Francja

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska
Francja

Post autor: Coltrane » 13 lutego 2013, 09:34

Profanacyjne wyburzenie francuskiego kościoła

[center]Obrazek [/center]

Proboszcz parafii Abbville w departamencie Somme na północy Francji i wierni są zaskoczeni i oburzeni decyzją lokalnych władz o zburzeniu miejscowego kościoła pod wezwaniem Świętego Jakuba. Wydarzenie to jest tym bardziej szokujące, że do biskupa diecezji Amiens, ks. Jean-Luca Bouillereta, nie wystąpiono z propozycją desakralizacji świątyni, co jest rażącym pogwałceniem prawa przez władze miasta, mających wsparcie lokalnej prefektury. W czasie profanacyjnego demontażu kościoła doszło do licznych aktów świętokradztwa, takich jak np. wrzucenie do przyczepy na gruz wielkiego krzyża.

"Rozbiórka kościoła Świętego Jakuba zaszokowała wielu mieszkańców Abbeville, po latach ciszy dotyczącej przyszłości budowli. Jestem zraniony tą pośpieszną decyzją. Dowiedziałem się o niej, tak jak większość mieszkańców miasta, z prasy i telewizji, już po aktach, które są nieodwracalne! W tej chwili kościół św. Jakuba jest wciąż przeznaczony dla kultu katolickiego. Domagamy sie jego naprawy lub wniosku o jego desakralizację, zgodnie z prawem republikańskim" – napisał w swoim oświadczeniu proboszcz, ks.Jean-Louis Brunel, podkreślając, że „władze miasta nie podjęły tego typu wymaganych działań”.

"Jestem zaskoczony tą pospieszną decyzją, bez powiadamiania o niej tych, których ona dotyczy, chociażby przez szacunek dla wspólnej pamięci, jaką reprezentuje budowla, która od lat znajdowała się w opłakanym stanie. To nie świątynię się niszczy, tylko wspólnotę chrześcijańską, którą w ten sposób się pogardza i rani" – kontynuował ks. Brunel. – "Jakże bulwersującym widokiem było wrzucenie ukrzyżowanego Chrystusa do przyczepy służb miejskich, by był „pochowany” w piwnicy muzeum. Rozbiórka świątyni, wydaje się, że planowana od dawna, rani dogłębnie serca mieszkańców Abbeville" – deklarował proboszcz parafii.

Biskup diecezji Amiens złoży skargę do sądu przeciw władzom miasta. Zapowiedział także zorganizowanie nabożeństw ekspijacyjnych.

Franciszek L. Ćwik

http://www.pch24.pl/francja--profanacyj ... 393,i.html

Amid
Posty:1365
Rejestracja:7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja:Polska

Post autor: Amid » 13 lutego 2013, 14:44


Amid
Posty:1365
Rejestracja:7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja:Polska

Post autor: Amid » 13 lutego 2013, 14:45

Jeszcze za stroną francuską, zdjęcie dużego krucyfiksu wyrzuconego do śmietnika przez gminnych pracowników:

Obrazek

Pisze również, że proboszcz Abbeville i wikariusze, biskupi diecezji Amiens, powinni zorganizować ceremonie ekspiacyjną, podobnie jak jego kolega w Togo - też tam była profanacja Krzyża gdzieś przy wjeździe na cmentarz.

http://www.christianophobie.fr/breves/l ... dabbeville

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 13 lutego 2013, 15:10

Amid pisze: Arcydzieło sztuki francuskiej
Zniszczyć takie arcydzieło, bo jakiemuś porąbanemu lewakowi zachciewa się kontynuacji Rewolucji Francuskiej, a w ramach tego zrównanie kościołów z innymi obiektami. Przypuszczam, że to nie jest pierwszy kościół, który zostanie zwyczajnie zniszczony... Zniszczyć taki piękny kościół - toć to woła o pomstę do Nieba ! Nie mówiąc o profanacji Krucyfiksu, najzwyczajniej wyrzuconego na śmietnik.

