Wybory do Europarlamentu

Prezydenckie, do Sejmu i Senatu, samorządowe..
Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 26 maja 2014, 09:15

​Pełne wyniki wyborów poznamy w „późnych godzinach wieczornych”. Na co czeka PKW?

​Pełne wyniki wyborów poznamy w „późnych godzinach wieczornych”. Na co czeka PKW? - niezalezna.pl

Choć od zamknięcia lokali wyborczych minęło już kilkanaście godzin, nadal nie znamy nieoficjalnych wyników ze 100 proc. komisji obwodowych (na podstawie informacji otrzymanych drogą elektroniczną). Nie wiemy też, kiedy Państwowa Komisja Wyborcza planuje zwołać kolejną konferencję prasową. Cząstkowe wyniki prezentowane jako najnowsze opublikowano o godz. 4:30. PKW tłumaczy, że pełne wyniki poznamy najwcześniej w „późnych godzinach wieczornych”.

Państwowa Komisja Wyborcza, na podstawie otrzymanych drogą elektroniczną informacji o wynikach głosowania podawała w nocy cząstkowe, nieoficjalne wyniki odpowiednio z 30,25, 63,03 i 91 proc obwodowych komisji wyborczych. Najnowsze komunikaty opublikowano ok. godziny 4:30. Od tej pory nie są podawane żadne nowe informacje na temat cząstkowych wyników wyborów. Nie poznaliśmy również wyników po otrzymaniu informacji ze 100 proc. komisji obwodowych.

Przedstawiamy podsumowanie wyników cząstkowych na podstawie komunikatów PKW:

Dane na godzinę 2:00
Według cząstkowych danych Państwowej Komisji Wyborczej zebranych z 30,25 proc. obwodowych komisji w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS uzyskał 34,23 proc. głosów, PO - 27,2 proc. a PSL - 10,05 proc. Na kolejnych miejscach uplasowały się - według danych na godz. 2:00 - SLD (9,29 proc.) i KNP Janusza Korwin-Mikkego (6,9 proc.).

Przy takich wynikach podział euromandatów byłby następujący: PiS – 20, PO – 16, PSL – 6, SLD – 5, KNP Janusza Korwin-Mikkego – 4.

Dane na godzinę 3:00
Według cząstkowych danych Państwowej Komisji Wyborczej zebranych z 63,03 proc. obwodowych komisji w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS uzyskał 33,88 proc. głosów, PO - 28,66 proc. a SLD - 9,26 proc. Na kolejnych miejscach uplasowały się według danych na godz. 3:00 PSL (8,66 proc.) i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (7,01 proc.).

Przy takich wynikach PiS uzyskałby 20 mandatów, PO - 17, SLD-UP - 5, PSL - 5, a Nowa Prawica - 4.

Dane na godzinę 5:00
Według cząstkowych danych Państwowej Komisji Wyborczej zebranych z 91 proc. obwodowych komisji w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS uzyskał 32,35 proc. głosów, PO - 31,29 proc. a SLD - 9,55 proc. Na kolejnych miejscach uplasowały się według danych na godz. 5:00 PSL (7,21 proc.) i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (7,06 proc.).

Według obecnych danych PiS i PO uzyskałby po 19 mandatów, SLD-UP - 5, a PSL i Nowa Prawica - po 4.

Państwowa Komisja Wyborcza nie zapowiedziała na razie żadnej nowej konferencji prasowej. Z jedynej informacji dotyczącej oficjalnych wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego wynika, że oficjalne wyniki zostaną podane dopiero, gdy do siedziby PKW dotrą protokoły z głosowania w okręgowych komisjach wyborczych.

