jego zamiary równa się przypadek.”

Jednak o wiele ciekawsza od samej katastrofy była reakcja władz Związku Radzieckiego, który w tamtym czasie gorąco popierał politykę prezydenta Mozambiku. Po katastrofie Tupolewa policja w RPA zabrała wszystkie czarne skrzynki, odmawiając poddania ich niezależnemu badaniu. „Oficjalny raport przygotowany przez śledczych RPA do złudzenia przypominał ustalenia Rosjan ws. katastrofy pod Smoleńskiem. Jego tezy były następujące: samolot prezydenta Mozambiku był w pełni sprawny; wykluczono akt terroru lub sabotażu; załoga nie przestrzegała procedur obowiązujących przy lądowaniu; załoga zignorowała ostrzeżenia GWPS”- piszą redaktorzy Gazety Polskiej. Tygodnik ten przedstawił kontrowersyjną ale intrygującą tezę, że ktoś mógł zakłócić sygnał satelitarny TU- 154 z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie.

Oczywiście teza taka została z góry wyszydzona przez główne media i wszystkich samozwańczych speców od lotnictwa. Jednak 24 lata temu Rosjanie….właśnie o zakłócanie sygnału satelitarnego i mataczenie w śledztwie oskarżyli władze RPA! Sęk w tym ,że komuniści mieli, ku zdumieniu wszystkich, rację. W 2003 roku Hans Louw ,były agent służb specjalnych rządzącego w RPA Aparheidu, przyznał ,że samolot został faktycznie strącony za pomocą sygnału satelitarnego przez rząd RPA. Agent dodał, że gdyby maszyna nie została strącona za pomocą tej metody, agenci mieli ją zestrzelić. Po atakach na WTC z 11 września 2001 r. metoda tzw. meaconingu ( czyli mylenie pilotów fałszywym sygnałem satelitarnym) jest powszechnie stosowana na świecie.

Nie twierdzę, że ktoś jej na pewno użył w celu zabicia głowy polskiego państwa. Jednak takie przypadki już się zdarzały. Fakt, że miały miejsce w Afryce nie umniejszają ich znaczenia. Podobieństwo tragedii w Smoleńsku do zamachu w RPA w roku 1986 jest uderzające. Nie jest to oczywiście żaden dowód, który przemawia za spiskową teorią śmierci elity polskiej polityki. Jednak jest to kolejny znak zapytania, który, jak mniemam, pozostanie nim na zawsze.
----
Napisał: Łukasz Adamski
http://fronda.pl/lukasz_adamski/blog/ko ... _kaczynski
----
Potwierdzono zgodność artykułu z realiami - Agulhas dla NRohirrim / 14.06.10


[ Dodano: 20 Czerwiec 2010, 02:18 ]
A dla znających jęz. angielski, dodatkowe linki odnośnie powyższego:

http://aviation-safety.net/database/rec ... 19861019-0

http://www.webcitation.org/5iRpLxx3f

http://findarticles.com/p/articles/mi_q ... n21324925/

http://news.bbc.co.uk/2/hi/africa/6062196.stm

ODPOWIEDZ