Unia Europejska

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska
Unia Europejska

Post autor: Coltrane » 28 marca 2011, 12:59

[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Re: Unia Europejska

Post autor: Coltrane » 28 marca 2011, 15:10

Aby ułatwić rozwiązanie zagadki, powiększyłem mapkę.

[center]Obrazek [/center]

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 28 marca 2011, 22:30

Czego nie dokonał Hitler, pieniądze rozwiązały sprawę.
Teraz wiadomo dlaczego Polakom nie wolno było czytac Mein Kampf Hitlera.

Awatar użytkownika
longinus9
Posty:2190
Rejestracja:19 lutego 2009, 20:02
Lokalizacja:Łódź

Post autor: longinus9 » 5 lipca 2011, 04:35

Unia ucieka przed problemem

Z Witoldem Waszczykowskim, historykiem i dyplomatą, byłym wiceministrem spraw zagranicznych, rozmawia Piotr Falkowski

Co spowodowało, że Unia Europejska rozważa odejście od jednej ze swoich fundamentalnych zasad: swobody poruszania się?
- Unia została zbudowana na czterech wielkich swobodach przepływu: osób, towarów, usług i kapitału. Ale Wspólnota ogólnie przeżywa kryzys, nie tylko zresztą Unia, ale i cała Europa. Mamy do czynienia z klasycznym uciekaniem od zagrożeń zewnętrznych. Czasem jest to złudne. W różnych kryzysach testowano już taką strategię. Na przykład w czasach kryzysów w celu ochrony własnego rynku tworzono różne bariery celne. A tutaj próbuje się tworzyć zabezpieczenie przed napływem ludności. Jeden tego aspekt jest zrozumiały. Rzeczywiście wokół Europy toczy się kilka równoległych konfliktów albo jest sytuacja kryzysowa. I mamy niebezpieczeństwo znacznego napływu ludności, w pewnym sensie niepożądanej. Ze względu na poprawność polityczną wprost się tego nie mówi, ale taka opinia u wielu polityków funkcjonuje. W państwach rozwiniętych jest oczekiwanie na migrację specjalistów, wysoko wykwalifikowanej kadry, ludzi z kapitałem. Natomiast teraz mamy falę uchodźców, którzy docierają np. z Afryki Północnej, ludzi biednych, wyrzucanych z własnego kraju albo niebędących w stanie w nim pozostać, gdyż utracili cały dobytek. W związku z tym szukają pomocy w państwach bogatych, a to spotyka się z kryzysową sytuacją w Europie. Zatem uboga ludność napływowa jest teraz tym państwom niepotrzebna.

W jakimś sensie Unia się wyizolowała?
- Problem zaczął się wcześniej. Kilka lat temu we Włoszech i we Francji była potężna fala niechęci do ludności romskiej z Europy Środkowej: Rumunii, Słowacji itd. Jeszcze wcześniej nastąpiło zderzenie z fundamentalistycznym islamem, w związku z zamachami 11 września 2001 roku. Teraz przyjeżdżają ludzie z Libii, Tunezji i okolic. To też są muzułmanie, ale uciekają ze względu na wojnę i niestabilność polityczną, a nie z przyczyn religijnych. Tak więc mieliśmy trzy fale oporu ruchów migracyjnych, które ukształtowały podłoże dla tej nowej polityki Wspólnoty. Europa, mimo że budowana była na szczytnych zasadach, w tych trzech przypadkach sobie nie radzi. Zatem albo te zasady są wyrażane nieszczerze i wielu polityków nie wierzy w nie, albo zostały one zbyt idealistycznie i naiwnie skonstruowane, bo w zderzeniu z kryzysem i poważnymi problemami migracji nie wytrzymały.

Jak Unia Europejska próbuje rozwiązać ten problem?
- To jest dramatyczne pytanie. Nie tylko o emigrację wojenną, ale także o to, czy asymilować przybyłych w sytuacji jakiejkolwiek migracji i otwartych granic, czy też utrzymywać tzw. społeczeństwo wielokulturowe. Mimo dużo większej spójności między naszymi społeczeństwami nawet fala polskiej emigracji zarobkowej do Wielkiej Brytanii i Irlandii wywołała problemy. Bo są różnice w obyczajach, tradycjach, wyznaniu itd. Francja prowadzi politykę nastawioną na asymilację. Ale np. Holandia i Wielka Brytania postawiły na wielokulturowość. Wydaje się, że obie strategie się nie sprawdziły. Na przykład we Francji znaczna część imigrantów się nie zasymilowała. Powstały całe getta na przedmieściach miast, w których dochodziło wręcz do powstań. A w Wielkiej Brytanii i Holandii społeczności obcego pochodzenia skwapliwie korzystały z polityki pomocy państwa, aż zaczęły nadużywać tego, żądać nie tylko równych praw, lecz także przywilejów. Na przykład Pakistańczycy w Anglii domagali się islamizacji całych obszarów. Tak więc klęska obu tych polityk powoduje, że na nowo zaczyna się dyskusja, jak sobie z tym poradzić. Na razie znaleziono rozwiązanie najprostsze: zamknąć granice.

