ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Popularyzacja nauki, wykład 3

Nauce pozostało do zbadania:
mniej niż 10% całej możliwej do uzyskania wiedzy
25%
 25%  [ 2 ]
od 10% do 50% całej możliwej do uzyskania wiedzy
12%
 12%  [ 1 ]
od 50% do 75% całej możliwej do uzyskania wiedzy
12%
 12%  [ 1 ]
od 75% do 95% całej możliwej do uzyskania wiedzy
0%
 0%  [ 0 ]
więcej niż 95% całej możliwej do uzyskania wiedzy
37%
 37%  [ 3 ]
nie mam zdania
12%
 12%  [ 1 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
sylq1972

Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 266
Skąd: z Polski
Wysłany: 13 Luty 2011, 21:02    [Cytuj]

Czyli jednak nie potrafi Pan odnieść się sensownie do tematu tego wątku?
Zapewne dlatego, że nie ma odpowiednich cytatów na Wikipedii...
_________________
Gdzie się pali książki, dojdzie w końcu do palenia ludzi.
Heinrich Heine (1797 - 1856)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Andrzej Gdula

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 712
Wysłany: 22 Luty 2011, 16:44    [Cytuj]

Szkoda czasu na dyskutowanie z takim prymitywem jak ty, specjalistą od bimbrowni metanolowych takim jak ty, który nawet nie rozróżnia metanolu od etanolu.
Niestety takie prymitywy jak ty nawet nie są w stanie docenić poziomu zwykle bardzo przejrzystych i sensownych opracowań z Wikipedii. Nie dorastasz im swoją wiedzą na poziomie elementarz, nawet do pięt. Więc skoro nie rozumiesz tego co autorzy publikacji zamieszczonych w Wikipedii piszą, to czemu zachowujesz się jak stworzenie o poziomie kultury troglodyty i tych autorów oraz tych którzy korzystają z ich opracowań
bezpodstawnie obrażasz.
Sensownie można dyskutować tylko z kimś kto potrafi sensownie dyskutować.
A.G.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
cormac2

Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 2
Skąd: ostrołęka
Wysłany: 4 Październik 2011, 20:16    [Cytuj]

Sylq nie daj sie, fanatyk zostanie fanatykiem, powinni te szanowne grono wysłać gdzieś w dzicz..
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17751
Skąd: Polska
Wysłany: 4 Październik 2011, 21:05    [Cytuj]

cormac2 napisał/a:
Sylq nie daj sie, fanatyk zostanie fanatykiem, powinni te szanowne grono wysłać gdzieś w dzicz..


Fanatykiem jest ten, kto z uporem maniaka przekonuje do błędnych nauk, a taką jest nauka Darwina. Ten kto szuka prawdy i trwa w prawdzie nie jest fanatykiem.

Np chyba że dążenie do poznania prawdy o nas samych, o Bogu, o otaczającym nas świecie nazywasz fanatyzmem ... :roll:
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Andrzej Gdula

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 712
Wysłany: 5 Październik 2011, 15:43    [Cytuj]

Witam!
Ponieważ sprawa jest ważna piszę to samo w dwu tematach.

Być może ta wypowiedź to jak zwykle samo-chwałka pana Rutusa vel Sylq1972 pod zmienionym Nickiem, dla dodania sobie ważności i animuszu. Ale jeśli nie i Cormacu2 z Ostrołęki olśniło ciebie że nagle stałeś się wielbicielem Rutusa vel Sylq1972, to jeśli znowu zechcesz popierać słuszność przytaczanych przez niego argumentów, to przeczytaj sobie jakie totalne bzdury wypisuje ten pan na temat telomerów na forum katolik.pl w temacie „Ewa czy Lilith” pod datą Pn sie 15, 2011 7:59 am i adresem: http://www.dyskusje.katol...=19395&start=30
Cytuję kopię fragmentu tej wypowiedzi:

MJ napisał(a):
Przez ponad dziewiecset lat Adam mogl wierzyc, ze to jednak waz mial racje, gdy powiedzial "nie umrzecie". Bo przez ponad dziewiecset lat- sprawdzalo sie slowo weza, a nie Boga
Tak, oczywiście...