Francjo ! Kogoś Ty wybrała na swego prezydenta ?!? Czyś Ty całkiem na głowę upadła ? Przecież jest tyle przykładów ze świata, że lewactwo to nic dobrego, że sieje tylko zamęt, demoralizację, doprowadza do nędzy, walczy z Bogiem - a Tyś Francjo lewaka wybrała ...

Kiedy wreszcie ci ludzie zmądrzeją ? I czy w ogóle kiedykolwiek zmądrzeją ? Skutki rządów lewactwa odczuwało przecież wiele krajów, i to głównie w Europie, m.i. w sąsiedniej Hiszpanii. Ale gdzie tam, to wszystko za mało. Co się porobiło ...

Amid
Posty:1365
Rejestracja:7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja:Polska

Post autor: Amid » 13 lutego 2013, 15:23

Bardzo to przykre na co patrzymy, ale nie jest to żadne novum we Francji, bo już nie jeden Kościół został wyburzony. Proszę popatrzeć co było w Argenteuil, w MontepIlier i jakie przyczyny zburzenia podano.

ObrazekObrazek

(proszę kliknąć na zdjęcie to się powiększy)

Zdjęcie pierwsze przedstawia:

Argenteuil: ruiny św. Genowefy

Powyżej: kościół neogotycki, ufundowany w 1898 roku przez ks. Jacquemot na terenie, który sam wcześniej nabył. Z listu do biskupa Goux, datowanego 1 października 1898, dowiadujemy się o nabyciu przez ks. Jacquemot domu, w którym umieścił siostry zakonne opiekujące się chorymi. Założył on również szkołę liczącą 115 uczniów.
Poniżej: obrazoburczy komuniści przejechali tędy buldożerem. Doprowadzili swą prowokację do tego stopnia, że pokazali na fotografii maszynę pochyloną nad ruinami kościoła [?jako na trupa ostatniego egzemplarza w trakcie znikania?]. Zniszczono również sześć witraży przedstawiających sceny z Ewangelii oraz witraże z chóru, ukazujące główne zdarzenia z życia św. Genofewy. Unicestwiono także statuę Matki Bożej Łaskawej.

Zdjęcie drugie przedstawia:

MontepIlier: koniec kościoła św. Jana Bosko

Nie tylko w Argenteuil burzy się kościoły. Do sierpnia 1986 roku istniał w Montpellier kościół, zbudowany wraz z domem dziecka w XIX wieku, zgodnie z ideą św. Jana Bosko oraz dzięki wielkoduszności znaczniejszych przedsiębiorców miasta. Kilka lat temu kuria biskupia zdecydowała się sprzedać gminie (która uprzednio podjęła wielką akcję urbanizacyjną): kościół, otaczające go budynki oraz teren w okolicy. Bez najmniejszego problemu kościół mógł pozostać, choćby tylko jako świadek piękna. Było to jednak sprzeczne ze "wspaniałym" planem urbanistycznym wymyślonym przez Ricarda Boffil, aby zadowolić megalomańskie fantazje burmistrza Georges'a Freche. Jako pretekst dla zburzenia podano, że w wieży i stropie kościoła znajdują się ... jaszczurki.


Obrazek

(proszę kliknąć na zdjęcie to się powiększy)

Lens: zburzenie kościoła św.Piotra

Od ponad roku, mieszkańcy Dzielnicy 11 czekali na złą wiadomość
o zburzeniu kościoła św. Piotra. Powód? Zwyczajny, ten sam co od Argenteuil, przez Lens, do Montpellier: kościół, który wygląda całkiem dobrze, "grozi zawaleniem się". Niesamowicie szybko niszczeją kościoły zbudowane niecały wiek temu (Św. Genofewy w 1898 r., Św. Jana Bosko w 1897 roku, Św. Piotra w 1897 roku) ... W niecałe trzy godziny kościół został zburzony. Podczas I wojny światowej uległ on zniszczeniu. Odbudowano go w 1923 roku.
Kolejny cel obrazoburców: kościół św. Barbary w Dzielnicy 4, również w Lens.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 13 lutego 2013, 16:12

