Elektrownie atomowe a skażenie środowiska

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 27 grudnia 2011, 22:38

eton pisze:Dlatego powtórnie pytam, jeżeli nie demokracja to jaki ustrój polityczny proponujesz dla Polski?
Co do ustroju politycznego dla Polski, to zadajesz baardzo trudne pytanie. Na pewno nie demokracja, zwłaszcza że nie tak dawno rządzili Polską bolszewicy spod znaku PZPR. Rządzili siłą, i widzieli że tym sposobem długo nie porządzą. A gdy władza wymykała się im spod łap, to wprowadzili stan wojenny. Potem doprowadzili do "ugody" i upozorowali Okrągły Stół. Tym sposobem rozpoczęli erę demokracji w Polsce. I widzą że to było dobre posunięcie, gdyż mają teraz pełnię władzy. Mało tego, połowa Polaków ich dosłownie popiera ! A wśród nich jesteś Ty. :roll: Właśnie dzięki takim jak Ty porządzą jeszcze bardzo długo. I nie tylko porządzą, ale oddadzą Polskę Niemcom i Sowietom. Przecież rządząca banda zaprzańców PO+PSL+SLD+Palikot, to nic innego jak opcja szwabsko-sowiecka. Przed nami kolejny rozbiór Polski. Dziwię się że Ty, wielki znawca elektrowni atomowych, nie potrafisz tego dostrzec.

Powiem więcej : mamy nowy pakt Ribentrop-Mołotow czyli Merkel-Putin przy wsparciu antypolskiego rządu Tuska. Że rząd jest antypolski, to nikt z rozsądnie myślących nie ma najmniejszej wątpliwości. Nie tak dawno Sikorski swoją wypowiedzią udowodnił, że Polskę ma po prostu gdzieś. Normalnie jak Judasz sprzedał Polskę.

A Ty takich zaprzańców popierasz ?? I jeszcze mi tu o szacunku dla tej władzy piszesz ??
To są nikczemni zwyrodnialcy, sprzedajni judasze, dla których polskość to nienormalność. Jak można w ogóle kogoś takiego jeszcze popierać ??

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 14 stycznia 2012, 09:58

Wiadomo że my Polacy nie będziemy budować tej niepotrzebnej nikomu elektrowni. My Polacy będziemy tanią siłą roboczą.

Rosyjska elektrownia atomowa w Polsce?

Rosyjska firma Rosatom zapowiedziała złożenie oferty na budowę elektrowni atomowej w Polsce. Twierdzi, że zrobi to znacznie taniej niż konkurenci – informuje „Rzeczpospolita”.

Zdaniem cytowanych przez gazetę przedstawicieli firmy, oferowana technologia spełnia wszelkie wymogi Unii Europejskiej i jest bezpieczniejsza, niż konkurentów.

Polska Grupa Energetyczna jeszcze w grudniu ogłosi przetarg na wybór technologii, a umowę z wybraną firmą chce podpisać w 2013 r. Prąd z elektrowni ma popłynąć w 2020 r.

Na razie za głównych konkurentów uważano dwa koncerny amerykańskie GE Hitachi i Westinghouse oraz dwa francuskie: Areva i EDF. Zainteresowanie przetargiem wyrażały także firmy z Kanady i Korei Płd.

eton
Posty:139
Rejestracja:31 sierpnia 2011, 13:09
Lokalizacja:Polska

Post autor: eton » 14 stycznia 2012, 10:08

To bardzo dobrze. Przede wszystkim elektrownia atomowa jest potrzebna. Jej budowa stanie się motorem napędzającym rodzimą gospodarkę. Pojawienie się konkurencji zawsze powoduje spadek cen za zakup produktu. Wszystko jest na najlepszej drodze do realizacji inwestycji po niskich cenach.
są na świecie rzeczy, o których nie sniło się filozofom

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 14 stycznia 2012, 10:16

eton pisze:To bardzo dobrze. Przede wszystkim elektrownia atomowa jest potrzebna. Jej budowa stanie się motorem napędzającym rodzimą gospodarkę. Pojawienie się konkurencji zawsze powoduje spadek cen za zakup produktu. Wszystko jest na najlepszej drodze do realizacji inwestycji po niskich cenach.
Doprawdy ? Bardzo dobrze mówisz zaprzańcu popierający rządzącą bandę złodziei spod znaku PO ?