Rutus napisał:
Dzięki nauce zwanej genetyka wiemy już wiele na temat przyczyn umierania komórek, a co za tym idzie przyczyny tzw. śmierci ze starości organizmu. Wiąże się to z ucinaniem się nieodrastających białek telomerowych zamykających końce nici DNA. Kiedy białka te są za krótkie, następuje koniec funkcjonowania komórki.
Białko telomerowe dzieli się na pół przy każdym podziale komórki. Ciało człowieka wymienia "bagaż komórkowy" średnio co 5 lat. Tak więc podczas 80-letniego życia każda komórka w ludzkim ciele przechodziła przez 80/5= 16 podziałów.
W chwili zapłodnienia, telomer ma długość ok. 10 kpz (tysięcy par zasad). Do chwili narodzin skraca się do 5 kpz (osiemset powtórzeń sekwencji TTAGGG stanowiących treść telomeru, która nie koduje żadnego genu). Obszar subtelomerowy i telomerowy mają łącznie w chwili zapłodnienia 15 kpz, a w chwili narodzin dziecka – 10 kpz. Średniej wielkości chromosom zawiera 130 milionów par zasad (130 Mpz, to dla nas dana kluczowa), a gen zawiera około 120 tysięcy par zasad (120 kpz). Porównanie to pokazuje, jak niewielki fragment chromosomu stanowi telomer.
Telomery "obliczone" są na biologiczny czas trwania życia do ok. 120 lat. 960 lat (tyle mniej więcej żył mityczny Adam) to konieczność wydłużenia telomeru do:
10k*2^((960-120)/5)=3.7E54 co daje długość telomeru: 3.7E45 Gpz (miliardów par zasad).
1 komórka ludzkiego ciała (statystycznie) waży 1E-7 g. W tym jądro komórkowe ok. 1% (1E-9 g.). Aby pomieścić powyższy zwiękoszy telomer należy zwiększyć masę jądra komórkowego przynajmniej: (3.7E45G*92)/(130M*46)=57E45 razy. Oznacza to, że samo jądro komórkowe takiego tworu powinno ważyć: 57E45*1E-9 g. = 57E36g. = 57E33 kg. To 9661016949 (ponad 9 mld) razy więcej, niż masa Ziemi (obliczyliśmy na razie masę jednego jądra jednej komórki!). Jak się podoba rzeczywistość w konfrontacji z mitem?
To oczywiście obliczenia przybliżone i zawierające liczne błędy. Wynik wskazuje jednak na absurd pewnych założeń stojących u podstaw obliczeń.
Innym rozwiązaniem jest założenie, że organizm "Adama" zawierał system aktywujący stale enzym telomerazę, ale wtedy cały jego organizm byłby jedną wielką bryłą komórek rakowych (w ich początkowej formie, stadia końcowe niektórych nowotworów nie zawierają telomerazy).

Po wcześniejszym kilkukrotnym pisaniu o „bimbrowniach metanolowych” i napisaniu takich jak ostatnio bezsensownych bzdur pan Sylq1972 vel Rutus powinien spalić się ze wstydu i już nigdy pod dotychczasowymi nickami nie wypowiadać się.
Nie mówiąc że wreszcie powinien jak dziurawa jest jego wiedza, i pozbyć się wreszcie manii pouczania innych.

Pozdrawiam A.G.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Zlotnik

Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 2
Skąd: Mazury
Wysłany: 31 Marzec 2012, 20:18    [Cytuj]

To chyba jest takie pomieszanie z poplątaniem.
Literalne odczytywanie Biblii wprowadza na wiele mielizn prawda? To samo dzieje się przy postawie ślepej wiary w postęp techniczny i "naukowy" :)

Nie da się empirycznie zbadać postępu szczególnie, że postęp jest pojęciem względnym.
To co dla jednych jest rozwojem dla innych będzie cofaniem się w rozwoju.
Sam postęp często może ich w jednej dziedzinie za daleko, ponieważ by miał właściwe i pożyteczne skutki równocześnie musi nastąpić postęp w innej dziedzinie. Mam na myśli np. sytuację, kiedy rozwój w biologii, genetyce jest zbyt nieodpowiedzialny, bo nie idzie w parze z rozwojem etyki i określeniem granic człowieczeństwa, których nie należy przekraczać lub brak ogólnego zrozumienia tego co się bada i modyfikuje, może spowodować osłabienie gatunków roślin, zwierząt i co gorsza człowieka (co może skutkować brakiem odporności na nowe odmiany wirusów i ułatwić pojawienie się pandemii, może wprowadzić do genomu niebezpieczne geny, a w przypadku roślin już teraz modyfikacje powodują zubożenie roślin w witaminy i naturalne niezbędne człowiekowi związki).

Jeden Bóg wie ile nam zostało do odkrycia. Żadne cudowne prawo Moore'a tego nie stwierdzi, bo to co dobrze pasuje do rozwoju techniki, branży elektronicznej nie musi się przekładać na rozwój w innych dziedzinach, szczególnie dziedzinach rozwoju duchowego, a przyglądając się obecnemu światu powoduje raczej regres.

Do tego rozwój techniczny zawsze natrafia na naturalne bariery fizyczne, a wtedy następuje chwilowy zastój do póki nie znajdzie się nowy impuls to rozwoju, w wyniku kolejnego epokowego odkrycia.

