Prof. Chazan: "Ĺťycie ludzkie jest bezcenne"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk
Prof. Chazan: "Życie ludzkie jest bezcenne"

Post autor: AnnaE » 4 lipca 2014, 09:35

„Żadna kara finansowa nie jest za wysoka, jeśli ratowane jest życie nienarodzonego dziecka. Życie ludzkie jest bezcenne”

Lekarz odniósł się w ten sposób do kary blisko 70 tys. zł nałożonych przez NFZ na szpital im. Świętej Rodziny, którego jest dyrektorem.

Fundusz wszczął kontrolę w placówce po tym, jak prof. Chazan odmówił zabicia dziecka, powołując się na klauzulę sumienia.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz przekazał wnioski z kontroli m.in. prokuraturze, ratuszowi stołecznemu, NFZ, Rzecznikowi Praw Pacjenta oraz Rzecznikowi Odpowiedzialności Zawodowej przy Naczelnej Izbie Lekarskiej.

Minister poinformował, że kontrola krajowego konsultanta w dziedzinie ginekologii wykazała m.in., że “u pacjentki z ciążą wysokiego ryzyka nie wykazano należytej staranności w zakresie oceny badań USG”.

Prof. Bogdan Chazan podkreślił, że wszystkie procedury zostały dopełnione z dokładnością, starannością i zgodnie z prawem. Zarzut ten uznał za niezasadny.

– Staranność w tej sytuacji była zachowana w najwyższym stopniu. Pacjentka była hospitalizowana trzykrotnie, była kierowana na konsultacje do Instytutu Matki i Dziecka. Podczas wizyty konsultanta krajowego omawialiśmy przebieg dalszego postępowania, okoliczności kierowania pacjentki w późniejszym czasie, w celu porodu do ośrodka referencyjnego, by objąć dziecko od razu po urodzeniu intensywną opieką neonatologiczną, a także chirurgiczną. (…) Klauzula sumienia dotyczy pojedynczych osób: lekarzy, pielęgniarek, położnych, ale również dotyczy szpitala. O tym mówi rezolucja Rady Europy – zwrócił uwagę prof. Bogdan Chazan.

Profesor dodał, że szpital odwoła się od kary nałożonej przez NFZ. W obronę prof. Bogdana Chazana zaangażowało się wiele środowisk, a także pacjenci, którzy zawdzięczają mu niejednokrotnie uratowanie życia. Profesora bronią także księża biskupi.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/pr ... -bezcenne/

Informacja o możliwości podpisania się pod listem (oraz napisania swojej wiadomości do Pana Profesora)

kliknij:

http://citizengo.org/pl/signit/8595/view

pier1987
Posty:1457
Rejestracja:29 października 2011, 08:22
Lokalizacja:Warszawa

Post autor: pier1987 » 10 lipca 2014, 20:20

Profesor Chazan odmówił zabicia nienarodzonego, poważnie chorego dziecka, a pacjentce, która zgłosiła się do niego, zaoferował opiekę przed i w trakcie porodu, a po nim pomoc w jednym z warszawskich hospicjów. Nie wskazał przy tym innego lekarza, który przeprowadziłby śmiercionośną procedurę do końca, za co NFZ nałożył karę ok. 70 tys. złotych na szpital, którego jest dyrektorem.