Jedna elektrownia atomowa da nam stosunkowo wielkim nakładem i ogromnym zagrożeniem ok. 2% naszego potencjału energetycznego.

Brawo, jest się z czego cieszyć.

Kto cię tu nasłał eton, że taką propagandę tu robisz ?
Czekaj, niech no sprawdzę, a może jesteś kolejnym wcieleniem marka8 ? :roll:

eton
Posty:139
Rejestracja:31 sierpnia 2011, 13:09
Lokalizacja:Polska

Post autor: eton » 14 stycznia 2012, 12:58

Coltrane pisze: Doprawdy ? Bardzo dobrze mówisz zaprzańcu popierający rządzącą bandę złodziei spod znaku PO ?

Jedna elektrownia atomowa da nam stosunkowo wielkim nakładem i ogromnym zagrożeniem ok. 2% naszego potencjału energetycznego.

Brawo, jest się z czego cieszyć.

Kto cię tu nasłał eton, że taką propagandę tu robisz ?
Czekaj, niech no sprawdzę, a może jesteś kolejnym wcieleniem marka8 ? :roll:
W momencie gdy kończą się argumenty merytoryczne zaczyna się uruchamianie służb specjalnych. Stara komunistyczna metoda, którą oficjalnie preferuje się na tym forum. Jakże ciężko oderwać się od korzeni :mrgreen:
są na świecie rzeczy, o których nie sniło się filozofom

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 14 stycznia 2012, 14:26

eton pisze: W momencie gdy kończą się argumenty merytoryczne zaczyna się uruchamianie służb specjalnych. Stara komunistyczna metoda, którą oficjalnie preferuje się na tym forum. Jakże ciężko oderwać się od korzeni :mrgreen:
Poglady bolszewickie to ty masz zaprzancu. To ty z uporem maniaka powtarzasz to co obecna wladza chce narzucic narodowi polskiemu, i bez jego wiedzy. PO to bolszewia w prostej linii, a ty jestes ich zalosnym zwolennikiem.

Poza tym zachowujesz sie jak prawdziwy leming. Juz nie pierwszy raz slysze ten sam tekst, czyli "gdzie sie koncza argumenty, tam zaczynaja sie inwektywy" itp. Kto was tego nauczyl ? Michnik ?

eton
Posty:139
Rejestracja:31 sierpnia 2011, 13:09
Lokalizacja:Polska

Post autor: eton » 14 stycznia 2012, 16:37

Nieźle, merytoryczność Ci rośnie. Chociaż nie użyłeś w tym poście ani razu słowa „elektrownia”. Stosowanie argumentu typu – nie bo tak chce rząd – już wkrótce skończy się tym, że zaczniesz sprzeciwiać się wszystkiemu – Twoja taktyka polityczna polega na burzeniu a nie na budowaniu. Obecny układ polityczny jest wyborem Narodu i dlatego nie może być przyzwolenia na niszczenie tego co Naród sobie życzy w swoim wyborze. Wracając zaś do tematu, to należy popatrzeć na problem obiektywnie. Wyznacznikiem optymalnego rozwoju gospodarczego musi być rachunek ekonomiczny. Dlatego zgodnie z racjonalnymi przesłankami zostanie wybudowana elektrownia atomowa, uruchomione racjonalne wydobycie surowców i racjonalne ich wykorzystanie. A Ty sobie możesz żądać wymiany rządu. To sobie wymień. Znajdź większość, rozpisz wybory, niech Cię wybiorą i i wtedy będziesz sobie budował gospodarkę socjalistyczną. Dasz chłopom, robotnikom,…, wszystkim. Tylko nie wiem skąd. A może monarchia? Tam nie ma demokracji, której nie akceptujesz. Żyjesz w środku Europy, a poglądy masz ze środka Afryki. Dlatego Ci napisałem, że jesteś politycznym bankrutem. I na dodatek będziesz korzystał z energii jądrowej i rosyjskiego gazu. No cóż, taki znak czasów.
są na świecie rzeczy, o których nie sniło się filozofom

