z sieci /internetu/

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 23 stycznia 2012, 13:44

""15 grudnia 2011 r., dzięki staraniom polskiej prezydencji, Rada UE podjęła decyzję o podpisaniu umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrobionymi (Anti-Counterfeiting Trade Agreement – ACTA). Proces ten był jednym z priorytetów Ministerstwa Gospodarki realizowanych podczas przewodnictwa Polski w Radzie UE" - taką informację 16 grudnia zamieściło na swojej stronie Ministerstwo Gospodarki. W wiadomości podkreślono szczególną rolę Komitetu ds. Polityki Handlowej UE w procesie ratyfikacji ACTA w drugim półroczu 2011 roku. Pracom Komitetu przewodzili wówczas przedstawiciele Departamentu Polityki Handlowej Ministerstwa Gospodarki. Rada UE decyzję o podpisaniu ACTA podjęła na posiedzeniu 15-16 grudnia 2011 z udziałem ministrów rolnictwa i rybołówstwa pod przewodnictwem Marka Sawickiego. Kilka dni po zamieszczeniu informacji na stronie resortu gospodarki, podobną informację opublikował serwis podlegającego resortowi Portalu Innowacji. W tekście zatytułowanym "ACTA sukcesem polskiej prezydencji" napisano: "Polska prezydencja może pochwalić się kolejnym sukcesem. Jak poinformowało Ministerstwo Gospodarki, Rada UE podjęła decyzję o podpisaniu umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrobionymi. Resort podkreślił, że był to jeden z jego priorytetów obranych na okres polskiego przewodnictwa w Radzie Unii". Po atakach hackerskich na serwisy rządowe treść informacji zmieniono. Słowo "sukces" skasowano, a tytuł wiadomości zmieniono na "ACTA a polska prezydencja". Pierwotna treść dostępna jest wciąż w kopii zachowanej przez pamięć wyszukiwarki Google. Dyrektor Biura Prezesa PARP Dariusz Wojtaszek w rozmowie z portalem tvn24.pl nie potrafił zdradzić kto i dlaczego zmienił treść artykułu. Ministerstwo Gospodarki odmówiło z kolei komentarza na temat ACTA. Czyżby rząd przestał uważać pracę nad ACTA za sukces polskiej prezydencji?"

Łacze: http://www.wprost.pl/ar/289433/Rzad-chw ... estal/?N=1

Takie to "SUKCESY" ma na swym koncie Polska pod rządami POkrak i PSL-owców, osiągniętymi w eurokołchozie!

Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 23 stycznia 2012, 14:29

Tutaj Fotka ostatniego ataku na stronę Tuska!

Obrazek

Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 24 stycznia 2012, 09:47

"Pospolite ruszenie internautów nic już nie zmieni

Jacek Protasiewicz przypomniał w radiowej Jedynce ("Sygnały dnia"), że w Polsce przeprowadzono konsultacje w sprawie ACTA z organizacjami pożytku publicznego i ze stowarzyszeniami. Według niego, zabrakło widocznie konsultacji ze środowiskiem internautów, które obecnie protestuje. Jego zdaniem szkoda, że te protesty pojawiają się dopiero teraz.Jak mówi Jacek Protasiewicz, negocjatorzy PE, którzy zajmowali się tą sprawą w zeszłym roku, mieli wrażenie, że część uwag zgłaszanych wówczas przez internautów jest zasadna. Chodzi o sytuację, gdy ktoś będzie chciał nadużywać zapisów tej umowy - powiedział europoseł. Zastrzegł przy tym, że z założenia umowa nie jest tak skonstruowana, żeby ograniczać wolność internautom, a żeby chronić prawa autorskie."

Łącze: http://www.polskieradio.pl/7/129/Artyku ... nie-zmieni

Panie Protasiewicz, skoro wszystko robiono z wprowadzeniem cenzury w podziemiu to i tak chwała Bogu, że internauci dotarli do tego haniebnego dokumentu. Niech hańba spadnie na głowy tych którzy ten dokument sprokurowali. Rodzi się pytanie, ile koncerny medialne nasypały im koralików /łapówy/???

Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 24 stycznia 2012, 14:29

"Minister kultury Bogdan Zdrojewski: umowa ACTA będzie w Polsce obowiązywać, nawet jeśli nie zostanie ona ratyfikowana przez parlament."

OT CAŁA BUTA I AROGANCJA WŁADZY!!

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 24 stycznia 2012, 17:26

adsenior pisze:"Minister kultury Bogdan Zdrojewski: umowa ACTA będzie w Polsce obowiązywać, nawet jeśli nie zostanie ona ratyfikowana przez parlament."

OT CAŁA BUTA I AROGANCJA WŁADZY!!
Cała ta konwencja jest skierowana przeciwko niepokornym i niepoprawnym politycznie. Zapewne niezadługo znikną wszelkie niezależne fora, blogi i portale, stojące w opozycji do miłościwie panującej w Polsce władzy.

Jak wszyscy wiemy, Konstytucja RP zapewnia nam wolność słowa, natomiast ACTA jest jawnym zaprzeczeniem tego zapisu w Konstytucji, który mówi o wolności słowa.

Z internetu :

Podpisanie i ratyfikacja konwencji ACTA są niebezpieczne dla praw i wolności określonych w konstytucji - napisał generalny inspektor ochrony danych osobowych Wojciech Wiewiórowski w opinii, którą w poniedziałek wysłał do resortu administracji i cyfryzacji.

Zdaniem GIODO przyjęcie przez Polskę ACTA jest niewskazane, a wystarczającą podstawę do ścigania poważnych naruszeń praw autorskich dają przepisy o wymianie informacji między organami ścigania krajów UE. Generalny inspektor zwrócił też uwagę, że decyzja o podpisaniu ACTA nie została poprzedzona wystarczająco szerokimi konsultacjami.

Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 29 stycznia 2012, 20:38

"Rosjanom "przejadł się" Putin. Wszędzie go pełno

Władimir Putin choć ma największe szanse w wyborach prezydenckich, wielu Rosjan daje do zrozumienia, że ma dość premiera. "

Łącze: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... e-go-pelno

Nagonka na Putina, te "obywatelskie demonstracje", kosztują, a dlaczego, bo Putin dba o Rosję i Rosjan, nie pozwala wyzyskiwać, przez żydo kapitał, więc "HUZIA NA PUTINA!!! Ciekawe ile to już kasy żydowska zmowa, wpakowała w te "protesty"? Nie lubię Putina, ale chciałbym by pojawił się taki "POLSKI PUTIN"! Który złodziei- "oligarchów" potraktowałby tak jak ich traktuje Putin, za przekręty do łagrów.

Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 2 lutego 2012, 12:16

Merkel się nie poddaje: chce mieć własnego namiestnika w Grecji
Oburzenie Grecji i wyraźny sprzeciw pozostałych krajów UE nie powstrzymał Niemców od forsowania powołania specjalnego komisarza, który miałby kontrolować grecką politykę fiskalną. Gdy opadły emocje po poniedziałkowym szczycie, pomysł powrócił jak bumerang.
Komisarza miałaby mianować Eurogrupa. Jego uprawnienia to decydujący głos w sprawie dochodów, wydatków budżetu i polityki podatkowej. W ubiegły piątek rząd w Berlinie opisał go w liście rozesłanym do stolic europejskich. Wydawało się jednak, że po ostrej reakcji kanclerz Angela Merkel go zarzuci. Wzburzenia nie kryli nie tylko Grecy, lecz także przywódcy państw bliskich zazwyczaj Niemcom, jak Austria czy Luksemburg. Propozycję własnego rządu skrytykował też przewodniczący Parlamentu Europejskiego. – Padały już inteligentniejsze propozycje. Cokolwiek się dzieje, nikt nie powinien robić wrażenia, że elementem ratowania strefy euro będzie eliminacja suwerenności Grecji – mówił Martin Schulz. „Wall Street Journal” twierdzi jednak, że Niemcy bynajmniej nie zrezygnowali z pomysłu przydzielenia Grekom nadzorcy. – Nadzór jest potrzebny, jeśli państwo nie wypełnia zobowiązań – mówiła kanclerz Merkel w poniedziałkowy wieczór na szczycie UE. – Grecja musi poprawić wdrażanie uzgodnień. Obecnie, nawet gdy grecki parlament przyjmuje jakieś prawo, nic się nie zmienia – dodawał cytowany przez „WSJ” anonimowy doradca szefowej niemieckiego rządu."


