ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
25 Listopad 2009, 11:17
Karty
Autor Wiadomość
mniemanologia

Wysłany: 19 Sierpień 2008, 16:12    [Cytuj]

Albo nie znam żadnej matki, która "pozbyła się własnego dziecka", albo faktycznie ukrywa te skutki. Swoją drogą, gdyby moja mama dokonała aborcji i mnie by nie było - nie chciałabym, żeby cierpiała czy śniła o mnie po nocach. I tyle.

Jesli moje dziecko będzie chciało przeczytać Harry'ego Pottera - nijak mu tego nie zabronię. A przy czymkolwiek, co będzie próbowało go zniszczyć - zaprotestuję. Czy będzie to Potter czy Batman, karty czy szachy. Zainterweniuję, gdy będzie się coś źle działo - i tyle.

Ja tylko chciałabym, żeby skupić się na faktycznej przyczynie nieporozumień i nienawiści między ludźmi. W życiu nie jest prosto i nie ma dwóch jedynie dróg. To by było za łatwe.

Widzisz, i nie potrafię jednak się z Tobą dogadać. Jestem zbyt konkretna i ta wizja dwóch dróg, czyli jednego wyboru, siania zamętu w umysłach, zastawiania pułapek przez szatana - określeń tego typu - jest dla mnie zbyt mglista, zbyt dużo ogólników. To jest właśnie ta kwestia języka. Nie lubię oratorstwa, poezji, ozdobników i omowni. A gdy sięgam po "Miłujcie się" - zmuszam się do czytania. Ech.
GRZECHY PRZECIWKO BLINIEMU: (...) pogarda: odmawianie godnoœci drugiemu człowiekowi; obmowa: krytyczne mówienie o bliŸnim, które nie przynosi mu korzyœci; oszczerstwo: mówienie nieprawdy odnoœnie drugiego człowieka (...).
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 19 Sierpień 2008, 16:35    [Cytuj]

no cóż ...

jednak dalej uważam że są tylko dwie drogi, albo przyjmujemy pokusę albo odrzucamy i tyle, jednakże nawet wybór pomiędzy tymi dwiema drogami nie jest taki łatwy (wbrew pozorom), nieraz pokusa jest tak silna, że po ludzku nie potrafimy jej odrzucić ...

nieporozumienia i nienawiść pomiędzy ludźmi to już odrębny temat ...

wizja dwóch dróg to jest właśnie to co nas w życiu spotyka, i wcale nie jest to mgliste - w takich sytuacjach Bóg oczekuje od nas konkretnego wyboru : albo albo i tyle ...

żadnego oratorstwa, żadnych ozdobników - kładę przed tobą : życie i śmierć, wybieraj - mówi Pismo Święte ...

pozdr.
[Profil] [PM] [E-mail]

kuuku
[Usunięty]

Wysłany: 20 Sierpień 2008, 10:04    [Cytuj]

Cytat:
jednak dalej uważam że są tylko dwie drogi, albo przyjmujemy pokusę albo odrzucamy i tyle

Jest trzecia możliwość, mianowicie odłożenie pokusy na potem. Nie została odrzucona a nie została zrealizowana. Przewidywana jest jej realizacja ale nie ma pewności czy do niej dojdzie. Taki stan może trwać nawet latami. Życie albo śmierć też może mieć stany pośrednie i to w długim okresie czasu. Życie nie składa się z tak albo nie, dobrze albo źle. Jest bardziej skomplikowane niż reguły, którymi posługują się dobre i złe anioły.

KASIA
Huragan Katrina

Wysłany: 20 Sierpień 2008, 15:06    [Cytuj]

Cytat:
Życie nie składa się z tak albo nie,

jasne, taka ciepła klucha, nie przeziębi się, ani nie przegrzeje,

to bardziej niebezpieczna postawa niż trąd.

dla mnie tak to tak ,nie to nie, jeśli jeszcze czegoś nie wiem, a wiele nie wiem, to nic nie mówię, czekam , szukam, ale nie uważam ,że człowiek ,może stawiać się wyżej nad Boga i podważać ,Jego przykazania, nawet gdyby na dzień dzisiejszy wszystkiego nie rozumiał.
[Profil] [PM] [E-mail]

kuuku
[Usunięty]

Wysłany: 20 Sierpień 2008, 20:22    [Cytuj]

Cytat:
człowiek , (nie) może stawiać się wyżej nad Boga

Takie stwierdzenie jest sprzeczne logicznie. Nikt nie może przewyższyć istoty o n nieskończonych możliwościach. Zgodnie z zasadami logiki nie można również osiągnąć nieskończoności. Używanie w dyskusji argumentów typu „chcesz być Bogiem, chcesz dorównać Bogu, to zarezerwowane jest dla Boga”, powoduje ośmieszanie się człowieka wypowiadającego takie argumenty. Stawia on bowiem w dyskusji tezy sprzeczne logicznie, z którymi nikt poważny nie dyskutuje. (Następne Towarzystwa Przyjaciół Płaskiej Ziemi).

