Czy Lech Wałęsa współpracował z SB?

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 4 września 2010, 17:22

Mam to zdjecie z jego autografem
A On pisać potrafi , bo z czytaniem marnie wypada?

Amid
Posty:1365
Rejestracja:7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja:Polska

Post autor: Amid » 4 września 2010, 18:44

Obrazek

Tak wtedy wygladał. Proszę kliknąć na zdjęcie to się powiększy.

Obrazek

I tu na widokówce jego autograf, bo wiadomo zdjecie było zrobione, ale jeszcze nie było wywołane tak na gorąco. Też proszę kliknąć, to się powiększy.

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 7 września 2010, 06:27

Zyzak krytykuje Wałęsę za słowa o L. Kaczyńskim.

"Nasz Dziennik": "By dokonać reinterpretacji najnowszej historii, część dawnych opozycjonistów kwestionuje - wbrew faktom - solidarnościową przeszłość Lecha i Jarosława Kaczyńskich" - pisze Paweł Zyzak, autor głośnej publikacji "Lech Wałęsa - biografia polityczna..."
W obszernym artykule historyk z Bielska-Białej pisze m.in., że "nie można inaczej niż krytycznie oceniać słów Lecha Wałęsy o marginalnej roli zwłaszcza Lecha Kaczyńskiego latem 1980 roku. Jeszcze pięć minut przed strajkiem Wałęsa nie mógłby powiedzieć, że w WZZ więcej znaczy od Kaczyńskiego. Ba, cztery dni po strajku Kaczyński uczestniczył w naradzie KOR i WZZ, na której ważyły się losy przywództwa Wałęsy. Kuroń z Borusewiczem forsowali wtedy, odrzucający zdobycze Sierpnia, koncept związku oparty na komisjach robotniczych oraz plan usunięcia elektryka z dotychczasowej pozycji. Pierwszemu pomysłowi skutecznie oparł się Kaczyński, drugiemu - Wyszkowski".

"Jednakże w osłupienie wprawia dopiero głos Jerzego Borowczaka. Działacza, który pięć minut przed strajkiem i pięć minut po strajku w stoczni nie był równorzędnym partnerem w dyskusji dla żadnego z braci Kaczyńskich, podkreśla Zyzak. - Borowczak w latach 1980-1981 realizował w Komisji Zakładowej NSZZ »Solidarność« Stoczni Gdańskiej interesy Wałęsy. Na jego polecenie brał udział w wyeliminowaniu Anny Walentynowicz z władz gdańskiej »Solidarności« w 1981 r., a następnie przyczynił się do szykanowania działaczki na terenie zakładu".

"Jeśli nawet ktoś podejmuje próby reinterpretacji historii, to powinien wiedzieć, że w ostatnim stuleciu mało komu powiodły się one w 100 procentach. Zachowanie najbardziej wpływowych osób w państwie budzi niepokój o to, iż przejęły one metody, które zainstalował w Polsce odrzucony w 1989 r. przez Polaków ustrój. Idą one, o zgrozo, w parze z postulatami wycofywania czy wręcz palenia niektórych książek historycznych oraz z osobliwą torturą - wynalazkiem III RP - ciągania wydawnictw i historyków po sądach" - konkluduje autor publikacji w "Naszym Dzienniku".

Źródło: PAP

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 7 września 2010, 10:08

Zyzak krytykuje Wałęsę za słowa o L. Kaczyńskim.
Bynajmniej samo to że Walęsa jest byłym Prezydentem i podobno legendą 'Solidarności '. To powinno nieco hamować w wydawaniu krzywdzących opinii o śp. Prezydencie .W końcu też kiedyś chciałby by po Jego śmierci mówiono o Nim co najmniej powściągliwie. Jak wiadomo , zmarłemu , można przypisać wszystko, gdyż ten już się nie obroni .
Prawdziwy Mąż Stanu tak by nie postąpił.
Ostatnio zmieniony 7 września 2010, 10:48 przez KASIA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 7 września 2010, 10:30

KASIA pisze:

Bynajmniej samo to że Walęsa jest byłym Prezydentem i podobno legendą 'Solidarności '.To powinno nieco hamować w wydawaniu krzywdzących opinii o śp. Prezydencie .W końcu też kiedyś chciałby by po Jego śmierci mówiono o Nim co najmniej powściągliwie.
Wałęsa, jak i Kwaśniewski czy Khomorowski (a wcześniej Jaruzelski) zostali prezydentami z nadania Moskwy. To tylko Lech Kaczyński trochę pomieszał im szyki (bo miał wygrać Thusk). Dlatego teraz tak wszyscy pomyje na niego wylewają, łącznie z tym prymitywem Bolkiem.

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 7 września 2010, 10:53

Coltrane pisze:
KASIA pisze:

Bynajmniej samo to że Walęsa jest byłym Prezydentem i podobno legendą 'Solidarności '.To powinno nieco hamować w wydawaniu krzywdzących opinii o śp. Prezydencie .W końcu też kiedyś chciałby by po Jego śmierci mówiono o Nim co najmniej powściągliwie.
Wałęsa, jak i Kwaśniewski czy Khomorowski (a wcześniej Jaruzelski) zostali prezydentami z nadania Moskwy. To tylko Lech Kaczyński trochę pomieszał im szyki (bo miał wygrać Thusk). Dlatego teraz tak wszyscy pomyje na niego wylewają, łącznie z tym prymitywem Bolkiem.
Tylko ja nie rozumiem czym im zagraża zmarły Prezydent. Bo no dobrze żywy im mieszał szyki ... A teraz mają wolne pole do popisu . Czemu nadal Go oczerniają . Lepiej niech udowodnią , że potrafią wyciągnąć kraj z przepaści finansowej. Bo jak na razie to wpychają w jeszcze większą nędzę .

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 7 września 2010, 11:05

"L. Kaczyński stanie się symbolem Solidarności, Wałęsa się skompromitował"

Lech Kaczyński jako pierwszy prezydent wolnej Polski docenił działaczy "Solidarności”. W naturalny sposób zatem może być dziś postrzegany przez wielu jako wielka postać solidarnościowa. Tego boją się ci, którzy dziś tak bezczelnie pomniejszają jego rolę. Obawiają się, że w obliczu niechybnej kompromitacji Wałęsy to Lech Kaczyński stanie się symbolicznym patronem ruchu solidarnościowego. Oto przyczyna blokowania upamiętnienia dorobku tragicznie zmarłego prezydenta. Taki też był przecież przekaz wystąpienia Tuska na zjeździe „Solidarności” - mówi Jarosław Kaczyński w rozmowie z Katarzyną Gójską-Hejke i Tomasz Sakiewiczem.

Pana wystąpienie na zjeździe „Solidarności” wywołało prawdziwą burzę. Spodziewał się Pan takiej reakcji?

Wszystko, co powiedziałem, jest prawdą. Wystarczy sięgnąć choćby po ostatnio wydaną książkę o Annie Walentynowicz. Jednak mamy taki klimat, iż fakty wielu osobom przeszkadzają, że dopuszczalna jest tylko lukrowana, hagiograficzna opowieść o naszej najnowszej historii.

Czy Henryka Krzywonos ma zastąpić Annę Walentynowicz, stać się nową przywódczynią gdańskiego strajku?

Mam poczucie, że wystąpienie pani Krzywonos było zaplanowane jeszcze przed zjazdem „Solidarności”. Donald Tusk nie mógł nie przyjąć zaproszenia na to spotkanie. Musiał przyjechać, jednak miał świadomość, iż nikt go nie powita owacjami. Dlatego istniała potrzeba przykrycia jego agresywnego wystąpienia i wygwizdania przez związkowców jakimś wydarzeniem, które przy okazji uderzy we mnie. Taka jest – w mojej ocenie – geneza wejścia na scenę pani Krzywonos. Bez względu na to, co bym powiedział, jej reakcja byłaby taka sama. Widziałem zresztą, iż wstała wcześniej, niż ja powiedziałem to, co rzekomo ją tak zdenerwowało.