- Oto cała "wina" tego szlachetnego człowieka. Powiedz STOP szykanom i wyślij protest do dyrekcji NFZ i Ministerstwa Zdrowia ze strony www.stopszykanom.pl - zachęca Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.Ataki na prof. Bogdana Chazana rozpoczęły się w związku ,,Deklaracją Wiary", którą opracowała dr Wanda Półtawska. W dokumencie tym lekarze opowiadają się za prawem do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, przeciwko in vitro i ideologii gender. Dokument wywołał ostre ataki ze strony środowisk lewicowych z powodu jednoznacznego i publicznego opowiedzenia się lekarzy po stronie cywilizacji życia.Elementem tych ataków stała się nagonka na prof. Chazana, który zgodnie z powołaniem lekarza zaoferował matce ciężko chorego, nienarodzonego dziecka objęcie jej i jej dziecka opieką podczas ciąży, porodu i po porodzie. Przedstawił również możliwość opieki paliatywnej w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Dał w ten sposób wyraz głęboko ludzkiej troski o pacjenta, za co na wniosek Ministra Zdrowia, NFZ nałożył na szpital prowadzony przez prof. Chazana karę wysokości 70 tys. zł. - To skandal, że człowiek który jest wierny standardom medycznym i etycznym, jest za swoją postawę karany. Choć biorąc pod uwagę to jakimi "wartościami" kierują się decydenci - vide tzw. afera taśmowa - nie dziwi, że żądają oni od prof. Chazana obniżenia standardów moralnych - mówi Jacek Sapa i dodaje - Teraz tylko w społeczeństwie obywatelskim jest nadzieja, by prawda i wrażliwość na drugiego człowieka zwyciężyły. Dlatego zachęcam do podpisywania się pod petycją w obronie prof. Bogdana Chazana, która jest skierowana do Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza i Pani Prezydent M. St. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Petycję można podpisać na stronie www.stopszykanom.pl.Na stronie www.stopszykanom.pl można również przekazać swoje wsparcie Profesorowi Bogdanowi Chazanowi.

pier1987
Posty:1457
Rejestracja:29 października 2011, 08:22
Lokalizacja:Warszawa

Post autor: pier1987 » 13 lipca 2014, 07:50

Profesor Bogdan Chazan - wybitny polski ginekolog-położnik, dyrektor Szpitala im. Św. Rodziny, silnie zaangażowany w obronę życia w Polsce, propagator nauczania Jana Pawła II - został zwolniony z pracy ponieważ stanął w obronie życia bezbronnego człowieka. Wyślij list do profesora z poparciem oraz protest do Ministerstwa Zdrowia i Prezydenta Miasta w jego obronie!Wsparcia można udzielić pod adresem: www.stopszykanom.pl

Prosimy o rozpowszechnianie!

pier1987
Posty:1457
Rejestracja:29 października 2011, 08:22
Lokalizacja:Warszawa

Post autor: pier1987 » 23 sierpnia 2014, 10:33

Drogi Sympatyku, akcja poparcia dla prof. Bogdana Chazana przerosła nasze oczekiwania. Profesor otrzymał na dzień dzisiejszy 23.451 kartek z wyrazami wsparcia i solidarności. Poprosił mnie, bym przekazał jego podziękowania do naszych sympatyków i ich rodzin, co niniejszym czynię.

Szanowni Państwo!

Zwracam się do ponad 23 tysięcy osób, które w odpowiedzi na apel Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny wysłały do mnie kartki pocztowe z wyrazami solidarności i poparcia. Powinienem powiedzieć inaczej: zwracam się do każdej z tych osób z osobna. Najserdeczniej dziękuję!

Za dołączone serdeczne listy, fotografie dzieci, osobiste zwierzenia. Postaram się na nie indywidualnie odpowiedzieć. Jestem wzruszony, Bogu dziękuję, że pozwolił, bym jako zwykły człowiek, świadczył o nienaruszalności ludzkiego życia, zwłaszcza tych najmniejszych, jeszcze nie urodzonych. Niektórym z nich ze względu na chorobę i wady rozwojowe nawet najbliżsi odmówili godności ludzkiej istoty. A może to my, jako społeczeństwo i państwo, nie wsparliśmy ich w sposób dostateczny, nie zapewniliśmy, że mogą liczyć na naszą pomoc.

Skoro jest nas tak dużo, możemy realnie myśleć, by korzystając z najbliższej okazji zmienić rzeczywistość, najpierw w listopadzie na szczeblu lokalnym, potem w całym kraju. W życiu publicznym są osoby wierne wartościom chrześcijańskim i głosowi sumienia. Poszukajmy ich wokół siebie.

Stwórzmy lekarzom, pielęgniarkom, położnym, farmaceutom warunki godnego wypełniania swojego zawodowego powołania. Bardzo tego potrzebują, zastraszani i wyrzucani z pracy. Pomóżmy rodzicom i ich dzieciom, zdrowym i chorym.

Nie upadajmy na duchu, nie lękajmy się. O to prosił nas Święty Jan Paweł II.