Co lepszego można zrobić?
- Trzeba szukać drogi pośredniej. Starzejąca się Europa potrzebuje napływu ludności. To już widać nawet po naszym państwie. Ja zacząłbym od polityki prorodzinnej, aby państwa Unii nie myślały tylko o poprawności politycznej, związkach partnerskich itd., ale zajęły się rodzinami - skierowaniem polityki na dzietność własnych obywateli. To jest oczywiście kwestia pokolenia, żeby przyniosło efekty na rynku pracy. Konieczna jest sensowna polityka migracyjna. Najlepiej oparta, tak jak robią to od lat Amerykanie, na jakichś kwotach, które spowodują, że nie dojdzie do zachwiania równowagi, gdy nagle pojawią się setki tysięcy ludzi z innej części świata, co prowadzi do problemów społecznych, ekonomicznych (imigranci są z reguły ubożsi). Nie ma jednoznacznej odpowiedzi i prostego rozwiązania tych problemów.

To jest chyba w ogóle pytanie o przyszłość Unii Europejskiej.
- Właśnie. Także tego, czym ona jest. Czy tylko grupą państw, czy też koncepcji federacyjnej, w której zarządzają nie rządy, ale centralne komisje. Tylko że trudno o poważne, głębokie dyskusje, badania itd. w sytuacji kryzysu gospodarczego. Europie potrzeba odważnych ludzi z wizją, mężów stanu, a nie polityków, którzy chcą jedynie wygrać najbliższe wybory. Pytanie, czy w obecnym establishmencie w ogóle tacy są.

Dziękuję za rozmowę.

NASZ DZIENNIK 2011-07-05

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 26 listopada 2011, 09:08

Szokujące słowa Barroso: Unia musi zmierzać w kierunku superpaństwa

Powołanie ogromnego superpaństwa europejskiego jest jedynym rozwiązaniem kryzysu gospodarczego, ogarniającego kontynent – twierdzi szef Komisji Europejskiej Jose Barroso. Przywódcy UE nie słuchają porad ekonomistów, którzy uważają, że w dziś lepiej byłoby dopuścić do bankructwa Grecji, niż sztucznie próbować ją ratować, odsuwając tylko katastrofę w czasie. Wykorzystują kłopoty gospodarcze w celu pogłębiania integracji i tworzenia superpaństwa, mającego pełną kontrolę nad krajami członkowskimi.

Jose Manuel Barroso stwierdził, że losy euro i Unii Europejskiej, są ze sobą ściśle związane i że jedyną odpowiedzią na rosnące zagrożenie upadku wspólnoty jest stworzenie ogromnego superpaństwa. Szef KE już wcześniej na forum Parlamentu Europejskiego przekonywał, że stworzenie takiego superpaństwa jest obecnie najpoważniejszym wyzwaniem dla Europejczyków. Wspominał o potrzebie dalszej integracji, która jego zdaniem może zatrzymać negatywne skutki gospodarcze i wzmocnić euro. Argumentował, że potrzeba dalszej integracji wynika z konieczności zapewnienia pracy i dobrobytu mieszkańcom Europy.

To jest walka o gospodarczą i polityczną przyszłość Europy. To jest walka o to, co Europa reprezentuje w świecie. To jest walka o integrację europejską – przekonywał szef KE na forum Parlamentu Europejskiego.

Barroso twierdzi, że obecne problemy w strefie euro biorą się stąd, że nie zostały w pełni wdrożone w życie przepisy regulujące funkcjonowanie strefy euro. Barroso przekonuje, że „unia gospodarcza i walutowa nie może prawidłowo funkcjonować tylko na podstawie decyzji podjętych jednogłośnie”. Wyjaśniał, że w celu usprawnienia struktur unijnych i przywrócenia wiarygodności jej instytucjom, konieczne jest skrupulatne wprowadzanie wszelkich wcześniej przyjętych postanowień i ścisła kontrola nad ich wdrażaniem. Dodał, że jeśli UE ma być wiarygodna, musi się bardziej zintegrować, tworząc superpaństwo.