Tusk zarzucił dzisiejszemu kierownictwu, ale i poprzednim po 1989 r., rozbicie związku.

„Solidarność” została rozbita przez wprowadzenie stanu wojennego. Odpowiedzialność za to ponosi Jaruzelski. To z kolei Bronisław Komorowski – z partii Donalda Tuska – tak fetował Jaruzelskiego choćby na uroczystości zaprzysiężenia. Taka jest prawda, Donald Tusk posługuje się wersją kłamliwą, bo tak jest mu wygodniej.

Jak Pan ocenia wypowiedź Tadeusza Mazowieckiego, który ujawnił, kogo Pan obwiniał o ugodowość wobec komunistycznej władzy w czasie strajku?

Mam kilka zasad, których nigdy nie łamię. Wśród nich jest ta, że nie komentuję i nie opowiadam prywatnych rozmów. Dziwię się, że pan Mazowiecki w mediach cytuje strzęp prywatnej rozmowy ze mną. To w mojej ocenie nie przystoi. Ale każdy odpowiada za siebie i kieruje się swoim sumieniem. Za zachowanie ze wszech miar niegodziwe uważam okazywanie braku szacunku dla zmarłych. To nie tylko sprzeczne z zasadami, które tworzą naszą cywilizację, ale też jakże niskie. Atakowanie człowieka, który nie może się obronić, nie wymaga żadnej odwagi, do tego wystarczy jedynie bezczelność. Pan Mazowiecki mówi o prezydenturze Lecha Kaczyńskiego „mało wybitna”. Jednak ta zaciekła walka z pamięcią o moim Bracie, z jego spuścizną, pokazuje, że osiągnął bardzo wiele jako prezydent RP, a czas jego urzędowania był okresem licytowania Polski w górę.

Może dlatego jego rola w Sierpniu jest tak umniejszana. Bogdan Lis powiedział, że Lech Kaczyński był na strajku przez godzinę.

To zupełne kłamstwo. Sprawa jest powszechnie znana. Leszek rzeczywiście nie był na całym strajku, ale nigdy nie twierdził, iż był. Był obecny w drugiej fazie, i tę obecność można liczyć w dniach, a nie w godzinach. To wynikało z dwóch powodów. Po pierwsze, otrzymał zadanie rozmów z negocjatorami. Miał ku temu predyspozycje, przede wszystkim jako świetny prawnik, zresztą napisał część porozumienia. A po drugie – Brat był wówczas w zupełnie wyjątkowej sytuacji rodzinnej. Marta była maleńka, a Marylka bardzo bała się zostać sama. Mimo to zaangażował się tak, jak tylko mógł, i jego rola jest nie do pominięcia. Wszyscy, którzy twierdzą, iż było inaczej, zwyczajnie kłamią, bo przecież wystarczy zajrzeć do książek, by sprawdzić, jak było naprawdę. Czy jesteśmy świadkami dramatycznej walki o zawłaszczenie spuścizny „Solidarności” i podporządkowanie jej dominującemu nurtowi politycznemu?

Trudno będzie z Lecha Wałęsy uczynić jedynego bohatera „Solidarności”. Jestem pewien, iż kolejne książki o panu Wałęsie – a przecież na pewno powstaną – dokonają dalszej dekonstrukcji tej postaci. Lech Kaczyński – choć w rzeczywistości był jednym z grona liderów „Solidarności” – przez lata obecności w polityce nie sprzeniewierzył się ideałom, które stanowiły fundament zrywu wolnościowego. Nawet więcej – jako pierwszy prezydent wolnej Polski docenił działaczy „Solidarności”. W naturalny sposób zatem może być dziś postrzegany przez wielu jako wielka postać solidarnościowa. Tego boją się ci, którzy dziś tak bezczelnie pomniejszają jego rolę. Obawiają się, że w obliczu niechybnej kompromitacji Wałęsy to Lech Kaczyński stanie się symbolicznym patronem ruchu solidarnościowego. Oto przyczyna blokowania upamiętnienia dorobku tragicznie zmarłego prezydenta. Taki też był przecież przekaz wystąpienia Tuska na zjeździe „Solidarności”. Oskarżał wszystkich o rozbicie jedności związku, roztrwonienie jego potencjału – co to miało wspólnego z prawdą o historii najnowszej „Solidarności”? Nic. Ale to bez znaczenia. Tusk mówił to do najbardziej naiwnej części swojego elektoratu, ludzi, którzy zaiste oceniają świat poprzez jednostkowe obrazy, bo nie mają chęci do głębszej analizy.