Łacze: http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/a ... recji.html

Nie udało się podbić i opanować Greków dwoma napaściami wojennymi, to chce się to osiągnąć droga podboju ekonomicznego. Polacy strzeżmy się, dla nas szkopi maja podobny scenariusz!

Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 3 lutego 2012, 11:57

"Jak donosi "Fakt", 36-letnia Mucha stanowisko wicedyrektora Centralnego Ośrodka Sportu powierzyła Markowi Wieczorkowi, właścicielowi salonu urody w Lublinie, w którym korzystała z usług fryzjerskich. Szefowa resortu zaznacza jednak, że "mogły to być trzy, może cztery wizyty", a o jej wyborze zadecydowały względy merytoryczne.

Minister doceniła nie zdolności fryzjerskie, a kompetencje byłego jurora konkursów piękności dla nastolatek, który - jak sam przyznał w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" - jest jej znajomym, a w czasie ostatniej kampanii do wyborów parlamentarnych współpracował z jej sztabem.

Twierdzi, że "to gruntownie wykształcony mężczyzna", który skończył aż cztery studia podyplomowe: z zakresu ekonomii, zarządzania, logistyki i marketingu politycznego. Imponujące? Minister Mucha przyznaje, że zdecydowała się na Wieczorka, bo "trudno znaleźć kogoś, kto z takim doświadczeniem i za takie pieniądze będzie pracował"."


Tak, dziwne, bardzo dziwne, jak to "krewni i znajomi królika" są "wszystkoumni". Na koniec czy pamiętamy, jak to ta że Mucha, wyśmiewała się i nagrywała z starszych, schorowanych POLAKÓW???

Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 8 lutego 2012, 16:02

"Kto wybrał drużyny do tego meczu?" - miała zapytać minister sportu Joanna Mucha podczas spotkania poświęconego organizacji meczu Wisły Kraków z Legią Warszawa

Wpadkę skomentował na swoim profilu na Twitterze Roman Kołtoń, komentator Polsatu i były redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego".

- Minister Mucha była łaskawa postawić jedno, jakże ważne pytanie: "Kto wybrał drużyny do tego meczu?". Nawet nie chodzi mi o to, że nie wie. Chodzi o to, że nie ma wokół siebie ludzi, którzy tłumaczyliby specjalnie dla niej - nie ma co ukrywać ignorantki w sporcie - oczywistości - pisze Kołtoń.

W reakcji na zapytanie pani minister, internauci stworzyli na Facebooku ankietę, w której można wybrać odpowiedź na kuriozalne pytanie. Wybrać można m.in. takie nazwiska jak Zdzisław Kręcina lub Paulo Coelho.


Wyśmiewaczce ze schorowanych Polaków podpowiadam, zrobili to chorzy starzy Polacy, którzy dla rozrywki wybrali się do lekarza!

Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 12 lutego 2012, 15:38

"Kibole opluli Biedronia. Policja nie dopełniła obowiązków?
- Powiedzieli, że są od eskortowania kibiców a nie od reagowania na to, co kibice robią - poskarżył się Biedroń na funkcjonariuszy. Sprawę wyjaśnia policja. "Łącze:http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... obowiazkow
No popatrz, popatrz, a co naczelnego pedalistę powinni kochać?; za co, że się obnosi ze swoim zboczeniem?

Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 14 lutego 2012, 07:02

"Ponad pół miliona premii dla Kaplera
Były szef Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler, który w poniedziałek podał się do dymisji, dostanie gigantyczną premię za pracę w NCS. Jak powiedziała minister sportu Joanna Mucha, ze wstępnych wyliczeń wynika, że będzie to ok. 570 tys. złotych"

łącze: http://niezalezna.pl/23432-ponad-pol-mi ... la-kaplera

Oj ciemny Narodzie, wszak zaciskanie pasa dotyczy tylko "szaraczków". Bonzów to nie dotyczy, mogą dostawać "skromne" odprawki /ileż średnich emerytur było by z tej odprawy?/, latać co tydzień służbowym samolotem do Gdańska, itp. Czy teraz Naród nie powinien zrozumieć, że należy przedłużyć czas obowiązkowej pracy do 67-ciu lat? Wszak z czegoś te rozbuchane apetyty władzy trzeba pokryć, najłatwiej, OSKUBAĆ SPOŁECZEŃSTWO!

Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 14 lutego 2012, 14:38

"Nie żyje kluczowy świadek w aferze z aneksem WSI
Był kluczowym świadkiem oskarżenia. To właśnie on miał przyjść do Bronisława Komorowskiego z informacją o korupcji w komisji weryfikującej WSI. Tym samym oddala się wyjaśnienie "afery marszałkowej", w której jedną z istotnych postaci był obecny prezydent. Przypomina on, że Tobiasz zgłosił się w 2007 roku do Bronisława Komorowskiego. Miał mu dostarczyć informację o rzekomej korupcji w komisji weryfikującej WSI. Chodzić miało o propozycję pozytywnej weryfikacji i zatrudnienia w nowo powstającej Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Miało to kosztować 200 tysięcy złotych."

Łącze: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... i-wsi.html


"Popełnił", tak jak Lepper, samobójstwo?

Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 18 lutego 2012, 07:02

KOLEJNA WPADKA MINISTER JOANNY MUCHY: Tajne faksy Muchy przychodzą do pani DanutyMinister sportu Joanna Mucha (36 l.) nie przestaje się kompromitować! Teraz okazuje się, że jej urzędnicy nawet nie potrafią wysłać faksu! Jej ważna korespondencja z ministrem spraw wewnętrznych Jackiem Cichockim (41 l.) trafiła do... pani Danuty Włoszczyńskiej (49 l.) z warszawskiego Mokotowa. Poniedziałek, kilka minut po godzinie 11. W mieszkaniu pani Danuty rozdzwania się faks informujący o nowej wiadomości. Kobieta podchodzi do maszyny, czyta, kto do niej pisze i... przeciera oczy ze zdumienia. Wiadomość zaczyna się od słów "Pan Jacek Cichocki, Minister Spraw Wewnętrznych", a na dole odręczny podpis minister sportu Joanny Muchy. Wiadomość bardzo ważna, bo dotyczy stanu bezpieczeństwa na Euro 2012, za które minister Mucha odpowiada osobiście. Pani Danuta myślała, że to jakieś żarty. Ale zaraz przyszedł kolejny faks z Ministerstwa Sportu, tym razem adresowany do marszałek Sejmu Ewy Kopacz (56 l.). Był to załącznik do pierwszej wiadomości. Zbigniew Siemiątkowski (56 l.), były minister spraw wewnętrznych i szef Agencji Wywiadu. - Jestem zdumiony tą sytuacją. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, żeby korespondować z ministrem za pomocą faksu. Uważam, że jest to sposób nie tylko archaiczny, ale i mało bezpieczny - mówi.

Obrazek


Mówi się, że młodzi ludzie, maja komputer i internet w jednym palcu! Widać jak mało gramotna jest Mucha, no ale cóż wyjątek potwierdza regułę. Tylko na Boga, dlaczego ten wyjątek sprawuje funkcję ministra? Ja blisko dwa razy od niej starszy, uważam, że bez komputera i internetu nie potrafiłbym żyć!