Awatar użytkownika
longinus9
Posty:2190
Rejestracja:19 lutego 2009, 20:02
Lokalizacja:Łódź

Post autor: longinus9 » 14 stycznia 2012, 20:24

eton pisze:Nieźle, merytoryczność Ci rośnie. Chociaż nie użyłeś w tym poście ani razu słowa „elektrownia”. Stosowanie argumentu typu – nie bo tak chce rząd – już wkrótce skończy się tym, że zaczniesz sprzeciwiać się wszystkiemu – Twoja taktyka polityczna polega na burzeniu a nie na budowaniu. Obecny układ polityczny jest wyborem Narodu i dlatego nie może być przyzwolenia na niszczenie tego co Naród sobie życzy w swoim wyborze. Wracając zaś do tematu, to należy popatrzeć na problem obiektywnie. Wyznacznikiem optymalnego rozwoju gospodarczego musi być rachunek ekonomiczny. Dlatego zgodnie z racjonalnymi przesłankami zostanie wybudowana elektrownia atomowa, uruchomione racjonalne wydobycie surowców i racjonalne ich wykorzystanie. A Ty sobie możesz żądać wymiany rządu. To sobie wymień. Znajdź większość, rozpisz wybory, niech Cię wybiorą i i wtedy będziesz sobie budował gospodarkę socjalistyczną. Dasz chłopom, robotnikom,…, wszystkim. Tylko nie wiem skąd. A może monarchia? Tam nie ma demokracji, której nie akceptujesz. Żyjesz w środku Europy, a poglądy masz ze środka Afryki. Dlatego Ci napisałem, że jesteś politycznym bankrutem. I na dodatek będziesz korzystał z energii jądrowej i rosyjskiego gazu. No cóż, taki znak czasów.
Nie widzisz że ta ideologia i bajkowe plany sypią się jak stara rudera. Unia Europejska umiera śmiercią naturalną bo jej fundamentem jest kłamstwo i oszustwo. O czasach komuny nie masz zielonego pojęcia. Polska po 89r dała się wmanewrować zachodowi i UE wspomaganej przez rodzimych kacyków gotowych na wszystko... Wszelkie doradzanie obcych.. wychodzi nam bokiem. Na funkcjonowanie gospodarki trzeba patrzeć nie z pozycji ugrupowań rządzących a realnych wyników. Te wyniki najgorsze od dwudziestu lat ma PO. Dziś to ugrupowanie szczególnie widać jak łasi się do Rosji i Niemiec.. w porywach do Francji. Taka postawa jeszcze bardziej wyniszczy naszą gospodarkę bo wszelkie kontrakty i umowy handlowe będą szkodliwe dla Polski.

