Elektrownie atomowe a skażenie środowiska

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 18 maja 2011, 20:57

Cayman pisze:kto nas załatwi , ruskie? niemcy?....a może wasz prezydent wespól z premierem... http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 99183.html
co do składowania http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... &section=5
Z tego co tu dałeś, wynika, że :
Obecnie zużyte paliwo jądrowe o wysokiej aktywności jest w większości składowane w skałach lub [[kopuła solna|kopułach solnych]], położonych głębiej niż 300 [[metr]]ów pod ziemią. Składowiska takie zwykle spotykają się z wielką niechęcią i protestami mieszkańców okolicznych miejscowości.

Strach pomyśleć co to będzie jak zaczną budować w Polsce 2-3 elektrownie atomowe. Ciekawe kto zgodzi się na to, by w jego pobliżu budować te śmiercionośne elektrownie ?

Dla mnie jest śmieszne i niepoważne, że w momencie gdy mamy w Polsce o wiele bardziej bezpieczne możliwości pozyskiwania energii, np. gaz ziemny czy geotermia, to w tym momencie tzw. "eksperci" mówią że najbardziej opłacalne są elektrownie atomowe.

Przecież elektrownie atomowe niszczą środowisko naturalne ! Tylko ktoś naprawdę głupi albo przekupiony, będzie forsował pomysł z elektrowniami atomowymi ...

To ile w końcu jest elektrowni atomowych w kraju w którym mieszkasz, Cayman ?

Cayman
Posty:139
Rejestracja:18 kwietnia 2011, 17:20
Lokalizacja:Nie mieszka w Polsce

Post autor: Cayman » 18 maja 2011, 21:17

planują wybudować 2 do 2018 roku...na ten czas nie ma zadnej ale zależność od energii importowanej z anglii jest koniecznością...sprzeciwów nie ma bo gospodarka i ekonomia jest na pierwszym miejscu....to czego pan szuka w sposobach składowania i gdzie to powiem panu tak...jest kraj który bierze energię za pół ceny ale za to zabiera na swoje terytorium cały radioaktywny szajs...wiedza na ten temat daje mi prawo przypuszczać ze jest pan przeciwnikiem na chwilę obecną ale jak żarówka kiedyś nie zabłysnie to będzie pan pierwszym co podpisze sie pod tym aby był atom...ale to wymaga czasu ...poczekamy zobaczymy,na ten czas dziękuję za dywagacje pełne kultury z pana strony ,no z mojej to średnio ...pozdro andrzej

Awatar użytkownika
Farmer
Posty:84
Rejestracja:26 października 2010, 20:51
Lokalizacja:Wrocław

Post autor: Farmer » 18 maja 2011, 22:34

Coltrane pisze: Polska ma również bogate złoża gazu, a musi sprowadzać od sowietów.
Jak wyczytałem : Polska może mieć niekonwencjonalne złoża gazu ziemnego, które wystarczą nawet na 100-200 lat ! Jak to więc się dzieje, że Polska musi ten gaz sprowadzać z zewnątrz ?? Może udzielisz jakiejś sensownej odpowiedzi, Cayman.
Odpowiedzi udzielił pan sobie sam ;-) . Pytanie jest natomiast nonsensowne.

Na chwilę obecną posiadamy jedynie przewidywalną wielkość złóż. Data rozpoczęcia ich eksploatacji, opłacalność tego procesu oraz - przede wszystkim - wielkość zasobów nadal pozostaje wielką niewiadomą. Może okazać się, że gaz łupkowego nie można wydobyć.

Uzależnienie od Rosji ma głównie podłoże historyczne.
Coltrane pisze: Pytałem też, co z odpadami radioaktywnymi, gdzie mamy je składować ? A co z ogromną ilością wody do chłodzenia reaktorów ? I gdzie będziemy zużytą wodę wylewać ? Do jezior ? Nie wymiguj się od odpowiedzi.
Składowanie odpadów jest wyzwaniem... i nadzieją. Kurczące się zasoby uranu zmuszają naukowców do opracowywania nowych technologii, które umożliwiłyby ponowne ich wykorzystanie (tak naprawdę taki proceder już ma miejsce*).
W chwili obecnej odpady przechowywane są w specjalnie przygotowanych i monitorowanych wysypiskach, a ich składowanie pochłania olbrzymie koszty. To metoda tymczasowa, a nie znamy jej długoterminowego odpowiednika.

