ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Coltrane
14 Sierpień 2012, 10:14
Marszałek Józef Piłsudski
Autor Wiadomość
Endek
Józef

Wysłany: 20 Sierpień 2012, 17:57    [Cytuj]

Coltrane napisał/a:
Ty próbujesz zniszczyć autorytet Piłsudskiego,

Absolutnie nie.Chcę żeby ten autorytet miał właściwe proporcje tak jak na to sobie Marszałek Piłsudski zasłużył.Jest na pewno w panteonie najwybitniejszych Polaków i nie zamierzam tego kwestionować. Jestem też za tym, aby jego legenda nie przesłaniała prawdy. Nigdy negatywnie bym się o Marszałku nie wypowiedział wobec Moskali czy innych nacji, gdyż oni wszyscy mają swoich którymi się chełpią. Czy mnie rozumiesz?

Coltrane

Wysłany: 20 Sierpień 2012, 21:19    [Cytuj]

Endek napisał/a:

Absolutnie nie.Chcę żeby ten autorytet miał właściwe proporcje tak jak na to sobie Marszałek Piłsudski zasłużył.Jest na pewno w panteonie najwybitniejszych Polaków i nie zamierzam tego kwestionować. Jestem też za tym, aby jego legenda nie przesłaniała prawdy. Nigdy negatywnie bym się o Marszałku nie wypowiedział wobec Moskali czy innych nacji, gdyż oni wszyscy mają swoich którymi się chełpią. Czy mnie rozumiesz?

Owszem, rozumiem. I powtórzę jeszcze raz : nikt nie jest idealny i doskonały. Piłsudski miał swoje wady, jak każdy z nas. Co nie oznacza że nie zasłużył na miano wybitnego Polaka. Uważam też, że zwycięstwo na Armią Czerwoną to duża zasługa Piłsudskiego. Nie umniejsza to jednak zasług innych wybitnych postaci tamtych czasów, jak Hallera, Rydza-Śmigłego, Dmowskiego, Rozwadowskiego i wielu innych. Wszyscy oni przyczynili się do odrodzenia Polski. I chwała im za to. Główną zaś Osobą która przyczyniła się do zwycięstwa Polaków jest Matka Boża. I właśnie Jej Piłsudski pojechał podziękować do Częstochowy.
[Profil] [PM] [E-mail]

Amid

Wysłany: 11 Listopad 2013, 21:01    [Cytuj]

Naczelnik Państwa pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski, prymas Królestwa Polskiego ksiądz Aleksander kardynał Kakowski i nuncjusz apostolski w Polsce ksiądz arcybiskup Ambroży Achilles Ratti, późniejszy papież Pius XI.

http://ikomutoprzeszkadza...mas-i-nuncjusz/
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]