Bogdan Chazan

PS. Serdecznie dziękuję pracownikom Centrum i ich przełożonemu, panu Jackowi Sapie za umożliwienie kontaktu z Państwem.

Warszawa, 19 sierpnia 2014 r.


Ze swojej strony chciałbym zaprosić Cię (szczególnie jeżeli mieszkasz w Warszawie lub okolicach) na spotkanie otwarte z Prof. Bogdanem Chazanem i Mariuszem Dzierżawskim w niedzielę 24.08.2014 r. o godz. 18.30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie.Tematem spotkania będzie ”Odpowiedzialność katolików za dobro wspólne”. Spotkanie będzie poprzedzała Msza św. o godz. 17:30.


Dziękuję, że jesteś z nami. Pozdrawiam Cię serdecznie

Jacek Sapa
Prezes Centrum Wspierania
Inicjatyw dla Życia i Rodziny


PS. Do zobaczenia w niedzielę - jestem przekonany, że na tym spotkaniu warto być. Zabierz ze sobą znajomych i rodzinę.

Za: http://centrumzyciairodziny.org/

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 6 września 2014, 09:14

Medialni oprawcy prof. Chazana pod sąd!

Drogi Przyjacielu,

niewyobrażalne rozmiary osiągnęła fala nienawiści i agresji wobec prof. Bogdana Chazana, który został zwolniony z pracy w Szpitalu im. Świętej Rodziny za walkę w obronie życia nienarodzonego dziecka.

Na człowieka, który przez lata pracy zyskał sympatię i uznanie tysięcy osób, przypuszczono medialny atak, mający nie tylko zdyskredytować go jako lekarza, ale również uderzyć w jego człowieczeństwo! Przytoczę tylko kilka publicznych wypowiedzi:

Magdalena Środa, pisząc o prof. Chazanie na łamach jednego z tygodników, stwierdziła: to, że jest okrutnikiem to nie mam żadnych wątpliwości, ale czy jest on chrześcijaninem?
Leszek Miller na antenie radia oznajmił: Profesor Chazan to religijny psychopata
Piotr Szumlewicz na portalu społecznościowym wyzywał: Okrutny bandyta powołujący się na klauzulę sumienia – doktor Bogdan Chazan

Rewolucyjny zapał oszczerców podgrzała jeszcze haniebna decyzja prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, odwołująca prof. Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie. Posłanka Joanna Senyszyn z SLD publicznie sugerowała profesorowi, aby się powiesił.

To przykłady publicznych znieważeń, za które do tej pory ich autorzy nie ponieśli żadnych konsekwencji.

Chcemy to zmienić, stawiając tych ludzi przed sądem.

Bezkarność polityków i działaczy proaborcyjnych w głoszeniu szyderstw i obelg będzie sygnałem dla kolejnych propagatorów antycywilizacyjnego prawa, żądnych poniżania ludzi mających odmienne poglądy, czy też kierujących się w swojej pracy chrześcijańskimi wartościami. Dzisiaj uderzono w znanego i cenionego lekarza – jutro celem ataku możesz stać się Ty lub ja.

Dlatego też zwracam się do Ciebie z prośbą o pomoc.

Celem jest wynajęcie zespołu prawników, którzy przygotują szereg aktów oskarżenia i poprowadzą procesy sądowe przeciwko autorom najbardziej wulgarnych i uwłaczających godności profesora wypowiedzi.

Nie jesteśmy w tej walce osamotnieni. Swoją pomoc zadeklarował Instytut Ordo Iuris – grupa prawników, działających w obronie osób prześladowanych za obronę życia dzieci nienarodzonych, praw rodziny i wolności sumienia.

Jednakże sprawy sądowe to przede wszystkim koszty. Wytoczenie procesu przeciwko jednej osobie to kwota nawet kilku tysięcy zł. Chcemy takich procesów wytoczyć więcej, gdyż – jak wskazałem powyżej – grono medialnych oprawców prof. Chazana jest liczne.