Źródło: express.co, AS

http://www.piotrskarga.pl/ps,8408,2,0,1 ... macje.html

Awatar użytkownika
longinus9
Posty:2190
Rejestracja:19 lutego 2009, 20:02
Lokalizacja:Łódź

Post autor: longinus9 » 29 listopada 2011, 18:05

Kryzys w strefie euro zatacza coraz szersze kręgi, zagrożona jest już nawet wiarygodność kredytowa Niemiec. Rząd w Berlinie sam musi się ratować, żeby uniknąć spłacania długów państw bankrutów

Rating Niemiec w opałach


Rynki i agencje ratingowe bezskutecznie naciskają na Niemcy, aby pozwoliły rozwiązać kryzys eurostrefy przez interwencję Europejskiego Banku Centralnego i emisję euroobligacji. Niemcy zwlekają, a niewykluczone, że ich rezerwa wynika z faktu, iż Berlin sam szykuje się do opuszczenia strefy euro, aby uniknąć spłacania jej długów.
Amerykańska agencja ratingowa Moody´s ostrzegła wczoraj, że gwałtowne pogłębienie kryzysu zadłużenia w strefie euro grozi obniżeniem wiarygodności kredytowej wszystkich krajów UE. Specjalny komunikat ostrzegawczy wydany przez agencję w tej sprawie to wyraźny element presji na rządy europejskie przed zbliżającym się szczytem UE zaplanowanym na 8-9 grudnia. Już w pierwszym kwartale przyszłego roku może dojść do obniżenia ratingów krajów eurostrefy, a być może także innych państw UE, o ile przywódcy "nie przedstawią wcześniej znaczących inicjatyw politycznych, które mogłyby szybko ustabilizować rynki kredytowe". Moody´s zakłada dwa scenariusze. Według pierwszego z nich, określonego jako pozytywny, strefa euro zostaje utrzymana bez ogłaszania niewypłacalności kolejnych państw. Jednak i w takim wypadku nawet kraje najbardziej wiarygodne, jak Niemcy, Holandia, Austria i Finlandia, muszą się liczyć z przejściowym obniżeniem oceny ratingowej. Drugi scenariusz - negatywny - zakłada podział eurostrefy i opuszczenie jej przez jeden lub więcej krajów, co zdaniem Moody´s miałoby negatywne konsekwencje w sferze oceny wiarygodności kredytowej dla wszystkich krajów eurostrefy i innych państw UE.
Nic jednak nie wskazuje na to, aby Niemcy, jedyny kraj zdolny powstrzymać kryzys zadłużenia, rwały się do ratowania Europy. Nasz zachodni sąsiad, główny motor wprowadzania wspólnej waluty, teraz, gdy euro rozpada się z powodu nierównowagi wewnętrznej, pozostaje głuchy na wezwanie SOS. Euro było dobre, dopóki pozwalało przyspieszyć rozwój niemieckiej gospodarki, a gdy trzeba spłacić wygenerowane przez wspólną walutę długi peryferyjnych krajów, te same Niemcy odżegnują się od przyjęcia na siebie gwarancji spłaty gigantycznego zadłużenia. Kanclerz Angela Merkel nie zgadza się na emisję przez eurostrefę wspólnych euroobligacji, które pozwoliłyby odetchnąć największym dłużnikom, ani też na skup przez Europejski Bank Centralny najtrudniej zbywalnych obligacji krajów euro o rentowności powyżej 7 procent. W rezultacie dłużnicy, rolując długi, zapożyczają się na coraz większy procent. Na koniec muszą ogłosić niewypłacalność i przejść na garnuszek Międzynarodowego Funduszu Walutowego z jego szokową terapią naprawczą, która wywołuje protesty społeczne i zamieszki uliczne.

