"Aresztować stojących pod krzyżem, to margines"

Tematy z forum niezaakceptowane, poniżej krytyki, stare i nieaktualne
Zablokowany
ox
Posty:35
Rejestracja:29 lipca 2010, 11:36
Lokalizacja:Wielkopolska
"Aresztować stojących pod krzyżem, to margines"

Post autor: ox » 13 sierpnia 2010, 13:03

Polskie państwo nie umie wyegzekwować prawa. A ono powinno być przestrzegane, bo w przeciwnym razie każdy postawi krzyż, gdzie będzie chciał - stwierdził w radiowych "Sygnałach Dnia" poseł niezrzeszony Andrzej Celiński. I dlatego - jego zdaniem powinno się aresztować ludzi stojących pod krzyżem. - To są absolutne marginesy Warszawy, Polski, polskiego społeczeństwa - ocenił Celiński.

Poseł nie zostawił na obrońcach krzyża suchej nitki. - Jak się słyszy ich wypowiedzi, tak naprawdę nie warto było o nich rozmawiać, bo niczego w życiu nie zrobili, niczego nie dokonali, nie mają żadnej perspektywy, niczego tak naprawdę nie proponują. To są absolutne marginesy Warszawy, Polski, polskiego społeczeństwa - stwierdził

I dodał, że obrońcy krzyża absolutnie hucpiarsko zaczęli podgrzewać atmosferę. - Jakby ktoś czemuś tu zagrażał, jakieś roszczenia, jakiś pomnik, jakieś nie wiadomo co. To nie jest ich przestrzeń, to nie jest przestrzeń PiS-u, to nie jest przestrzeń Jarosława Kaczyńskiego - podkreślił Celiński.

"Pomnik pod pałacem to absurd"

Poseł zaproponował, by w sposób radykalny rozwiązać ten spór. - Ja bym nie obawiał się aresztować tych ludzi na 2–3 godziny i nie dopuszczać ich potem (pod Pałac Prezydencki - red.) - powiedział Celiński.

Podkreślił, że - w jego opinii - to niesłychane, że państwo polskie nie potrafi wyegzekwować prawa. - Niech oni, ci ludzie, wybiorą innych posłów, którzy pozwolą im na tego rodzaju rzeczy, którzy powiedzą, że to jest normalne, że każdy może sobie wbić krzyż w każdy kawałek ziemi w Polsce, a potem go bronić - powiedział Celiński.

Zdaniem posła, upamiętnić ofiary katastrofy pod Smoleńskiem trzeba, ale wystawienie pomnika w tym miejscu, gdzie stoi krzyż jest absurdem. - Przecież tam jest już pomnik księcia Józefa Poniatowskiego. To co, obok postawić drugi na osiołku - ironizował Celiński.

Według posła, pomnik powinien być ustawiony w godnym i ogólnie dostępnym miejscu.
W Afganistanie tam gdzie kończą się drogi zaczynają się talibowie.
W Polsce tam gdzie kończą się autostrady zaczyna się Radio Maryja.

Zablokowany