W związku z tym, proszę Cię o przeznaczenie 20 zł, 50 zł, 100 zł lub dowolnej innej kwoty na naszą akcję. Każda pomoc przybliży nas do ukrócenia beztroski, z jaką zwolennicy aborcji wypowiadają swoje obraźliwe słowa.

DOŁĄCZAM DO AKCJI I PRZEKAZUJĘ SWÓJ DATEK (patrz link poniżej)

W tej akcji niezwykle ważny jest czas. Procesy trzeba wytoczyć jeszcze przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi, aby opinia publiczna poznała nazwiska polityków oskarżonych o znieważenie i zniesławienie.

Tak więc zostało nam tylko 10 tygodni na sporządzenie pozwów. Proszę zatem Ciebie o niezwłoczne wsparcie naszej inicjatywy datkiem w dowolnej kwocie. W prosty sposób możesz tego dokonać za pomocą poniższego linku:

Postawmy przed sądem medialnych oprawców prof. Chazana

Efekty naszych działań możesz śledzić na stronie Protestuj.pl.

Dziękuję Ci z góry za wsparcie i zdecydowane działanie.

Sławomir Olejniczak
Prezes Instytutu Ks. Piotra Skargi

PS. Nie zwlekaj i pomóż bronić dobrego imienia prof. Bogdana Chazana przed medialnymi szykanami!

http://www.protestuj.pl/postawmy-przed- ... ,22,k.html

pier1987
Posty:1457
Rejestracja:29 października 2011, 08:22
Lokalizacja:Warszawa

Post autor: pier1987 » 16 października 2014, 10:05

Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek 16 października o godz. 13.oo na pikietę pacjentek i wszystkich ludzi dobrej woli sprzeciwiających się zwolnieniu Profesora Bogdana Chazana z pracy i funkcji Dyrektora Szpitala Św. Rodziny w Warszawie. Pikieta odbędzie się przed bramą Ratusza w Warszawie.Obecność na pikiecie zapowiedział sam prof. Chazan, będziemy mogli okazać mu nasze wsparcie i solidarność.

Przychodząc pod Ratusz sprzeciwiamy się nagonce politycznej i medialnej wymierzonej w Profesora Bogdana Chazana. Chcemy podkreślić, że decyzja Pani Prezydent o wyrzuceniu z pracy wspaniałego lekarza była krzywdząca i bezpodstawna, wywołała wśród nas pacjentek i matek poczucie niepokoju o jakość i standardy etyczne i moralne lekarzy, a tym samym o prawdziwą troskę o życie naszych dzieci bez względu na ich stan zdrowia.

Podczas pikiety złożymy także petycję do Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz domagając się przywrócenia Profesora Bogdana Chazana na stanowisko dyrektora Szpitala św. Rodziny. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w pikiecie.Kontakt dla prasy:

kinga@stopaborcji.pl

604513122za stroną stopaborcji.pl/

Darek
Posty:48
Rejestracja:6 maja 2014, 13:17
Lokalizacja:Szczecin

Post autor: Darek » 22 listopada 2014, 01:02

Dla mnie prof. Chazan nie powinien być "twarzą" ruchu pro life w Polsce... to człowiek, który dokonał tyle aborcji, że cieżko wybaczyć coś takiego...

pier1987
Posty:1457
Rejestracja:29 października 2011, 08:22
Lokalizacja:Warszawa

Post autor: pier1987 » 18 września 2015, 08:15

"Klauzula sumienia zmusza do wchodzenia w trudny konflikt z pracodawcą"