Amid pisze:Bardzo to przykre na co patrzymy, ale nie jest to żadne novum we Francji, bo już nie jeden Kościół został wyburzony. Proszę popatrzeć co było w Argenteuil, w MontepIlier i jakie przyczyny zburzenia podano.
No tak, burzenie kościołów we Francji miało miejsce w przeszłości - nic nowego.
Jednakże to co teraz wyczynia obecny prezydent Francji, Hollande - to nic innego jak zapowiedź kontynuacji Rewolucji Francuskiej, i to w gorszym wydaniu.
Ciekawe jak w kontekście tego zareagują Francuzi - czy pozwolą dla Hollande tak po prostu, robić to co zapowiada ? Czy będą bezczynnie gapić się na dzieło niszczenia, na zmasowaną walkę z Kościołem ? Czy też w jakiś sposób się temu przeciwstawią ?

Amid
Posty:1365
Rejestracja:7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja:Polska

Post autor: Amid » 14 lutego 2013, 21:14

Coltrane pisze:No tak, burzenie kościołów we Francji miało miejsce w przeszłości - nic nowego.
To nie jest taka odległa przeszłość, bo pod koniec lat '80, to 1986 rok. Tylko te zdjęcia to są skany czarno-białe zamieszczone w książce i wygląda to na jakieś bardzo stare. Nie raz tu pisałam o sytuacji Kościoła jaka tam jest, a jest bardzo kiepska. Tam tak bardziej, to tradycyjna część społeczeństwa walczy. Przecież tego Hollande to sami Francuzi go sobie wybrali, tam laicyzm i apostazja ogromna. Znam to z autopsji.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 15 lutego 2013, 19:10

Jeżeli to prawda, co piszą w tekście poniżej, to nie ma co się dziwić, że w laickiej Francji wygrywa taki lewak i antyklerykał jak Hollande.

kopia tekstu :

We Francji jest sto tysięcy par homoseksualnych

Około 200 tysięcy obywateli Francji deklaruje, że jest w związku z osobą tej samej płci. W jednym na dziesięć przypadków osoby te żyją z dzieckiem - wynika z badania państwowego Instytutu Statystyki (INSEE).

Ogłoszenie w czwartek wyniku badania zbiega się z przyjęciem we wtorek przez Zgromadzenie Narodowe, izbę niższą francuskiego parlamentu, rządowego projektu ustawy pozwalającej na legalizację małżeństw homoseksualnych i adopcję przez nie dzieci.
Lepiej wykształceni i z miast

Według INSEE związek z inną osobą deklaruje 32 mln ludzi, a około 200 tysięcy z nich, czyli 0,6 procent, mówi, że ich partnerem jest osoba tej samej płci. - We Francji jest więc około 100 tysięcy par tej samej płci, sześć na 10 to pary męskie - wynika z przeprowadzonego na początku 2011 roku badania.

Według INSEE, osoby będące w związkach homoseksualnych są młodsze od par heteroseksualnych. Połowa jest w wieku poniżej 40 lat. Jeśli chodzi o pary heteroseksualne to połowa ma mniej niż 48 lat.

Pary tej samej płci są lepiej wykształcone, a trzy czwarte z nich mieszka w dużych miastach, w porównaniu z 56 procent par heteroseksualnych.

Popularne cywilne związki

Co dziesiąta osoba będąca w związku z osobą tej samej płci mieszka z dzieckiem swoim, swojego partnera lub wspólnym, w porównaniu z 53 procent osób będących w związku z osobą innej płci. W około ośmiu na 10 przypadków par, które mieszkają z dziećmi, chodzi o lesbijki.

W grupie wiekowej po 35. roku życia 55 procent osób będących w związku homoseksualnym zawarło rejestrowane związki partnerskie, tzw. PACS, wprowadzone w 1999 roku.