*http://www.whatisnuclear.com/articles/recycling.html

Pytania odnośnie systemów chłodzenia nie rozumiem :-/. Rodzaj systemu chłodzenia zależy od typu reaktora, zaś za chłodziwo mogą posłużyć gazy, woda, stopione metale itd.
Coltrane pisze: Dla mnie jest śmieszne i niepoważne, że w momencie gdy mamy w Polsce o wiele bardziej bezpieczne możliwości pozyskiwania energii, np. gaz ziemny czy geotermia, to w tym momencie tzw. "eksperci" mówią że najbardziej opłacalne są elektrownie atomowe.

Przecież elektrownie atomowe niszczą środowisko naturalne !
Energia geotermalna może stanowić lokalne źródło energii. Nam potrzebne są siłownie, które umożliwią zastąpienie instalacji cieplnych i produkcję olbrzymich ilości energii. Dla porównania moc wszystkich instalacji geotermalnych w USA 3086MW, w Niemczech 6.6MW. Wydajność elektrowni atomowej Fukushima I to przeszło 4600MW!. Tak więc "śmieszne i niepoważne" jest sugerowanie, iż geotermia może stanowić alternatywę dla atomu.

Informacji dotyczącej gazu ziemnego komentował nie będę z prostej przyczyny: jego wydobycie na terenie Polski jest znikome, pokłady gazu niekonwencjonalnego niepewne zaś import z Rosji drogi. Dochodzi do tego niepożądana produkcja dużych ilości CO2.

Instalacje jądrowe niszczą środowisko w mniejszym stopniu niżeli elektrownie cieplne ;-)

Źródło:
"Każdy odmawia jakieś polityczne modły. Tylko ołtarze nas różnią." Władysław Loranc
Niezrzeszony

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 18 maja 2011, 23:17

Farmer pisze:Składowanie odpadów jest wyzwaniem... i nadzieją.
Chyba nadzieją na szybkie wyniszczenie narodu polskiego. Jak pokazują przykłady Czernobyla i Fukuszimy (według raczej optymistycznych szacunków w samej prefekturze Fukushima przewiduje się 400.000 zgonów w najbliższym czasie.) zagrożenia związane ze skażeniem są ogromne.
Dodajmy do tego Hiszpanię : wypadek w centralach atomowych: Hiszpania, Katalonia, wypuszczono do rzeki 25m3 skażonej wody, 14 ludzi się zmoczyło.

Kolejna sprawa to :
TEPCO (Tokyo Electric Power Company) ukrywa jakąś tajemnicę przed światem. Na pewno jest to wirus stuxnet, który infekuje systemy informatyczne kolejnych już elektrowni na świecie – Pensylwania, Fukushima, Onagawa, 2 kolejne elektrownie w Japonii, Kanada – Ontario, Słowenia, Włochy, Czechy i teraz Hiszpania. Coś za dużo tego jak na zwykły zbieg okoliczności..


Elektrownie atomowe w Polsce mają wieloraki cel.

1.Uzależnienie Polski od dostaw uranu którego oficjalnie u nas nie ma
2.Kręcenie gigantycznych lodów na niezwykle kosztownych inwestycjach
3.Stworzenie źródła rozmyślnego zatrucia środowiska w celu pogorszenia stanu zdrowia Polaków dla przyspieszenia procesu depopulacji Polski
4.Odrzucenie polskich uczonych od wiedzy o energetyce jądrowej, bo te elektrownie mają być francuskie i przez Francuzów będą obsługiwane, przez co Polacy własnych elektrowni już nie wybudują, bo nie będzie już "racjonalnej podstawy".