eton
Posty:139
Rejestracja:31 sierpnia 2011, 13:09
Lokalizacja:Polska

Post autor: eton » 15 stycznia 2012, 07:26

Dzięki demokracji, którą niektórzy wyszydzają na tym forum można prowadzić krytykę rządu, można głosić własne koncepcje polityczne i gospodarcze. To osiągnięcie, na które społeczeństwo czekało od dziesięcioleci i w końcu doszło do spełnienia woli Narodu. Jest demokracja. Nie jest to zasługą żadnych rządów, to spełniona wola Narodu. Wynikiem funkcjonowania demokracji jest układ polityczny i forma zarządzania przez ten układ gospodarką państwa oraz polityka wewnętrzna i zagraniczna. Mechanizmy demokracji pozwalają na zmianę rządów, jeżeli te nie odpowiadają społeczeństwu. Nie wymyślono jeszcze lepszego mechanizmu zarządzania państwem – chyba że takowy istnieje. Jeżeli istnieje lepszy system niż demokracja to należy przedstawić go społeczeństwu i za zgodą Narodu wprowadzić. I to jak najszybciej. Ludziom trzeba mówić prawdę, nawet jeżeli prawda jest niewygodna.
Budowa elektrowni atomowej jest koniecznością. W Unii Europejskiej 32 proc. energii wytwarza się z atomu, a 30 proc. z węgla. Podejście zmieniła dyskusja o ochronie środowiska i wzrastające zapotrzebowanie na energię. Rośnie akceptacja społeczna dla atomu, bo korzyści są ogromne. To prawdziwa dywersyfikacja i czyste środowisko. Świat wraca do energetyki jądrowej, bo rosną ceny gazu i ropy, a węgiel jest niepopularny jako główny sprawca globalnego ocieplenia. Natomiast ukrytych pod ziemią pokładów węgla i gazu nikt nam nie zabierze. Zawsze mogą stanowić rezerwę na wypadek zmian w kosztach wytwarzania energii. To bowiem właśnie ekonomia stanowi o wyborze sposobu wytwarzania energii.
są na świecie rzeczy, o których nie sniło się filozofom

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 15 stycznia 2012, 11:02

eton pisze: Budowa elektrowni atomowej jest koniecznością. W Unii Europejskiej 32 proc. energii wytwarza się z atomu, a 30 proc. z węgla. Podejście zmieniła dyskusja o ochronie środowiska i wzrastające zapotrzebowanie na energię. Rośnie akceptacja społeczna dla atomu, bo korzyści są ogromne. To prawdziwa dywersyfikacja i czyste środowisko. Świat wraca do energetyki jądrowej, bo rosną ceny gazu i ropy, a węgiel jest niepopularny jako główny sprawca globalnego ocieplenia. Natomiast ukrytych pod ziemią pokładów węgla i gazu nikt nam nie zabierze. Zawsze mogą stanowić rezerwę na wypadek zmian w kosztach wytwarzania energii. To bowiem właśnie ekonomia stanowi o wyborze sposobu wytwarzania energii.
Świat odchodzi od energetyki jądrowej

Zaniedbując rozbudowę i postęp w zakresie klasycznej i realnej energetyki termicznej, opartej na węglu czy gazie oraz porzucając rozwój odnawialnych źródeł energii, bazujących na biomasie, wietrze, energii słonecznej czy geotermalnej - na rzecz beztrosko promowanej energetyki jądrowej, która najprawdopodobniej nigdy nie powstanie i jeśli obecne tempo przyrostu zapotrzebowania na energię elektryczną się utrzyma, za kilka lat kraj stanie w sytuacji impasu energetycznego, deficytu energii - czytaj powstrzymania rozwoju gospodarczego.

Węgla wystarczy nam na co najmniej 160 lat, gazu łupkowego - według prognoz - na 350, a elektrownia gazowa jest czysta i buduje się ją kilka (ok. 4), a nie kilkanaście lat. Rozbudowujmy i rozwijajmy odnawialne źródła energii (OZE), bo sieci elektroenergetyczne są niedostosowane i nie stać nas na konstrukcję oraz spełnianie wymogów eksploatacyjnych elektrowni atomowych.

Trend światowy wskazuje na odchodzenie od energetyki jądrowej, rozbudowę systemów różnorodnych odnawialnych źródeł energii, poszukiwanie nowych rewolucyjnych technik wytwarzania energii. Czy w tych okolicznościach ma jakikolwiek sens angażowanie się w energetykę jądrową, która już w momencie wdrożenia będzie w okresie schyłkowym, ustępując miejsca udoskonalonym i czystym technologiom klasycznym, rozwiniętym OZE i nowym, właśnie opracowywanym lub jeszcze nieprzewidzianym metodom?