Małgorzata Goss

Całość w ND : http://www.naszdziennik.pl/index.php?da ... d=sw03.txt

Trzeba przyznać, że Niemcy mają doświadczenie w prowadzeniu wojny.. na kilka frontów. Obecnie jak widać w organizacji UE Niemcy doskonale radzą sobie w prowadzeniu takiej gospodarki aby jako państwo niemieckie zyskać maksymalnie dużo korzyści. Odbywa się to kosztem państw słabych. Państwa słabsze nie mają żadnych szans na ożywienie swojej gospodarki. Wręcz przeciwnie uzależniane są od decyzji najsilniejszych w unii. Widać z perspektywy czasu, że celem UE w tym Niemiec jest likwidacja państw narodowych.
Dotyczy to nas Polaków i naszej Ojczyzny Polski. Tak oto w miękki sposób bez wojny możemy stać się niewolnikami. Nie możemy do tego dopuścić a zdrajcy powinni zapłacić najwyższą cenę. Słyszeliśmy w ostatnim czasie bełkot Sikorskiego, który chętnie widział by Polskę w dybach.. Dla takiego typa nie ma litości. Tu o Polskę chodzi..
Wydaje się, że Niemcy mają jeszcze swój drugi plan.. porzucenie euro i stopniowe rozluźnienie UE oraz pogodzenie się z jej bankructwem i całkowitym zniknięciem..
Ten scenariusz jest chyba lepszy dla żywotności Polski..

Maverick
Posty:332
Rejestracja:27 września 2011, 09:57
Lokalizacja:Sin City

Post autor: Maverick » 29 listopada 2011, 21:02

Ci co zadluzaja panstwa UNI w swojej lichwiaeskiej pasji chca wszystko naprawic stosuja ta sama recepte, a ludzie majac krotka pamiec zapominaja o machlojkach bankowych poprzednich pokolen i wojen poprzez nich wywolywanych znowu spia oczekujac cudow gdy kazdy normalny czlowiek wie ze czynienie tego samego a oczekiwanie innych rezultanow jest diagnoza choroby psychicznej. Nasz minister Sikoeski az zachwal poczynania globalistow w swoim berlinskim przemowieniu, jakby zaslepiony nie widzial lub nie rozumial konsekwencji beszczelnosci banksterow, i ich mocodawcow na stanowiskach w roznych krajach bawiacych sie w niby demokracje.

Upadek Euro jest oczywisty, a fakt ze nasi politycy sa wasalscy i sluzalczy obiecuja znowu gruszki na wierzbie naiwnym i pograzonym w latargu glupcom.

Amid
Posty:1365
Rejestracja:7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja:Polska

Post autor: Amid » 13 grudnia 2011, 20:37

Obrazek

Marek Kajdas
Posty:34
Rejestracja:20 października 2011, 20:34
Lokalizacja:Małopolska Zachodnia
Kontakt:

Post autor: Marek Kajdas » 14 grudnia 2011, 12:41

Thatcher była austriacką żydówką wychowaną w Anglii przez masonów rotarian. Uciekła hitlerowcom spod noża. To informacja z ostatniego numeru "Uważam rze", strona 78. Taka to prawica, ale co do UE miała w pełni rację i co do Niemiec, głupoty Francji po raz KOLEJNY.
Marek Kajdas

Amid
Posty:1365
Rejestracja:7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja:Polska

Post autor: Amid » 14 grudnia 2011, 19:02

Marek Kajdas pisze:Thatcher była austriacką żydówką wychowaną w Anglii przez masonów rotarian. Uciekła hitlerowcom spod noża. To informacja z ostatniego numeru "Uważam rze", strona 78. Taka to prawica, ale co do UE miała w pełni rację i co do Niemiec, głupoty Francji po raz KOLEJNY.
"Uważam rze" tak napisało? aż nie dowierzam, jutro sprawdzę. Ale ... czy to w ostatnim numerze? proszę podać w którym nr. "Uważam rze". Bo ja znam inne informacje i dlatego tak się dopytuję. No ... panon to trzeba by w portki zajrzeć czy obrzezany czy nie i była by pewność. Ona cały czas była przeciwko UE, wspólnej walucie, komunizmowi. Wielka Brytania za jej rządów, to nie ta dzisiejsza. Ale nawet jakby była Żydówką, to co to ma do rzeczy?

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 14 grudnia 2011, 21:41

Amid pisze:"Uważam rze" tak napisało? aż nie dowierzam, jutro sprawdzę. Ale ... czy to w ostatnim numerze? proszę podać w którym nr. "Uważam rze".
Tuż przed wybuchem II wojny światowej rodzice Margaret Roberts przygarnęli 17-letnią austriacką Żydówkę o imieniu Edith. W swoich wspomnieniach Margaret pisała: „Ojciec Edith, bankowiec, napisał do mojego z pytaniem, czy przyjęlibyśmy jego córkę, gdyż doskonale sobie zdawał sprawę, do czego to wszystko zmierza. Nie mieliśmy ani czasu, ani pieniędzy, aby samodzielnie wziąć na siebie taki obowiązek. Pomogli jednak ojcu rotarianie z Grantham. Edith przyjechała i mieszkała u każdej z naszych rodzin przez jakiś czas. (…) Opowiadała nam o życiu Żydów pod panowaniem antysemickiego reżimu”.

