ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
17 Sierpień 2009, 14:09
Dlaczego akurat to radio?
Autor Wiadomość
robot

Wysłany: 1 Luty 2007, 14:14   Dlaczego akurat to radio? [Cytuj]

Radio Maryja atakowane jest przez postępowe media, polityków, publicystów itp. z czterech powodów.

Po pierwsze - Radio Maryja przełamało monopol na przedstawianie w mediach historii Polski i Narodu Polskiego (jego stanu historycznego i obecnego) zgodnie z wizją rewizjonistów komunistycznych, którzy ukazują przeszłość Narodu Polskiego w jak najgorszym świetle, a ich ulubionym zabiegiem było i jest przypisywanie Polakom antysemityzmu. Radio Maryja pielęgnujące tradycje patriotyczne stanowi zagrożenie dla jedynie słusznej wizji przeszłości.

Po drugie - Radio Maryja przeciwstawiło się przyłączeniu Polski do Unii Europejskiej oraz histerii propagandowej mającej przekonać Polaków do poparcia przyłączenia Polski do UE.

Po trzecie - Radio Maryja umożliwia publicystom krytyczne odnoszenie się do tzw. porozumienia Okrągłego Stołu. Według jedynie słusznej interpretacji, dominującej w życiu politycznym i medialnym w Polsce, tzw. obrady Okrągłego Stołu przedstawiane się jako sukces opozycji. Jednym tchem wymienia się: Okrągły Stół, wybory czerwcowe, rząd Mazowieckiego. Powstanie tego ostatniego jest traktowane jako przełom: początek niepodległości. Wiemy już jednak, że obrady Okrągłego Stołu były jedynie zabiegiem taktycznym komunistów, a wyniki obrad (z góry zaplanowane i niemal w całości zrealizowane) miały osłabić spodziewany przez władze wybuch społecznego niezadowolenia. Nową sytuację polityczną, która w perspektywie dała możliwość odsunięcia komunistów od władzy, przyniosły wyniki wyborów czerwcowych, ukazujące bardzo małe poparcie społeczne dla władz, postępujący rozkład dyktatury komunistycznej, uwalnianie się ZSL i SD spod dominacji PZPR. Wydarzenia 1989 r. zostały ukazane przez Antoniego Dudka. Niestety, jego publikacje nie zdołały przełamać jedynie słusznej interpretacji, obowiązującej w większości środków masowego przekazu. Ukazanie prawdy o Okrągłym Stole jest niewygodne dla większości jego uczestników (od Mazowieckiego do Kiszczaka), przeczy bowiem ich medialnemu obrazowi - "ojców założycieli" demokracji w Polsce.

Czwartą przyczyną nagonki na Radio Maryja jest poparcie udzielone przed wyborami parlamentarnymi w 2005 r. Prawu i Sprawiedliwości. Być może to właśnie uniemożliwiło dopchanie się do stołka "premierowi z Krakowa" i innym pseudoreformatorom z PO oraz dało rzeczywistą szansę na naprawę państwa.

Obecnie każdy pretekst służy do ataków mediów na Radio Maryja. Podobna, chorobliwie zawzięta, krytyka dotyczy premiera, prezydenta i PiS. System panujący od kilkunastu lat w Polsce się broni.

Michał Pluta, doktorant Studium Doktoranckiego Nauk Historycznych Uniwersytetu Wrocławskiego

Adam
Gość
Wysłany: 1 Luty 2007, 14:14    [Cytuj]

Ja wole sluchac Radio Chrzescijanin

http://www.radio.chrzescijanin.pl

Nie kazda muzyka mi odpowiada (gatunkowo) ale raduje sie 'pozytywnym' jego przeslaniem.

Gość

Wysłany: 1 Luty 2007, 14:15    [Cytuj]

moim ulubionym radiem jest xfm nadajace z London na 104.9 mhz (mozna ich sluchac na necie www. xfm. co. uk) - dobra, hard rockowa muzyka, sporo punka, nawet Clash

Gość

Wysłany: 1 Luty 2007, 14:15    [Cytuj]

Masz prawo słuchać i mieć takie poglądy, a ja mam prawo się z tymi poglądami nie zgadzać i słuchać innych rozgłośni. Co ci się nie podoba? To że nie każdy ma takie poglądy jak RM, że nie każdy chce go słuchać? Piszesz o układzie okrągłostołowym i jego uczestnikach jak o zdrajcach, przepraszam bardzo, ale czy Kaczyńscy nie brali w tym udziału? Wałęsa= Bolek dora, odpowiedz mi jaki cel miała by sb w 1982 (Anna Walentynowicz pisze w swojej biografii że właśnie wtedy podrzucono jej materiały na Wałęsę) w ujawnianiu jego agentury? Sprzedawczyk, dobra, tylko znów zapytam, kto jak nie Kaczyńscy pracowali na jego wybór? Kto jak nie RM popierał Lecha w 1995? Podobnie z KOR, przecież wieszacie na nim psy zapominając że zarówno bliźniacy jak i Antoś policmajster byli tymi którzy go tworzyli. Skąd mam wiedzieć jak zreagowali by komuniści w 1989 na bardziej twarde warunki? W ich szeregach też byli tacy którzy uważali że za bardzo ustępuje się opozycji. Czy krawawa łaźnia byłaby lepszym rozwiązaniem? Zmiany i tak w końcu musiały nastąpić , ale gdyby udało im się jeszcze raz utopić protesty we krwi, opóźniły by się o kilka lat. Jednego żałuję, że nie istniało wtedy RM, bo pewnie też agitowałoby za rządem Mazowieckiego. Łatwo dziś wytykać błędy Napoleonowi, znając przebieg bitwy pod Waterloo, ciekawe czy potrafilibyście ją wygrać będąc na jego miejscu?

Adam
Gość
Wysłany: 1 Luty 2007, 14:16    [Cytuj]

Dysponujemy pewną liczbą Nowych Testamentów w j. angielskim, które z przyjemnością przekażemy zainteresowanym. Do każdego egz. dołączamy niespodziankę w j. polskim.

Egzemplarze wysyłamy za darmo (na terenie Polski) do wyczerpania oferty. Od chętnych oczekujemy tylko pokrycia kosztów wysyłki (znaczki + koperta).

Co zrobić aby móc otrzymać N.T.?

http://radio.chrzescijani...order=0&thold=0

Adam
Gość
Wysłany: 1 Luty 2007, 14:17    [Cytuj]

NT wciaz sie rozchodza :-)

Pozdrawiam w Nowym Roku 2007

Adam
Gość
Wysłany: 5 Luty 2008, 12:40    [Cytuj]

Dawno nie pisalem tutaj. Widac, ze juz rok minal.

Informuje wiec, ze Radio Chrzescijanin ma sie dobrze. Wciaz trwaja konkursy i co jakis czas sa pezenty wysylane sluchaczom.

W marcu bedziemy zbierac zlotowki aby pomoc dzieciom w Moldawi.

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 9 Luty 2008, 12:56    [Cytuj]

Cytat:
Adam

Gość

Wysłany: 1 Luty 2007, 14:14 [Cytuj]

Ja wole sluchac Radio Chrzescijanin

http://www.radio.chrzescijanin.pl

Nie kazda muzyka mi odpowiada (gatunkowo) ale raduje sie 'pozytywnym' jego przeslaniem.

Po co ta konkurencja, jak na rynku ,jesli jest dwoje ludzi ,to też nie są tacy sami chyba że bliźniacy ,ale przypatrz się, też są rożni .

Bogactwo różności to jak łąka umajona

Sluchacz sam decyduje kórej rozgłosni słucha.
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]