ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy skamieniałości dowodzą słuszności teorii filogenezy
Autor Wiadomość
Andrzej Gdula

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 712
Wysłany: 27 Kwiecień 2011, 15:43   Czy skamieniałości dowodzą słuszności teorii filogenezy [Cytuj]

Czy [zapisane w skałach] skamieniałości mogą dowodzić słuszności teorii filogenezy i antropogenezy.

Jak pisze Jerry A. Coyne w swojej książce pt. Ewolucja jest faktem wyd. Pruszyński i Ska 2009 str 56 - „Co jednak może posłużyć jako kopalny dowód ewolucji? Według teorii ewolucji musi to być istniejący w przeszłości gatunek – wspólny przodek dwóch innych gatunków zwierząt lub roślin, choćby najbardziej różniących się od siebie. Możemy nazwać tę hipotetyczną formę „brakującym ogniwem”. Jak widzieliśmy, prawdopodobieństwo znalezienia dokładnie tego samego gatunku w materiale kopalnym jest właściwie zerowe. Zapis kopalny jest po prostu zbyt dziurawy by móc na to liczyć.
Ale to nie powód do poddawania się, bo zawsze możemy znaleźć inny, ale blisko z nim spokrewniony gatunek kopalny, który rolę brakującego ogniwa, może w pełni wypełnić.

A. GDULA - [Spokrewnienie to jest tu niestety tylko domiemanym nie udowodnionym założeniem, bo mogą istnieć formy podobne, ale to wcale nie oznacza, że są one ze sobą pokrewne.]

J.A.Coyne - [str 57-58]Aby więc wykazać wspólne pochodzenie dwóch grup organizmów, nie trzeba wcale odnaleźć tego konkretnego gatunku, który był ich wspólnym przodkiem, ani nawet gatunków na linii prowadzącej bezpośrednio od niego do gatunku potomnego. Potrzebujemy tylko skamieniałości o cechach w miarę pośrednich między dwiema grupami i wiarygodnie datowanych na właściwy moment na geologicznej skali czasu. Gatunek „przejściowy” to nie to samo co gatunek „wyjściowy”: to po prostu gatunek wykazujący mieszaninę cech które żyły zarówno przed, jak i po nim.....
[str 58] Ponadto takie formy przejściowe nie muszą być bezpośrednio na linii prowadzącej od dawnego przodka do jego dzisiejszego potomka; wystarczy by były ewolucyjnymi kuzynami, których linia wymarła bezpotomnie.....Z teorii ewolucji można więc wnioskować, kiedy żyły i – do pewnego stopnia – jak wyglądały gatunki przejściowe między dwiema grupami.

A. GDULA – Tylko założenie że formy przejściowe są genetycznie pokrewne do adekwatnych gatunków wspólnych przodków jest zupełnie nie sprawdzalne. Stąd też założone pokrewieństwo nie może być dowodem istnienia rzeczywistego pokrewieństwa. Bo nie można udowodniać słuszności takiego założenia gdyż brak na to dowodów.
W tej sytuacji skoro ewolucjonistom wolno przyjmować z założenia pokrewieństwo dla udokumentowania słuszności ewolucyjnych teorii filogenezy i antropogenezy, by potem udowadniać słuszność przyjętych założeń tym samym założonym pokrewieństwem.

To ludzie wierzący, mają prawo założyć, że wszystkie odrębne gatunki zwierząt i roślin powstały na drodze Boskiego Stworzenia, czego dowodem jest fakt braku jakiejkolwiek choćby jednego z setek tysięcy wspólnych przodków, których dowody wykopaliskowe mogły by potwierdzić słuszność ewolucyjnych teorii filogenezy i antropogenezy.

Odrębnym zagadnieniem jest analiza przyczyn, dlaczego tak bardzo rzadkie jest zachowanie się do dzisiejszych czasów skamieniałości tak zwanych form przejściowych i jak się to odnosi do zupełnego braku wykopaliskowych skamieniałości tak zwanych wspólnych przodków zwanych też formami wyjściowymi.
Otóż liczebność wykopanych przez paleontologów form przejściowych jest ściśle uzależniona od trzech czynników:
**po pierwsze od fizykochemicznych warunków otoczenia warunkujących długotrwałe czasowo przetrwanie skamieniałości
**po drugie od liczebności populacji danego gatunku i jego żywotności [długości życia]
**po trzecie od historycznego czasu trwania danego gatunku. To znaczy upływu czasu od początków istnienia do całkowitego wymarcia danego gatunku.