- Spodziewamy się, że pełne wyniki wyborów do PE będzie można podać w późnych godzinach (wieczornych) w poniedziałek lub do południa we wtorek – tłumaczy sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

http://niezalezna.pl/55683-pelne-wyniki ... -czeka-pkw

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 26 maja 2014, 09:25

Znane są już dokładne wyniki głosowania Polaków w eurowyborach w USA. Ze względu na różnicę czasu Polonusi do urn poszli w sobotę. Największą frekwencję zanotowano w Chicago - tam pracowały łącznie cztery komisje. Mieszkający tam Polacy kolejny raz potwierdzili, że wspierają partię Prawa i Sprawiedliwości. Zdobyła ona ponad 84 procent wszystkich głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska, która uzyskała 6,5 procent. Pozostałe partie dostały od Polonusów śladowe poparcie. Wyniki te nie mają jednak większego znaczenia na końcowe rozstrzygnięcia. Do urn w Chicago ostatecznie poszło blisko 2,5 tysiąca naszych rodaków, a uprawnionych do głosowania było kilkaset tysięcy. Jednak, co nie dziwi, eurowybory wśród Polonii cieszą się zdecydowanie mniejszą popularnością w porównaniu do parlamentarnych czy prezydenckich.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory/ne ... -zywo.html

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 30 maja 2014, 13:16

"Sukces wyborczy" JKM

W wyborach w 2010 roku na Korwina Mikke głosowało 417.000 ludzi, co dało mu 2,5% poparcia.

W wyborach w 2014 roku głosowało na niego niewiele więcej osób, bo zaledwie 490.000, co dało przy niskiej frekwencji 7% głosów.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 6 czerwca 2014, 16:58

Międzynarodowi Żydzi ostrzegają przed „faszyzmem” po wyborach do PE

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego i sukcesy nacjonalistów w Grecji, na Węgrzech i we Francji wywołały alarmistyczne komentarze ze strony całej plejady organizacji żydowskich. Jak zwykle nie zabrakło ostrzeżeń przed „faszyzmem, neonazizmem, rasizmem, antysemityzmem, ekstremizmem….”. Amerykański Komitet Żydowski (AJC) ubolewa, iż „Jobbik spośród węgierskich partii ma drugą pod względem reprezentację w PE, a grecki Złoty Świt znalazł się tam po raz pierwszy”. Daniel Schwammenthal, przewodniczący Instytutu Transatlantyckiego przy AJC wzywa do stawienia czoła „zagrożeniu”, gdyż inaczej będzie ono wzrastało. Moshe Kantor z Europejskiego Kongresu Żydów pisze, że Unia Europejska miała być zaporą przeciwko wzrostowi rasizmu i nietolerancji, a stała się katalizatorem dla jej mieszkańców do głosowania na „rasistów i ekstremistów”. Dieter Graumann z Centralny Rady Żydów w Niemczech mówi o „wstydzie, jakim jest dla europejskich podatników konieczność finansowania rasistowskich polityków”. Wzywa on Parlament Europejski do natychmiastowego wydania rezolucji potępiającej wszelką nienawiść przeciwko mniejszościom. Prezes Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder mówi, iż przyszłość jego rodaków w Europie stoi pod znakiem zapytania, jeśli siłom „skrajnej prawicy” nie postawi się tamy. Benjamin Albalas z Centralnej Komisji Greckich Wspólnot Żydowskich ostrzega przed zapominaniem o „holocauście” i nawołuje do natychmiastowego działania. Efraim Zuroff z Centrum Szymona Wiesenthala podsumowuje, iż wyniki wyborów do PE mogą być „początkiem nowej i bardzo niebezpiecznej ery, w której otwarcie faszystowskie i antysemickie partie mogą być częścią koalicji rządzących”. (WT)

Na podstawie: jpost.com

http://www.nacjonalista.pl/2014/05/30/m ... ach-do-pe/

Awatar użytkownika
gita
Posty:232
Rejestracja:21 stycznia 2011, 14:00
Lokalizacja:Rumia

Post autor: gita » 26 lipca 2014, 16:01

Ostatni sondaż daje Prawo i Sprawiedliwości 42%, a więc po dodaniu wyników SP i PR Gowina jest nareszcie szansa, że PiS może rządzić samodzielnie. W samorządach mogą być koalicje, ważniejsze do samodzielnych rządów są wybory parlamentarne. Oby nareszcie Polacy zmądrzeli i odsunęli rządząca obecnie sitwę.

ODPOWIEDZ