Postęp przyspiesza. Czy znowu mamy być zapóźnieni i bezskutecznie gonić ostatni wagon? Może lepiej robić swoje, a w odpowiednim momencie stworzyć nowoczesną lokomotywę. Nieracjonalne hasła pożytku, potrzeby, nieuchronności budowania polskiej energetyki jądrowej, głoszone są przez tych, którzy z samego faktu planowania i przygotowywania odnoszą doraźne korzyści oraz przez naiwnych i zindoktrynowanych przez tych pierwszych. Ktoś po prostu robi sobie z nas przysłowiowe atomowe jaja.

Karolina Michalczewska.

Autorka jest ekspertem w zakresie energetyki.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 15 stycznia 2012, 11:15

Pragnę wszystkich na forum poinformować, że "marek8" i "eton" to ta sama kanalia. Jest to wyjątkowo perfidna osoba o tysiącach nicków. Wcześniej występował na naszym forum m.i. pod nickami "Kenobi" czy "kuku".

Apeluję, by nie wchodzić w dyskusję z tym wyjątkowo cynicznym i obłudnym osobnikiem.
Jest to osobnik, którego celem jest jątrzyć na forach, blogach i portalach. Wszędzie występuje pod bardzo różnymi nickami. Ideologicznie jest on związany z panującą bolszewią (POlszewią) i jego celem jest utrwalanie pozytywnego wizerunku PO, oraz pisanie o pozytywnie o wszelkich antypolskich działaniach PO, jak chociażby chwalenie budowy elektrowni atomowej jako wielkiego osiągnięcia technologicznego ludzkości, mimo że fakty są zupełnie inne, a także zniechęcanie do wydobywania gazu łupkowego, który rządząca mafia chce oddać w obce łapy. Jednym słowem POlszewicka propaganda.

Dziękuję za uwagę.

pier1987
Posty:1457
Rejestracja:29 października 2011, 08:22
Lokalizacja:Warszawa

Post autor: pier1987 » 15 stycznia 2012, 14:30

Elektrownia atomowa, zagrożenia dla zdrowia i środowiska:
http://www.apostol.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=770

pier1987
Posty:1457
Rejestracja:29 października 2011, 08:22
Lokalizacja:Warszawa

Post autor: pier1987 » 15 stycznia 2012, 16:48

Okiem fizyka jądrowego - ocena bezpieczeństwa.

Czy Polacy powinni zgodzić się na budowę elektrowni atomowej?

W TV toczy się kłamliwa kampania propagandowa dotycząca awarii w elektrowni Fukushima w celu zapobieżenia protestom przeciw narzuconej nam przez Francję budowie elektrowni jądrowej. Jako fizyk jądrowy doświadczalny, mający wieloletnie doświadczenie z US w bezpieczeństwie jądrowym pragnę przedstawić realne zagrożenia, stopniowo materializujące się w elektrowni Fukushima.

Najważniejszym zagrożeniem jest niemożliwość wyłączenia reaktorów atomowych. ?Wyłączenie reaktora?, to jest tylko zmniejszeniem jego mocy. Analogią jest zdjęcie nogi z gazu w samochodzie, co jednak jest zupełnie czymś innym niż wyłączenie silnika poprzez przekręcenie kluczyka. Następnym zagrożeniem jest niemożliwość poprawnego chłodzenia rdzenia reaktora w przypadku problemów z drożnością przewodów chłodzących w samym rdzeniu. Niewyobrażalna dotychczas, sytuacja awarii wszystkich systemów chłodzenia, zachodzi kolejno we wszystkich blokach elektrowni Fukushima.