Awatar użytkownika
Farmer
Posty:84
Rejestracja:26 października 2010, 20:51
Lokalizacja:Wrocław

Post autor: Farmer » 19 maja 2011, 00:54

Coltrane pisze: Chyba nadzieją na szybkie wyniszczenie narodu polskiego. Jak pokazują przykłady Czernobyla i Fukuszimy (według raczej optymistycznych szacunków w samej prefekturze Fukushima przewiduje się 400.000 zgonów w najbliższym czasie.) zagrożenia związane ze skażeniem są ogromne.
Dodajmy do tego Hiszpanię : wypadek w centralach atomowych: Hiszpania, Katalonia, wypuszczono do rzeki 25m3 skażonej wody, 14 ludzi się zmoczyło.
Licytujmy, 2 miliony zabitych w najbliższym czasie!! ;-) .

Proszę podać źródło tych informacji :-? . Biorąc pod uwagę choćby ilość uwolnionych substancji radioaktywnych są one całkowicie niewiarygodne.
Przypominam, że do pierwszego skażenia przyczynił się zawór ciśnieniowy w blokach 1 i 3. Uwolniono 2-3 mSv/h. Kolejnym źródłem był reaktor nr. 2 (dawka 12 mSv/h przy bramie, która spadła następnie do kilku mSv/h). Sytuacja pogorszyła się 27 marca, gdy w pomieszczeniach zawierających turbiny pojawiła się zanieczyszczona woda.
Odkrycie skażonej radioaktywnym jodem wody w Tokio (w jednym z ujęć) wzbudziło lekki niepokój. Pomimo tego wartości pozostawały poniżej norm dopuszczalnych.
W Fukushimie, pomimo naruszenia barier, większość paliwa i produktów reakcji pozostala w zbiorniku reaktora!. To zasadnicza różnica w porównaniu do Czarnobyla.

Odnośnie Hiszpanii. Podejrzewam, że informacji o tym zaczerpnął pan z opisu przytoczonego przez siebie wcześniej filmiku. Jest ona błędna!.

1/5/2011

Nowy wypadek w centralach atomowych: Hiszpania, Katalonia, 30/4/2011, wypuszczono do rzeki 25m3 skażonąej wody u 14 ludzi się zmoczyło.
Media say 14 people were working in the containment area of a nuclear power plant in northeast Spain this week when water used to cool a reactor was unexpectedly released. El Pais newspaper reported Saturday that the workers were in the building, although none are believed to have suffered dangerous contamination. Operator Anav said in a statement dated Thursday that "the opening of a valve caused the release of 25 cubic meters (883 cubic feet) of water from the primary refrigeration system toward a pool in the containment building" at its Asco 1 plant near Tarragona.

Niespodziewany zrzut miał miejsce na terenie elektrowni. "Skażona" woda przedostała się do basenu w wyniku nieszczelności zaworu. Owa "rzeka" jest jedynie wymysłem.
Coltrane pisze: Elektrownie atomowe w Polsce mają wieloraki cel.

1.Uzależnienie Polski od dostaw uranu którego oficjalnie u nas nie ma
2.Kręcenie gigantycznych lodów na niezwykle kosztownych inwestycjach
3.Stworzenie źródła rozmyślnego zatrucia środowiska w celu pogorszenia stanu zdrowia Polaków dla przyspieszenia procesu depopulacji Polski
4.Odrzucenie polskich uczonych od wiedzy o energetyce jądrowej, bo te elektrownie mają być francuskie i przez Francuzów będą obsługiwane, przez co Polacy własnych elektrowni już nie wybudują, bo nie będzie już "racjonalnej podstawy".
Ad.1
Złoża uranu oficjalnie "znajdują się" na terenie naszego kraju od drugiej połowy XIX wieku. Zostały odkryte przez niemieckich geologów. Od 1954r. działała kopalnia "Wolność" w Kowarach, gdzie do 1973r. eksploatowano pokłady Uranu.
Ad.2
Kwestia korupcji może dotyczyć każdej inwestycji. Z tego powodu liczy się dobrze funkcjonujące prawo, gdyż przekręty dotyczą wszelkich dziedzin. Tym bardziej tak kosztownego i potrzebnego działu jakim jest energetyka.

Ad.3
Eee...że co??. Myśli pan, że obecne elektrownie cieplne zioną fiołkami i czystym powietrzem?. Nie, zatruwają nasze środowisko w większym stopniu niżeli elektrownie atomowe. Idealnego wyjścia nie ma- zawsze będziemy sobie pośrednio szkodzić- ale tego typu twierdzenia to czysta fantastyka.