Łącze:
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/tajne- ... 28353.html

Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 21 lutego 2012, 03:01

"Oświadczenie A. Macierewicza ws. L. Wałęsy

W związku z wypowiedziami na temat materiałów archiwalnych dotyczących pana Lecha Wałęsy informuję, że umieszczając nazwisko Lecha Wałęsy w Sprawozdaniu przekazanym Sejmowi w dniu 4 czerwca 1992 r. dysponowałem oryginałami dokumentów. Część z nich została odnaleziona w wyniku kwerendy przeprowadzonej w związku z realizacją uchwały Sejmu RP z 28 maja 1992 r. w podległych Szefowi UOP jednostkach organizacyjnych.

Wśród dokumentów oryginalnych do najważniejszych należały:

1. karta rejestracyjna na nazwisko Lecha Wałęsy stwierdzająca, że został on zarejestrowany jako Tajny Współpracownik Służby Bezpieczeństwa;

2. Dziennik Rejestracyjny Wydziału III SB w Gdańsku, w którym odnotowano fakt rejestracji TW ps. Bolek 29 grudnia 1970 r. i zdjęcia z ewidencji 19 czerwca 1976 r.;

3. Arkusz internowanego z 28 listopada 1980 stwierdzający, fakt "pozyskania do współpracy z SB Lecha Wałęsy";

4. doniesienia agenturalne i notatki ze spotkań z Lechem Wałęsą jako TW Bolek zawarte w sprawach obiektowych kryptonim "Arka" i "Jesień 70";

5. charakterystyka Lecha Wałęsy jako Przewodniczącego KKP NSZZ "Solidarność"zawarta w sprawie obiektowej kryptonim "Związek"/"Klan", w której odnotowano fakt jego współpracy z SB.

Wszystkie te dokumenty po przekazaniu Prezydentowi Lechowi Wałęsie w 1993 r. zostały zniszczone. Zgodnie z informacjami opublikowanymi w ostatnich dniach przez "Nasz Dziennik" oraz "Uważam Rze" poświadczone kopie części z nich ( dokumenty wymienione w pkt.4 i 5) zostały odnalezione w Archiwum Sejmowym. W związku z tym, zwracam się do władz Sejmu RP o przekazanie ich do Instytutu Pamięci Narodowej celem udostępnienia opinii publicznej zgodnie z obowiązującym prawem.


Antoni Macierewicz
Minister Spraw Wewnętrznych RP 1991-1992r.

Warszawa 20. 02. 2012 r.


Oświadczenie to zostało zamieszczone w Niezależna.pl, łącze: http://niezalezna.pl/23852-oswiadczenie ... s-l-walesy

Składam wielkie podziękowania, panie Antoni, za powyższe oświadczenie. Teraz dodatkowo widać, że sitwa kolesiowsko-esbedzka, blokując dostęp TV TRWAM, stara się nie dopuścić, by na prawdziwe informacje założyć kaganiec. Chodzi o to, by w dalszym ciągu, "łże media" zatruwały umysły Polaków, jadami kłamstwa!

Awatar użytkownika
adsenior
Posty:6186
Rejestracja:25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja:Łódź

Post autor: adsenior » 21 lutego 2012, 20:29

"Polscy parlamentarzyści nie zostali wpuszczeni na Białoruś
Szóstka posłów z Sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą bez podania powodów została zawrócona z granicy

– Chcieliśmy się spotkać w Grodnie z działaczami Związku Polaków na Białorusi. Przejechaliśmy granicę, pogranicznicy białoruscy zabrali nam paszporty. Po półgodzinie oddali je z informacją, że mamy zakaz wjazdu – powiedział „Rz" przewodniczący komisji Adam Lipiński (PiS).

Na przejściu granicznym obecny był polski konsul z Grodna. Podobnie jak posłowie, usiłował się dowiedzieć, co było przyczyną niewpuszczenia polskiej delegacji. – Białorusini nie chcieli uzasadnić swojej decyzji – mówi Lipiński."


Łącze: http://www.rp.pl/artykul/11,816776-Pols ... lorus.html

Jak się sieje wiatr, to się zbiera burzę!

ODPOWIEDZ