W wystąpieniu przed koncertem na terenie d. Stoczni Gdańskiej prezydent Komorowski nie wspomniał swojego tragicznie zmarłego poprzednika. Nowa głowa państwa ma chyba poważny problem, jak poradzić sobie z dorobkiem Lecha Kaczyńskiego.

Nie tylko on. W mojej ocenie liderzy PO czy szerzej liderzy establishmentu mają problem z Lechem Kaczyńskim. Tak jak już wspomniałem, budowana przez nich konstrukcja lukrująca postać Wałęsy za jakiś czas rozsypie się jak domek z kart. Na szczęście można w Polsce jeszcze pisać książki – kolejne o Lechu Wałęsie są nieuniknione. Nie mam na myśli jedynie czasów PRL. Jestem przekonany, iż rzetelna praca historyczna o prezydenturze Wałęsy jeszcze mocniej zdekonstruuje tę postać. Lech Kaczyński sprawdził się jako jeden z szerszego grona przywódców „Solidarności” i sprawdził się w wolnej Polsce. Piastował wiele bardzo wysokich urzędów, nie licząc prezydenckiego, i za każdym razem był wysoko oceniany. Jego dorobek jest ogromny i niepowtarzalny. Dlatego dziś tak zaciekle walczy się o zablokowanie upamiętnienia go czy wręcz o zakłamanie. Platforma i jej zaplecze doskonale zdają sobie sprawę, że Polska, która uczci pamięć Lecha Kaczyńskiego, nie będzie tą Polską, której oni chcą. To sprawa niesłychanie ważna, choć na pierwszy rzut oka może się zdawać niepierwszorzędna. Dotyczy symboli i historii, ale to w końcu one będą budować tożsamość naszego kraju. Tak jak Piłsudski nie mógł być symbolem PRL. Tak samo Lech Kaczyński – przy całej nieporównywalności postaci – nie może być symbolem kondominium rosyjsko-niemieckiego w Polsce. A może być symbolem Polski niepodległej i symbolem „Solidarności”, bo tak się potoczyła historia po 1989 r.

Czy walka o wyrzucenie Krzyża Pamięci z Krakowskiego Przedmieścia nie jest ujawnieniem od dawna przygotowywanego planu przez środowiska antychrześcijańskie ataku na obecność chrześcijaństwa w życiu publicznym?

Nie mam wątpliwości, że tak właśnie jest. Dlatego szczególnie zdumiewające jest zachowanie prezydenta Komorowskiego, który sam rozpoczął tę akcję, dając sygnał – pozwolenie na wyrzucenie Krzyża Pamięci. To naprawdę niesłychane. Jestem pewien, że prezydent Kwaśniewski, choć prezentujący się jako osoba niewierząca, tak by nie postąpił. Trudno mi uwierzyć w twierdzenie, iż Komorowski nie zdawał sobie sprawy, co może spowodować jego wypowiedź. Gdyby rzeczywiście był nieświadomy, byłoby to fatalne dla Polski. Taki poziom nieumiejętności przewidywania konsekwencji własnych działań może być wręcz zgubny, szczególnie gdy dotyczy głowy państwa.

Stanowisko prezydenta poparli niektórzy hierarchowie, choćby biskup Pieronek był łaskaw poradzić, by do walki z obrońcami Krzyża Pamięci państwo wysłało antyterrorystów.