Ad.4
Znów fantastyka ;-). Na terenie naszego kraju pracuje reaktor jądrowy "Maria". Jeszcze do niedawna pracował również reaktor "Ewa". Wykorzystywane są one dla celow badawczych i wytwarzania izotopów promieniotwórczych, zaś z ich usług korzystają zagraniczne placówki. Jak pan widzi polscy uczeni od dawna drążą temat energetyki jądrowej i spraw z nią związanych.
Odmienną kwestią są możliwości. W Polsce nie istnieją firmy zajmujące się budową siłowni jądrowych. W skali całego świata jest jedynie kilka firm, które posiadają odpowiednie zezwolenia. To sprawia, iż jesteśmy zmuszeni skorzystać z ich usług przy budowie instalacji.

Polecam wywiad z Doc. dr inż. Andrzejem Strupczewskim oraz inne opracowania tego specjalisty. Od ok. 50 lat zajmuje się sprawami inżynierii reaktorowej i jest cenionym, polskim specjalistą.
"Każdy odmawia jakieś polityczne modły. Tylko ołtarze nas różnią." Władysław Loranc
Niezrzeszony

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 19 maja 2011, 10:01

No widać, że z Ciebie expert całą gębą. Expert reprezentujący politycznie poprawne stanowisko i myślenie. Reszta to "fantastyka" albo "teorie spiskowe".

Skąd Ty wiesz, że informacje które Ty posiadasz, nie są przekłamane ? Dlaczego uważasz, że to ja mam błędne i fałszywe informacje ? Myślisz, że oficjalnie w oficjalnych mediach wszystko Ci powiedzą i napiszą. Otóż jesteś w błędzie Farmer. Media piszą tak, jak ktoś im z góry nakazał. Nic ponadto. Ktoś pilnuje co media piszą, i kontroluje te informacje, i dba o to, aby nie docierały do nas informacje, które wg nich nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Dziwię się, że jesteś taki naiwny, i wierzysz w to, co oficjalnie w mediach nam mówią.

Ja tam wolę wziąć poprawkę na to wszystko. I patrzeć szerzej. Mówisz że to fantastyka, albo teorie spiskowe. Ok, niech Ci tam będzie, wisi mi to, co sobie myślisz.

Nie zamierzam należeć do tych, co reprezentują jedynie poprawne politycznie poglądy.

Awatar użytkownika
longinus9
Posty:2190
Rejestracja:19 lutego 2009, 20:02
Lokalizacja:Łódź

Post autor: longinus9 » 19 maja 2011, 16:30

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=25943

prof. Mirosław Dakowski - fizyk jądrowy

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 19 maja 2011, 18:19

Farmer pisze:Proszę podać źródło tych informacji :-? . Biorąc pod uwagę choćby ilość uwolnionych substancji radioaktywnych są one całkowicie niewiarygodne.
Przypominam, że do pierwszego skażenia przyczynił się zawór ciśnieniowy w blokach 1 i 3. Uwolniono 2-3 mSv/h. Kolejnym źródłem był reaktor nr. 2 (dawka 12 mSv/h przy bramie, która spadła następnie do kilku mSv/h). Sytuacja pogorszyła się 27 marca, gdy w pomieszczeniach zawierających turbiny pojawiła się zanieczyszczona woda.
Odkrycie skażonej radioaktywnym jodem wody w Tokio (w jednym z ujęć) wzbudziło lekki niepokój. Pomimo tego wartości pozostawały poniżej norm dopuszczalnych.
W Fukushimie, pomimo naruszenia barier, większość paliwa i produktów reakcji pozostala w zbiorniku reaktora!.
Proszę przeczytać mój ostatni wpis w wątku "Kataklizm w Japonii" : http://forum.dlapolski.pl/viewtopic.php ... t=45#43375

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 8 czerwca 2011, 20:52

W Grudziądzu za 3,2 mld zł powstanie elektrownia gazowa.

Elektrownię gazową w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) o mocy 860 megawatów - największą tego typu pod względem mocy w Polsce - wybuduje do końca 2015 r. Energa Invest wraz irlandzką grupą ESB International. Inwestycja ma kosztować 3,2 mld zł.