Cytat:
dla mnie tak to tak ,nie to nie

Już pisałem, że życie jest bardziej skomplikowane. Zazdroszczę Ci braku problemu z określaniem co jest dobre a co złe. Jest nawet taki fragment w Biblii, specjalnie nie cytuję, bo nie chcę się narazić specjaliście od dobrych i złych biblii, w jego przesłaniu słyszymy aby mówić wg zasady tak tak, nie nie.

Przykład z życia: wiadomo, że porwany samolot ma się robić o budynek. Jeżeli uderzy zginie 500 osób, jeżeli zestrzelimy ten samolot zginie 200 osób. Jeżeli nie zestrzelimy popełnimy grzech zaniedbania, dopuścimy świadomie do śmierci 500 osób. Jeżeli zestrzelimy świadomie zabijemy 200 osób. Zestrzelić czy nie? Tak albo nie. Życie nie jest czarne i białe, istnieją odcienie szarości.

Powodzenia.

mniemanologia

Wysłany: 20 Sierpień 2008, 20:26    [Cytuj]

KASIA napisał/a:
Cytat:
Życie nie składa się z tak albo nie,

jasne, taka ciepła klucha, nie przeziębi się, ani nie przegrzeje,

to bardziej niebezpieczna postawa niż trąd.

dla mnie tak to tak ,nie to nie, jeśli jeszcze czegoś nie wiem, a wiele nie wiem, to nic nie mówię, czekam , szukam, ale nie uważam ,że człowiek ,może stawiać się wyżej nad Boga i podważać ,Jego przykazania, nawet gdyby na dzień dzisiejszy wszystkiego nie rozumiał.

Cieszę się, że czekasz, szukasz. Naprawdę :) To świadczy o tym, że jednak masz umysł otwarty na wiedzę.
GRZECHY PRZECIWKO BLINIEMU: (...) pogarda: odmawianie godnoœci drugiemu człowiekowi; obmowa: krytyczne mówienie o bliŸnim, które nie przynosi mu korzyœci; oszczerstwo: mówienie nieprawdy odnoœnie drugiego człowieka (...).
[Profil] [PM] [E-mail]

Coltrane

Wysłany: 20 Sierpień 2008, 22:00    [Cytuj]

Mt 5,37

Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.

dziwne że profesorek kuuku nie rozumie tak prostych słów

w innym miejscu Biblia mówi :

Ap 3, 15-17

15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.

Obyś był zimny albo gorący!

16 A tak, skoro jesteś letni

i ani gorący, ani zimny,

chcę cię wyrzucić z mych ust.

17 Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba",

a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości,

i biedny i ślepy, i nagi.

gadanie o jakichś odcieniach szarości to jakieś brednie kogoś kto czegoś nie rozumie, a udaje że wie dużo ...
[Profil] [PM] [E-mail]

kuuku
[Usunięty]

Wysłany: 20 Sierpień 2008, 22:27    [Cytuj]

Cytat:
gadanie o jakichś odcieniach szarości to jakieś brednie kogoś kto czegoś nie rozumie, a udaje że wie dużo ...

Niestety Coltrane nie ma szans na szerokie spojrzenie na otaczający go świat. Ale z tak upośledzoną i ograniczoną percepcją widząc tylko mały wycinek rzeczywistości i nie zdając sobie sprawy z tego co jeszcze jest do poznania również można być szczęśliwym.

Coltrane

Wysłany: 21 Sierpień 2008, 15:30    [Cytuj]

niezły z Ciebie cynik kuuku ;)

jak prostych słów z Pisma Świętego nie rozumiesz, to pozostaje Ci tylko współczuć :-/
[Profil] [PM] [E-mail]

kuuku
[Usunięty]

Wysłany: 23 Sierpień 2008, 15:48    [Cytuj]

Coltrane znowu źle. Cały czas rozmawiamy o tym, że Stwórca dał nam w użytkowanie świat, który jest tak skomplikowany w funkcjonowaniu iż logika ludzka ma z wytłumaczeniem pewnych zjawisk kłopoty. Ty ten świat zaproksymowałeś i nie masz z nim żadnych problemów. Ja mam. A znowu źle dlatego, że Ap 3, 15-17 dotyczy dwóch prostych postaw ludzkich a nie dowodzi prostoty świata. Nie możesz cytować dowolnych fragmentów Pisma Świętego, które nie są związane z tematem dyskusji i uważać, że sprawa została poparta ważnym argumentem.

Zgadzam się, że człowiek nie może być „letni”, czyli mysi być zdecydowany w swojej postawie.

Ale złożoność życia tworzy problemy, z rozwiązaniem których człowiek ma poważny kłopot. Spróbuj odpowiedzieć jednoznacznie i bez dylematu na pytanie wzięte z życia, z sytuacji, która już się wydarzyła. (post wysłany: 20 Sierpień 2008, 21:22)

I w obliczu tego problemu zastanów się czy miałeś rację pisząc

Cytat:

[ ODPOWIEDZ ]