Nie mam zwyczaju komentować wystąpień hierarchów, lecz tym razem postąpię wyjątkowo. Jestem zupełnie zdumiony wypowiedzią księdza biskupa Pieronka. W Polsce krzyż jest od stuleci znakiem żałoby, oddawania czci zmarłym. Nie rozumiem, dlaczego ksiądz biskup to pomija. Budzi to we mnie głęboki sprzeciw. Podobnie jak nie mogę się pogodzić z tym, że władze Rzeczpospolitej pozwalały i pozwalają bezkarnie atakować tych, którzy modlą się pod Krzyżem Pamięci. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż to polski rząd i władze Warszawy swoją biernością zachęciły te pijane hordy, by rzucały się na bezbronnych ludzi, profanowały znaki pamięci, portrety ofiar katastrofy smoleńskiej. Wystarczyłaby jedna akcja policji i straży miejskiej, by definitywnie skończyć te napady. Z jakiegoś powodu takiej interwencji nie było. Jestem pewien, że decyzja o tolerowaniu łamania prawa wobec obrońców krzyża nie została podjęta w policji. Nawet nie w MSWiA. Odpowiedzialność za napady na Krakowskim Przedmieściu spada na szefa rządu. Żałuję, iż ksiądz biskup Pieronek nie objął troską bezbronnych ludzi atakowanych przez zdziczałe grupy napastników na oczach stróżów prawa.

Mam nadzieję, że odpowiedzialni za tolerowanie napadania na ludzi poniosą kiedyś konsekwencje na sali sądowej. Bez względu na to, jak wysokie urzędy dziś piastują. W wymiarze moralnym sytuację oceniam równie jednoznacznie – to jest lumpenproletaryzacja polskiego życia społecznego i tylko okupanci albo zaborcy mogliby sobie tego życzyć. Nikt, kto myśli o losie Polski, nie może pozostać obojętny wobec tego niewyobrażalnego schamienia. Mówiąc o katastrofie smoleńskiej, często używa Pan określenia, iż piloci zostali zmyleni. Czy ma Pan nową wiedzę na temat przyczyn rozbicia samolotu z polską delegacją?

Znam tylko to, co zostało upublicznione, czyli zapis rozmów zarejestrowany przez czarną skrzynkę. A z niego jasno wynika, że jeśli piloci nie byli wariatami – a nie byli, jeśli nie byli pijani – a nie byli, to musieli otrzymać nieprawdziwe dane. Nie mogli zachowywać się spokojnie, tak jak się zachowywali, gdyby znali prawdziwe położenie samolotu. I to jest oczywiste. W mojej ocenie budzącą grozę tajemnicą pozostaje stan roztrzaskania samolotu. Gdyby nawet Tu-154M lądował awaryjnie w lasku przed lotniskiem, to według specjalistów nie powinien ulec doszczętnemu zniszczeniu. Oczywiście, mielibyśmy do czynienia z poważną katastrofą lotniczą, ale nie tak straszliwą masakrą.

Pan był na miejscu katastrofy kilkanaście godzin później. Czy widział Pan wrak samolotu?

Tak, widziałem. I pamiętam dokładnie, że poza najmocniejszą, środkową częścią samolotu tej maszyny jakby nie było. To zupełnie niewyobrażalne, gdyż upadek z tej wysokości – bez wybuchu – nie powoduje tak straszliwych zniszczeń. Co się zatem stało z Tu-154M, z polską delegacją, że część tej maszyny po prostu zniknęła? To w mojej opinii może wyjaśnić rzetelnie tylko międzynarodowa komisja. Widać wyraźnie, że polska prokuratura nie ma wystarczających możliwości prowadzenia śledztwa, a Rosja nie jest dziś gwarantem niezależnego śledztwa.
(Gazeta Polska)


http://wiadomosci.wp.pl/kat,9932,title, ... prasa.html

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 7 września 2010, 11:15

KASIA pisze:
Tylko ja nie rozumiem czym im zagraża zmarły Prezydent. Bo no dobrze żywy im mieszał szyki ... A teraz mają wolne pole do popisu . Czemu nadal Go oczerniają . Lepiej niech udowodnią , że potrafią wyciągnąć kraj z przepaści finansowej. Bo jak na razie to wpychają w jeszcze większą nędzę .
Lech Kaczyński urasta do rangi symbolu. Pewnie dlatego jest tak wściekle atakowany. Wałęsa to pewnie z zazdrości wylewa na Kaczyńskiego pomyje. Nie może darować że legenda Solidarności za jaką był do niedawna uważany, mocno przybladła. No ale sam sobie jest winien. Zachowuje się skandalicznie i jak prymityw. Poza tym z uporem maniaka nie przyznaje się do współpracy z SB, a wszyscy dobrze wiedzą że nim był.