Rozwijająca się dramatycznie sytuacja jest dokładnym zaprzeczeniem teoretycznych zapewnień o bezpieczeństwie, niezawodności i nowoczesności energetyki jądrowej. Rząd Japonii rozpowszechniał informacje, że nie występuje niebezpieczeństwo skażenia promieniotwórczego, ponieważ, w przeciwieństwie do Czernobyla, reaktory w Fukushimie są zamknięte w stalowych obudowach. Była to oczywista nieprawda, jak pokazał rozwój sytuacji w ostatnich dniach. Dalsze uszkodzenia grożą eksplozją obudowy reaktora i rozrzuceniem przez wybuch znacznych ilości substancji radioaktywnych po okolicy. Taki scenariusz, obecnie już więcej niż prawdopodobny, grozi poziomem skażenia porównywalnym z Czernobylem.
Niestety nie jest to najgorszy scenariusz. Jeśli stopi się rdeń, to nastąpi segregacja metali z uwagi na różnice w gęstości. Ciężkie metale rozszczepialne opadną na dno obudowy, a lekkie metale z prętów kontrolnych wypłyną na powierzchnię- spowoduje to niekontrolowane zwiększenie mocy reaktora, zwiększenie promieniowania, wzrost temperatury do kilku tysięcy stopni, przetopieniem obudowy i podłoża reaktora, oraz wylanie się radioaktywnych materiałów do gleby lub morza.

Niestety, jest też możliwy najtragiczniejszy scenariusz.

Jeśli po stopieniu rdzenia, obudowa nie ulegnie całkowitemu roztopieniu, to w dolnej części reaktora nastąpi skoncentrowanie wielkiej ilości płynnych materiałów rozszczepialnych. Może to doprowadzić do zajścia “brudnej” eksplozji nuklearnej o niewielkiej sile. Jednak, skażenie promieniotwórcze będzie gigantyczne, wielokrotnie większe, niż skażenie spowodowane eksplozją, nawet największych, bomb atomowych. Nowoczesna bomba wodorowa zawiera około 1 kg plutonu w zapalniku. Rdzeń reaktora zawiera do kilkunastu ton różnych materiałów rozszczepialnych. Skutki takiej eksplozji, były by nieporównywalnie tragiczniejsze niż w przypadku Czernobyla. Słowa premiera Japonii, że Fukushima nie jest Czernobylem, nabrały by tragicznie ironicznego znaczenia. Do atmosfery dostanie się prawie 100% substancji radioaktywnych w wyniku odparowania rdzenia reaktora. Zanieczyszczenie radioaktywne mogą być porównywalne ze skutkami zanieczyszczeń powstałych podczas wojny jądrowej z użyciem setek bomb atomowych.

Zasięg zanieczyszczenia radioaktywnego o poziomie zabójczym dla ludzi, może wykroczyć daleko poza samą Japonię. Mając nadzieję, że w samej Japonii nie zrealizuje się najgorszy scenariusz, jako Polacy, zastanówmy się jakim ewentualnym kosztem chcemy finansować Francuski przemysł nuklearny. Nie dajmy się zwieść gołosłownym zapewnieniom rządu i osób finansowo powiązanych z dotacjami unijnymi o bezpieczeństwie energetyki jądrowej. Awarię elektrowni jądrowej mogą spowodować różne czynniki, nie tylko trzęsienia ziemi. Skutki em takiej awarii nuklearnej może być całkowite zniszczenie Polski i powolna śmierć w męczarniach większości z nas w wyniku choroby popromiennej.