Z badania Państwowego Instytutu Badań Demograficznych (INED) wynika, w porównaniu z małżeństwami osoby, które zawarły PACS, częściej żyją bez dzieci, są lepiej wykształcone i prowadzą działalność w sektorze publicznym.

http://www.tvn24.pl/we-francji-jest-sto ... 298,s.html

Amid
Posty:1365
Rejestracja:7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja:Polska

Post autor: Amid » 2 września 2013, 13:40

Coraz gorzej. We Francji w ciągu najbliższych kilku lat zostanie wyburzonych ok 2800 katolickich kościołów. 2800 kościołów we Francji jest zbyt drogich w utrzymaniu i konserwacji dlatego przeznaczy się je do zburzenia, tak wynika z raportu francuskiego Senatu. Działki sprzedane zostaną pod centra handlowe, parkingi itp. Od 2000 r. zburzono we Francji ok. 20 świątyń, 250 może zostać zniszczonych w najbliższej przyszłości. Mniej księży, mniejsza wiara, mniejsze zapotrzebowanie - jest to nowa mantra lokalnych polityków.

http://eponymousflower.blogspot.com/201 ... -2800.html

Obrazek

Saint-Jacques w Abbeville

Burzenie rozpoczęło się 13 lutego i ma trwać trzy miesiące.

http://www.la-croix.com/Religion/Actual ... -18-912281


Obrazek

Saint-Pierre-aux-Liens w geste (Maine-et-Loire), burzenie rozpoczęło się 18 czerwca.

http://www.la-croix.com/Religion/Actual ... 25-1002270

Obrazek

http://annebrassie.fr/?p=2457

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 13 stycznia 2015, 23:37


Awatar użytkownika
bez_ksyw
Posty:141
Rejestracja:10 stycznia 2015, 08:12
Lokalizacja:mam wiedziec?

Post autor: bez_ksyw » 14 stycznia 2015, 18:11

Nad tymi zamachami tez mozna sie glebiej zastanowic,ponizej zdjecie ktore moze dac do myslenia. Na potwierdzenie tego najnowszy filmik wrzucony do sieci...

Obrazek

https://www.youtube.com/verify_controve ... ZyHQljawdE

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 17 października 2015, 23:13

Francuscy samorządowcy chcą bronić laickości. Przeszkadza im m.in. czynienie znaku krzyża na zawodach sportowych

Licznie zasilane przez członków lóż masońskich Stowarzyszenie Francuskich Merόw (AMF) przesłało swoje rekomendacje władzom lokalnym. Dotyczą one sposobów zwiększenia efektywności codziennej walki o laickość Republiki. Celem są tym razem żłobki, przedszkola i szkoły, a nawet obiekty sportowe.

Stowarzyszenie Francuskich Merów (AMF) przesłało do władz samorządowych rekomendacje dotyczące zachowania zasady laickości w miejscach użyteczności publicznej. Najbardziej kuriozalną „dyrektywą” wydaje się ta dotycząca obiektów sportowych. AMF zaleca wprowadzenie prawnego zakazu wykonywania przez sportowców jakichkolwiek gestów religijnych na terenie obiektów sportowych.
Wiceprzewodniczący AMF Patrick Molinoz, uzasadniając takie wytyczne, wskazał na „niepokojące zjawisko wykonywania znaków krzyża przez piłkarzy czy też obecność na boisku kobiet w islamskich szalach”, na co podczas zawodów zezwala FIFA. Zdaniem francuskich merów „przykład powinna dać piłkarska ekipa narodowa, która reprezentując Francję, reprezentuje Republikę”
Wytyczne Stowarzyszenia Francuskich Merów opracował jego przewodniczący, François Baroin, którego ojciec był Wielkim Mistrzem Wielkiego Wschodu Francji.

PCh24.pl

http://www.pch24.pl/francja-znow-broni- ... 676,i.html

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 18 października 2015, 20:54

Coltrane,
Krzyż im przeszkadza,ale burki ,nie
jeszcze będą gorzko żałować swojej głupoty...