List intencyjny w sprawie budowy elektrowni podpisali w środę w Grudziądzu prezes spółki Energa Invest Marcin Szpak i prezydent miasta Robert Malinowski. Inwestor oficjalnie potwierdził zamiar budowy elektrowni, a miasto zobowiązało się do wydania niezbędnych decyzji i postanowień administracyjnych.

Grudziądzka elektrownia zasilana gazem ziemnym ma ruszyć w pierwszym kwartale 2016 r. Wytwarzać będzie ponad 6 milionów megawatogodzin rocznie, co pozwala na zasilenie w energię dwóch milionów gospodarstw domowych. Będzie to największa tego typu inwestycja pod względem mocy w Polsce.

Zgodnie z zapewnieniami inwestora przy budowie zastosowane zostaną nowoczesne rozwiązania o niskim wpływie na środowisko. Elektrownia będzie zajmować mniej miejsca niż tradycyjne siłownie, a emisja dwutlenku węgla będzie o 40 proc. mniejsza niż w elektrowniach węglowych o takiej samej mocy i skali produkcji. Dzięki wykorzystaniu gazu ziemnego nie potrzeba placów do składowania paliwa i popiołów.

Początkowo Energa planowała zbudowanie elektrowni gazowej w Żarnowcu. Jednak spółka sprzedała grunty koncernowi PGE, który chce postawić tam elektrownię atomową. Grudziądz wybrano ze względu na bliskość magistrali energetycznej Gdański - Płock, w pobliskim Węgrowie znajduje się tzw. główny punkt zasilania.

Strony projektu na razie nie podają szczegółowej lokalizacji inwestycji. W kwietniu grudziądzcy radni, na wniosek inwestora, podjęli uchwałę w sprawie rozpoczęcia procedury zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Miejsce budowy zostanie ogłoszone po zakończeniu procedury pozyskania działek.

Przy budowie ma pracować do tysiąca osób. Po rozpoczęciu eksploatacji w elektrowni zatrudnionych będzie ok. 50 specjalistów, a także pracownicy pomocniczy, m.in. ochrony i utrzymania porządku.

Energa Invest (dawniej Energa Trading), jako podmiot grupy Energa, została wyznaczona na lidera programu Energa ProGaz. Zgodnie z przyjętą strategią grupy, spółka jest odpowiedzialna za powstanie do końca 2015 r. nowych źródeł wytwórczych energii, dla których podstawowym paliwem będzie gaz ziemny.

ESB International jest spółką pomocniczą firmy ESB, dostawcy energii elektrycznej w Irlandii. Spółka ma doświadczenie w budowaniu i prowadzeniu rozruchu elektrowni gazowych. Zrealizowała już projekty w 115 krajach świata.

Źródło: PAP

Cayman
Posty:139
Rejestracja:18 kwietnia 2011, 17:20
Lokalizacja:Nie mieszka w Polsce

Post autor: Cayman » 12 czerwca 2011, 12:33

podac wypada ceny gazu dla polski..
Obrazek

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 12 czerwca 2011, 14:28

Cayman pisze:podac wypada ceny gazu dla polski..
To nie jest argument jakoby mamy budować elektrownie atomowe, bo gaz kupowany przez Polskę od rusków jest drogi.

Jak Polską rządzić będą Polacy, a nie jakieś warchoły i zaprzańcy, to wówczas nie będziemy musieli kupować sowieckiego gazu, i znajdziemy o wiele rozwiązanie alternatywne dla elektrowni atomowych.

Proszę zauważyć jedną rzecz : Merkel zapowiedziała że w najbliższych latach zamknie wszystkie elektrownie atomowe w Niemczech. A u nas rządząca hołota wciąż forsuje pomysł z budowaniem elektrowni atomowych. Wręcz z uporem maniaka. Chyba mają w tym jakiś ciemny interes.

Obłęd.