Dr. Marek Chmielowski Kim jest dr Chmielowski?

http://prawda2.info/viewpost.php?p=180840
http://www.stopcodex.pl/2011/03/czy-pol ... -atomowej/

pier1987
Posty:1457
Rejestracja:29 października 2011, 08:22
Lokalizacja:Warszawa

Post autor: pier1987 » 23 stycznia 2012, 11:44

Pan Tadeusz z Koszalina nadesłał prośbę
o nagłośnienie sprawy referendum, które odbędzie się 12 lutego 2012 w gminie Mielno, a które ma zdecydować o powstaniu, bądź niepowstaniu elektrowni jądrowej w Gąskach koło Mielna.
Rząd Tuska poprzez rażące pogwałcenie konstytucji RP, oraz innych aktów prawa krajowego i międzynarodowego, bez jakichkolwiek konsultacji ze społecznością lokalną i władzami gminy Mielno oraz bez ich przyzwolenia za pośrednictwem PGE EJ 1 Sp.zo.o w Warszawie postanowił wybudować elektrownię jądrową w Gąskach gm. Mielno - nad samym morzem Bałtyckim w kurorcie uzdrowisk i turystyki .

Powstał społeczny komitet protestacyjny w celu powstrzymania tej chorej i niebezpiecznej inwestycji, który doprowadził do przeprowadzenia pierwszego w Polsce referendum w tej sprawie ,które odbędzie się 12 lutego2012 roku w gminie Mielno. Prosimy o wsparcie ze strony niezależnych mediów, te lokalne nas blokują i cenzurują !!!


Więcej informacji: www.bezatomu.pl

Tadeusz z Koszalina20.01.2012 Pan Tadeusz doniósł nam:

UWAGA !!! CENZURA w III RP, oraz bezprawne działania ABW...

Z dniem dzisiejszym strona internetowa : www.bezatomu.pl została zamknięta !!!
- jesteśmy przekonani że na wskutek działań członków PO i wiceministra środowiska Gawłowskiego oraz działań ABW inwigilujących członków komitetu protestacyjnego przeciwko budowie elektrowni atomowej w gminie Mielno. Stało to się w tzw. "praworządnym państwie prawa", gdzie prześladuje się i terroryzuje obywateli RP, którzy odważyli się upomnieć w sposób demokratyczny / referendum 12 lutego 2012r. / o swoje konstytucyjne prawa obywatelskie ...

Zapanowała ,cenzura , inwigilacja ,strach i zamordyzm lokalnej społeczności w ramach POprawności politycznej PO ...o dziwo nikt nas w powstrzymaniu tej strasznej bolszewii nie wspiera ...nawet media mieniące się niezależnymi ...PRL-bis ...

Pozdrawiam Tadeusz z Koszalina
http://solidarni2010.pl/n,2244,8,elektr ... endum.html

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 23 stycznia 2012, 12:34

pier1987 pisze:Pan Tadeusz z Koszalina nadesłał prośbę
o nagłośnienie sprawy referendum, które odbędzie się 12 lutego 2012 w gminie Mielno, a które ma zdecydować o powstaniu, bądź niepowstaniu elektrowni jądrowej w Gąskach koło Mielna.
Rząd Tuska poprzez rażące pogwałcenie konstytucji RP, oraz innych aktów prawa krajowego i międzynarodowego, bez jakichkolwiek konsultacji ze społecznością lokalną i władzami gminy Mielno oraz bez ich przyzwolenia za pośrednictwem PGE EJ 1 Sp.zo.o w Warszawie postanowił wybudować elektrownię jądrową w Gąskach gm. Mielno - nad samym morzem Bałtyckim w kurorcie uzdrowisk i turystyki .
To jest skandal i kpina z nas Polaków. Tusk uczynił z Polski prywatne ranczo, i robi co chce, bez konsultacji z jego mieszkańcami. To lekceważenie nas Polaków przechodzi wszelkie granice. Jakim prawem Tusk bez niczyjej wiedzy postanawia zbudować sobie elektrownię atomową ? Jakim prawem ?

Dziwię się też, że nie ma ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w tej kwestii. To że protestują mieszkańcy Mielna, to jest zrozumiałe. Większości Polakom zapewne wydaje się, że jak się buduje elektrownię atomową z dala od ich domostw, to nie ma czym się przejmować.

Zgadzam się że ta inwestycja jest chora i niebezpieczna.

ODPOWIEDZ