http://uwazamrze.pl/2011/12/19736/krole ... sceptykow/

Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 14 grudnia 2011, 21:58

Marek Kajdas pisze:Thatcher była austriacką żydówką wychowaną w Anglii przez masonów rotarian. Uciekła hitlerowcom spod noża. To informacja z ostatniego numeru "Uważam rze", strona 78. Taka to prawica, ale co do UE miała w pełni rację i co do Niemiec, głupoty Francji po raz KOLEJNY.
Ja uważam, że jest to zmyślona informacja, gdyż "Żelazna Dama" działała dla dobra Anglii a nie żydowskiej finansjery, a takie działania, dla dobra swojej żydowskiej nacji mają żydzi.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 14 grudnia 2011, 22:07

adsenior pisze:Ja uważam, że jest to zmyślona informacja, gdyż "Żelazna Dama" działała dla dobra Anglii a nie żydowskiej finansjery, a takie działania, dla dobra swojej żydowskiej nacji mają żydzi.
Ja myślę, że nie można wszystkich żydów do jednego wora wrzucać. Że są też żydzi, którzy myślą inaczej, którzy są uczciwymi żydami. Przykładem może tu być brazylisjki żyd Joseph Nitchthauser, który bronił Polaków przed oszczerczą kampanią. W historii Polski nie brakowało też żydów patriotów, walczących ramię w ramię z Polakami o wolną Polskę.

Podobna sytuacja może być z Margaret Thatcher.

Amid
Posty:1365
Rejestracja:7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja:Polska

Post autor: Amid » 14 grudnia 2011, 22:16

Coltrane pisze:
Amid pisze:"Uważam rze" tak napisało? aż nie dowierzam, jutro sprawdzę. Ale ... czy to w ostatnim numerze? proszę podać w którym nr. "Uważam rze".
Tuż przed wybuchem II wojny światowej rodzice Margaret Roberts przygarnęli 17-letnią austriacką Żydówkę o imieniu Edith. W swoich wspomnieniach Margaret pisała: „Ojciec Edith, bankowiec, napisał do mojego z pytaniem, czy przyjęlibyśmy jego córkę, gdyż doskonale sobie zdawał sprawę, do czego to wszystko zmierza. Nie mieliśmy ani czasu, ani pieniędzy, aby samodzielnie wziąć na siebie taki obowiązek. Pomogli jednak ojcu rotarianie z Grantham. Edith przyjechała i mieszkała u każdej z naszych rodzin przez jakiś czas. (…) Opowiadała nam o życiu Żydów pod panowaniem antysemickiego reżimu”.

http://uwazamrze.pl/2011/12/19736/krole ... sceptykow/
Czyli jaki wniosek? ano taki, że to nie Thatcher była austriacką żydówką wychowaną w Anglii przez masonów rotarian, tylko rodzice Margaret przygarnęli austriacką Żydówkę. Sprostowałeś Coltrane wypowiedź.

Awatar użytkownika
longinus9
Posty:2190
Rejestracja:19 lutego 2009, 20:02
Lokalizacja:Łódź

Post autor: longinus9 » 16 grudnia 2011, 06:32

Po raz 28. spotkali się przedstawiciele Rosji z przywódcami Unii Europejskiej. Wspólnotę reprezentowali przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy i przewodniczący KE José Manuel Barroso, zaś na czele delegacji rosyjskiej stał prezydent Dmitrij Miedwiediew. Tym razem pominięto uczestnictwo w rozmowach przedstawiciela państwa sprawującego prezydencję, czyli Polski.

Szczyt bez Polski

Strona unijna poruszyła sprawę ochrony praw człowieka w kontekście wyborów do Dumy 4 grudnia. - Jesteśmy zaniepokojeni doniesieniami o naruszeniach przepisów i braku uczciwości, które przekazali międzynarodowi obserwatorzy. Wyrażamy nadzieję, że Rosja będzie współpracowała z OBWE i innymi instytucjami podczas marcowych wyborów prezydenckich - powiedział Van Rompuy. Rosyjski prezydent stwierdził natomiast, że jeśli chodzi o prawa człowieka, to niepokoi "brak należytego uwzględnienia praw ludności rosyjskojęzycznej w państwach UE".

Piotr Falkowski

Całość w ND : http://www.naszdziennik.pl/index.php?da ... d=sw11.txt

Przewodzenie bez przewodzenia.. sukces ;-)

ODPOWIEDZ