Proszę też zauważyć, że Polska nie czerpie z tego postępu pełnymi garściami, bo główny postęp następuje w krajach silnych i nastawionych na kumulowanie wiedzy i twórcze jej rozwijanie, państwach o szybkim rozwoju technologicznym. Polska jest obecnie tylko konsumentem i nie bierze udziału w tym wyścigu, ze względu na zacofanie uniwersytetów o archaicznej strukturze funkcjonowania, braku współpracy między nauką a biznesem(elementarne zrozumienie, że postęp idzie w parze z robieniem pieniędzy, a krajową wynalazczość należy wspierać a nie dusić), błędną politykę marginalizującą naukę na rzecz budowania aren sportowych, bo wg rządzących polscy obywatele mają być tylko rezerwuarem taniej siły roboczej dla zachodu, najlepiej bez świadomości narodowej by się gładko wtopili w obce kultury.

Nie podniecajmy się tak postępem w genetyce, bo nadal nie ma leku na raka, a ludzkość zamiast być coraz zdrowsza szpikuje się coraz to nowymi truciznami w coraz słabszej jakości żywności.
To tak jak z postępem internetu. Ilość przydatnej wiedzy zwiększyła się miliony razy, ale powstał tak ogromny śmietnik, że przeciętny człowiek nie ma realnych możliwości przesiania tego w celu znalezienia tych najistotniejszych informacji. Stał się też narzędziem do promocji produktów i kształtowania poglądów ludzi, co spowodowało, że w obieg weszło ogromnie wiele informacji, które nie są potrzebne, a wręcz są dla nas szkodliwe lub wpływają negatywnie na nasze naturalne zdroworozsądkowe rozumowanie (nie wspominając o nieograniczonych możliwościach marnowania naszego czasu :) ).

Ludzkość brnie we mgle, a tylko nieliczni rozumieją dokąd to wszystko zmierza. Oczywiście na końcu i tak powiemy "No tak, przecież to było oczywiste, wszystko już było i wszystko znowu się powtarza", bo ludzie są ciągle tymi samymi ludźmi tylko w nieco innej erze. Co gorsza pełno teraz fałszywych proroków. Pozdrawiam i miłych dywagacji :)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Coltrane


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 17751
Skąd: Polska
Wysłany: 31 Marzec 2012, 20:33    [Cytuj]

Zlotnik napisał/a:
Jeden Bóg wie ile nam zostało do odkrycia.


Owszem, tyle że człowiek w tym wszystkim nie szuka Boga, tylko Jego zaprzeczenia. I dąży do tego usilnie. Zwłaszcza ci co w swej ideologicznej postawie walczą z Bogiem i Jego Kościołem, chcą za wszelką cenę udowodnić że Boga nie ma, i że człowiek pojawił się z niczego, czyli powstał samoistnie, bez niczyjej pomocy, bez czyjejkolwiek ingerencji.
I w tym wszystkim dochodzi do absurdów, nijak mających się do rzeczywistości.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Andrzej Gdula

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 712
Wysłany: 31 Marzec 2012, 22:15    [Cytuj]

Witam!

Złotnik: To chyba jest takie pomieszanie z poplątaniem.
Andrzej: Zgadzam się z tym, że ślepa wiara w domniemywanie przyszłego rozwoju technicznego na podstawie Prawa Moora, i skali Kardaszewa, jest merytorycznie zupełnym pomieszaniem z poplątaniem.

Złotnik: Literalne odczytywanie Biblii wprowadza na wiele mielizn prawda?
Andrzej: Tylko taki przebiegły „talent” jak sylq1972 mógł to zdanie napisać. Panie Złotnik co ma odczytywanie Biblii wspólnego z Prawem Moora, skalą Kardaszewa i rozwojem technologicznym. Bo to co pan robi jest właśnie z pana strony nierzetelne pomieszanie z poplątaniem. Ale proszę o konkretne przykłady gdzie tu na Nd Forum „Literalne odczytywanie Biblii wprowadza na wiele mielizn”

Złotnik:To samo dzieje się przy postawie ślepej wiary w postęp techniczny i "naukowy" :)
Andrzej; Jeszcze raz wskazuję, że nierzetelnie miesza pan dwie różne sprawy. Można na tej podstawie tylko domniemać że Rutus vel Sylq1972 zamienił się w Złotnika próbuje innej taktyki zamydlania.

Złotnik: Jeden Bóg wie ile nam zostało do odkrycia.
Andrzej: Ale w biologii ewolucyjnej niestety nie zostaną już odkryte żadne dowody uwiarygodniające słuszność ewolucyjnych teorii i hipotez ponieważ wiadomym jest że od podstaw są one te hipotezy i technologie sprzeczne z naturalnymi prawami. Tak że na nic się przydały tu pańskie okrężne zabiegi.

Pozdrawiam A.G.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Informacje | TV Trwam | Radio Maryja na żywo |
Polecamy:informacje ktorych potrzebujesz Fundacja Skierniewice i Szkola Skierniewice
Korzystanie z forum oznacza pełną akceptację otrzymywania plików cookies.

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,094 sekundy. Zapytań do SQL: 11