Lech Kaczyński jest też atakowany dlatego, ponieważ ci co go tak zaciekle atakują, czują się winni śmierci tych 96 Polaków. Dlatego aby zabić w sobie sumienie, to oczerniają Kaczyńskiego na wszelkie sposoby.

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 14 września 2010, 21:50

TW Bolek - documentary film - part 1 of 5

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AWI3etuE4ZA[/youtube]

Awatar użytkownika
Endek
Posty:2948
Rejestracja:24 listopada 2008, 20:37
Lokalizacja:Nieporęcki Las

Post autor: Endek » 15 września 2010, 11:34

Coltrane pisze:]Lech Kaczyński urasta do rangi symbolu.
Owszem, ale na miarę ,,wielkiego" elektryka
http://forum.dlapolski.pl/sierpien-80-p ... 70b3#35065
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 15 września 2010, 11:57

Endek pisze:
Coltrane pisze:]Lech Kaczyński urasta do rangi symbolu.
Owszem, ale na miarę ,,wielkiego" elektryka
http://forum.dlapolski.pl/sierpien-80-p ... 70b3#35065
Przecież to poczciwy zawód , nawet blisko mojego ,tylko że u mnie bez tytułu 'Wielki".

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 15 września 2010, 13:41

Endek pisze:
Coltrane pisze:]Lech Kaczyński urasta do rangi symbolu.
Owszem, ale na miarę ,,wielkiego" elektryka
Jest jednak pewna różnica pomiędzy tymi dwoma postaciami. Wałęsa jest uwielbiany przez wrogie Polsce siły, a Lech Kaczyński był przez te same siły znienawidzony i opluwany, i w końcu perfidnie zamordowany. Ciekawe dlaczego ...

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 15 września 2010, 13:52

Coltrane pisze:
Endek pisze:
Coltrane pisze:]Lech Kaczyński urasta do rangi symbolu.
Owszem, ale na miarę ,,wielkiego" elektryka
Jest jednak pewna różnica pomiędzy tymi dwoma postaciami. Wałęsa jest uwielbiany przez wrogie Polsce siły, a Lech Kaczyński był przez te same siły znienawidzony i opluwany, i w końcu perfidnie zamordowany. Ciekawe dlaczego ...
A mówi się że prawda sama się obroni . Zobacz Bolek noblista , pisze książkę , żyje w luksusie i w sławie. Wielu nieznanych prawdziwych bohaterów ma do dzisiaj połamane palce i klepie biedę, lub leży w mogile . Dlatego wracając do wczorajszej rozmowy - nie bardzo wierzę w sprawiedliwość .

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 15 września 2010, 14:16

KASIA pisze:Dlatego wracając do wczorajszej rozmowy - nie bardzo wierzę w sprawiedliwość .
O sprawiedliwość tu na ziemi raczej trudno będzie, gdyż światem rządzi szatan.
Jednakże Bóg jest sprawiedliwy i każdego sprawiedliwie osądzi.

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 15 września 2010, 14:18

Coltrane pisze:
KASIA pisze:Dlatego wracając do wczorajszej rozmowy - nie bardzo wierzę w sprawiedliwość .
O sprawiedliwość tu na ziemi raczej trudno będzie, gdyż światem rządzi szatan.
Jednakże Bóg jest sprawiedliwy i każdego sprawiedliwie osądzi.
Tylko że my tu musimy żyć ... i taka będzie jakość naszego życia jak je sobie tu urządzimy .

ODPOWIEDZ