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 14 listopada 2015, 00:36

Ciekawe czy europejskie lewactwo nadal chce sprowadzać islamskich fundamentalistów do Europy ? :roll:


Zamach w centrum Paryża. Na stadionie mecz Niemcy-Francja, obok dwie eksplozje i strzelanina

Obrazek

Stan wyjątkowy w całej Francji. Terroryści otworzyli jednocześnie ogień w kilku miejscach w stolicy Francji. W wyniku kilku strzelanin oraz wybuchów, do których doszło w piątek wieczorem w centrum i na północy Paryża zginęło według francuskiej policji 40 osób, a 60 zostało rannych. Jednak lista ofiar rośnie bez przerwy. Napastnicy wzięli 100 zakładników. Według policji zakładnicy przetrzymywani są w paryskiej sali koncertowej Bataclan, który otoczyły oddziały antyterrorystyczne. Policja miała rozpocząć szturm, w celu odbicia zakładników. Ponoć terrorysci zaczęli mordować przetrzymywanych tam zakładników.

Na Twitterze pojawiają się doniesienia o kolejnych strzelaninach, m.in. przy Luwrze i Centrum Pompidou i Les Halles. Nie kursuje metro. Ulice miasta kompletnie opustoszały. Patroluje je wojsko.

Francois Hollande w wystąpieniu telewizyjnym: "Zmobilizujemy wszystkie siły, by zneutralizować terrorystów. Wprowadzamy stan wyjątkowy na całym terytorium Francji, zamknięte zostają także francuskie granice".

Świadkowie twierdzą, że co najmniej dwóch napastników poruszało się samochodem po centrum Paryża i na oślep strzelało do przechodniów z kałasznikowa. Nie byli zamaskowani. Francuskie media mówią o trzech eksplozjach w pobliżu stadionu. Według niektórych doniesień byli to zamachowcy-samobójcy. Według nieoficjalnych informacji niektórzy z nich krzyczeli "Allah akbar" i "Za Syrię".

Trzy osoby zginęły w wyniku wybuchu w pobliżu stadionu narodowego, na którym odbywał się mecz towarzyski piłki nożnej między francuską i niemiecką reprezentacją narodową. Obecni na stadionie kibice w trakcie drugiej połowy słyszeli wybuchy. Nad obiektem jeszcze w trakcie gry pojawiły się helikoptery. Prezydent Francji Francois Hollande został ewakuowany ze stadionu, skąd udał się do MSW.

Świadkowie twierdzą, że w czasie meczu słychać było dwie potężne eksplozje. Po meczu część kibiców pozostała na stadionie, obawiając się go opuścić. Sporo zeszło z trybun na murawę. Piłkarze reprezentacji Francji zatrzymali się w tunelu prowadzącym do szatni i z niedowierzaniem spoglądali na telebim, na którym pojawiały się informacje dotyczące zamachów.

Po serii zamachów w Paryżu we Włoszech natychmiast zwiększono środki bezpieczeństwa- podała w piątek wieczorem Ansa. Decyzję w tej sprawie podjęło w ciągu kilkudziesięciu minut od informacji o atakach we Francji kierownictwo włoskich sił porządkowych. W całych Włoszech zwiększone zostały kontrole i monitoring w miejscach o znaczeniu strategicznym.

W Paryżu 30 listopada ma rozpocząć się światowy Szczyt Klimatyczny z udziałem głów państw ze wszystkich kontynentów. W 2016 zaplanowane są finałowe rozgrywki XV Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Źródło: http://www.tvn24.pl, Twitter, PAP, sek

http://wgospodarce.pl/informacje/21751- ... trzelanina

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 14 listopada 2015, 10:13

"Wysadźcie Francję w powietrze!
Zabijcie wszystkich niewiernych!".

Co najmniej 120 ofiar zamachów w kilku miejscach Paryża.

Obrazek

Noc terroru we Francji. Terroryści zaatakowali jednocześnie w kilku miejscach Paryża. Miało miejsce co najmniej 6 strzelanin i 3 wybuchów w siedmiu różnych miejscach. Do eksplozji doszło m.in. w barze położonym niedaleko paryskiego stadionu Stade de France, gdzie rozgrywany był mecz Francja - Niemcy. Na stadionie był prezydent Francji Francois Hollande, natychmiast go ewakuowano.

http://wpolityce.pl/swiat/271715-strzel ... -i-zdjecia

ODPOWIEDZ