I tu należy stwierdzić, że zrozumiała jest mała liczebność znajdywanych przez paleontologów skamieniałości form przejściowych, jeśli populacja osobników tego gatunku była mało liczna i krótki był czas od początku pojawienia się danego gatunku, do chwili całkowitego jego wymarcia.
Ale jeśli zachowały się do naszych czasów skamieniałości form przejściowych, to również musiały by zachować się do naszych czasów [ z powodu tych samych warunków przetrwania] skamieniałości tak zwanych wspólnych przodków. Tym bardziej że dla samoistnego wyewoluowania liczących się międzygatunkowych różnic genetycznych, populacje ewoluujących wspólnych przodków musiały być wyjątkowo liczne.
Stąd w sposób oczywisty wynika, że skoro paleontolodzy nigdy nie znaleźli skamieniałości jakiegokolwiek wspólnego przodka, to oznacza, że tych wspólnych przodków nigdy nie było. A te fakty wykazują całkowity brak ewidentnych i reprezentatywnych dowodów wykopaliskowych, potwierdzających słuszność ewolucyjnych teorii filogenezy i antropogenezy.

Pozdrawiam Andrzej Gdula
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
zuzablondi
zuza

Dołączyła: 18 Maj 2012
Posty: 40
Skąd: Kalisz
Wysłany: 20 Czerwiec 2012, 21:03   Re: Czy skamieniałości dowodzą słuszności teorii filogenezy [Cytuj]

Andrzej Gdula napisał/a:
Ale jeśli zachowały się do naszych czasów skamieniałości form przejściowych, to również musiały by zachować się do naszych czasów [ z powodu tych samych warunków przetrwania] skamieniałości tak zwanych wspólnych przodków. Tym bardziej że dla samoistnego wyewoluowania liczących się międzygatunkowych różnic genetycznych, populacje ewoluujących wspólnych przodków musiały być wyjątkowo liczne.
Stąd w sposób oczywisty wynika, że skoro paleontolodzy nigdy nie znaleźli skamieniałości jakiegokolwiek wspólnego przodka, to oznacza, że tych wspólnych przodków nigdy nie było. A te fakty wykazują całkowity brak ewidentnych i reprezentatywnych dowodów wykopaliskowych, potwierdzających słuszność ewolucyjnych teorii filogenezy i antropogenezy.
Gdyby nie było specjacji, ewolucji jednych gatunków w drugie, wymierania, itp., to we wszystkich warstwach geologicznych mielibyśmy te same skamieniałości, a "za oknem" widzielibyśmy TYLKO TAKIE organizmy, które wyglądem porównywalne są choćby z niektórymi organizmami (zwierzętami i roślinami), których skamieniałości odnajdywane są od ponad 100 lat na całym świecie. Jednak paleontologia wskazuje na rozwój form życia, wymieranie i na specjację gatunków. W warstwach z epoki jurajskiej, na przykład, nie znajdujemy skamieniałości wilków, królików, żyraf czy słoni. Warto o tym pomyśleć, zanim zanim się zacznie obalać Teorię Ewolucji.

Więcej informacji, w postaci odpowiedzi na zarzuty kreacjonistów (niektórzy z nich, wierzący w przekaz biblijny, "tanio" ukrywają się pod nazwą anty-ewolucjonistów) w temacie paleontologii można przeczytać na:
1. talkorigins.org, paleontology lub choćby przeczytać artykuł
2. Unikatowe stanowisko paleontologiczne spod Opoczna, gdzie znaleziono "doskonale zachowane skamieniałości jurajskich organizmów morskich i lądowych, spośród których wiele jest zupełnie nowych dla nauki" (cyt. z artykułu).

Wystarczy chcieć. Dla chcącego nic trudnego.

Zuzanna K.
_________________
Jezus powiada: Na podstawie twoich słów osądzę cię, sługo zły (Łk 19,22a).
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Michaś
Michaś bez Anny


Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 1295
Skąd: Kawowa Góra
Wysłany: 4 Lipiec 2012, 15:25    [Cytuj]

ZUZIU, jak zapatrujesz się na dzisiejsze potwierdzenie w szwajcarskich podziemiach istnienia bożej cząsteczki, która pośród kwarków i laptonow zalśniła smuga pulchnego ciałka nadającego masywny sens istnienia wszelkiej materii. Poszeptamy o tych intymnych relacjach naszych cząstek bozonu Higgsa, w tak rozkosznie metafizycznym oddziaływaniu?
_________________
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Informacje | TV Trwam | Radio Maryja na żywo |
Polecamy:informacje ktorych potrzebujesz Fundacja Skierniewice i Szkola Skierniewice
Korzystanie z forum oznacza pełną akceptację otrzymywania plików cookies.

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,033 sekundy. Zapytań do SQL: 8