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/new ... ign=chrome

pier1987
Posty:1457
Rejestracja:29 października 2011, 08:22
Lokalizacja:Warszawa

Post autor: pier1987 » 20 września 2015, 17:16

Prof. Bogdan Chazan współtworzy Poradnię Zdrowego Rodzicielstwa im. św. Jana Pawła II
radnię Zdrowego Rodzicielstwa im. św. Jana Pawła II utworzyli wspólnie w Warszawie Fundacja S.O.S Obrony Poczętego Życia oraz znany ginekolog prof. Bogdan Chazan.
W placówce znajdą pomoc medyczną, psychologiczną i prawną m.in. kobiety, których ciąża jest zagrożona lub jest wynikiem gwałtu.
Chcemy pokazać, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście i że jest alternatywa dla in vitro
— dodają specjaliści z Poradni.
Przyjmowanie pierwszych pacjentów rozpocznie się pod koniec czerwca.
W Poradni Zdrowego Rodzicielstwa pomoc znajdą małżeństwa starające się o potomstwo, w tym te, którym wmówiono, że jedyną nadzieją jest już tylko in vitro
—wyjaśnia Anna Koźlik, rzecznik placówki.
Chcemy ratować te pary i w zamian proponować skuteczną i - co najważniejsze - moralnie godziwą naprotechnologię
—dodaje.
Pomoc medyczną, psychologiczną i prawną znajdą w Poradni kobiety w zagrożonej ciąży, noszące pod sercem bardzo chore dzieci lub te, których ciąża jest wynikiem gwałtu.
Chcemy pokazywać, że z każdej trudnej nawet sytuacji jest jakieś wyjście
—dodaje Anna Koźlik.
Poradnia Zdrowego Rodzicielstwa nawiązała współpracę z Hospicjum Perinatalnym w Warszawie, które opiekuje się terminalnie chorymi noworodkami. W zespole Poradni znaleźli się bardzo dobrzy i znani specjaliści: naprotechnolodzy i ginekolodzy jak prof. Bogdan Chazan, dr Maciej Barczentewicz, dr Ewa Ślizień-Kuczapska, dr Mariola Małecka, ale także psychologowie, prawnicy i instruktorzy naturalnych metod rozpoznawania płodności, w tym instruktorzy Modelu Creightona i nauczyciele Metody Rötzera.
Poradą duchową i etyczną służy również kapłan. Opieką w Poradni otoczone zostaną nie tylko rodziny starające się o dziecko i kobiety spodziewające się potomstwa, ale także dzieci już narodzone, którymi zajmą się neonatolodzy i pediatrzy, oraz pacjenci dorośli, na których czekać będą specjaliści różnych dziedzin.
Wśród usług, które będzie świadczyć Poradnia Zdrowego Rodzicielstwa znajdą się m.in. NaProTechnologia, prowadzenie ciąży, KTG / USG, szkoła rodzenia, nauka Naturalnegp Planowania Rodziny, konsultacje ginekologiczne, krioterapia i leczenie nadżerek, cytologia, kolposkopia, badania laboratoryjne, porady psychologiczne, konsultacje prawne.
Poradnia Zdrowego Rodzicielstwa nosi zaszczytne imię św. Jana Pawła II. To zobowiązuje. Nasza działalność opiera się na dwóch filarach: rzetelnej wiedzy medycznej i wierności nauczaniu Kościoła
—wyjaśnia Anna Koźlik.
Placówka jest prywatna i w najbliższym czasie nie planuje podpisywać umowy z NFZ. Jednak nie wszystkie usługi będą płatne. W ramach Poradni będzie także funkcjonować „SOS dla kobiet” - specjalny bezpłatny punkt pomocy kobietom borykającym się z poważnymi moralnymi dylematami i problemami zdrowotnymi, które wymagają natychmiastowego działania.
Przyjmowanie pierwszych pacjentów rozpocznie się pod koniec czerwca.
Szczegółowe informacje na temat Poradni Zdrowego Rodzicielstwa im. św. Jana Pawła II w Warszawie już od 12 czerwca będzie można znaleźć na stronie www.zdrowerodzicielstwo.pl
ann/KAI

pier1987
Posty:1457
Rejestracja:29 października 2011, 08:22
Lokalizacja:Warszawa

Post autor: pier1987 » 20 września 2015, 17:32

Poradnia prof. Chazana otwarta!
DODANE 2015-06-15 15:06 Joanna Jureczko-Wilk
Na Nowolipiu "pomagają, gdy inni rozkładają ręce".