Cayman
Posty:139
Rejestracja:18 kwietnia 2011, 17:20
Lokalizacja:Nie mieszka w Polsce

Post autor: Cayman » 13 czerwca 2011, 00:50

to nie interes ale ekonomia..w.europie jest zapotrzebowanie na energię ...kupowac chcą wszyscy tylko sprzedających brak...to wielka szansa dla polski aby odegrała w przyszłości ważną rolę strategiczną,.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 13 czerwca 2011, 11:53

Cayman pisze:to nie interes ale ekonomia..w.europie jest zapotrzebowanie na energię ...kupowac chcą wszyscy tylko sprzedających brak...to wielka szansa dla polski aby odegrała w przyszłości ważną rolę strategiczną,.
Posiadanie elektrowni atomowych nie oznacza, iż będziemy odgrywać jakąś ważną rolę strategiczną w Europie. Gdyby to miało jakieś znaczenie, to Merkel nie podjęłaby decyzji o zamknięciu wszystkich elektrowni atomowych w Niemczech, w ciągu najbliższych lat.

Dlaczego ci wszyscy którzy popierają budowę elektrowni atomowych, nie chcą widzieć tego, iż niosą one ogromne zagrożenia. Oraz tego, że takie np. Niemcy rezgnują z tych elektrowni która mają. Czy nikt nie zastanawiał się dlaczego tak się dzieje ?
Czy rzeczywiście telewizja i internet mają tak duże oddziaływanie na umysły Polaków, że ci z zamknietymi oczyma popierają budowę elektrowni atomowych ?
Gdyby POlacy byli mądrzy, to jednym wielkim protestem powiedzieli się rządzącemu her Thuskowi : NIE ! I byłoby po sprawie.

Jakoś tak łatwo Polaków wmanipulować w różne podejrzane przedsięwzięcia i pomysły.
Tak było np. z referendum w sprawie wejścia Polski do Jewrokołchozu, podczas którego ponad 70% powiedziała TAK. Co my z tej Unii mamy ? Lepiej nie mówić.

A jeszcze jak nas wmanewrują w strefę euro, to już będzie katastrofa. Będzie gorzej niż było w Grecji. Czy doświadczenie Grechi, Portugalii, Hiszpanii i innych państw, które weszły do strefy euro, nie powinny ostudzić naszego zapału z wejściem do tej strefy ?

Podobnie rzecz ma się z elektrowniami atomowymi. Jest tyle przykładów, które nam pokazują, że te elektrownie są wielkim zagrożeniem, że powinniśmy po prostu odrzucić samą myśl budowania tych elektrowni. A tymczasem szwab her Thusk z uporem maniaka forsuje myśl budowy elektrowni atomowych.

Na czyje zlecenie on pracuje ?

Awatar użytkownika
longinus9
Posty:2190
Rejestracja:19 lutego 2009, 20:02
Lokalizacja:Łódź

Post autor: longinus9 » 13 czerwca 2011, 14:44

Może już wkrótce przeżyją POkręceni i wszelkiej maści POlszewicy elektrowstrząsy wyborcze i zakończy się gehenna Polaków. Potop zostanie powstrzymany a straty ogromne trzeba będzie z mozołem nadrabiać. Trzeba być półgłówkiem aby w Polsce elektrownie atomowe budować. Ale jest to taka świadomie podjęta decyzja jak i za tak zwane pakiety klimatyczne i handel dwutlenkiem węgla. To jest świadome uderzanie na wprost w żywotność Polski. Za takie decyzje jedyna kara to kara śmierci.

Cayman
Posty:139
Rejestracja:18 kwietnia 2011, 17:20
Lokalizacja:Nie mieszka w Polsce

Post autor: Cayman » 13 czerwca 2011, 22:02

niemcy zamykają starocie ale będą budować nowe...ściemą jest i tylko wyprani łykają ten bajer o rezygnacji z atomu,im chodzi tylko o to aby państwa podpisały aneks o zaprzestaniu budowu nowych elektrowni,a wtedy te co maja szkopy wystarczą im po modernizacji aby dyktować ceny w całej europie jako potentat...czy możecie sobie wyobrazic ile będzie kosztował w polsce prad za 6 miesięcy..ja to wiem już dziś od 25-30 % drożej...a swoją drogą kto zabija kurę znoszącą złote jajka..?

ODPOWIEDZ