ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
17 Sierpień 2009, 12:24
Superniania popiera oddawanie dzieci pederastom
Autor Wiadomość
KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 26 Lipiec 2008, 19:23   Superniania popiera oddawanie dzieci pederastom [Cytuj]

Dorota Zawadzka, "Superniania" z programu TVN. skrytykowała w TVN24 wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego z Platformy Obywatelskiej, którzy skomentował wyrok ws. dziecka lesbijki Anny K. Sąd nie przyznał jej w poniedziałek prawa do wychowywania córki, co Niesiołowski skomentował krótko, ale dobitnie: - Wara homoseksualistom od dzieci. Cieszę się, że sąd nie uległ ich naciskom i nie przyznał dziecka dwóm lesbijkom.

Zawadzka stwierdziła, że nie każdy polityk musi się wypowiadać w każdej sprawie, powinien się raczej zajmować tym, do czego został wybrany przez wyborców.

- Nie należy odbierać dziecka tylko dlatego, że jest para homoseksualna. Mam prawo mieć swoje poglądy, bo pracowałam z parami homoseksualnymi i wiem, że są takimi samymi rodzicami, jak osoby heteroseksualne - oceniła.
[Profil] [PM] [E-mail]

mniemanologia

Wysłany: 11 Sierpień 2008, 13:13    [Cytuj]

W tym tekście nie zauważyłam, by Dorota Zawadzka "popierała oddawanie", tylko że "nie poparła odbierania". Jest różnica, prawda? Co innego, gdy np. "popieramy oddawanie" pieniędzy jakiejś fundacji, a co innego, gdy "nie popieramy odbierania" pieniędzy jakiejś fundacji.

Nie manipuluj w ten sposób czyimiś wypowiedziami, proszę. Możliwe, że Dorota Zawadzka popiera oddawanie dzieci homoseksualistom, ale z cytowanego tekstu to nie wynika.
[Profil] [PM] [E-mail]

kuuku
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sierpień 2008, 20:16    [Cytuj]

Pary homoseksualne już wychowują dzieci własne lub cudze. Zachodzi pytanie, czy pary homoseksualne są w stanie zapewnić dzieciom takie wychowanie, które nie wpłynie ujemnie na rozwój dziecka. Znam przypadki już dorosłych, wychowanych niegdyś przez pary biseksualne. Niczego niepokojącego w ich zachowaniu nie widać, mimo iż w dzieciństwie wiedziały o biseksualizmie jednego z rodziców. Jestem ciekawy, czy istnieją udokumentowane i opracowane statystycznie badania pokazujące wpływ kłopotów z tożsamością seksualną rodziców lub opiekunów na rozwój osobowościowy dziecka.

mniemanologia

Wysłany: 12 Sierpień 2008, 09:55    [Cytuj]

kuuku napisał/a:
Pary homoseksualne już wychowują dzieci własne lub cudze. Zachodzi pytanie, czy pary homoseksualne są w stanie zapewnić dzieciom takie wychowanie, które nie wpłynie ujemnie na rozwój dziecka.

Własnie moim zdaniem nie są... Człowiek jest istotą społeczną i nie żyje na pustyni. A na ulicy, podwórku - wiesz jak jest. To nie pary homoseksualne nie są gotowe, to nie dzieci nie są gotowe - to społeczeństwo nie jest gotowe. Pamiętam, jak "obrywało" mi się, bo miałam odstające uszy i byłam grubsza. Pamiętam, jak dzieci sąsiadów (dziś nazwałabym ich "patologiczną rodziną", wtedy takiego określenia nie znałam) były wykluczane z podwórkowego towarzystwa. Dzieci wiedziały wszystko - czyj tata jest w Stanach, kto mieszka tylko z mama, bo tatuś ma nową żonę, kto ma dorosłą siostrę, która może wypisać usprawiedliwienie, który ksiądz ma żonę (ksiądz to ksiądz, rzymskokatolicki czy prawosławny).

Jeszcze długo, długo, długo fakt bycia wychowywanym przez dwie kobiety czy dwóch mężczyzn nie będzie czymś powszechnym.
[Profil] [PM] [E-mail]

kuuku
[Usunięty]

Wysłany: 12 Sierpień 2008, 13:09    [Cytuj]

Cytat:
Jeszcze długo, długo, długo fakt bycia wychowywanym przez dwie kobiety czy dwóch mężczyzn nie będzie czymś powszechnym

I nigdy nie będzie powszechny. Wynika to z arytmetyki. Jeżeli mamy kilka % homoseksualistów i część z nich będzie chciała wychować dzieci to okaże się, że par homoseksualnych wychowujących dzieci będziemy mieli poniżej 1% w populacji gatunku. Nie można więc nigdy będzie mówić o powszechności tego zjawiska. Pojawia się pytanie czy jeżeli pary homoseksualne nie mogą mieć dzieci z własnego 100% materiału genetycznego, bowiem natura takiego związku uniemożliwia zajście w ciążę z partnerem lub partnerką to czy naturalne jest, że będą wychowywać dzieci bądź adoptowane bądź z 50% własnym materiałem genetycznym. A jeżeli już dojdzie do wychowywania dzieci w takim związku to jakie będą skutki uboczne tego zjawiska?

pozdrawiam

mniemanologia

Wysłany: 12 Sierpień 2008, 13:37    [Cytuj]

Masz rację, chyba niewłaściwego słowa użyłam :)

Kiedyś gdzieś czytałam, że wychowywanie dziecka w takim związku nie ma znaczenia dla jego rozwoju - tylko że to żaden dowód, jeżeli nie mogę poprzeć tego żadnym tekstem źródłowym, prawda? Fajnie by było znaleźć takie badanie, które brałoby pod uwagę to, czy dziecko jest biologicznym dzieckiem któregoś z partnerów, w jakim wieku nastąpiła adopcja tudzież na przykład wprowadzenie się partnera rodzica do domu, czy związek jest gejowski, czy lesbijski, czy są różnice w rozwoju u dzieci wychowywanych w rodzinach heteroseksualnych, homoseksualnych i w rodzinach niepełnych...

Własnie grzebię sobie w Wikipedii i znajduję tam np. następujący cytat:

Nie ma żadnych dowodów naukowych stwierdzających, że zdolność do prawidłowego wychowywania dzieci ma związek z orientacją seksualną: zarówno homo- jak i heteroseksualiści są w stanie stworzyć odpowiednie środowisko dla wychowywanych przez siebie dzieci. Badania wykazały, że rozwój psychospołeczny dzieci nie jest zależny od orientacji seksualnej rodziców – może odbywać się tak samo dobrze zarówno wtedy, gdy rodzice są tej samej jak i różnej płci. - Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne

Tu jest tekst źrółowy, kóry podaje odnośniki do badań:

http://www.apa.org/pi/lgbc/policy/parents.html

A tutaj - też parę ciekawych rzeczy:

http://pl.wikipedia.org/w...op%C5%82ciowych
[Profil] [PM] [E-mail]

kuuku
[Usunięty]

Wysłany: 13 Sierpień 2008, 14:24    [Cytuj]

A czy spotkałaś się Mniemanologio z udokumentowanym powszechnym ujemnym wpływem na wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne?

mniemanologia

Wysłany: 13 Sierpień 2008, 15:36    [Cytuj]

Nie spotkałam się.
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]