Poradnia prof. Chazana otwarta!
JOANNA JURECZKO-WILK / FOTO GOŚĆ
Chcemy pokazać, że jest alternatywa dla in vitro – mówi Anny Koźlik, nauczyciel metody Rötzera
Poradnia Zdrowego Rodzicielstwa im. św. Jana Pawła II w Warszawie, którą współtworzy prof. Bogdan Chazan, już działa. Przy ul. Nowolipie 9/11 przyjmuje zespół lekarzy, położnych, instruktorów, którzy służą pomocą małżonkom na różnych etapach ich rodzicielskiego życia. Będą towarzyszyć pacjentom oczekującym narodzin dzieci, a także wspierać młodych rodziców i ich maleństwa. To wsparcie kierują zwłaszcza do osób w trudnych sytuacjach: m.in. do małżeństw starających się o poczęcie dziecka, borykających się z niepłodnością, do rodziców nienarodzonych dzieci, u których wykryto wady genetyczne, do kobiet z ciążą zagrożoną, gdy występują komplikacje lub ciąża jest wynikiem gwałtu. Zaletą placówki - szczególnie w sytuacjach kryzysowych - jest jej kompleksowość.

- Kiedy przychodzą do nas małżeństwa, które od dłuższego bezskutecznie próbują począć dziecko i którym wmówiono, że jedyną szansą na to jest in vitro, chcemy pokazać, że jest alternatywa dla sztucznego zapłodnienia. Proponujemy naprotechnologię, która najpierw ustala, a potem leczy przyczyny niepłodności. Zapewniamy przy tym opiekę ginekologa, ale też w razie potrzeby androloga, chirurga, psychologa, pełną diagnostykę, pomoc innych specjalistów - wymienia Anna Koźlik, nauczyciel metody Rötzera, umożliwiającej określenie okresów płodnych i bezpłodnych kobiety.

In vitro, antykoncepcji czy aborcji nikt z lekarzy poradni przy Nowolipiu pacjentom nie zaproponuje. Cały zespół bowiem jest "za życiem" i w swojej praktyce kieruje się wartościami chrześcijańskimi oraz nauczaniem Kościoła katolickiego. Z zasady więc odrzuca metody i procedury, które przeciw temu życiu występują. Z tego też powodu placówka będzie pomocna kobietom, które chcą być pod opieką ginekologów o przekonaniach katolickich, szanujących godność kobiety, jej płodność i macierzyństwo.


JOANNA JURECZKO-WILK /FOTO GOŚĆ
W poradni przyjmuja lekarze różnych specjalności, którzy pomogą małżeństwom mającym problemy z poczęciem dziecka
- Pragniemy pokazać, że prokreacja może być przeżywana z radością i poszanowaniem życia, nawet w obliczu poważnych problemów - mówi kierownik placówki ks. Ryszard Halwa SAC, który w razie potrzeby służy pacjentom pomocą duchową.

W poradni na Nowolipu przyjmują ginekolodzy: prof. Bogdan Chazan, dr Maciej Barczentewicz, dr Ewa Ślizień-Kuczapska, dr Mariola Małecka. Można też skorzystać z konsultacji lekarzy innych specjalności: internisty, kardiologa, okulisty, pediatry, neonatologa oraz pod okiem fachowców nauczyć się naturalnych metod rozpoznawania płodności. Do dyspozycji pacjentek jest prawnik - specjalista spraw rodzinnych. Dla przyszłych mam jesienią ruszy szkoła rodzenia.

Poradnia jest placówką prywatną i za wizyty oraz badania trzeba zapłacić. Jej właściciel - Fundacja S.O.S. Obrony Poczętego Życie - chce wystąpić do Narodowego Funduszu Zdrowia o zakontraktowanie niektórych usług, tak by pacjentki mogły z nich korzystać w ramach ubezpieczenia. Niebawem też w ramach poradni zacznie działać bezpłatny punkt pomocy "SOS dla kobiet", z którego będą mogły skorzystać osoby z poważnymi moralnymi dylematami i problemami zdrowotnymi, wymagającymi natychmiastowej interwencji, a które z powodów finansowych nie mogą skorzystać z komercyjnej wizyty.

Szczegółowe informacje na temat placówki oraz zespołu lekarzy można znaleźć na stronie: www.zdrowerodzicielstwo.pl. Poradnia otwarta jest w dni powszednie w godz. 7-21. Zapisy przyjmowane są telefonicznie.
http://warszawa.gosc.pl/doc/2544629.Por ... na-otwarta

ODPOWIEDZ